Amarikan Senatosu Kuran ile Açıldı

uzAyli

İhvan Forum Üye

Trumpın acziyetini gösteren Allah ne yücedir, gözyaşlarımı tutamadım yeah :D

uzAyli

İhvan Forum Üye
Biz ne zaman kaybettik aslında sürekli düşünüyorum, sanırım kendi hatamızı karşıya yükleyince kaybettik. Birisi de demiyor ki ben hata ettim şu an itibariyle uzak durayım demiyor. Küffar görevini yapıyor ben ne kadar yapıyorum? Ne kadar çabam var , kınanmaktan korkmamayı becerebiliyor muyum, davam adına nelerden ödün veriyorum yada verebiliyor muyum ? En çok ta sistemi suçluyorum belki ama bu sistemin kökten değişmesi için ben ne yapıyorum diyebiliyor muyum ? Dünyayı evlerimizin içine aldığımız gün bu bedeli ödeyecegimizi bilmeliydik. Insan kendisine bile güvenemiyor oyle bir hâl içindeyiz. Düşman ve suçlu aramaya gerek yok suçlu benim,sensin. Bari bu karantina günlerini daha verimli geçirmenin yollarına bakalım. Her kavim bir şekilde helâk olmuş şimdi görünmeyen bir mikrop insanlığı ne hale getirdi yeah ...

Hakperest

Kıdemli Üye
Biz ne zaman kaybettik aslında sürekli düşünüyorum, sanırım kendi hatamızı karşıya yükleyince kaybettik. Birisi de demiyor ki ben hata ettim şu an itibariyle uzak durayım demiyor. Küffar görevini yapıyor ben ne kadar yapıyorum? Ne kadar çabam var , kınanmaktan korkmamayı becerebiliyor muyum, davam adına nelerden ödün veriyorum yada verebiliyor muyum ? En çok ta sistemi suçluyorum belki ama bu sistemin kökten değişmesi için ben ne yapıyorum diyebiliyor muyum ? Dünyayı evlerimizin içine aldığımız gün bu bedeli ödeyecegimizi bilmeliydik. Insan kendisine bile güvenemiyor oyle bir hâl içindeyiz. Düşman ve suçlu aramaya gerek yok suçlu benim,sensin. Bari bu karantina günlerini daha verimli geçirmenin yollarına bakalım. Her kavim bir şekilde helâk olmuş şimdi görünmeyen bir mikrop insanlığı ne hale getirdi yeah ...
Bir düşmanla savaşıyorsanız, size saldırıyorsa iki etmen belirleyicidir. Birincisi sizin yapınız ikincisi düşmanın gücü. Bizim yapımız dörtdörtlük bile olsa düşman gücü çoksa doğal olarak yeniliriz ancak burda çoğu Allah CC yardımı devreye girer ve kazanırız.

Birine sen kötüsün demek yerine düşman sana saldıracak bu yüzden güçlü olmlısın demek bence daha az incitici ve daha çok motive edicidir.

Sonuç yapımız önemli, sen haklısın ama söylem motive edici olmalı burda da ben haklıyım.

İşe bak ki sen psikologsun ben de sosyolog ve herbirimiz kendi alanında yanıldı

:))))

uzAyli

İhvan Forum Üye
Sn sosyoloğum bu dediğim şuana ait bir terennümdü bunu ılk defa dile getiriyorum esasında zaten hep motive ediyoruz ama diyorum acaba motive etmek Bi hata olabilir mi ? Insanlar yaşadıklarını anlatıyor hatta hatalarını da bizim tesellimiz : çok zor şeyler yaşamışsın demek ki güçlü bir karakterin var vs vs . Hayır efendim kaybetmişsin, hata etmişsin demek lâzım. Sahte gelmiyor mu yeah size de . İnsan olmanın özü idi hata etmek . Kabul edip yeniden dirilmek daha verimli değil mi . Motive adı altında bence örtbas ediyoruz. Bunlari dile getirmek yoksa acı verirdi :D Yenilmek bi son değil ki yenilgide kalmak bir sorun.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Bir de niye biz insanları motive ediyoruz yeah , herkes kendini motive etsin. : D Ben diyor muyum ben-i motive edin diye ,yok ahaha ne güldüm zaten insan kafasına estiği gibi davranmayı seviyor dinliyor gibi yapıyor yine bildiğini okuyor .

uzAyli

İhvan Forum Üye
Burda yanılıyorsunuz
Fazla iyi niyet seziyorum :D varsın ben yanılayım hic sorun değil. Yeter ki insanlar hatalarını kabul edip bırakabilsinler. Hayat daha acımasız efendim videoya varacak olursak trump iman mı etti, yoo kimbilir içinden neler geçirdi öfkesindenkahrolsun inş

Hakperest

Kıdemli Üye
Fazla iyi niyet seziyorum :D varsın ben yanılayım hic sorun değil. Yeter ki insanlar hatalarını kabul edip bırakabilsinler. Hayat daha acımasız efendim videoya varacak olursak trump iman mı etti, yoo kimbilir içinden neler geçirdi öfkesindenkahrolsun inş
Öyle miiii :))
Madem hatalarını bıraksınlar
Neden sormadın nerede yanıldım diye
Heee dr hanım

uzAyli

İhvan Forum Üye
Merak etmiyorum da onun için :D sen yine de söyle tabi ,hatayı terk etmek bir erdemdir ama niye konu bana geldi yeah :D

Hakperest

Kıdemli Üye
Bir de niye biz insanları motive ediyoruz yeah , herkes kendini motive etsin. : D Ben diyor muyum ben-i motive edin diye ,yok ahaha ne güldüm zaten insan kafasına estiği gibi davranmayı seviyor dinliyor gibi yapıyor yine bildiğini okuyor .
Burda yanılıyorsunuz
Öğüt insana fayda verir (ayette geçer)
Aslında insan hernekadar ilk anda dinlemez görünse de
Söyledikleriniz bilincinde ve b.altında yer eder ve bir süre sonra fikir kendisinin gibi davranır
Tabi eğer ikna edici iseniz

Şimdi nerde yanıldığınızı anladınız mı
Ve umurunuzda mı

uzAyli

İhvan Forum Üye
Öğüt ve motive aynı şeyler değil ki ,motive bi güdüdür. Insanlar öğüt dinler ama uygulamaya kendileri karar verir ,yanılmamışım :D

uzAyli

İhvan Forum Üye
Demekki neymiş mobbing yeri gelince yapmak gerekirmiş. :D vay bee çok ta tın dermişim. Insanlarin hakkımda ne düşündükleri ile ilgilenmiyorum. Konuyu uzatmak bir hata idi . Sen haklısın efendim. :D
Iyi akşamlar

Hakperest

Kıdemli Üye
Demekki neymiş mobbing yeri gelince yapmak gerekirmiş. :D vay bee çok ta tın dermişim. Insanlarin hakkımda ne düşündükleri ile ilgilenmiyorum. Konuyu uzatmak bir hata idi . Sen haklısın efendim. :D
Iyi akşamlar
Her insanın bir egosu vardır
Kelimeleri aşamıyorsunuz
Ben haklı görünmek için haklı olmam yada heves etmem ayrıca
Aynı Malatya lı gibi tepki veriyorsunuz
Hatta dermişim kelimesini nadir kullanan insanlardan biriydi

Zora gelince de böyle ugly tavırlar yakışmıyor
Bir daha sizinle tartışma yapmam
Hayırlı akşamlar size

uzAyli

İhvan Forum Üye
Bu yaptığınız hiç hoş değil, hayat buradan ibaret değil çıkmak zorunda olabilirim öyle değil mi ? Aynı fikirde olmak zorunda değiliz ki ,hata hepimizde var tabi ki . Ego da var . Alınmadım ayrıca. Insan insana benzermiş kimse bu Malatyalı özlediniz sanırım : D

BySuskun

Paylaşımcı
Konuyla alakasız olacak ama Trump 00:17'de Kuran okunmaya başlanırken bacak bacak üstüne atan eşinin ayağına dokunuyor kendini düzeltmesi için ama kadın tekrar bacak bacak üstüne atarak oturmaya devam ediyor.