Aşı olmalı mı, olmamalı mı ?

KAFKAS

Kıdemli Üye
Background: Data on breakthrough SARS-CoV-2 Delta variant infections are limited.

Methods: We studied breakthrough infections among healthcare workers of a major infectious diseases hospital in Vietnam. We collected demographics, vaccination history and results of PCR diagnosis alongside clinical data. We measured SARS-CoV-2 (neutralizing) antibodies at diagnosis, and at week 1, 2 and 3 after diagnosis. We sequenced the viruses using ARTIC protocol.

Findings: Between 11th–25th June 2021 (week 7–8 after dose 2), 69 healthcare workers were tested positive for SARS-CoV-2. 62 participated in the clinical study. 49 were (pre)symptomatic with one requiring oxygen supplementation. All recovered uneventfully. 23 complete-genome sequences were obtained. They all belonged to the Delta variant, and were phylogenetically distinct from the contemporary Delta variant sequences obtained from community transmission cases, suggestive of ongoing transmission between the workers. Viral loads of breakthrough Delta variant infection cases were 251 times higher than those of cases infected with old strains detected between March-April 2020. Time from diagnosis to PCR negative was 8–33 days (median: 21). Neutralizing antibody levels after vaccination and at diagnosis of the cases were lower than those in the matched uninfected controls. There was no correlation between vaccine-induced neutralizing antibody levels and viral loads or the development of symptoms.

Interpretation: Breakthrough Delta variant infections are associated with high viral loads, prolonged PCR positivity, and low levels of vaccine-induced neutralizing antibodies, explaining the transmission between the vaccinated people. Physical distancing measures remain critical to reduce SARS-CoV-2 Delta variant transmission.

Son düzenleme:

gamsız

Profesör

:( :( :(
PEKİ DİYELİM HEPİMİZE ÇİP YERLEŞTİRDİLER , O ZAMAN NE OLACAK ROBOTLAŞACAĞIZ SAHİPLERİMİZ NE DERSE O OLACAK , EEEE O ZAMAN TÖVBE HAŞA ALLAHIN HÜKMÜ VE KULLUĞU ORTADAN KALKACAK , KISACASI HIZLI GİDERSEK KIYAMET NE ZAMAN KOPACAKTI, YERYÜZÜNDE MÜSLÜMAN KALMAYINCA ,
BU DURUMDA DA AŞILAR BİTİNCE KIYAMET KOPACAK BİZDE BİRŞEY ANLAMADAN ÖBÜR DÜNYAYA GİDİCEZ, RABBİMİZE NEYİN HESABINI VERİCEZ BİZ BİZ DEĞİLİZ Kİ , (DAHA ÇOK YAZILIR DA UZATMAYAYIM)
BÖYLE OLUNCADA BU KOMPLO (BENCE) TEORİSİ YANLIŞ ....RABBİM BUNA MÜSAADE ETMEZ. VE
KUR'ANIN HÜKÜMLERİNE GÖRE ; GELECEKTEN IŞIK ALABİLEN ALLAHIN DAHA DEĞERLİ ALİM KULLARININ SÖYLEDİKLERİ , DÜNYA ŞÖYLE ŞÖYLE OLACAK TÜRKİYENİN KADERİ ŞÖYLE OLACAK (BUGÜNKÜ PAYLAŞIMIMI OKUYUN BİR ZAHMET) HEPSİ BOŞ MU OLMUŞ OLACAK?
...VELHASIL SORU İŞARETLERİ HERGÜN ÇOĞALIYOR..
..........
EVET BİR SÜRÜ TEZLER ÖNE SÜRÜLÜYOR VE ÇOĞUNLUKLA BİLL GATES ÜZERİNDE ŞÜPHELER TOPLANIYOR , İYİ DE MADEM NİYE GİDİP BİRİSİ BU ADİ HERİFİ ALLAH A KAVUŞTURMUYOR BİTSİN HER ŞEY..
?

BU YAVŞAK TÜRKİYE YE DE GELMİŞ HERHALDE Kİ TAKİP EDİLMİŞTİR MUHAKKAK NE HALTLAR KARIŞTIRIYOR DİYE .
DAHA DA ACACAK OLURSAK ÇOK KİŞİNİN ORTAK DÜŞÜNCESİ HAKLI OLARAK ŞU; REİS BU İŞİ BİLMİYORMU REİS HALKINA ZULMEDERMİ VS VS ..
AMA BAKIYORUM NERDEYSE BÜTÜN DEVLETLERDE DURUM AYNI, BÜTÜN DEVLET BAŞKANLARIDAMI BU KOMPLOYA ORTAK VE REİS İN BÖYLE BİR KOMPLO YAPACAK ZİHNİYETTE OLMAMASI DA İNANILAN BİR DURUM.KAFALAR HEPTEN KARIŞIK..

cahid

Kıdemli Üye

PEKİ DİYELİM HEPİMİZE ÇİP YERLEŞTİRDİLER , O ZAMAN NE OLACAK ROBOTLAŞACAĞIZ SAHİPLERİMİZ NE DERSE O OLACAK , EEEE O ZAMAN TÖVBE HAŞA ALLAHIN HÜKMÜ VE KULLUĞU ORTADAN KALKACAK , KISACASI HIZLI GİDERSEK KIYAMET NE ZAMAN KOPACAKTI, YERYÜZÜNDE MÜSLÜMAN KALMAYINCA ,
BU DURUMDA DA AŞILAR BİTİNCE KIYAMET KOPACAK BİZDE BİRŞEY ANLAMADAN ÖBÜR DÜNYAYA GİDİCEZ, RABBİMİZE NEYİN HESABINI VERİCEZ BİZ BİZ DEĞİLİZ Kİ , (DAHA ÇOK YAZILIR DA UZATMAYAYIM)
BÖYLE OLUNCADA BU KOMPLO (BENCE) TEORİSİ YANLIŞ ....RABBİM BUNA MÜSAADE ETMEZ. VE
KUR'ANIN HÜKÜMLERİNE GÖRE ; GELECEKTEN IŞIK ALABİLEN ALLAHIN DAHA DEĞERLİ ALİM KULLARININ SÖYLEDİKLERİ , DÜNYA ŞÖYLE ŞÖYLE OLACAK TÜRKİYENİN KADERİ ŞÖYLE OLACAK (BUGÜNKÜ PAYLAŞIMIMI OKUYUN BİR ZAHMET) HEPSİ BOŞ MU OLMUŞ OLACAK?
..........
EVET BİR SÜRÜ TEZLER ÖNE SÜRÜLÜYOR VE ÇOĞUNLUKLA BİLL GATES ÜZERİNDE ŞÜPHELER TOPLANIYOR , İYİ DE MADEM NİYE GİDİP BİRİSİ BU ADİ HERİFİ ALLAH A KAVUŞTURMUYOR BİTSİN HER ŞEY..
?

BU YAVŞAK TÜRKİYE YE DE GELMİŞ HERHALDE Kİ TAKİP EDİLMİŞTİR MUHAKKAK NE HALTLAR KARIŞTIRIYOR DİYE .
DAHA DA ACACAK OLURSAK ÇOK KİŞİNİN ORTAK DÜŞÜNCESİ HAKLI OLARAK ŞU; REİS BU İŞİ BİLMİYORMU REİS HALKINA ZULMEDERMİ VS VS ..
AMA BAKIYORUM NERDEYSE BÜTÜN DEVLETLERDE DURUM AYNI, BÜTÜN DEVLET BAŞKANLARIDAMI BU KOMPLOYA ORTAK VE REİS İN BÖYLE BİR KOMPLO YAPACAK ZİHNİYETTE OLMAMASI DA İNANILAN BİR DURUM.KAFALAR HEPTEN KARIŞIK..

Tarım Bakanlığı ile Gates Vakfı arasında yapılan anlaşmalar varken bu söylediklerin hiçbir şey ifade etmiyor.. Açık açık tarım bakan yardımcısı büyükbaş hayvanlar karbon salınımına yol açıyor küçükbaş hayvancılığı teşvik edeceğiz dedi.. Yapay eti önüne koydukları zaman anlarsın!!!

Çip olayına gelince 2018 yılında Ziya Selçuk açık açık ne söylemiş dinle..

Bahsi geçen sistemi kim kontrol edecek sence kendi işletim sistemi bile olmayan Müslüman ülkeler mi?

https://www.sbb.gov.tr/wp-content/uploads/2019/07/OnbirinciKalkinmaPlani.pdf Aç 61.maddeyi de oku bir zahmet olur mu?

Deccal geldiyse ve faaliyetlerini sürdürüyorsa hilesiz aldatmasız mı yapacak bunu?

Sofuoglu

Ordinaryus

..........
?

O zaman hocam aynı mantıkla şöyle gidelim..
Kafaları biraz daha karıştıralım müsaadenizle...!
Alkol aldık,biz biz değiliz bu kafa ile ne yaparsak mesul değiliz..
Uyuşturucu aldık ,biz biz değiliz,hiçbir sorumluluğumuz ve yükümlülüğümüz yok mesul değiliz diyebilirmiyiz..!
Zamanında illegal örgütler uyuşturucu vererek canlı bomba ile masum insanları öldürmedilermi!
Şimdi bu canlı bomba kendinde değildi, bu eylemden mesul değil diyebilirmiyiz..!
Ha aynı şey değil diyebilirsiniz ama,sonuç olarak iradenin elden alınması söz konusu ise!,buna giden her yoldan,şüphe duyup uzak durmak gerekmezmi..?

ilke

Paylaşımcı
Yok ağabey kararım kesin..!
Kesin olan şu ki !
Aşı olmayacağım inşaAllah..
Yada direnebildiğim yere kadar direneceğim biiznillah...!

Arkadaşım, Sana sadece şunu söylüyorum. İsmalağacıların ve Cübbeli Tayfasının ve bilhassa da FETÖ'cülerin tuzağına düşme derim ! Çünkü, bu aşı karşıtlığı propogandasına bunlar iktidara ayak bağı olur diye gaz veriyor. Uyanık olmak lazım !

Son düzenleme:

Sofuoglu

Ordinaryus
Arkadaşım, Sana sadece şunu söylüyorum. İsmalağacıların ve Cübbeli Tayfasının ve bilhassa da FETÖ'cülerin tuzağına düşme derim !

Ağabey, görüş ve bilgilerinizi önemser, her daim saygı duyarım,lakin bu aşı konusunda yanlış tarafta olduğunuz kanaatindeyim,
aşı olmamayı düşünmek..!
Cübbeli tayfasının ve fetöcülerin tuzağına düşmek mi oluyor..?
Şunu biliyoruz ki ! Ehlinin bildirdiği zor ve meşakkatli günler başladı..!
Virüste bu felaketlerden birisi..
Şuanda bile müslümanlar bu hususta bir ayrışma ve tefrikaya düştüyse küffar gayesine ulaşmış demektir..!

Aşı olayı İmani ve itikati bir mesele değil diye düşünüyorum,dileyen olur,dileyen olmaz,eğer ömrümüz olursa sonuçlarını yakında hep birlikte göreceğiz inşaAllah..
Ha.! aşının mutlaka olunması gerektiği,aşı olmamanın belirli çevrelerin tuzağı ve oyunu olduğu hususunda sağlam veri ve delilleriniz varsa(Maddi ve manevi) sizden herzaman dinlemeye hazırım...
Vesselam...

ilke

Paylaşımcı
Ha.! aşının mutlaka olunması gerektiği,aşı olmamanın belirli çevrelerin tuzağı ve oyunu olduğu hususunda sağlam veri ve delilleriniz varsa(Maddi ve manevi) sizden herzaman dinlemeye hazırım...
Vesselam...

Çevrenize ve aşı olmayan ve sadece kendi olmamakla kalmayıp, aşı kaşıtlığı propogandası yapanları iyice bir araştırıp tetkik ederseniz çoğunun FETÖ'cü olduğunu göreceksiniz ! Cübbeli tayfası da cehaletlerinden bu olaya karşı çıkmaktadır. Burada yeteri kadar yazı astım. Artık, gına geldi..Bendeniz sizi sadece uyarayım dedim. Allahın dediği olur.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Türk Yoğun Bakım Derneğinin Sonuçları

Yoğun bakımda virüs nedeni ile yatan 952 kişi arasında yapılan araştırmada ,Araştırmaya göre aşısız grupta yaş ortalaması 58, iki doz sinovac aşılı olan grupta ise yaş ortalaması 73.

Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Oktay Demirkıran da 2 hastadan birinin aşısız olduğunu söylüyor:

"Geri kalanların da büyük bir bölümü aşı programını tamamlamamış hastalardan oluşuyor. Dolayısı ile yüzde 80-85 civarında aşılı aşısız ve aşı programını tamamlamamış yoğun bakım yatışlarına sahiptiler"

Yoğun bakımdaki 952 kişi arasında iki doz Biontech aşısı olanlar ise yalnızca 5.

Yoğun bakım hastalarında ağırlıklı olarak Delta, Delta Plus ve Alfa varyantlarına rastlandı.

Son düzenleme:

Sofuoglu

Ordinaryus
Çevrenize ve aşı olmayan ve sadece kendi olmamakla kalmayıp, aşı kaşıtlığı propogandası yapanları iyice bir araştırıp tetkik ederseniz çoğunun FETÖ'cü olduğunu göreceksiniz ! Cübbeli tayfası da cehaletlerinden bu olaya karşı çıkmaktadır. Burada yeteri kadar yazı astım. Artık, gına geldi..Bendeniz sizi sadece uyarayım dedim. Allahın dediği olur.
Evet çevremdeki daha önce Fetöcü olupta sonradan "değildik" diye dönenleri gözlemliyorum..!
Elbetde aşı olanların içerisinde Fetö'cüler olduğu gibi karşıtlarının içerisindede olanlar var..!

Aşı olmaya karşı çıkanları sınıflandırırsak,siyasi olarak hükümetin her uygulamasına karşı mualif olarak itiraz eden kesim var elbet..!
Onlar kuru gürültü, bunların içerisinde birçok siyasi oluşum veya fert var,bahsettiğiniz Fetö'cülerde bu sınıfta,ama onların çoğu aşı oldu(canları çok kıymetli çünkü) ama sırf muhalefet yapmak için karşı çıkıyormuş gibi görünen kesim bunlar..!

Tıbben zararlı olduğunu düşünen bir kesim var,bunlar sağlık açısından zararlı olduğunu düşünenler,kendisi aşı olmuyor etliye,sütlüyede karışmıyor pek...!

Birde hem sağlık açısından zararlı olduğunu hemde bunun dış güçler tarafından büyük bir oyun olduğunu düşünen kesim var ki,bunlar gayet donanımlı ve sağlam veriler ile yürüyorlar,mantıklı tezleri ve görüşleri var,bu kesimin görüşlerini benimsiyorum..!

Birde Yanlışlıkla bir şekilde aşı olmuş ama kafası sonradan karışmış bir kesim var,bunlar aşı olunmasını savunuyor ama şüpheli,sırf kendini haklı tarafta görebilmek için vicdanını rahatlatıyor aslında...

Aşı olunması gerekli diyenlere(Aşı savunucularına) gelince..!

Bir kesim karşı olanlar gibi tamamen siyasi,hükümet ne yapsa doğrudur,koşulsuz uymak gerekir diyen kesim ki! bunlar da diğer karşı kesim gibi kuru gürültü,hiç bir dayanağı ve delili yok..!
Kopyala yapıştır ile karşıtlara karşı savunma içgüdüsü ile davası adına mücadele ediyor o kadar..

Birde sağlık açısından gerekli, kesinlikle aşı olunmalı diyen prof kesimi var!,bunlar tamamen dış güçler tarafından finanse edilenler diye düşünüyorum,çünkü hiç mantılklı bir yanları yok,bir dedikleri diğerini tutmuyor..!

Tüm bu verileri ele alınca, ölçüp biçince ağır basan tarafa yöneliyoruz elbet,
lakin "kolonya abdesti bozar" diye takva sergileyen bir çok Müslümanın araştırmadan sorgusuz bu sıvıları enjekte ettirmelerinede bir anlam veremiyorum açıkcası..!
"Haramda şifa yoktur"Hadis'i şerifi mucibince doktor yazssa dahi içeriğinde ,jelatin,Alköl vb. ve türevi ilaç,hap,kapsül dahi kullanmamaya dikkat ederken,ne üdüğü belirsiz bir sıvıyı koşulsuz enjekte etmeyi,kusura bakmayın ama hiç kimse dikta edemez..!
Helaller belli,haramlar belli,imanını muhafaza etmek için müslüman şüpheli şeylerden uzak durmalı ise,bu aşıya kesinlikle şüpheli gözüyle bakmayıp,koşulsuz teslim olanlar muhakkak karşılığını alacaktır..
Yoksa aşı oluruz,pıhtı atar ölürüz vs. derdinde değiliz,konunun ta başında bu husustaki görüşlerimizi belirttik zaten..!
İkaz ve tavsiyeleriniz için Allah razı olsun,Hakkımızda hayırlısını versin inşaAllah,şüphesiz O ne derse o olacak...
Amenna ve Sadekna.....
Selâmetle...

Son düzenleme:

ilke

Paylaşımcı
Kardeş,
Yazınızı okuyunca aklımıza, yanlış abdest alan yaşlı bir müslümana "Bir abdest de biz alalım, sen bizi kontrol et, bakalım doğrumu alıyoruz?" diye çok güzel bir abdest adlıktan sonra yaşlı adma dönerek "Abdetimizi nasıl buldun? şeklinde soru yönelten gençlerin menkıbesi geldi...
Siz konuyu bizden çok daha etraflıca ve teferruatıyla incelemişsiniz. Noksanlık bizdeymiş diyorum !

Sofuoglu

Ordinaryus
Kardeş,
Yazınızı okuyunca aklımıza, yanlış abdest alan yaşlı bir müslümana "Bir abdest de biz alalım, sen bizi kontrol et, bakalım doğrumu alıyoruz?" diye çok güzel bir abdest adlıktan sonra yaşlı adma dönerek "Abdetimizi nasıl buldun? şeklinde soru yönelten gençlerin menkıbesi geldi...
Siz konuyu bizden çok daha etraflıca ve teferruatıyla incelemişsiniz. Noksanlık bizdeymiş diyorum !
Estağfurullah teveccühünüz...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Arkadaşım, Sana sadece şunu söylüyorum. İsmalağacıların ve Cübbeli Tayfasının ve bilhassa da FETÖ'cülerin tuzağına düşme derim ! Çünkü, bu aşı karşıtlığı propogandasına bunlar iktidara ayak bağı olur diye gaz veriyor. Uyanık olmak lazım !
ismailağa ve cübbelinin, bastığı yere kurban ol....

abdullah birisi

Kıdemli Üye
kimse, kimseye karışmasın, bunu demek bu kadar mı zor, aşı mı olmak istiyorsun buyur ol, olmak istemiyormusun, olma kardeşim... ülkeye aşısız gavur alacaksın, sonra vatandaşı aşıya zorlayacaksın,..

cahid

Kıdemli Üye
İsmailağa ve Cübbeli konusu geçmiş yukarıda.. Cübbeli ısrarla aşı olunması gerektiğini söyleyenlerin başında yer alıyor.. İsmailağa'dan (hocalarından) Fatih Kalender dışında farklı bir ses çıkaran duymadım o da tercihe bırakılması gerektiğini söyledi karşıtlık felan yapmadı.. Hiçbir tarikatın cemaatin üst düzey liderlerinden birinin aşıya karşı bir açıklamasını duymadım..

Hocalarınıza v.s. çok güvenmeyin artık ahir zaman fitneleri sağanak sağanak yağıyor Bel'am bin Baura'yı unutmamanızı tavsiye ederim..

Dileyen olur dilemeyen olmaz ama zorlama yapıp insanları işinden gücünden eder hiçbir yere almaz , seyahatlerini de kısıtlarsan düpedüz zalimliktir bu!!

Aşılıların da bulaştırıcı olduğu gerçeğini bir tarafa bırakalım samimiysen aşı olmayanlara kan ya da tükürük testi yapabilirsin ama yapmazsın Firavunlar gibi epifiz bezine kadar çubuk sokmanı emrediyor Firavun soyundan gelen küresel pislikler!!

gamsız

Profesör
aynen bende olduğu gibi, telefonla danıştığım doktor; kardeşim sesinden belli CORONA olduğun çabuk hastaneye git dedi, gittim , testimi yaptırdım NEGATİF çıktı ama hastalıkla boğuşuyordum.

@Cenan BACIM ALLAH RAZI OLSUN çok güzel bir paylaşım tam faydalı bana göre , yukarıdakiler darılmasın ama boşu boşuna hala birbirbirinize kavgalık çatıyorsunuz, fikren çatışın yhau, okuyun şu beyefendinin yazdıklarını okuyun, çürütebildikleirniz varsa buyurun (AMA SADECE FİKREN )

Son düzenleme:

gamsız

Profesör
O zaman hocam aynı mantıkla şöyle gidelim..
Kafaları biraz daha karıştıralım müsaadenizle...!
Alkol aldık,biz biz değiliz bu kafa ile ne yaparsak mesul değiliz..
Uyuşturucu aldık ,biz biz değiliz,hiçbir sorumluluğumuz ve yükümlülüğümüz yok mesul değiliz diyebilirmiyiz..!
Zamanında illegal örgütler uyuşturucu vererek canlı bomba ile masum insanları öldürmedilermi!
Şimdi bu canlı bomba kendinde değildi, bu eylemden mesul değil diyebilirmiyiz..!
Ha aynı şey değil diyebilirsiniz ama,sonuç olarak iradenin elden alınması söz konusu ise!,buna giden her yoldan,şüphe duyup uzak durmak gerekmezmi..?
evet ama sadece şüphe den bahsediyoruz kesin dir diyen yok ve bende diyorum bu kadar KÖLE likle eşdeğer uygulama da RABBİM izin vermez diyorum ben., çünkü ortada KULLUK diye bir vasfımız kalmıyor., ŞÜphe kavramı dışında hemfikiriz gibi.

Sofuoglu

Ordinaryus
evet ama sadece şüphe den bahsediyoruz kesin dir diyen yok ve bende diyorum bu kadar KÖLE likle eşdeğer uygulama da RABBİM izin vermez diyorum ben., çünkü ortada KULLUK diye bir vasfımız kalmıyor., ŞÜphe kavramı dışında hemfikiriz gibi.

Aksine kulluk vasfımız imtihanı bunlar!,Deccal ile ilgili hadisi şerifleri bi araştırın daha neler,neler var..!
Şuara 221'den-227. Ayete kadar bir bakın araştırın
inşaAllah...