31 Mart 2024 Yerel Seçim Tahminleri

ihvanistanbul

AkhenAton
Evet abiler ablalar başlıktan anlaşılacağı üzere tahminlerinizi rica ediyorum.

İstanbul için: M. Kurum
Ankara için: Turgut Altınok
Çankırı için: Hüseyin Filiz
Esenyurt için ( kudus düşmesin diye önemli tabi ) : Hiç umurumda değil

Kendi tercihim: Hüda par aday çıkartırsa bulunduğum her yerde hüda parın adayına oy vereceğim.
Çıkartmazsa: "İte hizmet eden itten oy istesin" başıboş köpek istemiyorum yazacağım pusulaya.

cemaliii

Kıdemli Üye
Evet abiler ablalar başlıktan anlaşılacağı üzere tahminlerinizi rica ediyorum.

İstanbul için: M. Kurum
Ankara için: Turgut Altınok
Çankırı için: Hüseyin Filiz
Esenyurt için ( kudus düşmesin diye önemli tabi ) : Hiç umurumda değil

Kendi tercihim: Hüda par aday çıkartırsa bulunduğum her yerde hüda parın adayına oy vereceğim.
Çıkartmazsa: "İte hizmet eden itten oy istesin" başıboş köpek istemiyorum yazacağım pusulaya.

Öncelikle köpekçilere oy vermeyi düşünmüyorum. Hüdapar bana da mantıklı geliyor. Ama 10 yıl önce biri bana hüdapara oy vereceksin dese kızardım.

Gelelim tahminlere ve temennilere. Eskişehirde akp büyükşehiri fark atarak kazanacak. Çünkü karşısında hiç tanınmayan bir hanım var. Kimse oy vermez. Eskişehirli olarak yılmaz hocaya çok oy verdim. Epey hizmeti de oldu. Ama son 2 dönemdir yani 2014ten bu yana hizmet yapmadı akpye inat seçildi. Eskişehir özlediği belediyecilik hizmetine kavuşacak.

İzmir güzel İzmir. Bir zamanlar türkiyenin en büyük 3. Şehri. Şimdilerde belediye hizmeti en zayıf 3.şehri. İzmir inşallah CHP inadından vazgeçerde, belediye hizmeti görür,en azından sivrisineklerden ve kokudan kurtulur. Ama İzmir seçmeni bu inadıyla sıfır hizmetle devam eder gibi sanki.

Ankarayı bilemiyorum. Antalya mersin akpye hayırlı olsun.

En büyük temennim İstanbulda murat kurum kazansın. Eski Türkiye siyasetçilerinden daha kötü, belkide Türkiye tarihindeki en kötü siyasetçi olan imamoğlu inşallah kaybeder ve siyaset sahnesinden gider.

Sonuç olarak chp tokadı yiyecek seçmenden. Akp şov yapacak gibi gözüküyor. Seçimin sürprizi hüdapar, zafer veya iyiparti olabilir.

erdemceerdem

Profesör
Hadi İstanbul da bir nebze olsun anladım M.Kurum'u...
Ankara da M.Yavaş'a ne oldu be kardeşim...

diyorsunuz ki, her ne olursa olsun bir taraf hep islamcı,
diğer taraf ne yaparsa yapsın hep kafir...
İÇERİDEKİ SİSİ'Yİ DEVİRMEK İÇİN, DIŞARIDAKİ SİSİ'DEN DESTEK ALINDI....

bir tarafa hdp ile işbirliği yapıyorsun diyenler, aponun kardeşini televizyonlara çıkardı....
bir taraf her surette hain, diğer taraf da her surette beka meselesi...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Çarşı karışık. Kurt puslu havayı sever. Chp yaklaşık 100 yıllık geleneğini göğe savurdu. Sonuçlar ilginç olacak. Son sözü Deli emin söyleyecek.

cemaliii

Kıdemli Üye
Hüdapar adayları dışında sokak köpeği sorununu çözecek olan aday var mı?

Cenan

Ordinaryus
Adaylari tanımıyorum.
Pazar günü canım sıkılırda temiz hava almak istersem gider oy kullanirim.

Muhtarlara oy yok.
Ne ise yariyorlar onu da bilmiyorum.

Memleketine her kim çalısacak, hizmet edecek, harama el uzatmayacaksa o kazansın. Partinin önemi yok. Ama İstanbul, Ankara ve Izmir'i Ak Parti'nin almasını isterim. Calısacaklarına inanıyorum.

Enes

İhvan Forum Üye
Murat Kurum iyi bir hizmet adamı ama henüz cevval bir politikacı değil. Yine de her şart altında belediye meclisine de terörist uzantılarını sokanlara karşı en güçlü aday olarak onu destekleyeceğim.

İkamet ettiğim ilçede ise ak parti adayı eskiden beri tanıyıp çalışkanlığına emin olduğum bir isim.

İlçe belediye meclisinde ise oyumu Hüdapar a vermeyi düşünüyorum.

cemaliii

Kıdemli Üye
Ben ilk defa partiler arası dağıtmadan, eskişehirde tüm oylarımı ak partiye verdim. Ama olmadı. Hayırlısı olsun.

Chp oyların kendi başarısı sayesinde değil, ak partiye tepki oyları emanet oyları olduğunu bilmeli.

erdemceerdem

Profesör
Ben ilk defa partiler arası dağıtmadan, eskişehirde tüm oylarımı ak partiye verdim. Ama olmadı. Hayırlısı olsun.

Chp oyların kendi başarısı sayesinde değil, ak partiye tepki oyları emanet oyları olduğunu bilmeli.
CHP senden kurtulunca bi şaha kalktı sanki kardeşim...:D:eek::eek:
kendilerini bıraktığın için sevinmişlerdir 31 mart seçimlerinde...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Tayyip Erdoğanın kendi diliyle son görev süresi olduğunu beyan etmesiyle 2028 seçimlerine hazırlık gibi bir seçim oldu. Umut vaad eden alternatif olabileceği düşünülen parti ve isimler sivrilmeye başladı. Sağ cihanda 4 eğilimi koordine edecek güçlü bir lider aranıyor. Oğul Erbakan bu yükü kaldıramaz.

ihvanistanbul

AkhenAton
Büyükşehirde "kopege hizmet eden kopekten oy istesin" yazdim
Digerlerinde bastim huda par'a.

ihvanistanbul

AkhenAton
CHP senden kurtulunca bi şaha kalktı sanki kardeşim...:D:eek::eek:
kendilerini bıraktığın için sevinmişlerdir 31 mart seçimlerinde...
Espirine epey guldum 😅😂 ama Kis gunesi onlarin ki.

Ak parti/ mhp ortakligi bu kadar nefret cekmeselerdi yapip edebilecekleri pek birsey yoktu. Olmus olan olacak olanlarin en hayirlisidir.

cahid

Kıdemli Üye