bir çeçen komutan daha şehit oldu

kul emir

Profesör
Katılım
17 Haz 2006
Mesajlar
2,862
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Konum
yalnızlık ülkesinden
Çeçen İslami direniş komutanlarından Ebu Hafs'ın şehid edildiğine dair Rus istiharat kaynakları tarafından ortaya atılan iddia, çeçen kaynaklarından alqoqaz.net sitesi tarafından doğrulandı.

Sitenin verdiği haber göre, Ebu Hafs, Rus özel birlikleriyle girdiği çatışmada beraberindeki iki mücahid ile birlikte şehid oldu.

Liderleri ve komutanlarını şehid vererek destansı direnişini tam bir kararlılıkla sürdüren Çeçenistan mücahidlerine Rabbimizden nüsret ve zafer niyaz ediyor, Şamil Basayevi gibi unutulmaz komutanlarını şehid veren Çeçen İslami direniş cebhesinin Ebu Hafs gibi bir komutanlarını şehid verdikleri için tebriklerimizi sunuyoruz.

Şehid Ebu Hafs, Vakit gazetesi muhabirlerinden Adem Özköse ile yaptığı röpörtajında "Yakında bayram gelecek. Bu bayram Irak"ın, Afganistan"ın Çeçenistan"ın ve Filistin"in kurtulduğu gün olacaktır. Hep birlikte saf olup, omuz omuza vererek Yahudilerden temizleyeceğimiz Mescidi Aksamız"da namaz kılıp tekbirler getireceğiz. Bütün dünya şunu bilsin ki, mücadelemiz Çeçenistan"da yüreklerimiz ise Kudüste"dir" diyordu.

Şehidler kervanına katılan Ebu Hafs da Kudüs şehidlerinin arasına katılmıştır şimdi. Ne mutlu onlara ve ne mutlu onların yolunu sürdüren İslami direniş erlerine!

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Kaynak: Alqoqaz

rabbim bizlerinde onların yolundan gitmeyi nasip etsin
 

kul emir

Profesör
Katılım
17 Haz 2006
Mesajlar
2,862
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Konum
yalnızlık ülkesinden
Hafs da şehidler kervanına katıldı
Ebu Hafs da, işgalci Ruslarla giriştiği mücadelede şehid düştü. Son demecini gazetemiz Vakit’e veren ve 7 Kasım’da yayınlanan röportajında, “Mücadelemiz Çeçenistan’da, yüreğimiz Kudüs’te” demişti.
Çeçenistan"da Arap savaşçıların lideri olarak tanınan Ebu Hafs"ın 26 Kasım"da Hasavyurt kentindeki Mira Caddesi"nde bir evi kuşatan Rus güçleri ile saatlerce süren çatışmanın ardından beş mücahid ile birlikte şehid düştüğü bildirildi.

Rus işgali altındaki Müslüman Çeçenistan şehid kanlarıyla sulanıyor. Ürdün"de her şeyini bırakarak Çeçenistan"daki kardeşlerinin yanına koşan ve Ruslara karşı giriştiği ölümcül saldırılarla ünlenen cesur komutan Ebu Hafs da şehidler kervanına katıldı. Son demecini gazetemiz Vakit"e veren ve 7 Kasım"da yayınlanan röportajında, “Mücadelemiz Çeçenistan"da, yüreğimiz Kudüs"te” demişti. İşgalci Ruslara ağır kayıplar verdiren Ebu Hafs"ın Moskova yönetimi tarafından öldürülmesi ve yakalanması için başına ödül konulmuştu.

Çeçenya"da Arap savaşçıların lideri olarak tanınan Ebu Hafs"ın Dağıstan"ın Hasavyurt kentinde bir kuşatmada şehid olduğuna dair haberi başta Çeçen kaynakları olmak üzere Arapça yayın yapan Savt el-Kokaz (Kafkasya"nın Sesi) internet sitesi de doğruladı. Mücahidlere ait Chechen-press Gazetemiz Vakit"e geçtiği mailde, Ebu Hafs"ın şehidler kervanına katıldığını bildirerek, “Çeçenya"nın bağımsızlığı için bir cesur komutan daha Rabb"ine kavuştu. Çeçenistan"ın bağımsızlığı için yeni Hafslar yolda. Bir ölürüz bin diriliriz. Bu kutsal mücadele sürecek. Tek yol Çeçenistan"ın bağımsızlığına kadar bu savaş sürecek” denildi.

26 Kasım"da Hasavyurt kentindeki Mira Caddesi"nde bir evi kuşatan işgalci Rus güçleri, saatlerce süren çatışmanın ardından beş mücahidi şehid etmişti. Rus yetkililer şehid olanlarının birinin Ebu Hafs diye bilinen Ürdünlü Faris Yusuf Emirat olduğunu öne sürmüştü. Çeçen kaynakları, Ebu Hafs"ın şehid olduğu çatışmalarda ise 21 Rus komondosu ile 7 FSB ajanının da öldürüldüğünü açıkladılar.

Savt el Kokaz"da yayımlanan bir açıklamada ise, "Pazar günü Ebu Hafs"ın grubuyla Rus komandoları arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Lider diğer iki mücahidle birlikte şehid oldu” denildi. Benzer açıklamalar Arapça yayın yapan diğer beş sitede daha yer aldı.

DİĞER CEPHELERDE MÜCADELE SÜRÜYOR

Bu arada Çeçen İçkeriya Cumhuriyeti yetkilileri arayan Emir Aslanbek önceki gün Gudermes'te özel operasyon düzenlediklerini açıkladı. Rus işgalci ve Rus içbirlikçilerin en yoğun bulundukları bölgeye operasyon düzenleyen Emir Aslanbek, operasyonda işgalci 15 Rus akerin öldürdüklerini ve onlarcasının yaralandığını açıkladı.

Vedeno ve Şatoy bölgelerinde de aynı saatlerde operasyonlar düzenlendi. Vedeno bölgesinde Emir Hayrullah"a bağlı mücahidler Ruslarla çatışmaya girerek 6 Rus askerini öldürdü bir "URAL" tipi askeri kamyonu patlattılar. Şatoy bölgesinde Emir Tarhan Gaziyev"e bağlı mücahidler "T-80" tipi tank ve 6 Rus askeri imha ettiler.

İŞBİRLİKÇİ DADAYEV ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan Emir Rabbaniye bağlı mücahidlerin Hasavyurtta operasyon düzenleyerek, Çeçenistan'daki Rus özel birliklerin Komutanlığına getirilen “işbirlikçi” komutan İmam Dadayev ile 6 korumasını öldürdüler.

Vakit Gazetesi
 

fetih66

Üye
Katılım
25 Kas 2006
Mesajlar
30
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Hazretİ Allah Şehadetİnİ KabÜl Etsİn.bİzlered Allay Yolunda Şehİd Olmayi Nasİp Eylesİn.Şehİd Seyİd Kutup Şehİdİn Kani İnsani Harekete GeÇİrİr Dİyor.İnŞallah Şehİdlerİmİzİn Kani Uyuyan YiĞinlarin UyaniŞina Vesİle Olur.
 

yenibeyin

Asistan
Katılım
7 Eki 2006
Mesajlar
712
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Web sitesi
www.yenibeyin.com
Allah'a şükürler olsun ki insanlar şehit olmak için yarışıyor
Dün biri şehit oldu, bu gün biri, yarında bir başkası olacak inşallah ama bu silsile kopmayacak allahın izni ile çünkü biz de varız
Allah bizleri de o şehitler kervanına katar inşallah
 
Üst