Annemle Dinimi Öğreniyorum Projesi Başladı

Dua Nur

Kıdemli Üye
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından onaylanan ve Türkiye'de ilk olarak Mersin'de uygulanan "Annemle Dinimi Öğreniyorum Projesi" ilk mezunlarını verdi.

Pilot olarak Mersin'deki Hz. Hamza ve Hz. Eyüp camilerinde uygulanan proje kapsamında, haftanın 4 günü, 4-6 yaş aralığındaki çocuklarıyla camiye gelen 33
anne, vaizelerden Kur'an-ı Kerim öğrendi.

PROJENİN İLK ETABI TAMAMLANDI

Programa katılan çocuklar da yandaki bir derslikte çocuk gelişim öğretmenleri eşliğinde temel
dini bilgilerin yanı sıra dua ve ilahiler öğrendi. Yaklaşık 2 aydır verilen eğitimlerin ardından projenin ilk etabını tamamlamış oldu.

Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Mersin Şubesi'nde düzenlenen törende ise çocuklar dualar edip öğrendikleri sureleri okudu. Daha sonra ilahi söyleyen çocuklar, bir de tiyatro gösterisi sundu.

Mersin Müftüsü Ali Melek, yaptığı açıklamada, 4-6 yaş arası okul öncesi çocuklar ve
anneleri için yaptıkları projeye 2 sınıfta başladıklarını ve 33 anne ile çocuğunun katıldığını söyledi.

ANNE VE ÇOCUKLARINA YÖNELİK OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Okul öncesi eğitimin çok önemli olduğunu belirten Melek, "Hz. Hamza ve Hz. Eyyüp camilerinde çocuklara ve
annelerine yönelik bu programı gerçekleştirdik. Burada annelerin çocuklarıyla birlikte Kur'an kursuna gelip eğitim almalarını amaçladık" diye konuştu.

Eğitimlerde psikologlar ve farklı branşlarda katkı sunacak uzmanlardan da yararlandıklarını aktaran Melek, açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Projeyi ilk olarak Mersin'de başlatmış olduk. Okul öncesi çocukların eğitimine yönelik büyük bir talep gelmekte. Biz de mevcut olan Kur-an kurslarından bu anlamda bir hazırlık dönemi geçirilmesini istedik. Projenin kapsamlı şekilde gerçekleştirilmesi için çalışıyoruz. Biz bu çalışmayı
anneleri ve çocuklar bazında renkli hale getirdik. Çocuklar anneleriyle birlikte abdest alıp namaz kılıyorlar. Bu şekilde öğrendiklerini uyguluyorlar."

Melek, programın sonunda
annelere sertifikalarını çocuklara da çeşitli hediyeler verdi.

http://www.risaleajans.com/islam/annemle-dinimi-ogreniyorum-projesi-basladi