bana göre fethullah gülen,bu lafıyla aklen ruhen yanlış yoldadır.Güleni kim dolduruşa getiriyor.

agbi

Yasaklı

http://tr.fgulen.com/content/view/20247/12/

Yaaa bidar,adamlar bide sitelerine koyuyorlar

TIKLADIM

Fethullah Gülen'le yaptığım canlı yayında yaşadığım olaylarla ilgili Samanyolu TV'den Akif Akyüz isimli bir muhabir kardeşim arayıp benle röportaj yapmak istediğini söyledi...

Ona "yazıdan alsan olmaz mı" dedim, "10-15 dakikalık röportaj... Yapsak çok iyi olur Reha Bey..." dedi...

İstanbul kar, kış, kıyamet, yine de tarihi bir dönemin tanıklığını istediğinden kıramadım Akif'i...

Geldi, öyle akıllı ve derin sorular soruyor ki, röportaj uzadıkça uzadı, bir ara "tamam artık" dedim, "10 dakikalık röportaj benim Fethullah Hoca'yla yaptığım canlı yayının süresine ulaştı..."

Röportajın önemli bir bölümü 28 Şubat sürecinde Fethullah Gülen'le ilgili güç ve iktidarı elinde tutanların ne düşündüğü sorusuydu...

Akif'e şöyle cevap verdim:

"O günlerde Cumhuriyetçi, laik, sivil, asker, bürokrat çevrelerde iki ana görüş vardı...

Bir kısım komutanlar ve sivil bürokrasi Fethullah Gülen hareketini 'sorumlu ve suçlu' görüyorlardı...

Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı'nın başkanlığında sivil ve askeri yetkililerden oluşuyordu...

Dolayısıyla MGK içinde bu görüşün önemli bir taraftar kitlesi vardı...

Bence Fethullah Hoca olayının hayati derecede önemli anahtar rolünü Bülent Ecevit oynadı...

Ecevit, bazı sivil ve askeri bürokrasinin düşüncelerinin aksine, Gülen cemaatinin okullarının çağdaş bir eğitim yuvası olduğunu ve Gülen hareketinin Türkiye için öne sürülen tehlikeyi oluşturmadığını söylüyordu...

* * *
Ecevit Türkiye'de laikliği ve Cumhuriyet'çiliği tartışılmayacak bir liderdi...

Üstelik Başbakanlık yapmış, devletin en gizli bilgilerine sahip olan bir devlet adamıydı...

Ecevit'in o günlerdeki tavrı, Cumhuriyetçi, laik birçok insan için gizli bir referans oldu Fethullah Hoca, okulları ve cemaatiyle ilgili...

Ecevit söylüyorsa 'bir bildiği vardır' düşüncesi hakim oldu...

Kimse Ecevit'in laikliğini ve Cumhuriyet'çiliğini sorgulamazdı çünkü...

* * *
Ben o röportajı yaparken, bugün de farklı biçimde varolan tek yönlü ideolojik bombardımanın etkisi altında kalmamak için kendi kendimle yarım saatlik bir konuşma seansı yaptım...

Kimseye kumpas kurmazdım fakat, tek taraflı ideolojik bombardımanın etkisiyle bir hata yapabilirdim...

O seansla bunun önüne geçmeye çalıştım..."

Röportajı yayınlarken, "Reha Muhtar kara propagandaya karşı yaptığı röportajı anlattı..." gibi bir başlık kullanmış Samanyolu'ndaki arkadaşlar...

Onlar 28 Şubat sürecindeki siyasi bombardımana 'kara propaganda' diyecekler, çünkü onlara karşıydı bu süreç...

Fakat o "kara propaganda" tanımı benim ifadem değil...

"Tek taraflı bir bombardıman" benim tanımlamam...

"Kara propaganda" benim tanımlamam olamaz...

Çünkü ben tek taraflı ideolojik bombardımanlara karşı çıkan, mümkün olduğunca her tarafı dinlemeye çalışıp, bir haberci olarak bir sıfat kullanmadan çıplak kelimelerle işimi yapan birisiyim...

Geçmişte kullanmadığım sıfatları bugün kullanırsam, insanlar karşısında "güvenilir haberci ve gazeteci" kimliğimi kaybederim...

Geçmişte söylemediğimi, bugün şartlar değişti diye söylemem...

Tıpkı geçmişte şartlar farklıyken, çıplak kelimelerin ötesinde sıfatları Fethullah Hoca için kullanmadığım gibi...

Adil olmak böyle bir şey benim için...

Fethullah Hoca'nın Amerika'ya Gidişinde Bülent Ecevit'in Rolü...

Ecevit'in o dönemde Fethullah Hoca'yla ilişkisinin, Amerika'ya gitmesinde ne derece hayati bir rol oynadığını dün Faruk Mercan'ın Fethullah Gülen'in hayatını anlattığı kitabından detayıyla öğreniyorum...

Şöyle yazıyor Faruk Mercan:

"Fethullah Gülen için 22 Şubat 1999 tarihi için randevu ayarlandı...

Ancak ABD'den arayan Profesör Tarhan 'Burada havalar çok soğuk... Randevuyu biraz erteleyelim...' dedi...

Mart ayına gelindiğinde ilginç bir şey oldu...

Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi savcısı Nuh Mete Yüksel'in, Gülen hakkında soruşturma açtığına dair bazı haberler İstanbul'a ulaşmaya başladı...

Gülen bu şartlarda ABD'ye gitmeyi doğru bulmuyordu...

Eğer savcı böyle bir soruşturma açmışsa, ABD'ye gitmesi ifade vermekten kaçınmak anlamında algılanabilirdi...

* * *
Gülen'e telefon açan Bülent Ecevit; "Sağlığınız çok önemli... Sizinle ilgili böyle bir soruşturma olsa haberimiz olurdu... Lütfen tedavinizi aksatmayın ve Amerika'ya gidin..." dedi...

Gülen'in Amerika'ya gitmesinde en etkili nedenlerden biri Ecevit'in telefonuydu..."

Fethullah Gülen 2007 yılında Amerika'da kaldığı evdeki bir öğlen yemeğinde Bülent Ecevit'i şöyle andı:

"Ecevit hayatı boyunca oruç tutmadı... Namaz kılmadı ama inancı sağlamdı...

Sosyal demokrat bir zeminde doğdu ve İsmet İnönü'ye ortanın solu dedirtti...

Okullara çok sahip çıktı...

İşin büyüklüğünü sezmişti...

Önüne bir dosya getirildiğinde elinin tersiyle itti...

Eğer ahirette Allah bana şefaat etme imkanı verirse, bunu ilk önce Ecevit için kullanırım..."

DOĞU PERİNÇEK ve TUNCAY ÖZKAN ın İhvan Forum daki uzantısı BAKIŞ ADLI ÜYE

TIKLADIM buyur akılına bilgilerine güveniyorsan buyur istişare edelim TABİKİ CESARETİN VAR İSE.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye

perinçek dışında dediklerin aynen doğru.dediğin gibi.mecliste olsak chp bile olsa onunla koalisyon yapmak için kendimizi yırtarız.Çünkü chp bu.Ona ülkeyi bırakamayız..

99 yilinda kendinizi yirttiniz

ama türkiyeyi ecevite teslim ettiniz.

Muminaga

Yeni
Sen gülenin cennete gideceğine inanmıyormusun yoksa:sana cennete inşallah girersin dedim.Başka birşey demedim...
kömürün rengi karadır denildiğinde evet inanıyorum dersen bunda bir anormallik olmaz.
Sen şunun veya bunun cennete gideceğine inanmıyormusun yoksa diye bir laf edemezsin.
alıştınız ya insan henüz kabristana gitmeden, ahirette amellerinden dolayı hesaptan geçirilmeden bu dünyada insanları cehennemlik-cennetlik diye ikiye ayırmaya başlamışsınız.
Cennete cehenneme yolcu transferini yapmak için seyahat acentesi kurmuş gibi ahkam kesmeleriniz bitmiyor.
ak partiye oy verirseniz cehenneme bilet almışsınız demektir sözleriniz başlangıç olmuş, günahtır ayıptır dinlemeden cennet -cehennem tacirliğini yapıp duruyorsunuz.
bunu kafanıza sokun ayetlerde hadislerde cennet cehennem sebepleriyle beraber anılır, vaazlerde mümünlere dini nasihatler verilirken cennet-cehennemden söz edilir
cennete veya cehenneme haşr olunacak kişiyi Allahu Tealanın iradesi belirler.
ağzınızla dilinizle neyi nasıl dile getireceğinizi öğrenin. cenneti cehennemi sıradan muhabet konusu yapmayın. İslami değerleri sıradanlaştırmayın-itibarsızlaştırmayın
yok mu Allah'tan korkunuz?

manifesto

Yasaklı
Ülkeyi CHP ye bırakmazlarmış,Ülkeyi size bıraktık da ne oldu
İki generalin lafıyla kuyruklarını bacaklarının arasına alıp püstüler
İnsanda biraz utanma olur
Bu ülkede en son bu işleri konuşacak kesim sizsiniz
Bugün olmuş hala Ergenekoncuları yalayanlar Ecevit üzerinden din iman mesajı peşinde
Ak Parti 10 yıl olmuş hala ülke hazır değil iken başörtülü vekil ile fantazi peşinde değilken
Onlar ülkeye ne olur düşünmeden kendi fantazilerinin peşinde gittiler
SANKİ ülkede her sorun çözülmüş bir başörtülülerin meclise girememe problemi kalmıştı

Her gün Gülen aleyhinde yazmanız çizmeniz çaresizliğiniz.
Siz KAtil BERAŞIN ayağına koşun

bakış

Kıdemli Üye

99 yilinda kendinizi yirttiniz

ama türkiyeyi ecevite teslim ettiniz.
Ben fazilet partisine oy verdim.Siz seçtiniz eceviti.ecevit bahçeli koalisyonu yapıldı.Bahçeli aradan çekilseydi.ecevitle koalisyon yapmak için kendimizi yırtartık.Çünkü biz olduğumuz topluluğa benzemeyiz,o topluluğu kendimize benzetiriz.
Tıpkı 70'li yıllarda kıbrısın fethi ve ağır sanayi hamleleri gibi.Bunları yaparken biz eceviti sadece kullandık,hemde küçük ortak olmamıza rağmen.
Maksut herkes iktidar olur ama muktedir olamaz.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Sp li S.K. da rahmetli ecevit dedi, buna ne dersin bakis efendi?

bakış

Kıdemli Üye
Ülkeyi CHP ye bırakmazlarmış,Ülkeyi size bıraktık da ne oldu
İki generalin lafıyla kuyruklarını bacaklarının arasına alıp püstüler
İnsanda biraz utanma olur
Bu ülkede en son bu işleri konuşacak kesim sizsiniz
Bugün olmuş hala Ergenekoncuları yalayanlar Ecevit üzerinden din iman mesajı peşinde
Ak Parti 10 yıl olmuş hala ülke hazır değil iken başörtülü vekil ile fantazi peşinde değilken
Onlar ülkeye ne olur düşünmeden kendi fantazilerinin peşinde gittiler
SANKİ ülkede her sorun çözülmüş bir başörtülülerin meclise girememe problemi kalmıştı

Her gün Gülen aleyhinde yazmanız çizmeniz çaresizliğiniz.
Siz KAtil BERAŞIN ayağına koşun
Biz tayyip erdoğana söylediklerimizi beşar esadada söylemeye gittik.Biz günahkar müslümanı,kafir abd'ye tercih edenleriz.
Yarın abd,tayyip erdoğanı istemediği zaman onu ilk savunacakda biz olacağız merak etme.Siz ozaman başka hülyalar peşinde koşacaksınız,başka karizmalara takılacakasınız.

manifesto

Yasaklı
.Bunları yaparken biz eceviti sadece kullandık,hemde küçük ortak olmamıza rağmen.

İnsanın gülesi geliyor. :)
Ecevit'i kullanmışlar tıpkı 28 Şubatta tansuyu kullandığınız gibi değil mi
Yazık ya insan gerçekler ebu kadar mı kör olur
Ağır sanayi hamlesi ne looo , neymiş ağır sanayi hamleniz
Dünya renkli televizyonu kullanıyorken türkiyede siyah beyaz televizyon yoktu o dönemde
Ağır sanayi hamlesiymiş
Bir yerde söyleme gülerler üzerine
Radyo yayını yapılamıyor sen sanayiden bahsediyorsun
Çok şükür ÖZAL geldi de insanımız televizyon radyo ulaşım sanayi rekabet gördü ülke dünyaya açıldı

maksut ibrahim

Kıdemli Üye

Ben fazilet partisine oy verdim.Siz seçtiniz eceviti.ecevit bahçeli koalisyonu yapıldı.Bahçeli aradan çekilseydi.ecevitle koalisyon yapmak için kendimizi yırtartık.Çünkü biz olduğumuz topluluğa benzemeyiz,o topluluğu kendimize benzetiriz.
Tıpkı 70'li yıllarda kıbrısın fethi ve ağır sanayi hamleleri gibi.Bunları yaparken biz eceviti sadece kullandık,hemde küçük ortak olmamıza rağmen.

Iftira atarken Allah dan bile korkmuyorsun ulusalci bakis efedi.

agbi

Yasaklı
Bildiğim kadarı ile Birey de UTANMA olur ama bu Ulusalcı Milli Görüçülerde UTANMANIN ZERRESİ YOK.

GÜN GÜNDÜR BUGÜN BUGÜN dür DEMİREL TAKTİĞİ ile yazıyorlar.

ECEVİT ile ORTAK HÜKÜMET KURAN KİM ?

ERBAKAN ın ECEVİT için sözleri bilinenler.

BUNLARI UNUTAN DEMİYORUM UNUTTULDUĞUNU ZANNEDENLER AHKÂM KESİYORLAR

ECEVİT & DEMİREL ile ÇİLLER ile kim ORTAK HÜKÜMET KURDU

KOTHU Hz leri NEDEN ERBAKAN ı kimlere karşı yetiştirdi BARİ YÜZÜNÜZ KIZARSIN.

agbi

Yasaklı

ecevit bildiğim kadarıyla müslümandı.Bizde ona rahmet diledik.Galiba sen bu konunun başlarını atladın.Bu konuda hiçkimse ecevite kafir filan demedi.Heriki tarafta...

GERÇEK YAŞAMIM dahil SANAL da bile SİZİN GİBİ İSTİKRARSIZ düşünceye sahip bir kişi görmedim.

BİR ŞEY YA KARADIR yada BEYAZ dır bunlara FANATİK denir bu sende yok

FANATİK OLMAYACAK KADAR ZAVALLISIN BENİM İÇİN ki FANATİK liği hiç sevmem ama onlar sende bana göre daha düşünen insanlar

Muminaga

Yeni
Ağır sanayii hamlesi mi?
Et balık kombinaları
Süt fabrikaları
ağır sanayii mi oluyor :)

ki bu et balık ve süt fabrikaları memlekette hırsızlık-yolsuzluk-hazineye yük olup bütçe açıklarına neden olmuş
bütçe açıklarını kapatmak içinde zam üstüne zam yapılmasından başka hiç bir marifeti olmamıştır.

agbi

Yasaklı

bakış Nickli Üyeden Alıntı

GERÇEK YAŞAMIM dahil SANAL da bile SİZİN GİBİ İSTİKRARSIZ düşünceye sahip bir kişi görmedim.

BİR ŞEY YA KARADIR yada BEYAZ dır bunlara FANATİK denir bu sende yok

FANATİK OLMAYACAK KADAR ZAVALLISIN BENİM İÇİN ki FANATİK liği hiç sevmem ama onlar sende bana göre daha düşünen insanlar

agbi

Yasaklı
BAKIŞ ın İŞTE İSTİKRARSIZ DÜŞÜNCE ŞEKLİ BİLGİLERİNİZE ARZ OLUNUR.

bakış Nickli Üyeden Alıntı

Demekki ECEVİT i CHP yi kendinize benzettiniz YAAA HERKESİ KENDİN GİBİ CAHİL SAFTİRİK mi zannediyorsun.

bakış

Kıdemli Üye
Ağır sanayii hamlesi mi?
Et balık kombinaları
Süt fabrikaları

ki bu et balık ve süt fabrikaları memlekette hırsızlık-yolsuzluk-hazineye yük olup bütçe açıklarına neden olmuş
bütçe açıklarını kapatmak içinde zam üstüne zam yapılmasından başka hiç bir marifeti olmamıştır.
kapitalist kafayla düşünürsen doğrudur.O söylediğin ürünlerin fabrikası aynı zamanda çiftçilereden mal alıyordu.tarım ayaktaydı bu yüzden.Bugün üretmiyoruz,cari açığımız geçmiş yıllardan daha beter.tarımda kendimize yeten ülke olmamıza rağmen bugün buğdayı bile ithal eder olduk.
tabi canım neden üretelimki,abd veriyor nasıl olsa.

manifesto

Yasaklı
Ağır sanayii hamlesi mi?
Et balık kombinaları
Süt fabrikaları

Öyle deme ,ağır sanayi hamlesi :)
Yıllarca Hocalarından bunu dinlediler
Ya Hoca nedir bu ağır sanayi hamlesi bir anlatıver diyemediler
Oysa işin şovunu yapmayanlar şuan yerli helikopteri yapıyor yerli silahını yapıyor yerli tankını yapıyor vesair..
Oysa onlar yıllarca sadece şovunu yaptılar

bakış

Kıdemli Üye
İnsanın gülesi geliyor. :)
Ecevit'i kullanmışlar tıpkı 28 Şubatta tansuyu kullandığınız gibi değil mi
Yazık ya insan gerçekler ebu kadar mı kör olur
Ağır sanayi hamlesi ne looo , neymiş ağır sanayi hamleniz
Dünya renkli televizyonu kullanıyorken türkiyede siyah beyaz televizyon yoktu o dönemde
Ağır sanayi hamlesiymiş
Bir yerde söyleme gülerler üzerine
Radyo yayını yapılamıyor sen sanayiden bahsediyorsun
Çok şükür ÖZAL geldi de insanımız televizyon radyo ulaşım sanayi rekabet gördü ülke dünyaya açıldı
Dehşet bir kafa.televizyonu sanayiye tercih eden bir kafa.Şimdi tansuda olmasaydı internetimiz olmayacaktı.Tüüh
Şimdi sen elektiriği getiren atatürküde anman lazım...

ernbakan 60,larda araba yapıyor sen 90'daki televizyonu anıyorsun.yazık.Zaten nasıl adam olduğun imzandaki tezatlardan belli...