bir yahudiyle yemek sohpeti!...

ekvani

Asistan
teşekkürler
zamandan ve mekandan münezzeh olan zaten odur.

ekvani

Asistan
bilinmeklik muradı bunun için olmalı değil mi,yani öyle birşey ki bilinmekliği mümkün değil fakat muradı da,her yeni düşüncede varılan noktada yine o kadar eksiğim,her katedilen merdivende yeni bir bilinmesi gereken,ve sizinde söylediğiniz gibi her anı başka bir cilve,,

zeygue

Aktifleşmemiş
peki niçin bizim dine geçmiyorsun en güzel din bizim dinimiz dedim. o bana dedi ki! ilk kitaplı peygamber musa as. değilmi evet dedim o zaman sen gel dedi ! bizim peygamberimizde hak peygamberidir kitabımızda hak kitabıdır diğer dinlere ve kitaplara ne gerek vardı dedi.
... siz benim yerimde olsaydınız nasıl ikna ederdiniz !....................

Yahudiler ticari düşünürler...
Biz bütün peygamberleri,bütün kitapları kabul ediyoruz.Böylece riski sıfırlamış oluyoruz.Gel sen de bize katıl, desek ikna olur mu acaba diye düşündüm.:O

yavuzer

Üye
bu sadece sizin değil bütün müslümanların muzdarip olduğu bir dert.çoğumuzda ilim yok, ilim olanların çoğunda da ihlas yok.bildiğimiz bi kaç şeyi dahi yaşayamayan bizler bazen kalkıp ta tüm dünyayı imana getirmeye çalışıyoruz.bi mütefekkirin dediği gibi "islamı öyle bi yaşa ki seni öldürmeye gelen sen de dirilsin"i yapmadıkça hidayet noktasında eksik kalacaz.bize düşen hidayetin ALLAH tan olduğunu unutmadan elimizden geleni yapmaktır

MaKBeR

Doçent
zaten hz musa hz İsa ve diğer peygamberler Efendimiz sav 'in müjdecisi idi.Tevratta ve incilde onun özellikleri hatta sahabelerinin bile özellikleri bulunuyordu fetih suresinin son ayeti buna delildir.ayrıca Efendimiz daha küçük yaştan beri üzerinde taşıdığı alametlerle çoğu yahudi Onu farketmiş ve öldürmeye teşebbüş etmiştir.Onlar efendimiz savi okadar iyi tanıyıp biliyorlardıki kendi evlatlarından bile daha eminlerdi ama sonra gurur ve kinlerinden ilk inkar eden onlar oldu.anladığım kadarıyla adam yahudi olmasının sebebini kendine ilk kitap verilmesi sebebiyle musa as a inandığını söylüyor doğru ilk kitap verilen Peygamberdir ama bu onun diğer peygamberlere inanmasını engellemez.Gerçekten inansalardı peygamberlerine ozaman zaten iman etmeleri gerekirdi... ben olsam bunları anlatırdım ve o tiplerin gerçek amacını bilmek ona göre hareket etmemiz gerekiyr.benim genelde karşılaştıklarım laf cambazı oluyor ve kafa bulandırıyor...