Ben başkan olsaydim...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Ben başkan olsaydım,

Çankaya köşküne taşınır, bütün bakanlıkları, beştepede, yani külliyede toplar, devletin milyarlarca liralık, kira derdinden kurtarıp, tasarruf ederdim...

(katkısı olacak arkadaşları yorum yapmaya beklerim, kolay anlaşılması için, her bir bölüme bir öneri yapsarsanız, daha faydalı olur zannımca, buyrun belki faydası olur)

bi husben

Kıdemli Üye
saadet partilileri suryelilerin yerine suryeye gönderdim.Orda yapacakları ftnelerle esadı daha kolay devirilerdi.terör olaylarına en ufak destegi verenleri kuzey ıraga surer vatandaşlıktan çıkartırdım.redyellow ve ıhvan ıstanbulu antartıkaya gonderdım

Hakperest

Kıdemli Üye
saadet partilileri suryelilerin yerine suryeye gönderdim.Orda yapacakları ftnelerle esadı daha kolay devirilerdi.terör olaylarına en ufak destegi verenleri kuzey ıraga surer vatandaşlıktan çıkartırdım.redyellow ve ıhvan ıstanbulu antartıkaya gonderdım

Küresel ısınmayı üçe katlarlardı
Kutuplara gönderme amazonlara gönder

abdullah birisi

Kıdemli Üye
katkılara devam ederseniz sevinirim, öneriler güzel, lakin, daha açık ve somut şeyler yazabilirsek, örnek olarak, terörü bitirirdim yerine, şöyle şöyle yaraparak terörü bitirmeye çalışırdım gibi, veya bi husbenin yazdığı gibi, olabilirliği olsun almasın, verdiği örnek gibi, vatandaşlıktan çıkartır, gönderirdim gibi..

adams77

Kanalizasyoncu
islamın tam anlamı ile yaşanmadığı bir yerde BAŞKAN 'lık neyin nesi ? Başkan olmak yerine kişiler birlik ve beraberlik olup neleri değiştirebiliriz neler yapabiliriz konuşmalı.
Sistem hiç bir zaman bir kişinin eline verilmez.

ihvanistanbul

AkhenAton
katkılara devam ederseniz sevinirim, öneriler güzel, lakin, daha açık ve somut şeyler yazabilirsek, örnek olarak, terörü bitirirdim yerine, şöyle şöyle yaraparak terörü bitirmeye çalışırdım gibi, veya bi husbenin yazdığı gibi, olabilirliği olsun almasın, verdiği örnek gibi, vatandaşlıktan çıkartır, gönderirdim gibi..

Diyanet işleri başkanlığı çatısı altında Tarikat ve Cemaatler Daire Başkanlığını kurar tüm tarikat/cemaat ve dini oluşumların buraya bağlanmasını sağlardım.
Bu dairenin işi türkiye genelinde okunacak kuranı kerim mealini, tefsir,hadis,kelam,fıkıh kitaplarının basım-denetimini sağlamak, ilk-orta-lise eğitim müfredatını hazırlamak, dinin özüne aykırı fikir beyan edenlere yaptırım uygulamak gibi görevleri olmalı. Aynı zamanda vakıflar genel müdürlüğü ile koordineli çalışarak tüm dini oluşumların taşınmazlarının kaydını tutmalı. Özetle bu daire başkanlığı türkiyede dini misyon yüklenen herkesin gırtalığına çökecek malının çetelesini tutacak, konuştuklarından kaynak soracak, yaptıklarını takip edecek. her dernek/vakıf/cemaat bir yıl içinde en az 12 kez denetlenecek aynı denetmen bir sene içerisinde 2 kereden fazla aynı yeri denetleyemeyecek.

Meraları koruma kanunu çıkartırdım. Ekip biçmeye elverişli kaliteli toprak üzerinde imar izni olmazdı. Ayder yaylası gibi görsel şölenin olduğu yerlerin yakınında dahi yapılaşmaya müsade etmezdim.

yapılacak tüm evler minimum net 80 metrekare (1+1) olarak yapılırdı. 2+1 olduğunda 100 mtkarenin altına müsadem olmazdı ve 1+1 ler için ek vergi koyardım.

Vergi kalemlerinin sayısını azaltıp, gelir vergisini arttırırdım. anlaşılabilir, amacı belli bir vergi sistemi olurdu. 1 kereye mahsus genel af çıkartır/sistemi anlatır akabinde vergi kaçıranları vatana ihanetten yargılar/mallarına el koyar vatandaşlıktan atardım.

cahid

Kıdemli Üye
bayramda esed kafirinin topraklarına gezmeye gidenler niye orada yaşayamasın? Turistlik yer mi suriye onların vatanı mı?

Trump kafirinin topraklarına da müslümanlar gidip geliyor ikisi farklı şeyler. Onlardan olmadan git orada kal bakalım neler oluyor.

bi husben

Kıdemli Üye
bu insanlar zaten oradaydı. iç savaş nedeniyle geldi ve gitmeliler.

kankan red yok ortalıkta herhalde bu seferki ortadan kaybolma gorevını ona verdın .ben sen yıne ortadan kaybolurusn dıye dusundum ama geçen seferden antramanlı olduğun için alıştın mağlunıyetlere

bi husben

Kıdemli Üye
yaşlı cocuk kadınların gidecek yerı yok lakin savasabıleceklerın türküyede sürtmesini bende onaylamıyorum git ülken için savaş.bu saatten sonrada zaten iş işten geçti güneyde deraa dan başka yer kalmadı muhalıflerde oda su an yogun saldırı altında yakında orasıda düşer.şu an tel sıgınakları el bab cerablus afrın ıdlıb kaldı oda Allah ve ulkemız sayesınde oldu.Ne işimiz var suriyede dıyenler umarımkı şimdi anlamışlardır savaş bitti biter esedın topraklarına gerı donemeyecek olanların donecegı yer buralar olacak.Muhalifler bırlık olusturamadıkları ıcın yenıldıler.zamanında bırlık olsalardı ruslardan onceden basedıyorum surıyede esad dusmustu.

ihvanistanbul

AkhenAton
kankan red yok ortalıkta herhalde bu seferki ortadan kaybolma gorevını ona verdın .ben sen yıne ortadan kaybolurusn dıye dusundum ama geçen seferden antramanlı olduğun için alıştın mağlunıyetlere

Bi husben hakaret için değil durum tespiti için söylüyorum olabildiğince kibarlaştırarak söyleyeceğim: Ciddi manada zeka geriliği var sende. Futbol taraftarlığı yapar gibi parti taraftarlığı yapıyorsun. Aptallıktan öte bir durum bu.

Ülke menfaatinin ak partide olduğunu düşünsem ak partiyi desteklerdim. muhalifler haklı çıkarsa mağlup olan türkiye olacak. Sen zannediyorsun ki muhaliflerin diğer partilerden şahsi menfaatleri var. o genelde size mahsus bir durum.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Ülke menfaatinin ak partide olduğunu düşünsem ak partiyi desteklerdim. muhalifler haklı çıkarsa mağlup olan türkiye olacak.
Çözüm süreci vs... den başlayarak ortak noktada bakış açılarımız uyuşmuyor lakin senin yanlış olarak değerlendirdiklerini eleştirmeden bir an doğru kabul ederek ,senin değerlendirdiğin yanlışları terazinin bir kefesine koyalım.Mhp ki Ak parti ye en sert eleştirileri getiren partidir bu olaylar sebebi ile...Gelinen son noktada bir tarafta Ak parti,mhp diğer tarafta terazinin diğer kefesinde chp,hdp,iyi,saadet yani bu muhaliflerin haklı çıkma ihtimali ve mağlubiyet tanımını nasıl açıklıyorsun ?

talib

Kıdemli Üye
PKK'nın başını ezerdim, hem de ne ezmek. Feto'cuların hakkından gelirdim. Kaçanların ailelerini rehin alırdım. Erkekse gelsin kurtarsın yakınlarını, öyle bedevadan kaçmak var mı!

gamsız

Profesör
Eğitim sistemini "adam gibi" düzeltirdim
tam bir REİS sevdalısı ve Akpartiliyim (gerçi akparti artık çok önemli değil bana mühim olan REİS) ve @Dut_agaci kardeşime candan katılıyorum maalesef Akpartinin beceremediği en önemli ve hassas konu bu.

katılıyorum sonuna kadar+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++