Bir güvenlik açığı da facebook'ta

ziruh

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
22 Kas 2007
Mesajlar
5,243
Puanları
0
İnternette oluşan güvenlik açıkları, sosyal paylaşım sitelerine üye olan milyonlarca kullanıcıyı endişelendiriyor. Twitter’dan sonra sosyal paylaşım ağı Facebook’ta da yeni bir güvenlik açığı ortaya çıktı.


İnternette oluşan güvenlik açıkları, sosyal paylaşım sitelerine üye olan milyonlarca kullanıcıyı endişelendiriyor. Son dönemin en popüler paylaşım sitesi Twitter’dan sonra sosyal paylaşım ağı Facebook’ta da yeni bir güvenlik açığı ortaya çıktı.
BBC’nin haberine göre önceki gün Facebook kullanıcıları sadece birkaç tıkla, arkadaşlarının canlı görüşmelerine ulaşabildi ve onların arkadaşlık isteklerini görebildi. Facebook yönetimi bu hatanın ortaya çıkmasından sonra açığı düzeltmek için anlık görüşme uygulamasını geçici olarak durdurdu.
Facebook’tan yapılan yazılı açıklamada kullanıcıların geçici bir süre için arkadaşlarının profillerini görüntülediklerinde onların anlık yazışmalarına ve arkadaşlık isteklerine ulaşabildikleri söylendi. Açıklamaya göre bu güvenlik sorunu kısa süre içinde çözüldü ve durum düzeltildi. Bu hatanın Facebook’u hedef alan bir virüsten kaynaklandığını belirten Facebook yönetimi anlık görüşme özelliğinin, gerekli düzeltmeler yapıldıktan kısa bir süre içinde yeniden devreye gireceğini de belirtti.

Radikal- BBC
 
Üst