Bir Diyalogcu Siteye Sorularımız ve Cevapları

kemalali

Profesör
Bir Diyalogcu Siteye Sorularımız ve Cevapları

İnternette yayın yapan diyalogcu zevata ait bir siteye bazı sorularımız oldu. Bize gelen cevap e-mailine yanıtımızı yazının sonunda vereceğiz elbet. Önce siteye gönderdiğimiz mektubu virgülüne dokunmadan burada yayınlayalım.

Mektup şöyle;

“Gerek sitenizde gerekse basında çıkan – yayınlanan diyalog ile ilgili haberleri büyük bir ibretle takip etmekteyim. Bizimde zamanında hizmet ettiğimiz ve tamamen masum Anadolu gençliğinin ve insanının emeği, alınteri ile kurulmuş bunca oluşuma sahip bir camianın böylesine boş, İslami kaynaklardan yoksun, en azından itikadi olarak insanımızın imanını tehlikeye atan, dış güdümlü olduğunu dağdaki çobanın bile anladığı diyalog faaliyetlerine heba edilmesini ızdırapla seyretmekteyim.

İslam dünyasından aklı başında hiçbir ferdin dünyada Hıristiyan olsun, Yahudi olsun haksız yere bir insanın tırnağına zarar gelmesini istediği yoktur. Vahşetle, tacavüzle, katliamla anılan insanlar sizin diyalog için el pençe divan önünde durduğunuz medeniyetin insanlarına mahsustur. Bizim inancımız Yaratılanı Yaratandan ötürü sevmektir.

Yoksa sizin haberiniz yok mu? Misyonerlerce Türkiye kutsal topraklardır (Bible Land). Dünyanın merkezinde sayılabilecek konumuyla Balkanlardan Kafkaslara kadar ve 1880 yılında yazılan bir misyoner raporunda belirtildiği üzere “Misyonerlik faaliyetleri acısından Türkiye, Asya’nın anahtarıdır. Kuzey Irak Erbil’de faaliyet gösteren birçok sivil görünümlü kuruluşun büyük çoğunluğunu misyoner teşkilatları oluşturmaktadır. Yine; Nahcivan’da misyonerler insani yardım örgütleri adı altında çalışma yapmaktadırlar.

İzmir, İstanbul işgal edilirken halkı düşman askerlerini karşılamak için sokaklara döken papazlar, bize karşı Çanakkale’de savaşan Yahudi alayları, daha dün Kıbrıs’ta, Balkanlar’da, Azerbeycan’da papazlarca takdis edilerek gönderilen vahşet tugayları. Tüm bunları yaşadık/yaşıyoruz. Bu milletin ve de İslam dünyasının artık aklını başına toplaması şarttır. Nasihat ile uslanmayanlara tekrir ediyoruz. Bu ikazlarımız dikkate alınmazsa herkes yaptıklarının yada yapmadıklarının sonucuna katlanmak zorunda kalacaktır.

İşin ilginç tarafı dost (!) edindiğiniz bu zümre faaliyetlerine başlamadan önce bu ülkeleri kan ve gözyaşına boğmakta sonra da güya yardım elini uzatmaktadır. Tıpkı timsahın avını yerken döktüğü gözyaşı misali.
Sizin burada figüran olarak oynadığınız rol şudur ki; 19. asrin ortalarında, uzunca bir süredir ülkelerini Ortodoks Ruslar’a karşı her turlu fedakarlığı göz önüne alarak savunan Kafkas Müslümanlarını ziyaret eden bir Hollandalı gezgin, dönüşünde dindaşlarına bu insanları yumuşatıp direnme güçlerini kırabilmek için Kafkasya’ya misyonerlerin gönderilmesini önermiştir. Altını çizdiğimiz kelimeler burada; ‘yumuşatıp direnme güçlerini kırmak’tır. İşte bilerek yada bilmeyerek üstlendiğiniz rol, size biçilen rol budur.

Bizim önerimiz Allahın ipine sımsıkı sarılmanız/sarılmamızdır. Kendimize inanarak, Allah’tan başkasından korkmayarak, çalışarak önce Türkiye’mizi sonra tüm insanlığı kurtarmaktır.
Papaza, hahama gösterdiğiniz müsamahayı görüyorum ki; sizinle aynı düşünmeyenlere karşı gösteremiyorsunuz. Bu minvalde Ali Eren beyle sohbetinizde bu tahammülsüzlüğünüz görülüyor. Şahsen Ali Beye yaptığınız davranış beni üzdü. ‘Papazın elini öp senle aynı düşünmeyeni rezil et’ gibi bişey bu. Ayrıca hoşgörü ve diyalog temsilcilerinin yazdığımız yazılara gelen ağza alınmayacak küfürleri de gösteriyor ki sizin hoşgörünüz kafire karşıdır.

Ha bu arada görüştüğünüz şu papazlar ve hahamlar kafir midir? Değil midir? Demogoji yapmadan onları (kimsenin kafir olması bize bişey kazandırmaz ama kafirin kafirliğini gizlemek İslam itikadına göre küfürdür, biliyorsunuz ) Resul–i Ekrem Efendimizi tanıyıp da ona iman etmeyen, üçlü teslise inanan kişiler kafir midir, değil midir? Soruyorum.”

Sorduklarımız bunlardı. İyi bir iş yapmak için bile yanlış vasıta kullanılmaz. Sizin vasıtanız da yanlış, çıkacağınız menzilde a canım kardeşim benim. Maalesef içinizdeki saf masum Anadolu çocuklarının iyi niyetleri bile sizin bulaştığınız bu pisliği temizlemeye yetmiyor. Bütün çabalarınıza rağmen Allah–u Teala’nın kendine düşman ilan ettiği, sizinse dost edindiğiniz bu zümre kendi dilleriyle yakayı ele veriyorlar. Sizin yanınızda size ne dediler de böyle kandırıldınız bilmem amma asıl amaçlarının diyalogtan öte hedefler içerdiğini bas bas bağırıyorlar. Kimi bu faaliyetlerin misyonerlik olduğunu açıkça resmi belgelerinde kullanırken, kimi de Müslüman çocukların öldürülebileceği yönünde fetvalara imza atıyor.

Sizin aşağılık kompleksleriyle sunduğunuz mektuplarınız da karaladığınız Müslümanlara inat onlar hala dindaşlarının tüm dünyayı kana boğan eylemlerine seslerini çıkarmıyor. Gerçi uğradığınız kan değişiminden dolayı mıdır nedir bilinmez amma Lübnan’da insanlık öldürülürken bebelerin şahsında sesiniz soluğunuz o kadar cılızlaşmıştı ki… Hatta onlar kendilerini temize çıkarmak için ciddi bir çaba içinde değilken bile dergilerinizde, gazetelerinizde, tv’lerinizde aslında onların ne kadarda insancıl olduğunu yazdınız manşetlerinize. Onları sempatik göstermek için yaşananların onların fanatik kesimlerinin işi olduğunu filan gevelediniz durdunuz ama halk artık yemiyor bu dolmaları. Bizim birşey dememize kalmadan ‘Allah sizlerden razı olsun başta biraz bocaladık ama maalesef söylediklerinizin hepsi doğru çıktı’ diyorlar. Halk da gözünü açtı, siyasi partiler de, cemaatler de ve hatta dinden bihaber gruplar – partiler bile. Söz konusu bu cennet vatan olunca, bu vatanın sevdalısı olduğunu söyleyen herkes aynı şeyi söylemeye başladı. Sağcısı da anladı bunun altından ne halt çıkacağını, solcusu da. Kıbrıs harekatına gönüllü yazılmak için sağcıyım–solcuyum demeden arka arkaya sıra girenler gibi oynanan oyunun vahametini anlayan herkes bu ortak noktada buluştu.

Değerli arkadaşım dünyanın hoşgörüye de, diyaloga da olan susuzluğu bu milletin aziz eli ile dindirilebilir ancak. Her konuda çağı aşmış bir devletle, insanları umutsuzluğa sevkeden ekonomik politikalar yerine bizim insanlığa sunacağımız reçetelerle ve 1400 senelik İslam tarihinin en az yarısında hizmetkarlık yapmış bu milletin eliyle… Yoksa papazın, hahamın elini öpmekle değil.”

Gelelim diyologcu zevatın sitesinden bize gelen cevap mektubuna.

“Hüseyin bey, Daha önce M. B. ve M.Emin Bey’lere yaptığım teklifi sizede yapmak istiyorum. Yeni Mesaj köşe yazarları olarak, sitemizin sorularını cevablandıracağınız röportaj teklifimizi neden kabul etmiyorsunuz?

Biz size soralım, sizde ‘cesaretniz’ varsa cevablayın. Cevab bekliyoruz.....”
Cevabı mesaj böyle. Önce şunu söyleyeyim. Cesaretimiz Allah’ın izniyle sizden de, dostlarınızdan da (!) çoktur.

Bedir’de, Malazgirt’te, Çanakkale’de, Dumlupınar’da ne kadar cesur olduğumuzu ispatlamıştık düşman keferesine.

Gerekirse seve seve göstermeye yine hazırız haberleri ola.

Ayrıca; Allah’a güvenerek çıktığımız yolumuzda amacımız sizi düşman ilan etmek değil, sizi uyarmaktır. Sizin kaybınız bizim kaybımızdır. Kaybınıza ancak üzülürüz.
Cümlelerimiz bir miktar sertleşmiş ise bu size bir türlü duyuramadığımız sesimizi duyurabilmek içindir. Yanlışta ısrar en büyük yanlıştır. Yanlışınızdan en kısa zamanda dönmenizi niyaz ediyoruz.

Röportaj teklifiniz içinse önce şu soruya cevap vermenizi istiyoruz; “Diyalog için görüştüğünüz fakat; Resulullah Efendimizi tanıdığı halde kabul etmeyen kişiler kafir midir değil midir?”
Bu soruya cevap verin ki hangi tarafta olduğunuz anlayıp sorularınıza ona göre cevap verebilelim. Allah (cc) ve O’nun Resulüne mi tarafsınız; yoksa Efendimize gelip orta yol bulmayı teklif eden ama kabul edilmeyince ebedi hüsrana uğrayıp dönen Necran ehlinden taraf mısınız onu bilelim…

mustafa

Profesör
yazıyı nerden kopyaladın kardeş? kaynağı versen bizde yararlansak.

zorbey

Paylaşımcı
yazıyı nerden kopyaladın kardeş? kaynağı versen bizde yararlansak.
S.A
KemalAbdullah kardeşin yazı yazdığı konulara şöyle bir baktımda hep hizmet eksenli olumsuz düşüncelerini belirtmiş.Birşey demeye hakkım yok tabiiki.Sonuçta burası bir forum.Herkes düşüncesini yazıyor.

Ayrıca çok güzel cevap veren arkadaşlarda var.Allah onlardan razı olsun.

Fakat ilgili kişilere karşı cevap verilincede.Vayy efendim "burası zaten hep belli cemaatlerin elinde olan bir forum" deyip aksi yönde cevap yazan kardeşi sindirmeye çalışan arkadaşlarda var...

Ben derimki "herkes kendi hizmetini yapsın, başkalarının ihlasını kırmasın,çomak vazifesine talip olunmasın"

Selam ve dua ile kalın...

kemalali

Profesör
S.A

Ben derimki "herkes kendi hizmetini yapsın, başkalarının ihlasını kırmasın,çomak vazifesine talip olunmasın"

Selam ve dua ile kalın...

Asıl sizlerde Misyonerlige karşı olanlara çomak olmayın. İslam Akidine aykırı işler hizmet olmaz ihlasta aranmaz.

zorbey

Paylaşımcı
Asıl sizlerde Misyonerlige karşı olanlara çomak olmayın. İslam Akidine aykırı işler hizmet olmaz ihlasta aranmaz.

İşte hizmeti bilmediğin bu cümlelerinden belli oluyor adı güzel kardeşim.Kim Misyonerliğe karşı değilki Allah aşkına ne diyon sen yahu !!! Çağımızda tebliğ nasıl yapılıyor bilgin yok herhal...

Hizmet edenlerin vasıtası ile islam olanların raportajlarını bir oku ve yapılan hizmetin meyvelerini gör bence...

Ya da burada hizmeti eleştireceğine çık dışarıda tebliğ çalışması yap.Zira buradaki arkadaşların büyük kısmı zaten müslüman çok şükür.
Her birimiz belli bir birikime sahibiz çok şükür. Bize neyi empoze etmeye uğraşıyosun. Ben çok ciddiyim yani değerli vaktini niye harcıyosun kardeşim benim...Ömür hızlı geçiyor malum.

kemalali

Profesör
Dışarı çıkıp sen teblig yapıyormusun ki bana soruyorsun. Ortak Allah inançında birleşmek nedir? Papazlarla tokalaşıp görüşmek mi? hizmet.

sword

flawless Victory
Dinler arası diyalog kadar saçma birşey yok. İslam yüce bir dindir.
Kendini geliştirmesi için papaza hahama ihtiyacı yok. ben seni anladım kardeşim kemalabdullah.
Çalışmalarında başarılar.

zorbey

Paylaşımcı
Dışarı çıkıp sen teblig yapıyormusun ki bana soruyorsun. Ortak Allah inançında birleşmek nedir? Papazlarla tokalaşıp görüşmek mi? hizmet.

Senin gibi atıp tutmak yerine biz çalışıyoruz Allahın izniyle.

Avrupada ve dünyanın dört yanında hidayete erenleri görmek için biraz vakit ayır.Bu ortamda her diyalog başlığına mesaj atıp menfi görüşlerini yazacağına, birkez de Explorer'a tıkla da yapılan hizmetin boyutunu ve içeriğini kendi gözlerinle gör.

Ayrıca bir ricam var o kadar diyalog başlığı açılmış ki sizin gibi düşünen güruh tarafından.Birinde sebat kılında konu çok dağılmasın dimi ama..

Haydi Selametle kalın..

stoic

Üye
:shake2[1]:
tebrikederim seni kemalabdullah,
milyonlarca insan, yanlış bir sen doğrusun...
senin gibi bize yanlışları gösteren mübarek bir zatın eteklerine yapışmak ve onun engin, nebi derya bilgilerinden faydalanmak isterim
ne olur beni bundan esirgeme....

Sana yazılan cevapları okumak, forumu araştırmak , açılmış konuları ısıtıp ısıtıp tekrar açmamak gibi fuzuli eylemlere girmeyen nadir mükemmel üyelerden birisin..

Ya abi sen diyalog kurma, alla alla sana diyalog kur diyenmi var, daya kafasına ya islam olacaksın de ya islam olacaksın....en etkin yöntemdir bu...sen o tatlı canını, diyalog gibi, avamın değil donanımlı insanların yapmakla mükellef olduğu bir olguyla niye sıkıyorsun....
:bleh[1]:

zorbey

Paylaşımcı
senin gibi bize yanlışları gösteren mübarek bir zatın eteklerine yapışmak ve onun engin, nebi derya bilgilerinden faydalanmak isterim

Sana yazılan cevapları okumak, forumu araştırmak , açılmış konuları ısıtıp ısıtıp tekrar açmamak gibi fuzuli eylemlere girmeyen nadir mükemmel üyelerden birisin..

Ya abi sen diyalog kurma, alla alla sana diyalog kur diyenmi var, daya kafasına ya islam olacaksın de ya islam olacaksın....en etkin yöntemdir bu...sen o tatlı canını, diyalog gibi, avamın değil donanımlı insanların yapmakla mükellef olduğu bir olguyla niye sıkıyorsun....

Allah razı olsun, kardeş budur işte :shake2[1]: ağzına sağlık

kemalali

Profesör

Ben herkesin yanlış oldugunu idda etmedim ki.Haşa ben alimin talabesinin
talebesi dahi degilim.
Yukardaki yazım alıntıdır. Profil resmine layık degilsin. Dil simgesini kullanmanıda yadırgıyorum.

kemalali

Profesör
Dinler arası diyalog kadar saçma birşey yok. İslam yüce bir dindir.
Kendini geliştirmesi için papaza hahama ihtiyacı yok. ben seni anladım kardeşim kemalabdullah.
Çalışmalarında başarılar.

Allah Razı Olsun Kardeş. Anlayanların olması sevindirici. Ben kafamdan uydurdugum şeyleri yazmadım.:good[1]:

meyve

Asistan
Cevap vermek gereksiz, başka bir şey diyemiyorum. Eneniz gözünüzü kör etmiş.
Göremiyorsunuz hakikatleri ne yazık ki. Olaylara bakış açınız bu işte: İslamın kendini geliştirmesi için papaza ihtiyacı yok...:)

Sofuoglu

Ordinaryus
Göremiyorsunuz hakikatleri ne yazık ki.

herkes kendi gordugunun hakikat oldugunu iddia ediyor,ne aci degilmi?

kendine bakmadan baskasina hakikati gostermeye calisiyor...

ee nolacak peki ,suphesiz bu o gozlerin disa firlayacagi gunde belli olacak,
gercek hakikat hangisiymis o zaman gorecegiz biiznillah......

Allah(c.c) hakki ile iman eden kullarindan eylesin insaAllah

selametle

kardeşim sen o profil resmindeki şahsın düşüncelerinden birhabersin galiba o asla diyaloğu benimsemez......
kemalabdullah Allah razı olsun kardeşim...

ufuklar27

Paylaşımcı
Web sitesi
www.lotuskitap.com
kardeşim sen o profil resmindeki şahsın düşüncelerinden birhabersin galiba o asla diyaloğu benimsemez......
kemalabdullah Allah razı olsun kardeşim...

Ben diyaloğu benimsemez olduğunu düşünmüyorum. Şu anda içtihadı silahlı mücadeleden tarafa... 20 sene önce ya da daha kısa süre önce yol ve bina inşaatlarıyla uğraşan bir işadamıydı Ladin.

bebeto016

Üye
islam yüce bir dindir 100 yıllarca hristiyan ve yahudi toplumlarıyla diyalog seçilmiş ama ne tuhaftırki hep zarar gören yine islam ülkeleri olmuştur... osmanlı ve türk dünyasının her fırsat buldugunda kuyusunu kazan yine bu milletler olmuştur....osmanlı tarihine bakın hristiyan ve yahudilerle diyalog yapılması mümkünmü, eger kalpleriniz mühürlenmemişse göreceksinizdir....!!!!!!

onların diyalog amaçları ve bizden gelen diyalog tekliflerine karşılık amaçalrı sadece islam ülkelerinin sahip oldugu inanç yumagını dagıtarak yıkmaktır....

boş yere emegimizi tüketmeyelim....

saygılar

ufuklar27

Paylaşımcı
Web sitesi
www.lotuskitap.com
islam yüce bir dindir 100 yıllarca hristiyan ve yahudi toplumlarıyla diyalog seçilmiş ama ne tuhaftırki hep zarar gören yine islam ülkeleri olmuştur... osmanlı ve türk dünyasının her fırsat buldugunda kuyusunu kazan yine bu milletler olmuştur....osmanlı tarihine bakın hristiyan ve yahudilerle diyalog yapılması mümkünmü, eger kalpleriniz mühürlenmemişse göreceksinizdir....!!!!!!

onların diyalog amaçları ve bizden gelen diyalog tekliflerine karşılık amaçalrı sadece islam ülkelerinin sahip oldugu inanç yumagını dagıtarak yıkmaktır....

boş yere emegimizi tüketmeyelim....

saygılar

Osmanlı diyaloğu en güzel şekilde yapmış... Fatih Sultan Mehmed Rum patrikhanesini kurmuş, II. Abdülhamid Roma'da kilise yaptırmıştır. Hristiyan ve Yahudilerin dinlerine, ibadetlerine karışılmamış hatta devlet güvencesi altında dinlerini yaşamaları sağlanmıştır.

dagcan_33

Paylaşımcı
yav arkadaşlar bu sitede

ABDULLAH SİNAN

FİSEBİLİLLAH

KEMALABDULLAH

gibi arkadaşlar karşılarını dinlemezler boşuna dil dökmeyin binmişler bir alamete gidiyolar. yüzde yüz ıspat ederseniz bu seferde konuşmanıza kabahat bulurlar
hepimizin bunlar gibi yüce insanlardan nasıl dogrusunu bile biliriz.bana kızacaklar ama yahu astıgı astık kestigi kestik insanlar keşke bende isterim dünyada iki renk olsa siyah ve beyaz iyi yada kötü hemen tercih ederiz ama geriye kalan renkler ne olacak onları yokmu sayacagiz hepimiz zayıfız yaratılış geregi saf beyaz olamayız. hiç olmassa açık renkli olmaya çalışıyoruz