Biriyle Küs(Kırgın) Kalmak Çok Mu Hoşunuza Gidiyor?

alanyali07

Kıdemli Üye
kısacası bütün ihvanlara benden Türk kahvesi:)

Afiyet olsun:)

di-L66T7XHH.jpg

Vaayy uykusuz kardeş, türk kahvesi de yapmışşşş :)
Teşekkür ederizz..

veri

Yasaklı

Ben daha hayatimda kimse ile küsmedim ki :) sadece krilmislarim olur biraz , sonra oda hemen gecer..Helal olsun sizde ediniz veri kardes...

Sizi çok kırdıysam özür dilerim.Affedin beni.Ben size kızgın olduğumu hatırlamıyorum.
Allah razı olsun. hakkımız varsa bizden yana da helal olsun...

@veri abi çok iyi niyetli, Allah rızası için çırpınan biri. Bunu herkes böyle bellesin...
inşallah öyledir... duanıza amin
Bilmiyomm ,diğer küs oldukların da bilmiyormuş :p demekki hiç çaktırmıyon heee, saman altından küsüyon :)
Helalleşelimm, Helal olsunnn :)
neme lazım saman altı saman üstü küstürdüklerimiz var. kiminin farkındayız kiminkini çok sonra farkediyoruz
geç kalmadan foruma giren herkesle bi helalleşelim dedim
Allah razı olsun varsa bizden yana hakkımız helal olsun inşallah

veri

Yasaklı

cicek demeti

Sükut
Bir fikrimi soylemek istiyorum..insan bilerek kirip sonrada neden kirginsin ,neden boylesin denildimi yin e kiriliyor..insan taa bastan dikkat etmeli klaplerin Allah evi oldugu unutulmamalidir..sonra oylesine denir helal et diye.kirmadiysa ici rahat yasar.su bir gercekki dil yarasi kilic yarasindan keskindir denilir eskilerden beri..

veri

Yasaklı
konuyu taşıyayım bari:)
ablacım burdaki amaç bizim affetmemiz.
biz gıcık gittiklerimizi affedicek miyiz.
başkasının bizi affetmemesi kendisini bağlar...
belki gıcık ettiğim biri beni affetmediği için cehenneme gidicek. ki yapabileceğim birşey yok...

cicek demeti

Sükut
Guzel bir dusunceniz veri kardes....ama insanoglu olarak kalplere ta basta onem verirsek kirdikmi diye dusunceler asla gelmez akillara..gelirlsede oylesine gelir..cehenneme gidecek diye uzuluyorsa bir kisi kardesi icin ne guzel..ama basta neden kiriyor o zaman kiran kisi ?

veri

Yasaklı
Guzel bir dusunceniz veri kardes....ama insanoglu olarak kalplere ta basta onem verirsek kirdikmi diye dusunceler asla gelmez akillara..gelirlsede oylesine gelir..cehenneme gidecek diye uzuluyorsa bir kisi kardesi icin ne guzel..ama basta neden kiriyor o zaman kiran kisi ?
çünkü kırdığı kişi bir hata yapmıştır...
bir şefkat tokadı gerekiyorsa en basiti helalleşebileceği bir insandan gelen kırılmadır diye düşünüyorum

unutmayın insan hata yapar lakin kader hata yapmaz.

cicek demeti

Sükut
kul hatasiz olmaz tabiki..onemli olan bir hata yaptiysa ayni hatasa israr etmemek..Bir mumin ikinci defa bir delikten isirilmaz eger hataya devam edersede tabi kardes olarak hatirlatilmasi lazimdir..tesekkur ederim.

veri

Yasaklı
kader hata yapmaz
kader deki O'nun takdirini unutuyoruz.
O yokmuş gibi yaşıyoruz.

cicek demeti

Sükut
Evet daima Rabbimiizn aklimizda olmasi temennisi ile.:gul

veri

Yasaklı
kader ile küstüklerimizi affetmek arasındaki bağlantıyı anlatabildim mi

Leylifer

Kıdemli Üye
@leyl!fer kardeşim ALLAH c.c. Sizden razi olsun...

benim bir prensibim vardir.ne kadar sert tartışmaya girersem gireyim.hakkım peşin peşin helaldir. mahşer günü kimse ile uğraşmamak icin peşinen helal ederim.dargınligi hic sevmem ama sevmediğim insanlar da tabi ki,vardir.yarin Rabb'imin huzurunda şura da hic bir üye ile mahkemelesmek istemiyorum.benim hakkım evvelden helal zaten onlar da helal etsinler.
Leyl!fer kardeşim size varsa hakkımız helal olsun.sizde helal edin ins.konu icin teşekkürler

benim de hakkım varsa helal olsun tabii

saliha kalem

Profesör
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=119212&page=1

agbiyle & maksut ibrahimi kişisel polemik hastalığından kurtarmaya çalışsanız forum önemli ölçüde kardeşlik ortamına kavuşurdu
hemen hemen her milli görüş konusuna sabote etmeye odaklanmış bu kişilerin art niyetlerini iyi niyetlerle değişmedikçe ben bu kişilere hakkımı helal etmiyorum
eleştiri yApılacaksa kişisel polemiksiz sadece fikirlere yönelik yapılmalı ama bu kişiler bunu hayat ortamında öğrenememişler bu saatten sonrada kimse öğretemez diye düşünüyorum

veri

Yasaklı

agbiyle & maksut ibrahimi kişisel polemik hastalığından kurtarmaya çalışsanız forum önemli ölçüde kardeşlik ortamına kavuşurdu
hemen hemen her milli görüş konusuna sabote etmeye odaklanmış bu kişilerin art niyetlerini iyi niyetlerle değişmedikçe ben bu kişilere hakkımı helal etmiyorum
eleştiri yApılacaksa kişisel polemiksiz sadece fikirlere yönelik yapılmalı ama bu kişiler bunu hayat ortamında öğrenememişler bu saatten sonrada kimse öğretemez diye düşünüyorum
bu konu bize yapılanlara rağmen biz affedebiliyor muyuz
raporlamalarla arkadaşlar ilgileniyor zaten...
bence yine de kalpten bir helal etmek çok sorunu çözücek inşallah
onca mesaja rağmen görebildiğim sadece bir üyemiz gerçekten helallik vermiş.
@serdengeçti Allah kendisinden razı olsun...

Leylifer

Kıdemli Üye

bu konuyu ben takip ediyorum ablacım... dün birçok kez 2 abimi de etiketledim... nete girdiklerinde gördüklerinde etiketlendiklerini bu konuya gelmelerini umut ediyorum... @agbi ve @maksut ibrahim abilerimin de helallik almak isteyecek kadar günahkar kullar olduğunu herkes biliyor ve siz helallik vermediğinizi defalardır söylemenize rağmen gelip helallik almak için uğraşmazlarsa Rabbim zaten sizin niyetinizi görür... siz de bu kişilerle helalleşmek için gerekenleri söylediniz...
ayrıca @agbi ve @maksut ibrahim abilerim hala kişilere yönelik saldırı yapmaya devam ederlerse bu forumdaki çoğu kişinin kendilerine haklarını helal etmeyeceklerini bilmeleri gerekir... sadece konuya yönelik eleştiri yapmaları hem bizim açımızdan hem özellikle kendileri açısından iyi olacaktır... kendileri Rabbimin rızasını bizden daha iyi bilmektedirler... bizim hatrımız vs için gelip burada helalleşmek istemesinler, Rabbim'in rızası için gelip burada helallik istesinler... Biz Allah rızası için gelip helalleşin dedik herkese.... Eğer bu lafın üzerine gelmiyorlarsa bizim yapabilecek birşeyimiz kalmamış demektir abla... Kendilerinin dine nasıl baktıklarını sorgulamaları gerekir bu noktadan sonra... ama ben inanıyorum buraya gelip helalleşip kişisel yorum yapmaktan vazgeçecekler inşaAllah... hele bi nete girsinler de...

Leylifer

Kıdemli Üye
@gönül kuşu , @Son.Fedai sizler de buyrun kırgın olduklarınızla ve kırdıklarınızla helalleşmeye...

saliha kalem

Profesör
bu konuyu ben takip ediyorum ablacım... dün birçok kez 2 abimi de etiketledim... nete girdiklerinde gördüklerinde etiketlendiklerini bu konuya gelmelerini umut ediyorum... @agbi ve @maksut ibrahim abilerimin de helallik almak isteyecek kadar günahkar kullar olduğunu herkes biliyor ve siz helallik vermediğinizi defalardır söylemenize rağmen gelip helallik almak için uğraşmazlarsa Rabbim zaten sizin niyetinizi görür... siz de bu kişilerle helalleşmek için gerekenleri söylediniz...
ayrıca @agbi ve @maksut ibrahim abilerim hala kişilere yönelik saldırı yapmaya devam ederlerse bu forumdaki çoğu kişinin kendilerine haklarını helal etmeyeceklerini bilmeleri gerekir... sadece konuya yönelik eleştiri yapmaları hem bizim açımızdan hem özellikle kendileri açısından iyi olacaktır... kendileri Rabbimin rızasını bizden daha iyi bilmektedirler... bizim hatrımız vs için gelip burada helalleşmek istemesinler, Rabbim'in rızası için gelip burada helallik istesinler... Biz Allah rızası için gelip helalleşin dedik herkese.... Eğer bu lafın üzerine gelmiyorlarsa bizim yapabilecek birşeyimiz kalmamış demektir abla... Kendilerinin dine nasıl baktıklarını sorgulamaları gerekir bu noktadan sonra... ama ben inanıyorum buraya gelip helalleşip kişisel yorum yapmaktan vazgeçecekler inşaAllah... hele bi nete girsinler de...

benim ümidimde bu yönde
inş. gelip karşılıklı helalleşiriz ama dediğim gibi burada helalleşmekle iş bitmiyor
kişisel polemiklerle insanları tahrik etmeye devam ederlerse yine hak geçiyor
hani nasuhi tövbe diyolar ya öyle bir ahit vermeleri lazım
fikir eleştirilerine kimse bişey demez ama kişisel polemik herkesi rahatsız eder
taraflı tarafsız herkesde bu meseleden muzdarip

bu güzel niyetlerinize cani gönülden teşekkür ediyorum:flw
Rabbim karşılığını verir inş.
böyle güzel bir kardeşlik ortamına yaptığınız katkılardan Allah razı olsun
sizi takdir ediyorum