Alaton: Türkiye'de Sistem Yahudi Düşmanı

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
mazlumlarvezalimler.blogcu.com
Alaton: Türkiye'de Sistem Yahudi Düşmanı

Alarko Holding Sahibi yahudi iş adamı İshak Alaton Türkiye'de sistemin yahudi düşmanı olduğunu ve yahudilere kısıtlamalar getirildiğini ileri sürdü.
7225.jpg
Akşam gazetesinde kendisiyle yapılan röportajda Alaton şunları söyledi:

- Ben Atatürk’ü tanıdım. Çocukken karşılaştık. Onun zamanında böyle bir ayrım yoktu. En azından onun kafasında yoktu. Ama Atatürk’ün etrafındaki bazı kişilerin bizlere, yani “ötekilere” müthiş reaksiyonları vardı. Onlar neticesinde Ankara’dan valiliklere talimatlar gidiyordu, taciz edin diye. Bu, zamanla bilinçli bir devlet politikası haline geldi.

- İktidarı temsilen Başbakan Erdoğan’ı konuşuyorsak onun samimiyetine inanıyorum. Çünkü kendisini yakından tanıma fırsatım oldu. O bakımdan şüphem yok. Ancak bir tespit var. Nur Vergin söylemişti, ben de katılıyorum: Mahallede anti-semitizm yok, sistemde, rejimde var.

Mesela Vakıflar Genel Müdürlüğü diye bir yer var. Orada Müslüman olmayan kitleye eziyete devam ediliyor. 12 yıl önce bir kanun çıkmıştı. Orada bu devlete sabotaj yapabilecekler sıralanıyordu: Büyükelçiler, turistler, bir de Türkiye’deki yabancılar-TC vatandaşları dahil!
- Mesela birkaç yıl önce bir ihaleye girmiştik. En iyi fiyatı verdik bekliyoruz. Sonra öğrendik ki Bakan “Bu işi Yahudi’ye mi vereceksiniz?” demiş.

- Başarılı olmuş bir Musevi ise “Türk” diyorlar, kötü bir şöhreti varsa Musevi. Mesela Malki için Musevi diyorlardı. Ama Malki’yi öldürene Müslüman katil demediler. Ben de katilin isminin altını çizip oraya “Müslüman asıllı” yazıp gazetelere gönderdim. Bu mesaj alındı. Artık dikkat ediyorlar.

http://www.velfecr.com/haber_detay.php?haber_id=7225