Ağlamadim, işimi yaptim | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Ağlamadim, işimi yaptim

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,925
Puanları
63
25 Nisan’daki tahliye darbesini durduran infaz savcısı Orhan Güldiker, paralel yapı avukatlarının “Savcı ağladı, bu kararı imzalarsam beni yakarlar” beyanı için "Anlattıkları ve ağladığım iddiası külliyen yalan. Ben hukuku uyguladım" dedi.
AĞLAMADIM, İŞİMİ YAPTIM17-25 Aralık yargı darbesi girişimin ardından deşifre olan paralel yapı, 25 Nisan’da ikinci bir yargı darbesi teşebbüsüne daha kalkışarak Silivri’deki 75 şüpheliyi korsan karar ile tahliye etmeye çalıştı. Paralel yapıya yakın 2 hakimin elele vererek çıkardıkları tahliye kararını imzalamayarak, tahliye darbesini durduran infaz savcısı Orhan Güldiker, o gece yaşananlar ve şüpheli avukatlarının hakkında sarf ettiği iddialarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Paralel yapı avukatlarından, Tahşiye kumpası soruşturmasının şüphelisi, gazeteci Gültekin Avcı’nın “Kararı imzalamayan savcı ağladı. ‘Başıma gelecekleri biliyorum ama imzalayamam, İmzalarsam beni kesin meslekten atarlar’ beyanını yalanlayan Güldiker, “Hepsi külliyen yalan Ağladığım yalan, hukuku uyguladım” dedi.
ODAYA 20 KİŞİ OLARAK GİRDİLEROrhan Güldiker o gece yaşananları şöyle anlattı:
Odamın kapısı açıktı. Avukatlar 20 kişilik bir grup halinde odama girdi. Hakim olan eşim ve katibim de yanımdaydı, onlar da herşeye şahit. Geldiklerinde ben kararımı zaten yazmıştım. Ben sadece kanunlara göre hareket ettim. Kanun ve vicdan kapsamında kararımı verdim. Buna eşim ve katibim de şahittir. Yarım saat kadar kaldılar. Taleplerini bana aktardılar. Ben de sessizce kendilerini dinledim. Mahkemeden gelen kararı bekledim. Karar geldiğinde yetkimi kullanarak kanunlar neye işaret ettiyse ona göre işlem yaptım. Avukatların hakkımda dile getirdiği tüm iddialar yalan. Özellikle ağladığım külliyen yalandır. Bana baskı altında olup olmadığımı sordular. Onların yüzüne (Allah şahittir ki kimse bana baskı yapmadı.) dedim. Odamda yarım saat kadar durdular. Daha sonra çıkmalarını istedim.”
KORSAN KARAR GERİ ÇEKİLDİParalel yapının geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirmek istediği tahliye darbesinde, kilit rol oynayan İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Mustafa Başer’in yetkisini aşarak verdiği tahliye kararı geri çekildi. Açığa alınan hakim Başer’in yerine görevlendirilen yeni hakim Erdoğan Şimşek, İstanbul’daki “paralel yapı” soruşturmaları kapsamında tutuklu şüpheliler hakkında yetkisiz olarak verilen tahliye kararlarının “yok hükmünde” sayılmasına karar verdi.
STAR
 
Üst