39 megapiksel fotoğraf makinesi

kadem

Profesör
Katılım
19 Ağu 2006
Mesajlar
1,622
Tepkime puanı
2
Puanları
0


Firmanın adı Hasselblad, modelin adı H2D-39. Dünyanın ilk 39 megapiksel sayısal fotoğraf makinası. Bir kez daha söylüyoruz, tam 39 megapiksel. Saniyede bir piksel saysanız hepsini saymak 15 ay sürer. Ağzımız sulandı gerçi, ama ne yazık ki H2D-39, gerek otomatik APO düzeltme gibi ileri özellikleri ile, gerek fiyatı ile profesyonel kullanıcılara yönelik: Makinanın fiyatı 40.000 USD (piksel başına yaklaşık 107 cent).

Fiyat ortalama bir bmw jip fiyatında.Özelliklerine gelince

80 gb sabitdisk bellek (çektiği bir resmin yaklaşık 86 mb olduğu düşünülürse az bile)

KODAK CCD sensör 39 mp

35 mm hasselblad lensbir sitenin yorumuDünyanın ilk ve şu an için tek 39 MegaPixel DSLR Teknolojisi ile üretilmiş Dijital Fotoğraf Makinesi karşınızda.

H2D-39 Model ismi ile Hasselblad firması tarafından piyasaya sürülen bu dijital fotoğraf makinesi KODAK CCD sensör kullanıyor ve şu anda her hangi bir rakibi yok.

Profesyonel stüdyo ve fotoğrafçıların kullanım alanı bulabilecekleri bu makineye 31.000 $ (Aksesuarları ile birlikte 40.000 $’ı buluyor) vermek isteyecek kişinin gerçekten bu makineye ciddi anlamda ihtiyacı olması gerekiyor. Aslında genel olarak baktığımızda bu tarz bir makine geniş formatlı ve yüksek kaliteli çekim gerektiren reklâm ve katalog çekimleri için gerçekten muhteşem bir araç.

Kişisel olarak kullanmak için pahalı olmanın ötesinde (bu fiyata lüks bir araba veya küçük bir ev alınabiliyor) ancak böylesine gelişmiş bir teknoloji ile çalışmak isteyecek pek çok fotoğrafçı ve stüdyonun bulunduğu düşünülürse bir adet alıp günlüğü 700 - 800 € dan rahatlıkla kiraya verilebilir.Hasselblad 1841 yılında kurulmuş İsveçli bir fotoğraf makinası üreticisi.
 
Üst