Bir Yola Dahil Olmak

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Öncelikle nefsime konuşuyorum çok gerideyiz. Önce kendimi eleştireyim belki de aşağıların en aşağısıyım.

İlimde, fende, insan yetiştirmede çok gerideyiz. Tamamen ahlaki dejenerasyon ve eksen kayması almış başını gidiyor. Bizden öncekiler bizleri bir yerlere getirdiler de ya bizden sonrakiler?

Geleceğiniz için neler yapıyorsunuz merak ediyorum. İşim gereği gençlerle sürekli temas halindeyim, ve de öyle olacağım Allah izin verirse. Yakından gördüğüm ve tesbit ettiğim kadarıyla sürekli geriye doğru bir gidiş var.

Ve ben bu duruma sürekli seyirci kalıyorum, bizler sürekli seyircileriz zaten. Bazı şeylere vakıt olduğunuzda ilminiz arttığınızda farkındalıklarınız da artıyor. Dünyanın size yüklediği sorumluluk büyüyor da büyüyor.

Ecnebi bir film yapıyor, o filmin içerisinde öyle bir algı operasyonu düzenliyor ki düşüncelerini size empoze ediyor. Geçmiş yıllarınızı düşünün, size çok ters gelen şeyler şuan çok normalleşmedi mi? Bunlar nasıl yapıldı?, nasıl yapılıyor...

Herkes üzerine düşen görevi yerine getiriyor mu? Nebevi metotlar ne kadar uygulanıyor, cemaatler kabuklarını ne zaman kırıp dış dünyaya açılacak. Biz hep aynı şeyleri tartışıp duracak mıyız?

Yol istiyorum, yol almak istiyorum, doğru insanlarla ülkeme faydalı olmak istiyorum.
Çok mu zor söylediklerim?

Bu sitedekilerin çoğu Rabbine sormadığı istihare namazı kılmadığı için 72 fırkanın birine sapmıştır.
Samimi şekilde 2 rekat istihare namazı kılacaksın."Allahım beni dosdoğru yola sıratel müstekimde ilet."Hangi yoldan razı isen beni o yola ilet.Bana bildir."diyeceksin.

Fakat şu var.Kuran ve sünnete uyman gerek.Gözünü haramdan,mideni haramdan koruman gerek.Şüpheli gıdaları çoğu bilmez.Bu hadisdede geçer.Bunları araştırman lazım.Diline zaten hakim olman gerek hele bu sitede helak olan çoktur hala konuşuyorlar ne dediklerini dahi anlamaz haldeler.
Kalp mühürlenirse iş biter kimse bida ona birşey anlatamaz.

"Allahım beni dosdoğru yola sıratel müstekimde ilet."bu dua ve"Allahım sevdiğini sevdir sevmediğini sevdirme" ve buduayı yapan bir müslüman akıllı müslümandır.

Bu yazıyıda okursan faydalı olur.
İslam Caddesi
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151943-İslam-Caddesi&p=1531404#post1531404

Eğer samimi isen yapacağın iş.
1.Kurana uymak
2.Sünnete uymak(Sünnet namazları farz gibi hiçbirini terk etmeyeceksin.Böylece ruhun kuvvetlenecek)
3.Nefsle mücadele(gözünü,mideni koruyacaksın.Günahları terk edeceksin.Kendini öldü bil çünkü bu yol hiç kolay değildir.)
4.İstihare namazı (mürşidini bulmak içinde istihare namazı kılacak arayacaksın."Allahım sevdiğini sevdir sevmediğini sevdirme "duasını yaparsan zaten Allahın sevmediği bir sahte mürşid,sahte şeyh sana etki etmez.Kalbin ısınmaz.)

Kalplere sevgi koyan Allahtır.Bu dua çok kıymetli bir duadır.Allaha samimi olan ve ona soran bir kul doğru yolu bulamayacakta halka soran mı bulacak doğru yolu?

Yazıyoruzda ahir zamanda sanki uygulayacak ve uyacak çıkacak?

Nahl Süresi
9.Yolun doğrusunu göstermek Allah'a âittir. Yolun eğri olanı da vardır. Allah dileseydi hepinizi hidayete erdirirdi.

adams77

Kanalizasyoncu
hicreti anlatan bir filim izlemiştim mağrada bir güvercin yuva yapıyordu örümcekte ağ örmüştü mağranın önüne gelen düşmanlar peygamber efendimizi görememiş ti bu öyle bir anlatılıyordu ki tüm insanların odaklanmasını sağlıyordu
oysaki esas odaklanması gereken bir din dava adamı nasıl olmalıydı müminler nasıl birlik olabilirdi zekat sadaka nasıl verilirdi
ALLAH c.c. hın kelamı okununca müslüman olmayan necaşi nasıl bilirdi hak olanı
iman nasıl edilirdi bunları görmüyorduk bile davamız kuş örümcek daha yüzlerce hikaye hele birde yılan hikayesi işte islamı nasıl anladığımız algıladığımız
bir yol istiyorsun çizilmiş bir yol kılavuzu beli kırokisi çizilmiş bir yol kuranlı ol nerde olursan ol

Mehdi gelecek herşey yoluna girecek :) nasıl fikir

cemaliii

Kıdemli Üye
erdem bana gel.
ama ben chpliyim.:D
birde tam teslimiyet isterim.

cemaliii

Kıdemli Üye
aynı şeyi yazmak için, sayfayı açtım, benden evvelden davranmışsın...:)

sendemi chplisin?:D şaka şaka. bende esasında senin ilk yorumunu yazmak için hazırlanıyordumki,sende benden evvel davranmışsın. erdemin bu konuyu açmakdaki maksadı samimi gelmedi bana. ama kendisi öyle diyorsada öyledir. birçok arkadaş çok güzel cevaplar vermiş tasavvufa yönelik.ancak erdemin daha sonraki mesajlarının ilk başlıktaki mesajından farklı olduğunu gördüm.erdem dava istiyor,farkında olmasada siyaset istiyor ideoloji istiyor. dava adamı davasını bırakmadan tasavvufta yol alamaz.acizane söylemek istediğim budur. erdeme siyaseti partileri ideolojileri ve paralel yapı ve süleymancılar gibi cemaatleri tavsiye ederim.ancak bu düşünce yapısıyla erdem tasavvufa müsait değil.tarz olarakda idealleri olarakda tasavvuf erdem için uygun değil.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Bu sitedekilerin çoğu Rabbine sormadığı istihare namazı kılmadığı için 72 fırkanın birine sapmıştır.
Samimi şekilde 2 rekat istihare namazı kılacaksın."Allahım beni dosdoğru yola sıratel müstekimde ilet."Hangi yoldan razı isen beni o yola ilet.Bana bildir."diyeceksin.

Fakat şu var.Kuran ve sünnete uyman gerek.Gözünü haramdan,mideni haramdan koruman gerek.Şüpheli gıdaları çoğu bilmez.Bu hadisdede geçer.Bunları araştırman lazım.Diline zaten hakim olman gerek hele bu sitede helak olan çoktur hala konuşuyorlar ne dediklerini dahi anlamaz haldeler.
Kalp mühürlenirse iş biter kimse bida ona birşey anlatamaz.

"Allahım beni dosdoğru yola sıratel müstekimde ilet."bu dua ve"Allahım sevdiğini sevdir sevmediğini sevdirme" ve buduayı yapan bir müslüman akıllı müslümandır.

Bu yazıyıda okursan faydalı olur.
İslam Caddesi
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151943-İslam-Caddesi&p=1531404#post1531404

Eğer samimi isen yapacağın iş.
1.Kurana uymak
2.Sünnete uymak(Sünnet namazları farz gibi hiçbirini terk etmeyeceksin.Böylece ruhun kuvvetlenecek)
3.Nefsle mücadele(gözünü,mideni koruyacaksın.Günahları terk edeceksin.Kendini öldü bil çünkü bu yol hiç kolay değildir.)
4.İstihare namazı (mürşidini bulmak içinde istihare namazı kılacak arayacaksın."Allahım sevdiğini sevdir sevmediğini sevdirme "duasını yaparsan zaten Allahın sevmediği bir sahte mürşid,sahte şeyh sana etki etmez.Kalbin ısınmaz.)

Kalplere sevgi koyan Allahtır.Bu dua çok kıymetli bir duadır.Allaha samimi olan ve ona soran bir kul doğru yolu bulamayacakta halka soran mı bulacak doğru yolu?

Yazıyoruzda ahir zamanda sanki uygulayacak ve uyacak çıkacak?

Nahl Süresi
9.Yolun doğrusunu göstermek Allah'a âittir. Yolun eğri olanı da vardır. Allah dileseydi hepinizi hidayete erdirirdi.

Hz. Allah’a Yükselmeyi İstemek İmtihanı Çağrıştırır

http://www.ihvanforum.org/showthrea...ek-İmtihanı-Çağrıştırır&p=1531540#post1531540

Herkes üzerine düşen görevi yerine getiriyor mu?

@Erdem
Herkezi bırak halkı bırak hakka bak.Şimdi devleti bırak,siyaseti bırak,boş konuşmaları bırak.
İlk önce Allaha sonra kendine samimi ol.Bu ahir zamanda her tarafından günahlarla çevrili iken tek başına kurtulabileceğini sanıyormusun?

Mutlaka danışman gereken biri olmalı.Buda Hakkı bilen olmalı değil mi?Nefs derecelerini aşmış ,nefsin oyunlarını,şeytanın oyunlarını bilen,sana manevi destek olucak ,Allahı bilen,Namazları,zikirleri zevkle yapabilen Allaha yakın bir mürşidi kamil olmalı.
Dersin ki nereden bulacaz bu zamanda kaldı mı?

Evet bu zamandada var.Fakat bulmak için çabalamak gerek.Allahın buldurması gerek.Allahın nasip etmesi gerek.

O zaman şu sahte mürşidleri,sahte şeyhleri bir bırak.Şeyhleri,mürşidlere müşrik diyen bu yolları kötü gösterenleri bırak.Sıfırdan düşün.

Yasin Süresi
21."Sizden hiçbir ücret istemeyenlere uyunuz, onlar doğru yoldadırlar. "

Bu ayeti ölçü edin.

Allaha sığın,Allaha tevekkül et,Allaha yönel,Allahtan samimi olarak iste.
Gerçek mürşidi kamili ve şeyhi bul.

Günahlarına samimi şekilde tevbe ve istiğfar edip.Nefsle mücadeleye hazır ol.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
@Erdem

Bir eve penceresi kadar düşer ay ışığı!

Hâce Ubeydullah Ahrâr (Kuddîse Sirrûh)

ibrahimi

Has Uşak
Sevgili Cemali, benim samimiyetimi veya arayışımı Allah bilir, senin gördüklerin veya benim yansıttığımı sandıkların "zann"dan öteye gitmeyebilir, dikkatli olmalısın.

İlk yazdığım mesajı nasıl anladın bilmiyorum ama ben orada bir tarikata katılmaktan bahsetmedim, sadece tarikate girmek olarak kısıtlamadım. Sahi siz dünyanın veya İslam'ın sadece tarikatlerden oluştuğunu düşünenlerden misiniz? . İslam dünyasının şuanki bulunduğu durumu anlatarak, sizlerin fikirlerini almak istedim. Siyasete inanmadığım için kusura bakma tavsiyeni dikkate alamayacağım.

Benim anlatamadığım konu şu, zaten ben belirli bir ideolojiye kapılmamak, aklımı kiraya vermemek ve kullanılmamaktan bahsediyorum. Sade bir insan olmak ve çevresine faydalı olmaktan bahsediyorum. Sen ise dalga geçer gibi eleştirdiğim şeyleri gerçekçi bir tavsiye imiş gibi önüme koyuyorsun. Bu mesajını samimiyetle yazdığını düşündüğüm için cevap veriyorum, tekrarı halinde ise cevap vermeyeceğimi şimdiden belirtmek isterim.

Sevgiler, selamlar.

sendemi chplisin?:D şaka şaka. bende esasında senin ilk yorumunu yazmak için hazırlanıyordumki,sende benden evvel davranmışsın. erdemin bu konuyu açmakdaki maksadı samimi gelmedi bana. ama kendisi öyle diyorsada öyledir. birçok arkadaş çok güzel cevaplar vermiş tasavvufa yönelik.ancak erdemin daha sonraki mesajlarının ilk başlıktaki mesajından farklı olduğunu gördüm.erdem dava istiyor,farkında olmasada siyaset istiyor ideoloji istiyor. dava adamı davasını bırakmadan tasavvufta yol alamaz.acizane söylemek istediğim budur. erdeme siyaseti partileri ideolojileri ve paralel yapı ve süleymancılar gibi cemaatleri tavsiye ederim.ancak bu düşünce yapısıyla erdem tasavvufa müsait değil.tarz olarakda idealleri olarakda tasavvuf erdem için uygun değil.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Kısa ve öz ; ALLAH'IM BANA İZLEYECEĞİM YOLU GÖSTER.

Bu öyle bir etkili dua ki. Sürekli söyleyin ve görün. Kalbinizin rahatlayacağı tercihlere yöneltir sizi.

adams77

Kanalizasyoncu
Allah'ın izni olmaksızın, hiç kimse için iman etme (imkanı) yoktur. O, akıl erdiremeyenlerin üzerine iğrenç bir pislik kılar.
Yunus - 100

İslam 'ı ruhbanlıktan öte görmeyenler şuanki dünya düzeninin ve yaşananlarından sorumlulardır.

Oysa Allah 'ın indirdiği kitabı uygulayanların cennette olması ve cennete girmesi gerekirken şuan kitabı uygulayanların elinde bir ateş topu ve heryerde savaş anlaşmazlıklar var.

Müslüman ülkelerin topraklarından çıkan petrol paraları amerikan bankalarında kuluçkaya yatmakta. Amerika petrol çıkarmadan petrolü bedavaya getiriyor. Topa tüfeğe verilen paralar ise işin çabası

Herşeyi geçtim Allah rızasını gözetecek müslümanlar paranın rızasını gözetiyorlar? Yahu para dediğiniz elleriniz ile yapıp sonra onun himayesine girmek demek değil mi?

Nerede adaletsizliğe baş kaldırma nerede tağuti düzene karşı durma? Nerede Allah 'tan yardım bekleyene el uzatma? Masumlar her gün mermi ve top sesleri içinde yaşarken sizler sıcakcık camilerinizde namazlarınızı eda ediyorsunuz sonra Allah 'a el açıp onlar için dua ediyorsunuz?

Dediler ki: 'Ey Musa biz, onlar durduğu sürece hiç bir zaman oraya girmeyeceğiz. Sen ve Rabbin git, ikiniz savaşın. Biz burda duracağız.' Maide - 24

Oturduğu yerden herkes ibadet eder