Bill Gates Cemaate Kapılarını Açtı : Gülen Slikon Vadisine Taşınıyor İddiası

TakVa

Ordinaryus
Katılım
13 Nis 2007
Mesajlar
2,868
Tepkime puanı
79
Puanları
0
Bill Gates Cemaate Kapılarını Açtı : Gülen Slikon Vadisine Taşınıyor İddiası

Paul Williams, www.familysecuritymatters.org sitesinde yazdığı bir makaleyle Türkiye’yi karıştıracağa benziyor.

Bill Gates Funds Gulen Islamist Movement (Bill Gates, Gülen’in İslami Hareketi’ni Fonluyor) başlıklı yazısında, Williams, başlıktan da anlaşılacağı üzere, Fethullah Gülen ile Bill Gates arasındaki maddi ilişkileri açığa çıkarmaya çalışıyor.

Williams’ın yazısına göre, 2007 yılında dünyanın en zengin üçüncü kişisi olan Bill Gates’in adını taşıyan Gates Vakfı, Texas Lise Projesi (Texas Highschool Project) kapsamında Cosmos Vakfı’na 10.550.000$ tutarında bir ödeme yapmış.


Yazıya göre Cosmos Vakfı, Texas’ta 25 yatılı okul işleten, kamu tarafından fonlanan ve Gülen Cemaati ile organik bir bağı olan bir vakıf.

Williams ayrıca Gülen’in Amerikan Devleti’nce son derece desteklendiğini de yazısında belirtiyor:


Cosmos Vakfı’na $41,570,721 tutarında bir ödemenin vergi veren Amerikalılar’ın cebinden sağlandığı ve cemaatin servetinin bir kısmının CIA sayesinde edinildiği de bu iddialar arasında.

Daha önce Fethullah Gülen'in çiftliği ile ilgili yaptığı haberler nedeniyle adıdan Türk medyasında söz ettiren Paul Williams’ın “Bill Gates Funds Gulen Islamist Movement” metni genel hatları ve iddiaları ile bu şekilde. Fethullah Gülen'in bu iddiaya yanıtının ne olacağı merakla bekleniyor

Odatv

 
Üst