Bir Gif İle Anlatabilir misin Onu :)

Verda

Gales
Sayın @abdullah birisi ehli sünnetin gücünü gösteriyor.

bunch-of-awesome-gifs-19.gif

On numara :laugh:

Verda

Gales
giphy_1_2.gif

Duygusal bi Kore dizisi izlerken @Büşra :D

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @Kaçak

Küçükken, yaramazlık yaparken...

2wr0rr9.gif

spesifik

آزادی قید و بند
a6wv61b_460sa_v1.gif

Tavuk kesmezden evvel @Kaçak

hppy__130.gif

Bunlar bende kalsın :)

baks_lion_king.gif

@DostunDostu uzun mesaj yazınca ben ve @Verda :)

Verda

Gales
Ortadakiler arasında Freddy var ya hu süper :laugh:

Verda

Gales
Biri bulundu diğer 3'ü aranıyor :ıslık:

adams77

Kanalizasyoncu
Zorluk çıkarmasınlar efendi gibi çıksınlar ortaya yoksa el ele tutuştuğum kişileri açıklamak zorunda kalabilirim.

Verda

Gales
Uyumayın yoksa Freddy gelir :D

spesifik

آزادی قید و بند
tumblr_nltzbrjAN61tutytzo1_400.gif

@elbiss in yeni icadı

tumblr_nr49cqcaji1uaulleo1_400.gif

forum film izlerken @abdullah birisi

elbiss

Ordinaryus
tumblr_nltzbrjAN61tutytzo1_400.gif

@elbiss in yeni icadı

tumblr_nr49cqcaji1uaulleo1_400.gif

forum film izlerken @abdullah birisi

Bana sunduğun bu yukarıda ki objeyi düşündüm dedim ki aynısını benzer nasıl yapabilirim diye??...(Açıkçası biraz kafa yormak istedim)

Sonrasında dedim ki Objeyi görmeden ben tasarlamak istersem nasıl yapabilirim dedim....öncelikle düşündüm 10 dk filan sonrasında zihnimde gözlerimin önüne çizdim ...sonrasında kağıda aktarma biraz yaptım berbattı aslında bana göre iyidi :) fakat benim çizim dilimden birebir anlatamadığım sürece beni anlayabilmeniz çok zordu :) çünkü el çizimlerim gerçekten de berbat...

sonrasında dedim ki ben size düşündüklerimi nasıl gösterebilirim ..aklıma photoshop geldi...dedim orada ufak mini bir çalışma yapayım ....vss..

öncelikle internetten tekerlek resmi aradım onuda en iyi araba tekerleğinde buldum sildim filan derken son halini verdim...tekerlek ile bağlantı sağlayacak olan sistemi de menteşe de ayarladım.. :)..sonrasında mili de bir sistem resim üzerinden sildim vss ayarladım...

Sistemin tam çalışma mantığını bilemem ama benim aynısını kopya edip çalıştırmamı isterseniz...yani KRON lamamı isterseniz :)

d0o4ar.jpg

Ben sistemi şu şekilde kurguladım...

Sistemimde olan kare 2 şeklin tam ortasından ama çapraz köşelerden geçecek olan çizgi gibi görünen yere sert şerit bir plastik koymayı düşündüm...çünkü sistemin hareketi için bana gerekli....fakat sistem bu halde olursa sistemin hareketi için bana olanak sağlamaz diye düşündüm...

dedim ki sistem içerisine monte edilecek kare bir çerçeve olacak ama bu çerçevenin çapraz şekilde ortasından geçen yapının sert ve sabit olması gerekiyordu.....

Düşündüm ve sonrasında aklıma sistem için kullanılacak doğadan bir canlı türü geldi ....buda kelebek kanat sisteminin mantığı olmasıydı...(Size kelebeğin kanatlarını göstermek için mavi kelebek seçtim çünkü mavi rengi seviyorum)

images

yukarıdaki kelebeğe baktığımızda ne kadar güzel ve muhteşem değil mi?...kanatların çırpışlarını düşündüğümüzde orta bölge sabit değilmi?...sadece sağ ve sol kanatlarını çırpıyor değil mi??...

o zaman biz ana göveyi kelebeği çapraz çevirerek düşünerek tasarlayalım....

ana gövdeyi çapraz oturtacak şekilde sert plastikten oluşturduk ama bu plastik diğer açılır sistemi kapıdaki menteşeli sistem şekilde oynanacak şekilde düşünmenizi içerden hayal etmenizi istiyorum...bunu düşünüp hayal ettiğimizde kanatları oluşturacak köşe plastiklerin aksine esnek olabilmesi bizim için çok önemli...

kare şeklin dizaynının içide tamamen spor salonlarındaki kullanılan minderden diyebiliriz...

sistemi kelebek modeli olmadan tasarlayabilirsiniz de ama ortadaki hareket mekanizması olmadan sistemi işlevselleştirmek yada sistem içerisine monte edeceğiniz diğer parçaların çalışmasındaki zorluklarla karşılaşabilmek mümkün diye ek söylemek istedim...

gelelim şekilde gösterdiğimi anlatmaya..

hiç üşenmeden sistemi oluşturmaya birleştirmeye çalıştım...

sistemi ben tekerlekli oynar başlıklı sert plastik aksamlı bir yapı olarak düşündüm...

soldan yada sağdan sistemi çalıştırdığınızda yukarıda sabit olan ve montelenmil olan sistem tek teker üzerinde yatay şekilde gömülmüş vaziyette hareket edecek aşagıda olan ise...miller üzerine iç içe geçirilmiş sert bir plastik sistem üzerine olacak tekerler yine gömülmüş bir vaziyette olacak...

sistemi ittiğinizde sistem fizik kanunlarına göre olacak...

yani sistem sol yandan itilince üstteki tekerlek bir adım önde olacak...aşagıdaki tekerlek ise bir adım geride olacak sistemdeki ağırlık ve çalışma amacına göre hareket edince ilk hareket yukarıdaki tekerlek döngüdeki görevini bir adım önde başlayıp bir adım önde tamamlamaya giderken...sistemdeki alt tekerlek ise bir adım geride başlayıp bir adım geride tamamlayacak ama sistemde döngüde tamamlanınca hepsi sistemde dikey pozisyonda dengede olacak....

İster gömülü tekerleri hareket ettirin sistemi bu yönde kurun isterseniz...gömülü tekerler sadece yuvasında hareket etsin...orta na gövde hareketli miller ile görev aksını yapsın tamamlasın ama sistem hareketi için dahi çapraz düşüncede olmanız gerek yani ilk kare şeklin gövdesi ile sistemdeki teker çaprazın aynı yerde değil birbirine aynı kelebek kanatları şeklinde çapraz olabilmesi gerekiyor....fizik kanunlarını düşündüğünüzde ne demek istediğimi anlarsınız...

Neticede sistemin çalışması için sisteme insan eliyle bir itme kuvveti oluyor.....bu konuda itme kuvveti ile ilgili düşünceleri unutmadan tasarım yapmamak gerekir diye düşünüyorum...
------------------------------------------------------------------------------
Sisteme gelirsek oldukça güzel hoş bir sistem fakat sadece düşünme amaçlı bana güzel geldi... :) yoksa genel manada Kullanırlılığı düşük olabilecek bir sistem için bence bu kadar uğraşmaya özellikle evler ofisler vb için bence gerek yok diye düşünüyorum...

ev için kapı ideal olandır zor geliyor denilirse tül koyun yada kapıyı odalardan tamamen sökün....Demokraside çareler tükenmezmiş... :)

Bu sistemin yaygın kullanımasını düşündüğümde ilk yeri evler değil yada ofisler vsss..

Aklıma çok güzel bir yer geliyor oda OTOMOBİL sektörü...

Otomobil araçlarında ilk kez araç kapıları yukarıya açıldığında devrim niteliğinde bir tasarım oldu fakat insanların bu yeni nesil özelliği kullanabilmesi özellikle oldukça lükse kaçıyordu....o zaman bu özel sistem özel araçlarda sunulsun dendi...Ferrari vss diye...ve özel yukarıya açılan pahalı sistem otomasyon şeklide geliştirilerek şuanki haliyle özel lüks araçlarda kullanıldı..ve tek kapı kit sistemi ile..

Günün birinde Özel LÜKS araçlar için özel bir KAPI DİZAYNI gerekli diye düşünüyorum....Çünkü aynı konsept belli bir zaman sonra insanlara Banallık verebiliyor....İnsan bu neticede herdaim yenilik görmek isteyebiliyor ki yenilik demek büyük bir haz insanlar için demek..

Her ne kadar insanların hazlarına yetişebilmek zor olsada YENİLİKLERİ kovalayan bir yapının olabilmesi ve Yaratıcı Özgün bir İdealist bünyenin yeşerebilmesi insanlara YENİ KONSEPT kullanımlar sunabiliyor...

Bu bağlamda sıkıcı bilginin ardından :)

Bu sistem çok güzel ama kulllanım amacına göre BERBAT....eğer sistem metal aksam ve otomasyon sistemi üzerinde Spor tek kapı bir araç üzerinde tasarlanıp dizayn edilebilinirse o zaman SİSTEM HARİKA VE OLAĞAN ÜSTÜ olur yoksa sistemi YANLIŞ yerde ve ZAMAN da kullanırsanız SİSTEMİ PAZARLAYAMAZSINIZ...

SİSTEMLERİN PAZARLANMASI için İYİ BİR PAZAR oluşturabilmeniz gerek...Eğer SİSTEMİNİZ için iyi bir PAZAR var ise o zaman şu soruyu soracaklar size...?...

Neden BU SİSTEM...diye??

Eğer siz konuşmadan SİSTEM KENDİNİ İFADE ediyorsa o zaman SİSTEM PAZARA girdiğinde SATACAĞINI oldukça satar ki TALEP yetiştiremez halde olursunuz...

Fakat bu yukarıdaki sistemi KAPI SEKTÖRÜN de diyerek götürürseniz....işte o zaman size neden bu sistem diye saçma sapan şeyler sorarlar :)...

evet sistem güzel bana göre de iyi ama sistem bize Böyle gözüküyor....hani sistemi tasarlayan ben değilim ama sistemin amacını kullanımını hayal edebiliyorum....şimdi oturup bunları yazmaya açıklamaya çalışsam...ortaya 3 sayfalık sadece benden yazı çıkar diye tahmin ediyorum...ta bi oturupta yazıp anlatacak halim yok...

Sistemlere herkes aynı duyarlılıkla bakmayabiliyor...o halde...sistem siz konuşmadan kendi konuşup anlatması gerekiyor..olur olmaz bilemem ta bi neticede kimse mükemmel değil....ama Müşteri herzaman farkındalığı ve farklılığı sever bu çok önemli...müşteriye ürün satarken müşteri çok bencil ve sorgulayıcıdır...fakat bir kere ürün toplu halde satmaya başlarsanız ve kalitesi ilk günkünden daha iyi olarak ilerlerse yani her daim kalite çıtası artarak ilerlerse hiç düşmezse müşterinin ayağı size bir kere alıştımı yenilikçi bir yapınızda varsa siz der başka birşey demez :) böyle müşterilere can kurban..ne istediğini bilen müşteri portföyleridir ki aslında oldukça zorlu müşterilerdir ki zorluklar için çabalayıcı ve fark oluşturan olabilmeniz vizyon ve hedef anlamında çok önemli diye düşünüyorum....

Şimdi ben yukarıda resim paylaştım bilemem belki benim paylaştığım resimde size ilham ışık verememiştir...resmi görünce sistemi anlayabileceğinizi umut ediyorum...ben değilde sistem konuşsun kendini size anlatsın istedim oldumu bilemem...

Boş gevezeliğin ardından söyleyeceğim şudur ki...

Sistemin PAZAR ALANI DOĞRU ve İSABETLİ seçilirse o zaman KAR VE MARJ limitleri OLDUKÇA kazanım sağlarsanız....fakat bir sistemin UYGUN bir PAZAR alanı için oluşturulmasıda yani eskiden dönüp yeniye DÖNÜŞÜM sağlanmasıda Oldukça nasıl desem MODERNİZASYON gerekli diye düşünüyorum ki Günün en güzel Modernizasyon birleşimide OTOMASYON sisteminin LÜKS OTOMOBİL araçları için düşünülüp tasarlanması diye düşünüyorum...

DOĞRU PAZAR DOĞRU TERCİHLERİ GETİRİR....DOĞRU TERCİHLER İSE BERABERİNDE AKILLI KAZANIMLAR SAĞLAR demişler kim demiş bilemem :)

Böylesi...