Bu Pazar ne yapıyorsunuz?

ALI25

Kıdemli Üye
Uzun zamandır kitap okumuyorum yeni bir kitap var elimde ona başlamayı istiyorum.
Nefahtu bu suanda yazmis oldugun yaziyi okudum ve senin adinada üzüldüm.insan hic uzun zaman kitab okumamazlik eder mi ve o meseleyide bilmiyorum neden dolayi veya neydin kaynaklandi ise baska ifade ile de.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Nefahtu bu suanda yazmis oldugun yaziyi okudum ve senin adinada üzüldüm.insan hic uzun zaman kitab okumamazlik eder mi ve o meseleyide bilmiyorum neden dolayi veya neydin kaynaklandi ise baska ifade ile de.

Şu an okuduğun kitabın ismi ne..?

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Afiyet olsun... Lakin tasavvufun bön kafalıları o eserin ikinci bölümünü neden ortadan kaldırıp basmışlar ki... ---)))

ALI25

Kıdemli Üye
Afiyet olsun.Lakin tasavvufun bön kafalıları o eserin ikinci bölümünü neden ortadan kaldırıp basmışlar ki.-)
Bu eser iki cilt birlikte olup tamami 859 sayfa kadar bir hacmi var ve ilk önce islamda siyaset ve iktisad itikadi acidan ele alinmis bu onun 1ci cildini olusturmaktadir.

Ve sonra ikinci cild de islamda fikih yada fikhi mezhebler gibi diyelim bunlari ele alip islemektedir ve 1ci cild 283 sayfa kadar iken 2 ci cildde 570 sayfa kadardir.

8 kadar zevat hakkinda bizzat kitab yazmis iken burda ise onlar kisatilmis olarak bilgi verilmek istedindigi hakkinda böyle bir söz de var yani bu 8 zat hakkinda onlarin hayatini o sekiz kitabi ele alip tek olarak ardi ardina okuyana kadar burda bu cild de hepsini okumada bir mümkün olmustur.

ALI25

Kıdemli Üye
Buda o kitab hakkinda icerik olarak kisa bilgi olsun ve merak edip de okumak isteyenler icin.

Enes

İhvan Forum Üye
en büyük hobim olan sınava girme eylemini gerçekleştirmiş oluyorum.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kitabın yeni versiyonun bir kısmında Şeyhülislam İmam Ibni Teymiyye'yi (R.alh) yemişler... --)) İnşallah hayırlarına olur...

ALI25

Kıdemli Üye
Kitabın yeni versiyonun bir kısmında Şeyhülislam İmam Ibni Teymiyye'yi(R.alh)yemişler. -)İnşallah hayırlarına olur.
Evet kitabin son tarafi o kismi olarak orda ibni teymiyye de islenmekte ve 1 risale de onun hakkinda bilgi verilmektedir.

Bu Muhammed Ebu Zehra nin bakis ve o sergilemis oldugu tutumu begendim ve su acidan olarak da yazdiklari seylerde ve suanda okudugum kitab da bir taraf tutmadigi diye onun hakkinda deniliyor.

ALI25

Kıdemli Üye
Düneyin bizim yusuf efendi ile konustum da bize bekliyor saat 3 de iyi bari o zamana kadar biraz daha kitab okumus olurum hayirlisi ile insallah.

ALI25

Kıdemli Üye
iki gün önce yusuf efendi hasta idi ve bundan dolayi bizim o ders mahiyetinde okumamizda olmadi ve insallah bu hafta güne devam etmeye baslariz hayirlisi ile de.

ALI25

Kıdemli Üye
Bugün nasib olursa bakalim hayirlisi ile bitirmis oldugum o kitabtan arkadassima zahiri mezhebi hakkinda kisa bölümü olarak okumak istemekteyim ve sonra suanda okumakta oldugum anglikan kilisesine cevap diye kitabtan az bir sey okumak niyyetindeyim insallah.