Bir Ayet Okudu Hakka Yürüdü

Zeynep Özmen

Kevok_84
Katılım
7 Haz 2006
Mesajlar
3,306
Tepkime puanı
11
Puanları
0
Allah (c.c) dostlarından Ebu Bekir Verrak hz.nin küçük bir oğlu vardı.bir gün babası onun elinden tutup hocaya götürdü.Ey ilim bahçesinin servi,dedi.Yavruma kuran okut ve onu yetiştir…


Nur çocuk hoca önünde diz çöktü ve derse koyuldu.Kısa zamanda kuranı kerimi örgendi …yine bir gün hocanın önünde Kuran okuyordu.Birden bir ayetle karşılaştı.Ayeti kelimeyi tek tek heceledi.Ne var ki yüreğine müthiş bir kurşun saplanıvermişti.


Rabbimiz buyuruyor ki:


“O halde,küfre varırsanız çocukları ak saçlılar haline çevirerek bir günün (kıyametin)azabından kendinizi nasıl koruyacaksınız.”


BU ayeti okur okumaz harika çocuğun yüzü kireç gibi bembeyaz kesildi ve kendisini bir titreme aldı.Artık okumaya devam edemiyordu.Derhal evin yolunu tuttu ve kapıyı çaldı.babası içeriden seslendi:Kim o?


-Benim ey baba çabuk aç…!


Ebu Bekri hz.leri kapıya koşup açtı.Açtı ama gördüğü manzaradan da korktu.Çocuğunun yüzünde tek damla kan kalmamıştı ve küçük yavru titreyip duruyordu.Hemen kollarını açıp:


-Ey benim için cennet mumu olan yavrum dedi sana ne oldu.Niçin benzini sararmış görüyorum?


-Ey babam :Bugün kuranı kerimden bir ayet okudum.Manasını düşününce yüreğim eriyor sandım ve bu hale geldim.


-Ey gözümün nuru oğlum!O hangi ayettir.


Şu ayettir. “O halde,küfre varırsanız çocukları ak saçlılar haline çevirerek bir günün (kıyametin)azabından kendinizi nasıl koruyacaksınız.”


Ayeti celileyi tekrar etmek çocuğun canına yeni bir ateş düşürdü ve o masum yavru ayak da duracak takati kendinde bulamayıp yatağa düştü.Bu ayetin heybetinden hasta oldu ve kısa zamanda öldü.O harika çocuğu babası götürüp kabre koydu.Kabre konan sanki çocuk değildi,incilerden meydana gelmiş bir taştı.


Ebu Bekir Verrak sık sık çocuğun kabrine gider,toprakları avuçlar,zari ağlar ve söyle derdi.


Ebu Bekir Verrak senin küçücük oğlun kurandan bir ayet okudu.Allah(cc)korkusundan can verdi.Sen kuranı kerimi hatmedip duruyorum ve ömür güneşin kabir kuyusunu agdı.hiç Allahtan onun gibi korkmazsın.Meğer senin gönlün ne katı bir gönülmüş vah sana…
 

KURAN

Üye
Katılım
9 Eki 2006
Mesajlar
70
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Bİr Ayet Okudu"Hak'ka YÜrÜdÜ"yazisini Yazan ArkadaŞa Çok TeŞekkÜr.umarim Bİzİ De Gaflet Uykusundan Uyandirip Hak'ka YÜrÜtÜr.dehŞet DehŞet DehŞet Bİr Vaka.Çok DÜŞÜnmek Çok DÜŞÜnmek Çok DÜŞÜnmek Lazim.bu Konuda.Sevgİler.
 

KURAN

Üye
Katılım
9 Eki 2006
Mesajlar
70
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Uyariciya Cevap

KUTUP"ZAMAN İMAMI"DIR.HADİS Mİ İSTİYORSUN HAKKINDA:KİM ZAMANIN İMAMINI TANIMAMIŞSA PEYGAMBERSİZ DEVİRDE ÖLENLER GİBİ ÖLÜR."BUYURUYOR EFENDİMİZ (S.A.S)
TASAVVUF İÇİN YANİ TARİKATLARLA İLGİLİ HADİS VE AYET BULAMIYORMUŞSUN KURANDA:BAK kURAN NE BUYURUYOR:"HER BİRİNİZ İÇİN BİR YOL VE BİR YÖNTEM KILDIK."MAİDE 48
İYİ BİLİNKİ ALLAH'IN DOSTLARINA KORKU KORKU YOKTUR,ONLAR ÜZÜLMEYECEKTİR.DÜNYA HAYATINDA DA,AHİRETTE DE MÜJDE ONLARADIR."BUNLARIN SAYISINI OKADAR ÇOĞALTABİLİRİZ Kİ KUR'AN DAN.
HADİS YAZAYIM SANA:"RAHMANIN NEZDİNDEKİ LEVHİ GÖRÜR EHLİ HAKİKAT,BU LEVHADA MEVCUT 319 ŞERİAT.BUNLARDAN HER HANGİ BİRİYLE, BİR KULUM GELİRSE HUZURUMA,ŞİRK KOŞMAMIŞSA BANA, CENNETİME GİR DERİM O KULUMA."HZ.OSMAN(ZİNNUREYNİ)
"ÜMMETİM 73 BÖLÜK OLACAK BUNLARDAN 1 BÖLÜĞÜ YARATANINI BULACAK 72 Sİ SAPIK YOLLARDA ŞAŞIRIP KALACAK.BENİM VE ASHABIMIN YOLUNDAN GİDENLER,KURTULACAK."BURADAKİ BENİM İFADESİ=EHLİBEYT'TİR. BU HADİSLERDEN SANA İSTEDİĞİN KADAR YAZABİLİRİM
SİLSİLEYE GELİNCE:BUNLAR YAZILI,KAYIT SİSTEMİYLE BELLİDİR.
 

girdap

Ordinaryus
Katılım
8 Şub 2007
Mesajlar
2,541
Tepkime puanı
252
Puanları
0
Müthiş bir iman örneği..

[YT]JyBf5BXhnsA[/YT]
 

hiçim

Profesör
Katılım
27 Eyl 2009
Mesajlar
1,743
Tepkime puanı
337
Puanları
0
Yaş
39
Konum
orta doğu
Allah razı olsun çok etkileyici.
Rabbim bize öyle bir iman öyle bir teslimiyet versin
 
Üst