Ahmedinejad : "İsrail İran'a Saldıracak Güçte Değil"

cahid

Kıdemli Üye
282.jpg

İran CumhurbaşkanıDr Ahmedinejad, korsan İsrail’in İran’a saldırma ihtimaliyle ilgili olarak “Siyonist İsrail’in esasen bizim denklemlerimizde yeri yoktur. O, İran’a saldırmak için daha çok küçük. Büyüsün de gelsin” dedi

Cumhurbaşkanı Dr Mahmud Ahmedinejad dün Zirve Konferansı Salonunda düzenlenen “yurt dışındaki İranlılar”la buluşma toplantısında yaptığı konuşmada, ölümünden sonra cesedinin İran'ın İsfahan kentinde defnedilmesini isteyen Richard Frid'in bu vasiyetine değinerek takdir ve teşekkürünü ifade ettikten sonra “Biz önce İran aşığı Dr Frid'in kendisini istiyoruz. Bu yüzden de İran halkı tarafından kendisine İsfahan kentinde bir apartman dairesi hediye ediyoruz. Gelsin ve istediği kadar orayı kullansın” dedi.

Dr Ahmedinejad daha sonra konuşmasının bir bölümünde şöyle dedi: “Bir muhabir bana “Size saldırılmasından korkmuyor musunuz” diye sormuştu bir yerde. “Kim mesela” dedim. “İsrail” dedi. Ben de ona “İsrail'in esasen bizim denklemlerimizde yeri yoktur. O Siyonist rejim, İran'a saldırmak için henüz çok küçük. Büyüsün de gelsin” diye karşılık verdim.”

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad daha sonra ABD'nin üst düzeyde İran'la görüşmeye hazır olduğunu ilan ettiğine değinerek “Biz daha üst düzeyde de görüşmeye hazırız. ABD eski Başkanı Bush döneminde de ben görüşmeye hazır olduğumuzu New York'tayken ilan etmiştim. Geçen sene de Obama'ya ilan ettim. Şimdi de görüşmeye hazırız diyorum” dedi.

Dr Ahmedinejad konuşmasını şöle sürdürdü: “Biz önümüzdeki Eylül ayında BM'de düzenlenecek bir oturum için gideceğimiz New York'ta ABD Başkanı Obama'yla medya önünde özgür bir şekilde dünya meselelerini dobra dobra görüşmeye hazırız. Kimin ne mantığı varsa orada masaya koysun, böylece dünya da kimin doğru, kimin yanlış olduğunu anlasın!”

Kaynak : Tevhid Haber