15 TEMMUZ'DA İKİ BATILIN ÇATIŞMASINI SEYRETTİK!

ihvanistanbul

AkhenAton

cemaliii

Kıdemli Üye
Evet, bu forumda sağlamış olduğunuz özgürlükler (özellikle dini küfürler, inkarlar, din, tasavvuf ve İslâm büyüklerine hakaretler ) hiç bir yerde mevcut değildir ! Bununla da ne kadar övünseniz azdır ! Nitekim size en çok alkış tutan kalabalıklar da onlar oluyor ! Elbetteki sizin yarınki hesabınız çok çetin hem de çok çetin olacaktır! Bundan asla şüheniz olmasın!

Ne istiyorsunuz tıp mı oynayalım. Susalım.herkes yüce pek böyük islam alimlerinden paylaşımlar yapsın ve bizlerde sadece teşekkür ederiz allah razı olsun vs yazalım. Zinhar fikir belirtmeyelim. Belirten banlansın.

ilke

Paylaşımcı
Ne istiyorsunuz tıp mı oynayalım. Susalım.herkes yüce pek böyük islam alimlerinden paylaşımlar yapsın ve bizlerde sadece teşekkür ederiz allah razı olsun vs yazalım. Zinhar fikir belirtmeyelim. Belirten banlansın.

Sizin için zaten ayetlere, sahabilere ve din büyüklerine küfür, bir şey ifade etmiyor! Esasen sizin de bunlardan beslendiğiniz açıkça belli ! Kaldı ki ben forumda bulunan "İslâmi Forum Kuralları" başlığı altındaki kuralların orada yazılı olarak kalmasını değil, tatbikini istemekteyim ! Görüldüğü gibi, hem kural koyup hem de uygulamayan bizatihi forum yönetimi ve küfredicilere çiçek -sevgi sunan sizin gibi humakadır!
Bir ata sözümüzde denildiği gibi, "Aptak koyunlar kurtlarla ahbablık kurarlarmış" !
Birlikteliğiniz ahirette de sürecektir hiç merak etmeyin!

Son düzenleme:

Darul_Beka

Profesör
15 temmuz gibi tüm ülke Müslümanlarının hassas olduğu konuda saçma sapan konuşup başta şehid yakınları ve tüm Müslümanları incitici açıklama yapan bu adama destekleyici açıklamalar yapan forum yöneticileri ÖZÜR DİLEMEK ZORUNDADIR
Bu her şeyi bir kenara bırakın 15 Temmuz şehid yakınları için zorunludur
FORUMA GİRİYORSUNUZ FORUMDA 15 TEMMUZ ŞEHİDLERİNİ İNCİTECEK AÇIKLAMALARDA BULUNAN FORUM YÖNETİCİLERİNİN YAZILARINI OKUYORSUNUZ
kusura bakmayın buna ben dayanamam
yukarıda muallim de demiş benim girmemem forum için belki bir kayıp olmaz
ancak
KARINCA MİSALİ TARAFIM BELLİ OLUR
taki
bu yöneticiler özür dileyene kadar

diğer konu kitlendiği için buraya yazdım

talib

Kıdemli Üye
Konuşmanın tek sıkıntısı var. Sadece bir yerde doğru düşünürken yanlış ifade ediyor. Evet, iki batılın mücadelesi vardı ama bu 15 Temmuz'da millet ile Feto nun mücadelesi değil. Onun öncesinde AKP ile Feto arasında bir iktidar mücadelesi vardı. Muhtemelen bu mücadeleyi kastetmek istedi hatip. Yoksa 15 Temmuz da sahaya inen milleti değil, zira biz orada idik, siz yoktunuz diyor. Yani sadece bir şeyi hatalı bir şekilde ifade etmiş oldu, onu düzeltip, kastım o değildi deyip, iki batılın kavgasıdır bu sözünü daha yüksek sesle söylemeli idi, doğru ve anlaşılır şekilde.

KAFKAS

Kıdemli Üye
deveyi hamuduyla götürmek ne kadar kolaymış
:);):(:cool::D:rolleyes::cry::cry::cool:

:cry::LOL::sleep::love::eek::mad::(:)

fazla simge koyunca haklı olunuyor herhalde, ben de deneyim istedim!
Zevkler ve renkler tartışılmaz elbette deneyebilirsiniz.Haklı olma söylemini, smile koymak ile bağlantısı ne alakaysa da alakayı kuran kişinin ruh haline kalmış:)

Ben baykalı eleştirmedim ki, ben papağan gibi cehape cehape cehapeeee diyenlere:
Sana Baykal ı eleştirdin diyen var mı?Papağan gibi Sadete verilen destek ile Ak parti ye verilen sözde desteği aynı kefeye koymanın mantıksızlığı!Defalarca yazdırmaya uğraşmanın anlamı var mı?

"BU LANET CEHAPE BU KADAR ALÇAK İSE; LANET İSE O ALÇAKLARLA KENDİ ŞAHSİ ÇIKARINIZ SÖZKONUSU OLUNCA İŞBİRLİĞİ YAPMAKTAN ÇEKİNMEYEN BİR TIYNETE Mİ SAHİPSİNİZ?" diye soruyorum.
Hafıza şart bu durumlarda!2002 şeçimlerinde MECLİSE KAÇ PARTİ GİRDİ:):):)Arkadaş Baykal mevzuyu adamın gözüne soka soka anlatıyor!Anlamama da ısrar etmek gibi itinalı bir duruş ne diyim:)Verilen sözde desteğin mahiyeti ne?Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmamak!!!!Mecliste 2 parti var ya mecliste rıza göstereceğiz ya da referandumda iyice poka sarıcaz diyor Baykal zaten!Sen buna iş birliği mantığın ile algılamaya çalışmaya devam et:)

Erdoğanın siyasi yasağı bir demokrasi ayıbı idi!!

YÜZDE YÜZ KATILIYORUM!

Ama aynı şekilde bu ahlaksız seçim barajı da bir demokrasi ayıbı değil mi???
Erdoğan siyasi yasaklı olduğu zamanda seçim barajı vardı!Erdoğan ın siyasi yasaklı olması demokrasi ayıbı ,Erbakan ın da siyasi yasaklı olması demokrasi ayıbı lakin seçim barajı demokrasi ayıbı değildir ülkenin şartları açısından gereklidir.

Demokrasi ayıbının birinin chp eliyle de olsa düzeltilmesine alkış tutan elleriniz diğer demokrasi ayıbının yine chp eliyle DELİNMESİNE niye delleniyor???

Demokrasi HAMUDUNU siz götürürken iyi de, başkasının işine yarayınca haram mı oluyor cehapeeeee?
Demokrasi ayıbını bağlayacağın yer ,zaten kurduğun sakat mantık açısından ancak böyle olur:)Ayıp kılıfına sığınıyorsun!Chp demokrasi ayıbı ortadan KALKSIN diyerek çaba harcamıyor Erdoğan Referanduma giderse daha da poka sarıcaz diye zorunda kalıyor,Sen tutmuş alkış tutmaktan bahsediyorsun sıkıyorsa Erdoğan ın meclise girmesine engel olsalardı.Mesele demokrasi ayıbı olmadığı aşikar bari ipe un sermeyin, o hamduuuuuu yu chp REFERANDUM Erdoğan ın işine yarayacağı için kabullenmek zorunda kaldı.Saadetli hamduuuuuuu chp ye yaradı.Sizde o işe yaradınız.......

spesifik

آزادی قید و بند
Şehid!!!
Bencağız bir şey kaçırmışsım sanırım olayı anlayamadım sanki
tahammülün dibini öğreten üyeler var hakkını yemeyelim
toplasam o tahammülü buradan köye yol olur be...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
seçim barajı demokrasi ayıbı değildir ülkenin şartları açısından gereklidir.

.

Sırf akpyi savunabilmek için bu yanlışı savunan biriyle ne konuşulabilir ki?

ama adım gibi biliyorum ki yarın akp dara düşse de barajı bi şekilde düşürmeye kalksa bu sefer bu kafkas gibiler "ulan bu baraj ne saçma sapan bir şey" derler!

:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Konuşmanın tek sıkıntısı var. Sadece bir yerde doğru düşünürken yanlış ifade ediyor. Evet, iki batılın mücadelesi vardı ama bu 15 Temmuz'da millet ile Feto nun mücadelesi değil. Onun öncesinde AKP ile Feto arasında bir iktidar mücadelesi vardı. Muhtemelen bu mücadeleyi kastetmek istedi hatip. Yoksa 15 Temmuz da sahaya inen milleti değil, zira biz orada idik, siz yoktunuz diyor. Yani sadece bir şeyi hatalı bir şekilde ifade etmiş oldu, onu düzeltip, kastım o değildi deyip, iki batılın kavgasıdır bu sözünü daha yüksek sesle söylemeli idi, doğru ve anlaşılır şekilde.

Vekil aynen onu söylüyor, onu anlatıyor zaten ama özellikle akp medyası her zamanki hinliği ile adamın dediklerini çarpıtıyor.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
15 temmuz gibi tüm ülke Müslümanlarının hassas olduğu konuda saçma sapan konuşup başta şehid yakınları ve tüm Müslümanları incitici açıklama yapan bu adama destekleyici açıklamalar yapan forum yöneticileri ÖZÜR DİLEMEK ZORUNDADIR
Bu her şeyi bir kenara bırakın 15 Temmuz şehid yakınları için zorunludur
FORUMA GİRİYORSUNUZ FORUMDA 15 TEMMUZ ŞEHİDLERİNİ İNCİTECEK AÇIKLAMALARDA BULUNAN FORUM YÖNETİCİLERİNİN YAZILARINI OKUYORSUNUZ
kusura bakmayın buna ben dayanamam
yukarıda muallim de demiş benim girmemem forum için belki bir kayıp olmaz
ancak
KARINCA MİSALİ TARAFIM BELLİ OLUR
taki
bu yöneticiler özür dileyene kadar

diğer konu kitlendiği için buraya yazdım

Konuşmanın neresinde 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ İNCİTECEK SÖZ VAR, NERESİNDE 15 TEMMUZ ŞEHİT YAKINLARINI İNCİTECEK SÖZ VAR??

Haa bir de bu kadarla da yetinmemiş konuşma TÜM MÜSLÜMANLARI DA İNCİTMİŞ bu darul beka arkadaşa göre.

TÜM MÜSLÜMANLARI NASIL İNCİTMİŞ OLABİLİR bu konuşma?

Kuranı, İslama, Peygambere hakaret mi edilmiş, ne olmuş da tüm müslümanlar incinmiş?

Anlatır mısın?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bu arada bir şey hatırlatayım, hatırlarsanız SAĞLIKLA İLGİLİ BİR YASA vardı komisyonda.

Bu SAADETLİ HAİNNNNNNNNNNN!!!!! VEKİL bu yasada bir maddeye karşı çıkıyordu ve akp medyası yine aynı şekilde saldırmıştı!!
Fetöcüüüüü oldu, hain oldu, chp ve hdp ile işbirlikci oldu vs.vs.

Peki sonuç ne oldu:

DsGJalNXoAEntb_.jpg

sonuç bu oldu!

Akp saadetli vekilin dediğine geldi.

Şimdi akp de hain oldu mu sizce?

talib

Kıdemli Üye
Bu arada bir şey hatırlatayım, hatırlarsanız SAĞLIKLA İLGİLİ BİR YASA vardı komisyonda.

Bu SAADETLİ HAİNNNNNNNNNNN!!!!! VEKİL bu yasada bir maddeye karşı çıkıyordu ve akp medyası yine aynı şekilde saldırmıştı!!
Fetöcüüüüü oldu, hain oldu, chp ve hdp ile işbirlikci oldu vs.vs.

Peki sonuç ne oldu:

DsGJalNXoAEntb_.jpg

sonuç bu oldu!

Akp saadetli vekilin dediğine geldi.

Şimdi akp de hain oldu mu sizce?

İyi de Fetodan atılan insanların neden bu kadar çalışmasından yanasınız?

alanyali07

Kıdemli Üye
fetöcüyse içerde ceza alsın niye hükümet dışarda tutuyor asıl sorulması gereken bu..

bu kişileri niye attığını hükümet kendisi de tam bilmiyorki zaten..
fetö sebebiyle diyor da ortada birsürü çelişki var..
geçen tvde akpli birisine bu çelişkileri saydılar cevap veremedi.. zaten veremez..
bu kişiler fetö sebebiyle atıldıysa niçin haklarında suç duyurusu ve mahkeme kararı yok..?
çünkü çoğunun hakkında takipsizlik kararı bile verildi..
bunları akpli yazar süleyman özışık da yazmıştı..
bir kişi fetöcüyse niçin serbest ?
niçin hukuki ceza almadı ?
diyelim bir doktor atıldı fetö sebebiyle..
bu doktor fetöcüyse sen bunun sgk ile anlaşmasız olan hastanede çalışmasına niye izin veriyorsun peki ?
o hastane türkiyede değil mi aynı sağlık kanunlarına tabi değil mi ?
o hastaneye gidenler farklı ülke vatandaşı mı olacak ?
bir fetöcü doktorun sgk ile anlaşmalı hastanede çalışması ülkeye zararlı ise sgk anlaşmasız hastanede çalışması mı zararsız oluyor ?

çelişkiler çelişkiler.. neyseki dönüldü bu çelişkiden..

yani demek istediğim bu kişi fetöcüyse hukuken cezasını çekmeli.. hapse girecekse hapse girmeli.. hem serbest bırakıp hem saçma sapan yasaklar koyamazsın..

talib

Kıdemli Üye
Fetocuları ikiye ayırmışlar gibi geliyor bana.

Birincisi, aktif olup, abi abla konumundaki, yönlendirici insanlar. Bunlar ceza alıyorlar.

Bir de fetocu olup, sadece sohbetlere katılmak ya da basit eylemlerde, eğitim öğretim gibi işlerde bulunanlar. Bunları memur ise memuriyetten atmak dışında bir yaptırım uygulamadılar. Sayıları da çok, devlet pek uğraşmak istememiş olabilir :) Yani derseniz ki, onlar da hapse koyulsun, e değerlendirilebilir. Devlet merhametli davranmış o zaman.

alanyali07

Kıdemli Üye
Fetocuları ikiye ayırmışlar gibi geliyor bana.

Birincisi, aktif olup, abi abla konumundaki, yönlendirici insanlar. Bunlar ceza alıyorlar.

Bir de fetocu olup, sadece sohbetlere katılmak ya da basit eylemlerde, eğitim öğretim gibi işlerde bulunanlar. Bunları memur ise memuriyetten atmak dışında bir yaptırım uygulamadılar. Sayıları da çok, devlet pek uğraşmak istememiş olabilir :) Yani derseniz ki, onlar da hapse koyulsun, e değerlendirilebilir. Devlet merhametli davranmış o zaman.
memuriyetten atmak dışında bir yaptırım uygulamadı ise o zaman memuriyet dışı çalışma alanlarını kısıtlayamazsın ;)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Sırf akpyi savunabilmek için bu yanlışı savunan biriyle ne konuşulabilir ki?

ama adım gibi biliyorum ki yarın akp dara düşse de barajı bi şekilde düşürmeye kalksa bu sefer bu kafkas gibiler "ulan bu baraj ne saçma sapan bir şey" derler!

:)
:)Klasik taktik ne konuşulabilir ki!Gören de zanneder ki,bu zamana kadar konuşan sen değilsin:)Adın gibi bilmediğin de bir o kadar kesin!Baraj altı kalacak hale gelirse ,meraka gark olma!Meclise 16 yılda 2 vekil sokunca bayram edercesine partizanlık yapan, Chp nin ipi ile kuyuya inecek hale gelen patentli milli görüşçülerin haline düşmeyiz!Sahi ne oldu,hani baraj probleminiz yoktu ittifak yapınca buna rağmen %1,5 gücünüze gitmiyor mu!Bu kadar yokluk siyaseti yapanlar ibretlik ahvali:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

fetöden atılanlarnı değil, İNSANLARIN çalışmasından yanayım, AÇ KALMAMASINDAN yanayım. AİLELERİNİN, çocuklarının, eşlerinin perişan olmamasından yanayım.

KHK ile işten atmışsın, peki bu adam suçlu ise at içeri, yooo atmamışsın, o zaman ne yapacak bu kişi ve çocukları; Ot mu yiyecek, ağaç mı kemirecek?

Suçlu ise, hain ise at içeri, değilse işten attığın gibi bir de üstüne niye açlığa mahkum ediyorsun ki?