Beklenen Sami Özey röportajı...

Enes

İhvan Forum Üye
Katılım
6 Haz 2006
Mesajlar
14,128
Tepkime puanı
1,244
Puanları
113
Konum
bâbil...
Sevgili kardeşlerim yaklaşık bir aydır forumdan duyurduğumuz Sami Özey röportajını bugün gerçekleştirmek nasip oldu...

Bizi kırmayıp önemli bir vaktini bize ayıran değerli Sami Ağbime teşekkür ediyorum...

maTRax: selamün aleyküm abi...


- ALEYKÜMSELAM..


maTRax:Sami ağabey öncelikle bizi kırmayıp Röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için size teşekkür ediyor sonrasında sorularımıza geçiyoruz…
Bismillahirrahmanirrahim
Öncelikle Sami Özeyi kendi ağzıyla tanıyabilirmiyiz?


SÖ- Sami Özey I953 yılında İstanbul-Fatih'te doğmuştur.. Fatih'in eski ailelerine mensuptur.. İlk, orta ve lise tahsilinden sonra ticarete atılmıştır.. İstanbul meyve ve sebze halinde 20 yıla yakın ticaret yapmıştır.. Sami Özey, profesyonel gazete yazarlığına I994-96 yılları arası ZAMAN gazetesinde spor yazıları yazarak başlamıştır.. Yine aynı yıllar ZAMAN gazetesinin Birleşik Basın Dağıtımda temsilciliğini yapmıştır.. Gazete yazarlığına daha sonra YENİ ŞAFAK ve AKİT gazetesinde devam eden Sami Özey, şu an VAKİT GAZETESİ İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ görevini yürütmektedir ve aynı gazetenin köşe yazarıdır.. Spor, siyaset ve aktüel konularda yazılar yazan Sami Özey, ulusal radyo kanallarından MARMARA FM’de ve RADYO 7 de SPOR GÜNLÜĞÜ başlığıyla toplumun her kesiminden ve her mevkiden insanların konuk olduğu programlara başarıyla imza atmıştır.. Ve şu anda da aynı programı MORAL FM’ de gerçekleştirmektedir.. Sami Özey, evli ve iki çocuk babasıdır..


maTRax:Sami Özey'in bir günü nasıl geçer? Çok yorulur mu?


SÖ- Planlı programlı bir hayat çizgim vardır.. 0 yüzden pek yorulmam.. Ama ekstradan acil çıkan olaylar insanın planını da altüst eder.. Gazetecilik tabii kolay iş değil..


maTRax:Yazı hayatınıza nasıl ve nerede başladınız?


SÖ- Yazı hayatıma 1994 yılında Zaman Gazetesinde başladım..
maTRax:Hayatta ideallerinizi gerçekleştirme fırsatı yakaladınız mı? İdeallerinizi gerçekleştirebildiniz mi? Yoksa hala "keşke" leri çok olan insanlar arasında mısınız?


SÖ- Kadere kısmete inanan bir kimseyim.. Biz bu alemde bize çizilen rolü oynuyoruz.. Senaryoyu YAZAN yazmış.. Bize de oynamak düşüyor.. Halimden memnunum.. Rabbilalemin böyle uygun görmüş.. Bize de, nerede olursak olalım şükretmek düşer.. Hiçbir zaman “keşke” demedim.. Lütfedilene binlerce teşekkür..


maTRax:Yazı hayatı radyo programları Anadolu gezileri derken çok dolu bir yaşantınız olduğunu biliyoruz siz yoğun programlar içinde boğulan kardeşlerimize ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?


SÖ- Her yiğidin yoğurt yiyişi ayrıdır derler.. Yukarıda da belirttiğim gibi hayatınız belli bir plan çerçevesinde olursa işleriniz yürür. Ve de mutlaka çoluk çocuğunuza ve kendinize yeterli zamanı ayırmalısınız.. Herşey iş değil..


Ve internet ile ilgili sorular


maTRax:Sami Özey ne ağırlıkta internet kullanır?


SÖ- 2000 yılından beri..


maTRax:İnternet kullanmanızda ki amacınız nedir?


SÖ- Dünyayla entegre olmak için.. İnternetle uğraşmayan insanı bir ayağı topal, bir gözü kör olarak niteliyorum..


maTRax:İnterneti kullanmakta amaç ne olmalıdır?


SÖ- Amaç elbette bilgilenmek olmalıdır.. Ve de insanın kendisini geliştirmesi.. İnternet çıktı, artık evlerdeki kütüphanelerin de amiyane tabirle fiyakası bozuldu..
maTRax:Ülkemizde ve dünyada interneti amacına uygun kullanıldığını düşünüyor
musunuz?


SÖ- Tabii kişiye yada kişilere göre değişiyor.. Kendisini ilime, bilime adamış dünya sevdalısı insanlar da var bu alemde, Allah muhafaza buyursun, çocuk pornogrofisine meraklı sapıklar da mevcut.. Hepsi de internetten yararlanıyorlar.. Demekki amaç ve niyet önemli olan..

maTRax:İnternet in yaygın olarak kullanılması yazılı basın açısından bir tehlike unsuru olabilir mi?


SÖ- Evet, tirajlara negatif manada etkisi var.. Ama internet sayesinde sizi Vietnam’daki bir insanda okuyor, Amerika’daki, Avustralya’daki bir insan da.. Maksat para kazanmak olabilir ama gazetenin ve o gazetenin fikrini çok uzaklara başka türlü nasıl ulaştırabilirsiniz..


maTRax:Vakit gazetesinin internet projeleri nelerdir? Yayın koordinatörü olarak gazetenizin internette yaygın kullanılmasını nasıl sağlamasını beklersiniz?


SÖ- Biz gazete olarak internette hizmet vermemize sıcak bakıyoruz.. Zaman zaman sitemizin kesilmesi daha iyisini yapmak amacıyla.. Nitekim sitemiz şu an açık.. Ve de bence fena da değil..


maTRax:Gençlik internetin kullanım amacından çok ters zarar ve tuzak dolu sitelerden nasıl korunabilir?


SÖ- Şuur meselesi.. 0 tuzaklara düşmemenin şuruna ulaşılmışsa, aile çocuklarına bunları zamanında verebilmişse, işlem tamamdır.. İstediği kadar zararlı neşriyatla karşılaşsın insan, korur kendisini..


maTRax:Manevi değerlerimize zararlı siteler nasıl engellenebilir? Bu konuda bir öneriniz var mı?


SÖ- Valla kestirmeden cevaplarsak, klasik tabirle görmemek, izlememek.. Birde profesyonel internet kullanıcıları daha iyi bilir, bir taktım filtrelerden bahsediliyor, bazı programlarda varmış yok edici mahiyette..


maTRax:İnsanlık psikolojisine zararlı ve vahşet dolu siteler son zamanlar da çok popüler oldu sizce bunun ana nedeni nedir? Gittikçe daha çok kan görmeye arzulu mu oluyoruz?


SÖ- Medyadaki olumsuz figürlerin kalem salladığı, politikada haketmemiş liyakatsız insanların bulunduğu, sanatçı adı altında hokkabazların, haya perdesi patlamış bazı insan müsveddelerinin boy gösterdiği bir ülkede insanlarımızın pek de fazla zıvanadan çıkmadığını düşünüyorum..Ne de olsa milletimizin mayası daha sağlam vaziyette.. Evet, bir taktım yanlış politikalarla, kan, şiddet, vahşet özendirmeleri var ama insanlarımız da sağduyu da var..


maTRax: Gençliği bir çatı altında toplayan seviyeli sitelerin gelişmesi mi doğru olur yoksa bu gibi sitelerin sayısı çoğaltılarak mı bu ihtiyaç karşılanır?


SÖ- Tartışmasız seviyeli sitelerin çoğalması tabiki.. Hepberaber, sevgiyi, saygıyı, muhabbeti, dostluk ve kardeşliği geliştirecek siteleri sahiplenmeliyiz..


maTRax:Çok yoğun olduğunuzu biliyoruz ama yine de İhvan Forum u gözden geçirebildiniz mi?


SÖ-Geçen günler iki defa girdim sitenize ama şifre filan istiyorsunuz.. 0nu da hallettik ama yine de başaramadık.. Yani sitenizi tamamen takip edemedim..

Ve Spor


maTRax:Ben şahsen Sami Özey'i yalın dil kullanarak yazdığı vakitteki spor sayfasındaki köşesinden tanıdım. Nasıl bu kadar doğal olabiliyorsunuz?


SÖ- Evet güzel bir soru.. Ben halkın içinden birisiyim.. Sırça köşklerin adamı olmadım ki hiç.. 0tobüse binerim, çarşıda pazarda dolaşırım.. Fatih’e, Karagümrük’e gider eski dostlarla kahvede çay içerim.. İnsanlarla kopmadan yaşarsanız eğer, işte böyle olursunuz..


maTRax:Spor yazılarınızdan dolayı okurlarınızdan beklenmedik tepkiler alıyormusunuz?


SÖ- Zaman zaman oluyor.. aptığınız iş keskin bıçak gibi.. Diyelim ki Fenerbahçe’yi yazıyorsunuz, objektif olduğunuzu zannediyorsunuz, Galatasaraylılar alınıyor, yada Beşiktaşlılar üzülüyor .. Bunu tersi de oluyor tabiki.. Ama bizim okuyucularımız kaliteli ve seviyeli olduklarından tepkiler yok denecek kadar az..


maTRax:Köşe yazılarınızı hazırlarken konu bulmakta zorluk çekiyor musunuz?


SÖ- Yok çekmiyorum.. Çünkü çok çarpıklıklar var Türkiye’de.. Sağa bak olay, sola bak daha fazlası.. Bazen ikiyüz yazı yazabilecek işlerle de karşılaşıyorsunuz..


maTRax:Sizce ülkemiz de futbol sevgisi abartılıyor mu?


SÖ- Abartı var tabiki.. Ama bunların sorumlusu asla tribünler yada sporseverler değil.. Medyadaki bazı agresif kalemlerdir bunun sorumluları.. Genç çocuklar da ister istemez bunların gazına geliyor.. Halbuki benim özlemim; kaybedenin kazananı tebrik ettiği, kazananın da kaybedeni şevkatle kucakladığı bir tablo..


maTRax:Futbol dan sonra geleceğini en parlak gördüğünüz spor dalı hangisidir?


SÖ- Ben yüzmeyi ve atletizmi çok severim.. Ve futboldan sonraki favori spor dalları olarak ta bu sporları görürüm..


maTRax:Günümüzde futbolcular ve futbol adamları çok popüler. Dünya da bazı oyuncular ın aldığı yıllık para neredeyse afrikadaki bir devletin tüm bütçesi. Sizce birgün futbolculuk mesleği bu furyadan kurtulacak mı?


SÖ–Ben her zaman söylerim ve söylüyorum da.. Dünya dan fazla beniTürkiye ilgilendiriyor.. Binlerce emeklinin, memurun, işçinin, ömürlerinde göremeyeceği paraları henüz yirmili yaşlardaki futbolcular bir transferde alıyorlar.. Bu da sosyal adalate uygun değil.. Futbol elbette herkesin yapamayacağı bir iş. Tamam ama bunu da bir ölçüsü olmalı.. Yüzlerce Bağkur emeklisi kaleci Rüştü’nün tek bacağı etmiyor.. Ya da Hakan’ın veya bir başkasının.. Bunlar göze batıyor ve toplumsal mutabakatı da zedeliyor..


maTRax:Bugüne kadar Türkiye 1. liginde Anadolu takımları elle tutulur bir başarı sergileyemediler. On yıllardır var olan bu ligde Trabzonspor Anadolu yu sırtladı bunun dışında her yıl İstanbul takımlarını şampiyon olarak görüyoruz yani lig bir nevi İstanbul takımlarının çekişme arenası olmuş gibi. Bu sizi rahatsız ediyor mu? Ve sizce bunun başlıca nedenleri nelerdir?


SÖ- Para, medya, şan, şöhret, hepsi İstanbul’da.. Kabul etmek gerekir ki İstanbul demek bazen Türkiye de demek oluyor..0 itibarla paraya sahip değilseniz başarıyı yakalayamazsınız.. Haa, ara sıra Trabzonspor gibi takımlar çıkar ama onlar da öz evlatlarıyla başarılara imza atarlar.. Fakat ellerindeki materyaller bitince başarıyı bir daha yakalayamazlar.. Bakın Trabzonspor o efsane kadrosu gittikten sonra bir daha belini doğrultabildi mi?..


maTRax:Şike ülkemizde yıllardır konuşuluyor. Sizce de Türkiye de sistematik şike varmı?


SÖ-Şike her zaman var ve halen de oluyor..


maTRax:Ve yine şike ile ilgili mücadeleyi yeterli buluyor musunuz?


SÖ- Bulmuyorum.. İnsanların “şikeye hayır, şike zararlıdır” gibi yaklaşımları da samimi değil..


maTRax:Yabancı kontenjanı ve Türk vatandaşı olan yabancılar hakkında ne düşünüyorsunuz?

SÖ- Dünya futbolunda başarıyı yakalamış takımların kontenjan diye bir meseleleri yok.. 0lmamalı da zaten.. İsteyen kulüp istediği kadar yabancı oynatabilmeli.. bu durum ülke futboluna zarar değil bana göre yararlı olur.. Rekabeti arttırır.. Türk vatandaşlığı meselesi ise ayrı bir konu.. Öyle önüne her gelen kimse vatandaş olmamalı diye düşünüyorum..


maTRax:Milli takım ın gidişatı sizce ne yönde?


SÖ- Fena gözükmüyor ama dört dörtlükte diyemeyiz..


maTRax:Sizce bugün ki Futbol Federasyonu ve Milli Takım yönetimi başarılımı?


SÖ- Federasyon şu an defolu.. Bir başka deyişle yara aldı.. Haluk Ulusoy’un tekrar gelmesi yanlıştı bana göre.. “Sizi benden başkası kurtaramaz” mantığını hep sakat bulmuşumdur.. Yani Haluk Ulusoy olmazsa ülke futbolu bir yerlere gelemez mi?.. Şimdi ne oldu?.. Mahkemelik oldu.. Muhtemelen de görevine son verdirilecek.. Milli takım da öyle.. Ersun Yanal’a sahip çıkmadı spor kamuoyu.. Ben bile açık konuşmalıyım ki yanlış yaptım.. İki üç başarısız neticeden sonra Ersun gitmeli dedim.. Şimdi yanlışı daha iyi anlıyor insan.. Fatih Terim ne yaptı?.. Dünya kupası finallerine gideceğimize futbol mahkemelerine gitti çocuklarımız.. Futbolcularımız ceza aldı.. Başka ülkede olsa sebep olanlar bir daha sure-i katiyede Milli takımın başına değil, kapısının önünden geçirtilmez.. Fakat burası Türkiye..


maTRax:Türk Futbolu uluslar arası arenada Galatasaray ile yakaladığı başarıları 2002 de aldığı Dünya 3. lüğü unvanı ile de sürdürdü. Yalnız 2002 den sonra Türk futbolunda bir gevşeme ve gerileme görüyoruz. Bir kısım medya'nın 3.lüktesadüftü yaygaralarına birde Aziz yıldırım'ın "Galatasaray'ın UEFA ve süper kupa başarıları tesadüftü" mealinde açıklamaları eklendi siz bu düşüşü neye bağlıyorsunuz? Yoksa gerçekten o başarılar tesadüf müydü?


SÖ- Galatasaray UEFA kupasını aldığı vakit her zaman bir araya gelemeyecek bir kadroya sahipti.. Tıpkı Trabzonspor’un 9 yıla 6 şampiyonluk sığdırdığı yıllardaki gibi kaliteli kadrosu vardı sarı kırmızılıların.. Aziz Yıldırım’ın dediği gibi tesadüf filan değil.. Avrupada yenmedik takım bırakmadı, Real Madrid’i bile yendi, bunun nesi tesadüf?.. Gevşeme var.. Doğrudur.. Elindeki malzeme nispetinde mücadele veriyorsun.. Futbolcunun kalitesi bu kadar.. Galatasaray şimdi neden başarılı gözükmüyor?.. Emre yok, Hagi, yok, Ümit Davala yok, Popescu yok, 0kan yok., K. Hakan yok.. 0lay bu..


maTRax:Günümüzde aktif futbol oynayan futbolcular arasında çok iyi diyebileceğiniz bir futbolcu var mı? Varsa kim?

SÖ-Yabancılardan Fenerbahçe’li Alex iyi futbolcu.. Birkaç eksiğini saymazsak Türkiye liglerinde boy gösteren futbolcuların en klası diyebilirim.. Beşiktaş’lı Delgado’nun da kumaşı iyi.. Trabzonspor’lu Marcelinho şu ana kadar başarılı gibi gözükmedi ama aslında çok iyi futbolcudur o.. Nedense ağırlığını koyamadı.. Yerlilerden Tuncay, Hakan Şükür, Tümer, Ümit Karan, İbrahim Akın, Gökdeniz kaliteli ayaklar.. Aklıma gelenler bunlar..


maTRax:Geçmişten günümüze kadar oynayan futbolcular göz önüne alınırsa Türk futboluna en çok katkısı olan futbolcu sizce hangisi?


SÖ-Bu soruyu cevaplamak zor.. futbolcuyu kendi devrinde değerlendirmek gerekir.. Mesela, Galatasaray’lı Metin 0ktay, Fener’li Lefter, Cemil turan, Rıdvan, 0ğuz, Aykut, Galatasaray’lı Hakan Şükür, Tanju Çolak, Beşiktaş’lı Feyyaz, Metin, Trabzonspor’lu Hami sorunuza cevap olabilir..


Biraz nostalji


maTRax:Nostalji yazılarınız çok beğeniliyor ve genelde okurlarınız sizden nostaljik hikayeler istiyorlar bizde ihvan forum daki kardeşlerimizle beraber bizimde nostalji dağarcığımız genişlesin amacıyla birkaç nostaljik soru soracağız.
Size Lefter desek bize ne anlatırsınız?


SÖ- Lefter dendiği vakit 1956 yılındaki dünya devi Macaristanı’ı 3-1 yendiğimiz maç gelir aklıma.. Biz seyretmedik ama seyreden büyüklerimizden dinledik Vede okuduk tabiki.. Lefter’i, kaleci Farago’yu ters köşeye yatıran usta olarak hatırlayabiliriz.. Tribünler Lefter için; “VER LEFTER’E YAZSIN DEFTERE” diye slogan üretmişlerdi.. 0 bambaşka bir topçuydu.. 20 sene faal futbolculuk hayatında skandalı çıkmayan ender futbolculardan biriydi.. Rum olmasına rağmen kızlarını müslüman kişilere vermişti..


maTRax:Metin Oktay ve fileleri yırtan gol desek?


SÖ-Metin 0ktay’da iyi futbolcuydu.. Temiz futbol oynardı.. Türkiye liglerinin gelmiş geçmiş en büyük gol cülerinin başında gelir Rahmetli Metin 0ktay.. Attığı voleleri tutmak imkansız gibiydi.. Lefter’i izleyemedim ama Metin 0ktay’ı çok seyrettim.. Kafa şutları felaketti.. 1959 yılındaki bir Fenerbahçe maçında kaleci Özcan Arkoç’a öyle bir gol atıyor ki, top gerçekten ağlardan dışarıya çıkıyor.. Bu golle Galatasaray Fenerbahçe’yi 1-0 mağlup ediyor.. Ağları yırtan golün hikayesi bu..


maTRax:Zaman şartlarında o filelerin çok kalitesiz ve kolay yırtılabilir olduğu iddia ediliyor siz buna ne dersiniz?


SÖ- Öyle dendi zaten ve yıllardır da tartışıldı.. Bence doğruluk payı da var.. Çünkü top kaleden içeri giriyor ve yan ağlardan dışarı çıkıyor.. Enteresan bir durum.. Ama Metin’in şutları korkunç sertti, o ayrı bir şey.. 0 zamanki toplar da, kale ağları da, dayanıksızdı.. Yağmur yağdığında çürüme bile yapıyordu.. Şimdiki gibi nerde?.. Değil top, füze atsan banamısın demez kale ağları..


maTRax:Trabzonspor da efsane kadro kimlerden kuruluydu? Sizce Trabzon un başarısının temeli neye dayanıyordu?


SÖ-Yukarıdaki sorulardan birine verdiğim cevapta Trabzon’sporun kendi evlatlarıyla başarıya ulaştığını söylemiştim.. Temel buna dayanıyor.. Öz değerlerine yöneliş.. Ne zaman ki Trabzonspor’da alt yapıdan futbolcu gelmedi, Trabzonspor’da sıra takımı oldu.. Bakın şu anki durumuna?. Büyük takım görüntüsü var mı?.. Trabzonspor’un en çok başarılı bulduğum kardosunu da söyleyeyim.. ŞENOL-TURGAY-NECATİ-KADİR-CEMİL-HÜSEYİN-BEKİR-ALİ YAVUZ-ALİ KEMAL-NECMİ-AHMET


maTRax:Şenol un gol orucunu anlatırmısınız?


SÖ- Çok efendi bir spor adamı olduğuna inandığım bir zamanların efsane kalecisi Şenol Güneş, 1978-79 sezonunda Trabzonspor forması altında tam 1112 dakika süreyle kalesinde gol görmeyerek, ulaşılması zor bir rekora imza attı.. Üst üste 12 maç kalesini gole kapatan Şenol Güneş, 13. maçta gol orucunu bozdu..


maTRax:Beşiktaş mazisinde en çok beğendiğiniz futbolcu hangisi? Bu oyuncunun ne gibi özellikleri vardı?


SÖ- Ben Beşiktaş dendiği vakit sarı fırtına diye adlandırılan Metin Tekin’i hatırlarım.. Çok süratli bir futbolcuydu.. Fuleli koşardı.. Zekiydi ayni zamanda çok futbolcunun başarılı olamadığı topsuz oyunu iyi becerirdi.. Bir özelliği daha, çapraz koşularla rakibini şaşırtırdı Metin.. Dağılan rakip defansta da Ali ve Feyaz rahat bir biçimde gol bulurlardı..


maTRax:Maziye bakarsak bir Eskişehirspor efsanesi ile karşılaşıyoruz. Nedir Eskişehirspor un hikayesi?


SÖ- Eskişaherspor efsanesi inanmış bir avuç insanın Türkiye ligini sallaması hadisesidir.. Teknik patron Abdullah Gegiç’in, amigo 0rhan isimli tribün yöneticisinin ve MÜMİN-İLHAN-ABDURAHMAN-KAMURAN-İSMAİL-NURİ-NİHAT-VAHAP-FETHİ-BURHAN-ENDER isimli klas futbolcuların ve de son derece akıllı yöneticilerin biraraya gelmesiyle yapılan bir Anadolu futbol ihtilalinin adıdır Eskişehirspor.. Şampiyon olamadılar ama Türkiye ligini hallaç pamuğu gibi attılar.. Unutulmaz maçlarını izledim Es-Eslerin..


maTRax:Geçmişte en istikrarlı ve başarılı Anadolu takımı hangisiydi?


SÖ-Göztepe vardı, Eskişehirspor vardı.. Zonguldakspor bir ara iyi top oynardı.. Bursaspor’da iyiydi.. Ama Trabzonspor en başarılı Anadolu temsilcisiydi diyebilirim..


maTRax:Türk milli takımının ilk dünya kupası heyecanı nasıl başlamıştı ve Türkiye nereye kadar devam edebildi?


SÖ- Türk Milli takımı İsviçre’de 1954 de yapılan Dünya kupalarına katılmıştı ilk olarak.. Birde bildiğiniz gibi Japonya ve Kore ortak yapımı olan 2002 Dünya Kupasına.. 2002 deki Dünya 3. clüğü elbetteki başarıdır..


maTRax:Geçmişten günümüze milli takımdaki yapılanmaya bakarsak en başarılı dönem sizce hangisidir?


SÖ- Tabiki 2002 deki Dünya 3. sü Milli takım.. Rakamlar da bunu doğruluyor zaten..


Son olarak…


maTRax:İhvan Forum üyelerine son mesajınızı alabilir miyiz?


SÖ- İhvan Forumdaki kardeşlerime Allah(cc) tan sağlık, afiyet, huzur ve başarı dilerim.. Sizler gibi doğru düzgün işler yaptığına inandığım gençlerimizin adedi artsın!.. Siteniz bereketli olsun.. Gönlünüz de sürurla dolsun.. Salıcakla kalın..


maTRax:Teşekkür ederiz…
 
M

Murat Sâki

Guest
Bu güzel ropörtaji gerçekleştirip bize aktardığın için teşekkürler, Matrax.

Sayın: Özey'in internet ile ilgili yorumları çok yerinde.

Metin Oktay ve şenol Güneş hakkındaki açıklamaları çok güzel ve bilinmedik, ben ilk defa okudum ve bilgi sahibi oldum.

Kendisine sağlık, imanlıve mutlu bir yaşam dilerim Rabb-ı Rahimden..
 

zorbey

Paylaşımcı
Katılım
7 Haz 2006
Mesajlar
352
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Yaş
43
MatraX abi emeğine sağlık.
Devamını bekliyoruz inşallah.Allah razı olsun...
 

Enes

İhvan Forum Üye
Katılım
6 Haz 2006
Mesajlar
14,128
Tepkime puanı
1,244
Puanları
113
Konum
bâbil...
MatraX abi emeğine sağlık.
Devamını bekliyoruz inşallah.Allah razı olsun...

Abi sensin...

inş. bundan sonra ki röportajımızı da yine Sami Abi gibi değerli bir kişi ile yapacağız... gerekli bağlantılar kuruldu...

bekleyin...
 
S

Sadece benja

Guest
Çok güzel bir röportaj, emeği geçenlere teşekkür ederim..

Yalnız üzüldüğüm bir nokta var ki; spor yazarlığı yapan bir kişinin bile, Aziz Yıldırım'ın "tesadüf" kelimesini hangi amaçla söylediğini anlayamaması.. Gs'nin kupayı haketmeden aldığını kastetmemişti Aziz Yıldırım.. Neyse..

Tekrardan teşekkür ederim ve son bir noktaya dikkat çekerim..

Lefter.. O bambaşka bir topçuydu.. ;)
 

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
Katılım
9 Haz 2006
Mesajlar
2,420
Tepkime puanı
8
Puanları
0
enes kardeş,
biz de sen yokken arkandan attık tuttuk. :O
bunun için kaybolduydun demek. :thinking:
teşekkürler bu güzel röportaj için.
 

Zeynep Özmen

Kevok_84
Katılım
7 Haz 2006
Mesajlar
3,306
Tepkime puanı
11
Puanları
0
bu güzel ropörtaji bizlere hazırlayıp sunduğun için Allah razı olsun

Zaman gazatesinde yazılarına pek takip edemiyordum spor ile aram olmadığı için ama burdan tanıma fırsatım oldu kendisi güzel temennileri için teşekkürler Allah her daim yolunu açık etsin.
 
S

Sadece benja

Guest
bu güzel ropörtaji bizlere hazırlayıp sunduğun için Allah razı olsun

Zaman gazatesinde yazılarına pek takip edemiyordum spor ile aram olmadığı için ama burdan tanıma fırsatım oldu kendisi güzel temennileri için teşekkürler Allah her daim yolunu açık etsin.

Zaman gazetesinde takip edememen normal, çünkü kendisi Vakit gazetesinde yazıyor. :)
 

Enes

İhvan Forum Üye
Katılım
6 Haz 2006
Mesajlar
14,128
Tepkime puanı
1,244
Puanları
113
Konum
bâbil...
ben teşekkür ederim arkadaşlar...

inş. daha bir çok röportaja hep beraber tanıklık edeceğiz...
 

Enes

İhvan Forum Üye
Katılım
6 Haz 2006
Mesajlar
14,128
Tepkime puanı
1,244
Puanları
113
Konum
bâbil...
teşekkürler enes aslında süpriz yapıyım dedi ortadan kayboldu sanıldı :) bu güzel röportaj için tekrardan teşekkürler

Hayır röportaj için ortadan kaybolmadım zira röportajı internetten faydalanarak yaptım...

benim bir günlük kaybolmam iş icabı idi...

bi daha kaybolursam kimseye bişi söylemiycem... :)
 

islam_vadisi

Paylaşımcı
Katılım
3 Kas 2006
Mesajlar
294
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
istanbul
bu güzel röportajı düzenleyip bize sunduğu için özellikle matrak'a teşekkür ediyorum:clap2: :clap2: :clap2:
 

mustafa

Profesör
Katılım
8 Haz 2006
Mesajlar
1,972
Tepkime puanı
4
Puanları
0
Konum
Ankara
Allah razı olsun ben dosyaladım matrax yazıyı hakkınızı helal edin boş bir vaktimde daha detaylı okuyacağım.
 

Enes

İhvan Forum Üye
Katılım
6 Haz 2006
Mesajlar
14,128
Tepkime puanı
1,244
Puanları
113
Konum
bâbil...
helalı hoş olsun...

biz sitemizden istediğiniz yazıyı almanıza başka sitede paylaşmanıza adminler olarak birşey demiyoruz... kaynak gösterilmeksizin bile...

Tüm üyelerimiz kopyala- yapıştır yapabilirler...

önemli olan bizim sitemizin daha çok kişi tarafından bilinmesi değil sitedeki faydalı şeylerin başka yollarla da başkalarına ulaşması

bu vesile ile de bunu belirteyim...
 

mustafa

Profesör
Katılım
8 Haz 2006
Mesajlar
1,972
Tepkime puanı
4
Puanları
0
Konum
Ankara
helalı hoş olsun...

biz sitemizden istediğiniz yazıyı almanıza başka sitede paylaşmanıza adminler olarak birşey demiyoruz... kaynak gösterilmeksizin bile...

Tüm üyelerimiz kopyala- yapıştır yapabilirler...

önemli olan bizim sitemizin daha çok kişi tarafından bilinmesi değil sitedeki faydalı şeylerin başka yollarla da başkalarına ulaşması

bu vesile ile de bunu belirteyim...

Allah razı olsun cümlenizden.
 

AdigeBatur

Profesör
Katılım
19 Eyl 2006
Mesajlar
1,678
Tepkime puanı
6
Puanları
38
Yaş
43
Konum
Ayıntab
Web sitesi
www.blogcu.com
Matrax kardeşim eline sağlık. Güzel ve ayrıntılı bir röportaj olmuş... Benim futbolla alakasız biri olmam talihsizlik :) o kısımları es geçtim...

Emeğine sağlık, devamı gelir inşaallah...


...
 
Üst