AK Partili isimden bomba iddia! Bakanlar darbeyi biliyor muydu?

Hakperest

Kıdemli Üye
Feto da en büyük günah AKP'nindir. Şehitlerin hesabını zannederim onlar da vereceklerdir ahirette. Ama SP de masum değildir. Sonradan kirli ilişkiler içerisine girdiler.
İhvan nasıl çözüm sürecine karşı ise siz de entegre sürecine karşısınız.. islam ahlakı önce çözümü gerektirir önce savaşı değil. Sayın Başkan elini iki tarafa uzattı bu onun ali cenaplığını gösterir, insancıllığını gösterir. Bu hainler onun elini ısırdı sonuçta, millet de duruma el koydu iki pislik temizlendi. Şimdi kalkıp geçmişe küfretmenin alemi yok. Kaldı ki beyaz türkler bile Erdoğan olmasa feto bitmezdi diyor.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Kimsenin hükümeti darbeyi bilenler vardı diye suçlamaya hakkı yok!

Erdoğan yıllarca bas bas bağırdı, bunlar darbe yapacaklar diye.

Samimi olalım, kimse buna kulak asmadı!

Düşünün, siz devletin başındasınız ve bunların darbe yapacağını biliyorsunuz. Ama devlet kademelerine bit yağızı gibi çöreklenmişler. Medyada bile adamları var. Sizi tiye alıyorlar falan.. Tutuklamaya kalkıyorsunuz savcıları harekete geçiremiyorsunuz. Harekete geçen birkaç savcı ise medyada itibarsızlaştırılıyor. Muhalefet zaten altınızı oyuyor. Çevrenizde sadece bir avuç insan var size inanan!

Böyle bir ortamda yapılması gereken tek şey vardır, o da size inanan bir avuç insanla darbeye karşı tedbirler almak!

Ne yapıldı?

Oturdular, hainlerin imkânlarını tespit ettiler, hareket olasılıklarını ön görmeye çalıştılar, falan şunu yaparsa bunu yaparız, şunu yaparsa bunu, ...., ... şeklinde uzun bir tedbir planı yapıldı..

Hatta bana öyle geliyor ki Ömer Halisdemir bile bu tedbir planının içindeydi. Hatta Ömer Halisdemir gibi yüzlerce vatan yiğidi hazır bekletiliyor bile olabilir. Öyle ya, bu hain paşa oraya değil de başka bir yere inseydi?

Böyle bir tedbir planını ancak MİT Müsteşarı ile yaparsınız, başka kimseyle yapamazsınız. İşte bu yüzden Hakan Fidan'ı aylar öncesinden yok etmek istediler.

Bunun adına KONTROLLÜ DARBE denemez. Tam aksine TEDBİR PLANI denir.

Erdoğan, bir devlet adamının yapması gerekeni yapmıştır. Allah'tan feraset sahibi cesur bir lider varmış başta.

Son düzenleme:

KAFKAS

Kıdemli Üye
Çocuk gibi davranıyorsun.

O DÖNEM birilerine haksızlık yapılıyorsa, haksız suçlamalaryapılıyorsa BU SENİN DÜŞMANIN DAHİ OLSA ONA KARŞI ÇIKMAK İNSANİ VE İSLAMİ olan davranıştır.

F.gülene O DÖNEM haksız suçlamalar yapılmış, recai kutan da bu haksızlıktır demiş, bu davranış onlarla birliket olmak anlamına mı gelir kafkas?

Recai kutan NE İSTEDİNİZ DE VERMEDİK mi demiş?

Devletin kadrolarını bunlara peşkeş mi çekmiş?

Adalet kadrolarını bunlarla mı doldurmuş?

Ne yapmış da bu utanmaz yazıyı yazıp suçlamalar yapıyorsun.

Ayıp be.
Dediklerini sana iade ediyorum ilave yazmaya gerek yok.Birilerine suç isnat ediyorsunuz kendinize gelince sütten çıkmış ak kaşık misali İslami davranış mış .İşinize gelince kılıf hazır.Oldu canım benim:mad:F.gülen e islami duruş:)Aynı islami duruşu Erdoğan yapılan iftiralara karşı neden sergilenmedi!Fetöcüler Erdoğan a kaçacağı ülkeleri adres gösterirken,senin genel başkanın cemaat ümir var olsun!28 şubat mgk sı daha onurlu diyor!Bu mu İslami duruş .Hangi hukuki gerekçe ortaya koymuşta bunları söylemiş!

Bizim hiçbir zaman bu adamlarla işimiz olmadı diyen sözde milli görüş tayfasının ahvali!Mustafa Kamalak 2011 yılında Gülen anlaşılamadı diye methedip ,adlarına üniversite açılsın diyor.Necmettin Erbakan ın vefat tarihi ortada,Fatih Erbakan ın babası ile ilgili verdiği beyanat yukarıda ,Fatih Erbakan ın kendisine sorulan soruya gülen cemaati ile ilgili verdiğ cevap aşağıda
Siyaseten sizi desteklemelerini ister miydiniz?

Elbette isteriz, davette bulunacağız. Çünkü onların eğitimini öğretimini yaptıkları değerlerin siyasi hayattaki temsilcisi Milli Görüş aslında.
Hala utanma ile ilgili algı kasıyorsun ,şu ipe sapa gelmez kelamlarına aynı üslupla karşılık vermeyelim!2010 referandumuna Necmettin Erbakan EVET dedi mi ?O zaman Ak partinin elinde ne kadrolar olduğunu bilmiyor muydu!Hani Adalet kadroları haberi yokmu diyeceksin:)Aşağıda ki görselde Kutan ın ifadelerini oku bi zahmet!.Aynı şeyi Erdoğan yapınca kıyamet kopuyor!Neyi peşkeş çekiyor.Hani işine gelince HUKUKU HUKUK diyorsun!Bu adamların devlet kadrolarında olmasına engel HUKUKİ bir durum vardı da ona bir itiraz geldi mi!YOK .Mustafa Kamalak NE DİYOR.HİZMET HAREKETİ DEVLETİN YAPAMADIĞINI YAPIYOR!EN HAYIRLI KURULUŞUDUR DİYOR.Gelen kadrolardan Saadet partisnin de bir sıkıntısı yok.O zaman ne diye ahkam kesiyorsunuz!Karamollaoğlu nun oğlu ÖZ oğlu BOTAŞ da ne görevde bak bakalım.Damadı Vatikan da büyük elçi!Devlete daha fazla adam yetiştirin ,eliniz armut toplamasın ,klavye delikanlılığı ile olmuyor bu işler

MiLLiGAZETE_GOZLERiDONMUS.jpg

cemaliii

Kıdemli Üye
Talib evet sende benim gibi birçok saadet partili arkadaşımız gibi her zaman fetöye karşıydın. Ama oyunu hep ak partiye verdin. İhvanistanbul haklı.

Fetöye kişiler bazında gerçek saadetçiler ve gerçek atatürkçüler ezelden beri hep karşıydı.

Fetö konusunda sen ben kişiler hariç kurumsal anlamda çizgisinden sapmayan tek parti biliyorum. Vatan partisi ve perinçek

KAFKAS

Kıdemli Üye
herkesi herşeyi kendisini devirmek için görenler, mesele ağaç değili anlayamayanlar, dersane meselesinide anlayamazlar. siz birilerini yok etmeye kalktığınızda,o birilerinin size gül vermeyecekleri kesin. taşa taşla karşılık verenlere kızmayın.
karınca misali herkes safları netleştirsin.ben cemaatin tarafındayım.
:gul
Turgay Güler - "Bu Algıya Keşke Sen Teslim Olmasaydın":)

Olur böyle aralar bozulmasın aralar bazen karşı olunmayabilir:)Karınca misali safları netleştirmek lazım:)

Gerçek Atatürk çü dediğin adamlar cemaat oluşumlarının hepsine karşı !İyi kötü ayırt etmeksizin,kalıp cemaat olması onların algı manipülasyon için yeterli!

Gerçek saadetçi kim arkadaşım Kutan yukarı da işte ,oğlu Erbakan babam günde 5 kere görüşürdü diyor.Milli gazete Gülen in okullarını Erbakan kapattırmadı diye manşet atıyor.

Son düzenleme:

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Dediklerini sana iade ediyorum ilave yazmaya gerek yok

ÇOCUK GİBİ DAVRANIYORSUN demiştim, bana iade etmiş, olur, geri aldım.

çocuk gibi davranmıyorsun, haklısın.

Tam bir YANDAŞ gibi davranıyorsun.

Ulen vicdansız;

Yıl 1999!

recai kutanın sözünü mal bulmuş mağribi gibi kapıyorsun da o yıldan yıllarca sonra yıllarca bu devletin bütün kadrolarını, arsalarını, yargıyı peşkeş çeken akpye niye iki kelime edemiyorsun?

Recai kutan o dönem yapılan hukuksuzluğa itiraz etmiş, devleti mi peşkeş çekmiş? yargıyı mı bunlarla doldurmuş? NE İSTEDİNİZ DE VERMEDİK mi demiş???

DÖN GEEEEELLLLL BU HASRET BİTSİNNNN mi demiş?

1999 da yapılan bir HUKUKSUZLUĞA HUKUKSUZLUK dediği için saadet fetö yandaşı, cemaat yandaşı oluyorsa o tarihden sonra 12 sene devleti peşkeş çeken akp ne olur?

Hadi ona da bir sıfat bul!

KAFKAS

Kıdemli Üye
ÇOCUK GİBİ DAVRANIYORSUN demiştim, bana iade etmiş, olur, geri aldım.

çocuk gibi davranmıyorsun, haklısın.

Tam bir YANDAŞ gibi davranıyorsun.

Ulen vicdansız;

Yıl 1999!

recai kutanın sözünü mal bulmuş mağribi gibi kapıyorsun da o yıldan yıllarca sonra yıllarca bu devletin bütün kadrolarını, arsalarını, yargıyı peşkeş çeken akpye niye iki kelime edemiyorsun?

Recai kutan o dönem yapılan hukuksuzluğa itiraz etmiş, devleti mi peşkeş çekmiş? yargıyı mı bunlarla doldurmuş? NE İSTEDİNİZ DE VERMEDİK mi demiş???

DÖN GEEEEELLLLL BU HASRET BİTSİNNNN mi demiş?

1999 da yapılan bir HUKUKSUZLUĞA HUKUKSUZLUK dediği için saadet fetö yandaşı, cemaat yandaşı oluyorsa o tarihden sonra 12 sene devleti peşkeş çeken akp ne olur?

Hadi ona da bir sıfat bul!
Hala demagoji yapıyorsun!
1)Milli görüşün ve destekleyenlerinin Bizim hiçbir zaman bu adamlarla işimiz olmadı demesi ironik!O kadar vaka var ki!Yukarıda verdiğim örnekler sadece bir kaçı!
2)Erdoğan cemaat görünümünde bu yapıya yol vermedi mi diyoruz? Git 30 tane görsel paylaş !
3)Milli görüşte cemaatken destekledi bu yapıyı anlamak bu kadar zor mu!
4)Recai Kutan neden bunları söyledi diye eleştirmiyorum.Benzeri söylemler ortadayken.Zaten biz hep karşılarındaydık algınız!
5)Necmettin Erbakan 2010 referandumuna EVET dedi mi!DEDİ!Hani kadrolara ne oldu?Hani peşkeş!
6)Bir de şu ileri Hukuk algın taktire şayan F.gülen e gelince hukuk Erdoğan a gelince gukuk.Fetöcüler Erdoğan a kaçacak göçecek diye ülke adresleri gösterirken ,ülkeden defolup giden savcının iddiaları ile Erdoğan a taarruz edildi!Hani hukuk!Senin genel başkanın neden Erdoğan ı savunmadı da bu defolup giden savcının kağıt parçaları üzerinden cemaat ümit var olsun algısı kastı durmadan yahu 15 temmuza kadar aradan geçen süre orta, bir kere be bir kere şu adamları eleştirmedi senin başındaki yapı ama HUKUK deme hadi oradan!
7)Keşke Erbakan siyaseten eli çekildiği zaman bir vakıf kurup.Hadi gençler ,hadi akil yaşlılar eğitime öncelik veriyoruz gençleri biz yetiştireceğiz dershaneler kurup ,F.Gülen in yaptığı gibi bir sistem oturtsalardı da ,bir nesil 28 şubat tan sonra bu yapının dershanelerine mahkum kalmasaydı.

Son düzenleme:

talib

Kıdemli Üye
Talib evet sende benim gibi birçok saadet partili arkadaşımız gibi her zaman fetöye karşıydın. Ama oyunu hep ak partiye verdin. İhvanistanbul haklı.

Fetöye kişiler bazında gerçek saadetçiler ve gerçek atatürkçüler ezelden beri hep karşıydı.

Fetö konusunda sen ben kişiler hariç kurumsal anlamda çizgisinden sapmayan tek parti biliyorum. Vatan partisi ve perinçek

Bunun cevabını verdim ama okumadın herhalde.

Biz sadece bir insanın günahına bakmayız, terazinin bir tarafına da sevaplarını koyarız. AKP alternatifsizlikten dolayı tek parti haline gelmiştir. Siz bir partiye oy verdiğiniz zaman, verdiğiniz partinin başında bir peygamber var inancı ile mi veriyorsunuz? Hatasızdır diye mi veriyorsunuz? Evet, AKP'nin feto konusunda günahı çok, vebali büyük, bunların ahirette bana göre hesabı olacaktır ama yaptıkları diğer olumlu icraatlara ve alternatifi olmamasına da bakınca, mecburen, kerhen, çok gönüllü olmasak da hep AKP'ye oy verdik. Gidip de, içkinin tüm kötülüklerin anası olması gibi, tüm pisliklerin de anası olan bir partiye oy verecek değiliz. AKP'nin günahı varsa, onların imanından bile şüphe ederiz.

Vatan partisi asla haklı değildir. Tüm cemaat tarikat düşmanları Fetoya karşı olmakla asla haklı çıkmadılar. Onlar fetoyu islami çizgide gördükleri için ve en büyük islami cemaat olarak gördükleri için karşı idiler. Vatan partisi biraz da amerikancı gördüğü için onlar karşıydı. Rus ve Çine yakın görse yine itiraz etmezdi. Bu da demektir ki, yine şer tarafındadır onlar.

Feto konusunda haklı olanlar Kadir Mısıroğlu gibi, İsmailağa cemaatinden konuşan bazı hocalar gibi, fakir gibi dini söylemlerine bakıp 15 yıldır itiraz edenlerdir.

Elhamdülillah on yıldan fazladır bu mehdi görmelerinden, mesihin şahsı manevisini temsil ettiğine inanmalarından, kendilerini en büyük görüp diğer cemaatleri küçümsemelerinden (bu klasik nurcu hastalığıdır, oysa ki, kitap okuyarak maneviyat olmaz sadece ruhaniyet olur ve imanı bulsalar da imanın hakikatine ermeleri muhaldir.). dine değil cemaate hizmet etmelerinden ve daha nice şeylerden bahsediyorduk.

cemaliii

Kıdemli Üye
Talib gidip chpye atsaydın demiyoruz. Ne demek alternatif yoktu? Saadet,büyük birlik, mhp vs bir sürü parti vardı.

En çok eleştirdiğine en büyük desteği veren partiye oy atmak ironi içeriyor. Bak chpnin hdp desteğine kızan bende dahil %8 lik bir kesim chpye oy vermedi. Ben vermedim kılıçdar kaldığı müddetçede vermem. Sen p dönemdede ak partiye verdin şimdide.

Muhafazakar kardeşlerimiz lafa gelince karınca örneği verip tarafımız belli olsun diyor ama uygulama da en kızdığı şeye oy veriyor. Birçok kişide diğerlerine versek barajı geçemez, oylar boşa gider bahanesine sığınıyor? Hani karınca misali tarafınız belli olacaktı? Külliyen yalan.

Eğer chpliler sizin gibi düşünüp aman kerhende olsa chpye oy verelim, iyi partiye oy vermeyelim deyip vermeselerdi, chp ve ince arasında 8 puanlık fark oluşmaz, kurultay konuşulmazdı. Demekki tarafını tepkini belli edeceksin karınca misali.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Kılıçdaroğluna kızdım:)İyi partiye oy verdim :)Meral Akşener tırt çıktı:)Alternatif ve arayış:)

talib

Kıdemli Üye
Talib gidip chpye atsaydın demiyoruz. Ne demek alternatif yoktu? Saadet,büyük birlik, mhp vs bir sürü parti vardı.

En çok eleştirdiğine en büyük desteği veren partiye oy atmak ironi içeriyor. Bak chpnin hdp desteğine kızan bende dahil %8 lik bir kesim chpye oy vermedi. Ben vermedim kılıçdar kaldığı müddetçede vermem. Sen p dönemdede ak partiye verdin şimdide.

Muhafazakar kardeşlerimiz lafa gelince karınca örneği verip tarafımız belli olsun diyor ama uygulama da en kızdığı şeye oy veriyor. Birçok kişide diğerlerine versek barajı geçemez, oylar boşa gider bahanesine sığınıyor? Hani karınca misali tarafınız belli olacaktı? Külliyen yalan.

Eğer chpliler sizin gibi düşünüp aman kerhende olsa chpye oy verelim, iyi partiye oy vermeyelim deyip vermeselerdi, chp ve ince arasında 8 puanlık fark oluşmaz, kurultay konuşulmazdı. Demekki tarafını tepkini belli edeceksin karınca misali.

Niye anlatamıyorum. En çok eleştirdiğim AKP demiyorum ki. AKP eleştirilmeye değer tek parti diyorum. Diğerleri hepten kanalizasyon. Hepten kanalizasyon gördüğüm için, onları eleştirmiyorum bile. Onları oy verilebilir parti olarak dahi görmüyorum. O yüzden tabi ki en çok AKP eleştiriyor görünüyorum doğal olarak.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bazı bakanlar ve İSTİHBARAT 15 temmuz darbe girişimini ÖNCEDEN biliyor muydu bilmiyor muydu?????

KONU BU arkadaşlar.

AKP MEHMET METİNERE GÖRE BİLİYORLARDI!

Bu durumda:

DARBE suç olduğuna göre, darbe girişiminden haberleri olduğu halde ilgili yerlere söyleyenlere bir yaptırım olması gerekmez mi???

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
@redyellow yazılanları okumamışsın anlaşılan! :)

Metinerin sözlerini kastediyorsanız okudum, başlık altına yazılan bazı abuk subuk şeyleri kastediyorsanız okunacak pek bir şey göremedim.

DostunDostu' Alıntı:

Erdoğan yıllarca bas bas bağırdı, bunlar darbe yapacaklar diye.

Senin bu yazını kastediyorsun bunu okudum ve "Erdoğanın YILLARCA BUNLAR (FETÖ) DARBE YAPACAKLAR dediğine dair bir kaç haber paylaşabilir misiniz???" diye sordum.

Ama cevap göremedim.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Metinerin sözlerini kastediyorsanız okudum, başlık altına yazılan bazı abuk subuk şeyleri kastediyorsanız okunacak pek bir şey göremedim.

Senin bu yazını kastediyorsun bunu okudum ve "Erdoğanın YILLARCA BUNLAR (FETÖ) DARBE YAPACAKLAR dediğine dair bir kaç haber paylaşabilir misiniz???" diye sordum.

Ama cevap göremedim.
Erdoğan direk ''kimseyi harekete geçiremiyorum'' diyemez çünkü devletin başında. Dolaylı yoldan ima ediyordu.

Şunları izle:

Son düzenleme: