Ayın Yöneticisini seçiyoruz oy verme başlıyooor :)

Ayın Yönetici Seçiyoruz Oylar Baaşlıyor

• Darul_Beka

Oy: 1 4.5%
  • İhvanistanbul

Oy: 3 13.6%
  • Mugalata

• abdullah birisi

• Büşra

Oy: 8 36.4%
  • verda

Oy: 5 22.7%
  • hakperest

• muallim08

Oy: 2 9.1%

• Kullanılan toplam oy
    22
  • Anket kapatılmış .

Kaçak

Yeni
@Erdem çok efendi bir arkadaşımızdır ... ( anlayın durumu takkiye yapmam gerekiyor repten tehdit ediyor )

Mugalata

Kıdemli Üye
Bana kim oy vermiş acaba? Teşekkür ederim ama ben henüz yöneticilik yap(a)madım ki. Bilmediğimden, vaktim pek olmadığından ve yöneticilik işi bana göre olmadığından sanırım bir de.

Galiba yöneticilikten alınsam daha iyi olacak. Yönetimin dikkatine. :)

Leylifer

Kıdemli Üye
Bana kim oy vermiş acaba? Teşekkür ederim ama ben henüz yöneticilik yap(a)madım ki. Bilmediğimden, vaktim pek olmadığından ve yöneticilik işi bana göre olmadığından sanırım bir de.

Galiba yöneticilikten alınsam daha iyi olacak. Yönetimin dikkatine. :)

Bu cümleler artık bize çok tanıdık geliyor :)
Sonuç: şuan bu ankette yer alıyorlar :)

talib

Kıdemli Üye
Hepsi birbirinden değerli ama en çok @Büşra hanımı buralarda görüyoruz, hem bize laf atıyor filan ondan ona oy verdik. Hem eltisi milletvekili olacak ondan dertli, onu seçelim de o da bir seçim kazanmış olsun, sevinsin :O

deren

semure
test ve anket konularını seviyorum hiç düşünmeden @abdullah birisi diyorum.
@Verda ile @Büşra üzgünüm :)

spesifik

آزادی قید و بند
Hepsi birbirinden değerli ama en çok @Büşra hanımı buralarda görüyoruz, hem bize laf atıyor filan ondan ona oy verdik. Hem eltisi milletvekili olacak ondan dertli, onu seçelim de o da bir seçim kazanmış olsun, sevinsin :O

İnan ki şoktayım .. Harbiden bana mı verdin :)
tamam yenilsem de bu bana bir ay yeter ..onure oldum sağolasın..

alı

Yeni
Verda
Hakperest
Mugalata

Size de oy kullanmak isterdim. Ancak birden fazla oy kullanılmadığı için tercihim Büşra abla...

Mugalata

Kıdemli Üye
Verda
Hakperest
Mugalata

Size de oy kullanmak isterdim. Ancak birden fazla oy kullanılmadığı için tercihim Büşra abla...

Sağol Ali, düşünmen yeter. Ama bana verilen oy boşa verilmiş demektir. :)

Hiç bir yöneticilik faaliyetim olmadı ki şimdiye kadar. Ama epeyce üyelik faaliyetim oldu. Çokça yazdığım mesaj ve açtığım konu var. İşin ilginci, yönetici olduktan sonra üye olarak yazma faaliyetim de azaldı.

bi husben

Kıdemli Üye
barajı geçemeyenler istifa etsin

Verda

Gales
Bidakika bidakika forumun çoğu bana gıcık olur ya hu baştan kaybettim ben belli =) izlemem gereken stratejiler, Yusuf gibi saflığı göze alacak şekilde arkadaşlarıma oy veripte müthiş bir siyaset mi izlesem desem (yüksek zann içerir) o da başta aldı yürüdü ama sonrasında kof, arka planda mütemadiyen kendime oy mu atsam desem bu da bana yakışmaz en iyisimi Eba gibi kendime oy verip çekileyim belki onun akıbetine benzer akıbetim :laugh:

spesifik

آزادی قید و بند
Bacım hep Bekanın işi .. alt devre bizi kaale almıyor yaw :p

ihvanistanbul

AkhenAton
Açık oy, gizli sayım mı yapılaydı acaba

b-129348-sinirli.jpg

agbi

Yasaklı
Ben burada İSLAM DEĞERLERİNE GÖRE ADİL olan bir yönetici göremiyorum.

Ben burada FORUM KURALLARINI gerçek anlamda yaşama geçiren yönetici göremiyorum.

AKSİNİ İDİA eden varsa çıksın desin BEN BİR MÜSLÜMAN a yakışır şekilde ADİL ve DÜNYEVİ olarakta FORUM KURALLARINI yaşama geçiriyorum TARAF tutmadan desin.

agbi

Yasaklı
Ben burada İSLAM DEĞERLERİNE GÖRE ADİL olan bir yönetici göremiyorum.

Ben burada FORUM KURALLARINI gerçek anlamda yaşama geçiren yönetici göremiyorum.

AKSİNİ İDİA eden varsa çıksın desin BEN BİR MÜSLÜMAN a yakışır şekilde ADİL ve DÜNYEVİ olarakta FORUM KURALLARINI yaşama geçiriyorum TARAF tutmadan desin.

Adalet ve hakkaniyet ölçülerine uyma, O'nun (asm) kaçınılmaz prensiplerinden idi. Adalet önünde soy, mevki, makam, mal, mülk gibi farklılıklar gözetmez; hakkın yerini bulmasına gayret gösterirdi. Kendisine, hırsızlık yapmış eşraftan Fatıma adlı bir kadın getirilmiş ve bazıları aracılık yaparak cezayı hafifletmek istemişlerdi. Bunun üzerine Peygamber Efendimiz (asm) öfkelendi ve

"Hırsızlık yaparak getirilen, kızım Fatıma dahi olsa elini keserdim." buyurdu (Buharî, Hudüd 12; Müslim, Hudüd 8, 9).

Devlet idaresi için çeşitli kademelerde görevli tayininde ehliyet ve liyakat esasına riayet eder; layık olan kişileri yaşları küçük olsa da, soylu ailelerden olmasalar bile görevlendirirdi. Hak olan hususlarda kendisine ve görevlilerine itaat edilmesini ister; ancak hakka ve hakikata uymayan konularda tebeanın itaat mükellefiyetinde olmadıklarını belirtirdi. Böylece hak sınırları içerisinde emîre itaati gerekli görmekle birlikte, halkı kendi hizmetine mecbur kişiler olarak görmez, kendini onların üstünde saymazdı; bilakis onların içinden, aralarından biri idi.

- Adalet: Adil olmayanlar, yöneticiliğe asla layık değillerdir. Adaletin icrasında ırk, akrabalık, zenginlik, fakirlik gibi hususlar etkili olamaz. Hangi inançtan, hangi ırktan, hangi kesimden olursa olsun haklı olanın hakkı, zalimden alınıp kendisine iade olunmalıdır. İdareci hem adil olacak, hem de adaletin icra edilmesine yardımcı olacak, bu hususta asla tavizkâr davranmayacaktır.

fakiri

Kıdemli Üye
Forumun asli hüviyeti ve özelilğinin yerinde yeller esmeye başladığı buradan da belli ki, artık "hi-ha-ho;ho-hi-ha" kabilinden çocukça eğlenceler öne çıkmaya başlamış! Öyle ya,biz burada henüz daha İslâm Dini ve imanla müşerref olamamışlarla ne konuşacağız ki?..

agbi

Yasaklı
Adalet ve hakkaniyet ölçülerine uyma, O'nun (asm) kaçınılmaz prensiplerinden idi. Adalet önünde soy, mevki, makam, mal, mülk gibi farklılıklar gözetmez; hakkın yerini bulmasına gayret gösterirdi. Kendisine, hırsızlık yapmış eşraftan Fatıma adlı bir kadın getirilmiş ve bazıları aracılık yaparak cezayı hafifletmek istemişlerdi. Bunun üzerine Peygamber Efendimiz (asm) öfkelendi ve

"Hırsızlık yaparak getirilen, kızım Fatıma dahi olsa elini keserdim." buyurdu (Buharî, Hudüd 12; Müslim, Hudüd 8, 9).

Devlet idaresi için çeşitli kademelerde görevli tayininde ehliyet ve liyakat esasına riayet eder; layık olan kişileri yaşları küçük olsa da, soylu ailelerden olmasalar bile görevlendirirdi. Hak olan hususlarda kendisine ve görevlilerine itaat edilmesini ister; ancak hakka ve hakikata uymayan konularda tebeanın itaat mükellefiyetinde olmadıklarını belirtirdi. Böylece hak sınırları içerisinde emîre itaati gerekli görmekle birlikte, halkı kendi hizmetine mecbur kişiler olarak görmez, kendini onların üstünde saymazdı; bilakis onların içinden, aralarından biri idi.

- Adalet: Adil olmayanlar, yöneticiliğe asla layık değillerdir. Adaletin icrasında ırk, akrabalık, zenginlik, fakirlik gibi hususlar etkili olamaz. Hangi inançtan, hangi ırktan, hangi kesimden olursa olsun haklı olanın hakkı, zalimden alınıp kendisine iade olunmalıdır. İdareci hem adil olacak, hem de adaletin icra edilmesine yardımcı olacak, bu hususta asla tavizkâr davranmayacaktır.

16887_1574029846214625_6026887442070647622_n.jpg

Darul_Beka

Profesör

:) beni tarif etmişsin adalet dedin mi övünmek gibi olmasın Darul_Beka

Kaçak

Yeni
Forumun asli hüviyeti ve özelilğinin yerinde yeller esmeye başladığı buradan da belli ki, artık "hi-ha-ho;ho-hi-ha" kabilinden çocukça eğlenceler öne çıkmaya başlamış! Öyle ya,biz burada henüz daha İslâm Dini ve imanla müşerref olamamışlarla ne konuşacağız ki?..
Hadi bi gitsene ...
nasıl olsa ciddiye alanında yok...