Ali Şeriati

ihvan23

Kıdemli Üye
memleketimin hali.İmamı rabbaniyi (k.s)duymayanlar...şia sapıklarına sarılarak islamı yaşadığı gafletine düşüyorlar.allah hidayet versin.

ihvan23

Kıdemli Üye
üç beş sapığı sevindireceğiz diye...hoş görünemeyiz...hazreti osmanın.düşmanları bizimde düşmanımız olur.hazreti muaviyenin düşmanı bizimde düşmanımızdır...ashaba kim dil uzatıyorsa..karşısında EHLİ SÜNNETİ bulacaktır.bu memleket şianın çiftliği olmayacak.

ıtri

Üye
Tamam cevaplamıyacaksın, anladım. Ne Hucuratı okudun ne uhuvvet Risalesini. Sorular çarşaf gibi ortada. Kenarından, köşesinden dolanıp gidiyorsun."Ne olduğunu bilelim" diyorsun. Bunun türkçesi, "çek kılıcını geç karşıma" demek. Hayır,senin veya sizin gibilerin günahına alet olmam. Allah basiretini artırsın.

K

Kaçak

Guest
Bende genel olarak Şiaya yaklaşım hakkında bir kaç şey söylemek istiyorum ..
Ki Ali Şeriatiyi çok güzel baglıyor bu noktada ..
Şia ekolu genelde tarif edilen başlıklarıyla , sahabeye söven , muta yapan , namazı 3 e düşüren bir ekol olmaktan ötedir kanımca ...
Çok degil bendenizde bir zamanlar aynı şeyleri söyledim , tüm gücümle yüklendim ama morarıp morarıp oturdum yerime ...
Anladımki bu yüklenmeler çok basit kalıyor ...
Şia'ya yüklenecek arkadaşlara tavsiyem iki konuları var , bu iki konudan kaptırsınlar ...
Bu iki konuyu ( aslında bana göre bir ) çözmeden söylenenlerin hepsi havada kalıyor ...
İmamet ve masumiyet ...
Bence sadece imamet demek yeterli ...
İmamet ve masumiyeti kabul ettikten sonra, geri kalanlar çorap sökügü gibi geliyor ...
Ki zaten Şia'da imamet ve masumiyet kavramlarını imam esası saymamakla birlikte , itikadın konusu içinde incelerler , ele alırlar ...
Ali Şeriatiyi okurkende onun bu iki esası bir önkabul olarak gördügünü bilerek okumak lazım ...
Kısaca Şia saçmalıklar ve zırvalıklar örgüsü degil , aksine nakış nakış işlenmiş , her biri birbiriyle iniltili bir örgüdür ...
Çökertmek isteyen veya anlamak isteyen imamet ve masumiyetle ilgilensin lütfen ...
Şia degilim , Şia severde de degilim yanlış analışmasın ..
Vicdan sahibiyim , ve meraklı biriyim ..
Ben inceledim ve dedigim şu İmamet ve Masumiyet hak ise adamların teorileri dogru ...
Ben hanefi fıhkıyla hayatımı idame ediyorum Ali Şeriatiyide rahatlıkla okuyabiliyorum ..
Hatalarının hesabını Allah'a verecegini biliyorum , ne beni kurtaracak ne bana zarar verecektir ...

ıtri

Üye
Sayın kaçak yol usül olabilir. Ama ne gerekvar hani. İslam dünyasının sorunumu bitti. İmam Ebu hanife'nin Ebu Cafer'in talebesi olduğu bilinir. Sonra bende Şia değilim ama peygamberimizin soyunun çoğu oradadır. Bu tartişmalar o imamların zamanında yoktu, herkez birbirinden ders alıyordu. Hem İslamoğlu ,Ali Şeriati vs. vs. adamların çeyrek çapı etmeyenler kalkmış bugün konuşuyorlar. Halbu ki ölçü Hucurat ve uhuvvet risalesinde ve daha nice alimlerin eserlerinde var. METOD:HEKEZİN KENDİ DOĞRULARI İLE BAŞBAŞA OLMASI, Kendi doğrularında mücadele edip başkalarına karışmaması. Biz İSLAM DİNİ İÇİN KİM BİR TAŞ KOYDUYSA, ÇABA GÖSTERDİYSE ALLAH RAZI OLSUN diyoruz. Kimsenin açığını aramıyoruz. 1400 yıldır devam eden proplemleri çözecek hazretler. Bu meseleyi söyleyen hocaefendilerde ( Allah onlar dan razı olsun) hata etmişlerir. Bunu tekrar kaşımanın kime ne faydası var? Üstelik Allah huzurunda hesabı var.

Selamlar.