Aziz! Brunson Davası! -Ajan Brunson SERBEST!

ihvanistanbul

AkhenAton
Ülkenin dünya gözünde haysiyeti yerlerde sürünüyor ve biz bu durumla dalga geçiyoruz, elin gevuru bizi akpli veya değil diye ayrıma gitmez.
iyi de banane ? Sen değil miydin alternatifi mi var ben her halükarda desteklerim diyen? Kaptan değil miydi bu artışlar dış güçlerin oyunu diyen? bak akperest hala aynı noktada. ilk seçimde %99 sende aynı noktaya geleceksin. Ben ağalar olmaz böyle dediğimde gülün geçin bide alay edin, yeri gelsin dinsizlikle suçlanayım sonra elin gavuru dalga geçiyor. Vermeseydin gavura ipi? Elin gavuru borç dolarları zorla mı verdi? Parayı yandaş yesin derdi ihvan çeksin... Benden önce söyleyenler redyellowun yemediği hakaret mi kaldı? Abdullah birisi artık bi yazıyor bi yazmıyor adam az biraz yazsa bi terbiyesiz çıkıp ya hakaret ediyor ya tehdit, cemaliii chpli diye makaraya alınsın ama iş sonunda aynı gemideyize gelsin! Bizi gemiden atmak için her yolu denediniz lafons kardeşim.
Allah cc. erbakan gibi, muhsin başkan gibi adamları da kapımıza gönderdi. Biz arkalarından teneke bağladık. Şimdi çölde 40 sene geçsin de millet bi akıllansın bakalım. Çölde hayat zordur. Zorluklar içimizdeki asalakları bi eritsin geriye sağlam bi kadro kalsın yine düştüğümüz yerden kalkarız biiznillah.

Kaptan

Mecra Yazarı
Ülkenin dünya gözünde haysiyeti yerlerde sürünüyor ve biz bu durumla dalga geçiyoruz, elin gevuru bizi akpli veya değil diye ayrıma gitmez.
Oy verirken dusunecektin. Bu is Reisle olmayacak belli oldu artik. CHP'yle de olmaz. Cozum belli ama ona da siz yanasmiyorsunuz.

Kaptan

Mecra Yazarı
Dedigimin arkasindayim ihvan. Hala anlayamadin degil mi? Hamaset gozunu kor etmesin. Dis guclerin isiydi tabi ama C.Baskani krizi iyi yonetemedi.

lafons7275

Kıdemli Üye
Şimdi çölde 40 sene geçsin de millet bi akıllansın bakalım. Çölde hayat zordur. Zorluklar içimizdeki asalakları bi eritsin geriye sağlam bi kadro kalsın yine düştüğümüz yerden kalkarız biiznillah.

Kalkarız di mi? Kalkarız inşallah...

Oy verirken dusunecektin. Bu is Reisle olmayacak belli oldu artik. CHP'yle de olmaz. Cozum belli ama ona da siz yanasmiyorsunuz.
Çözüm ne?

ihvanistanbul

AkhenAton
Dedigimin arkasindayim ihvan. Hala anlayamadin degil mi? Hamaset gozunu kor etmesin. Dis guclerin isiydi tabi ama C.Baskani krizi iyi yonetemedi.

Kaptan sürekli sağlıksız abur cubur ne varsa yesen, üstüne ayaza çıksan, üşütsen sonra hastalansan bu mikropların suçu mu senin basiretsizliğin mi?

dış güçler tüm ülkeler için var. Abdye niye birşey yapmıyor bu dış güçler? Ya da almanyaya? Dış güç her dönemde her zamanda olacak.

sen ekonomini dış güçlere emanet et, kurumlarını sat, hiç ihtiyaç yokken şeker fabrikalarını bile özelleştir, köprü yap parası yurtdışına aksın, araç muayene istasyonlarını bile elin gavuru alsın sonra gel dış güçler diye ağla. hadi be ordan!

Son düzenleme:

ihvanistanbul

AkhenAton
Kalkarız di mi? Kalkarız inşallah...
kalkarız hiç merak etme. Vallahi benim avrupanın abdnin rusyanın ve hatta çinin altında ezilmekten korkum yok. İdarecilerin ferasetsizliği, basiretsizliği beni korkutuyor.

Tehlike dağları ne denli büyük olursa olsun onları yıkacak yumruğa da sahibiz biiznillah. Biz tarihin en şerefli milletiyiz. unutma lafons: "muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur."

Kaptan

Mecra Yazarı
Essegin sudan gelecegi yok, dayaga devam baska turlu akillanacaginiz yok.

ihvanistanbul

AkhenAton
Kemalist mi olak napak? :)

Mustafa kemalin dinle problemi olmasaydı gerçekten peşinden gidilecek büyük bir liderdi. Ha sende dinle problemi olan kısmının peşinden gitme. Adam borçları bitiriyor, sanayi ve tarıma ağırlık veriyor, hatayı almak için sağlığını hiçe sayıyor. Elindeki imkanları en iyi derecede kullanmaya çalışıyor. Keşke şimdikiler onun yaptıklarının yarısını yapacak feraset ve basirete sahip olsa...

M.kemal yerli ve milliydi!

Şu hitabedeki öngörüye bak:

Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kasdedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti'ni kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! (1927)

Kaptan

Mecra Yazarı
kalkarız hiç merak etme. Vallahi benim avrupanın abdnin rusyanın ve hatta çinin altında ezilmekten korkum yok. İdarecilerin ferasetsizliği, basiretsizliği beni korkutuyor.

Tehlike dağları ne denli büyük olursa olsun onları yıkacak yumruğa da sahibiz biiznillah. Biz tarihin en şerefli milletiyiz. unutma lafons: "muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur."
Damarinizdaki asil kani bu krizde gorduk. Krizi firsat bilip fiyatlari yukselten iste o damar. Hakperest hakliymis.

ihvanistanbul

AkhenAton
Carpitma, neyi kasdettigimi cok iyi biliyorsun. Sureci bastan mi anlatalim simdi. Hem sakin ol yaw, kafatasci damarin kabarmasin hemen.

ya bana söylesene kim bu fırsatçılar. ama kalem kalem söyle. Adam gibi de ki şu şu şu firmalar fırsatçılık yaptı gereğinden fazla arttırdı bi duyayım ya kimmiş bu şerefsizler

adams77

Kanalizasyoncu
Yahu çözüm çok basit
Kitap nedir mushaf nedir bilinecek

Bana gülüyorsunuz Nisa diyince dahada gülün ))) doğru yolda değilsen başın beladan burnunda ahkikohkoh )) dimi

Hakperest

Kıdemli Üye
Brunson hangi saiklerle verildi bilmiyoruz.
Tamam reis tribünlere asar keser görünüyor ama işi danışarak yapıyor.
Önümüzde ne tür adımlar atılacak bilmiyoruz, avcı saldırmadan önce bir adım geri çekilir. Bu anlaşmalı bir takas mı yoksa taktiksel geri çekilme mi bilmiyoruz. Muhalefet ise herzaman yaptığını yani bel altı vuruyor. Aga madem verecediniz niye diklendiniz.

Aga siz istediğinizde değil biz uygun gördüğümüzde vereceğiz. Bu uygunluk ne bilmiyoruz şimdi açığa çıkacak elbet o zaman tartışılır, değip değmediğine

lafons7275

Kıdemli Üye
Yakında belli olacak zaten
İyimserlik mi taktik mi yoksa takas mı belli olacak
Ben öfke ile kalkan, hemen ahkam kesen tip değilim
Bekleyip göreceğiz

Ha sen, ben işin içindeyim mevzuyu biliyorum diyorsan, dinlerim

bu ağır yenilgiyi vatandaşa unutturmak adına tabiki reisin bir planı vardır.