14 Nisan da yapılacak Mitinge davet

agbi

Yasaklı
AşK_€r;234009' Alıntı:
:eek:fftp: bende erbakan hocanın bir lafını çok severim
bunlar fasa fiso şeyler...

not:konuya cevaben yazmıyorum.lütfen yanlış anlaşılmasın

Birşeyide unutmamak gerek o fasa fisolar 28 Şubat ı getirdi.

AşK_€r

arabeskçi
Birşeyide unutmamak gerek o fasa fisolar 28 Şubat ı getirdi.

28şubatı getiren...bu sözden ziyade...rektörler başörtülü hanım kızlarımızın önünde diz çökecekler,,,imam hatipler arka bahçemiz gibi sözler getirdi...

neyse yaw:)

ağbi erbakan hoca bunlar fasa fiso şeyler sözünü susurluk kazası olduğunda söylemişti gazetecilere...
yaw ben parti mevzularına çok fazla girmek istemiyorum...özellikle konu dışı diye belirttim...:)

Sofuoglu

Ordinaryus
AşK_€r;234020' Alıntı:
28şubatı getiren...bu sözden ziyade...rektörler başörtülü hanım kızlarımızın önünde diz çökecekler,,,imam hatipler arka bahçemiz gibi sözler getirdi...

ağbi erbakan hoca bunlar fasa fiso şeyler sözünü susurluk kazası olduğunda söylemişti gazetecilere...
yaw ben parti mevzularına çok fazla girmek istemiyorum...özellikle konu dışı diye belirttim...:)

aman su imam hatipler arka bahcemiz sozunu geri al,o soz erbakan hocaya ait degilmis,forumda bu hususda cok aciklama yapildi

simdi sanada kizarlar benden soylemesi:)

agbi

Yasaklı
AşK_€r;234020' Alıntı:

Haklısınız bizler hala Peygamberimiz sav in önceden İslamiyeti gizli gizli yaydığındaki mesajı anlıyamadık.

Allahın en sevdiği kul onu vazifelendiren kainatın sahibi yaratıcısı Allah cc kimden korkarlar tabiki hiç birşeyden ama bizlere verilecek bir dersi verdiler işte bunu hala anlıyamıyoruz.

Hayırlı akşamlar Allah a emanet olun
.[/

reis

Kıdemli Üye
"Fasa Fiso" lafı Susurluk için Erbakan tarafından söylenmiştir ve Susurluk hakkaten "Fasa Fiso" dan ibaret kalmıştır.
Çok doğru bir sözdü yani.

"İmam-hatipler arka bahçemizdir" sözü de baydı neredeyse. Bu söz Erbakan'a ait değildir.

"Rektörler baş örtüsüne selam duracak" sözü de Erbakan'a aittir ve çok gereksiz bir sözdür. Bu iş Ayı'nın burnuyla oynayıp Ayı'yı kışkırtmaya benziyor.
Ne oynarsın Ayı'nın burnuyla mübarek yoluna gitsene...
Fitneciyi kışkırtmanın ne alemi var(dı)...

abdullah sinan

Paylaşımcı
tabii milli görüşçüler ekran karşısında diye kırıyorsunuz ortalığı de mi....:)

nurefşan_26

Asistan
:) gulsemmi aglasammi bende anlayamadim ama

senin mesajina o soz tam oturunca kullandim isde,hakkami gecdik dersin simdi,

helalik gerekirmi aceba bunun icin?

sokratesin sozunu kullanirken kimse cikipda size niye o kafirin sozunu kullaniyorsunuz diye sormadi degilmi?

o vakit sizde sormayin sorgulamayin,tarafgirlik yapmayin:)

hele hele tenkit ettiginiz birinin sozu diyerek fitne cikartmaya hic kalkismayin cunku bu oyunlariniza karnimiz tok vesselam[/quote
:clap2: güzel cevap islam sayfası kardeşim..

XaberDar

Profesör
Ne mitingi durup dururken yaf:O
Kafalarımızı karpuz gibi dağıtsınlar diye beslemedik.;)

nurefşan_26

Asistan
burası bir demet tiyatroya döndü. gülmek için fıkra okumaya lüzum yok. gir ihvan foruma.gül katıla katıla ;)

ben ne bu mitingi düzenleyenlerin ne de akp li birinin cumhurbaşkanı olmasını istemiyorum

cumhurbaşkanını halk seçsin kardeşim biz seçelim

kimse kafasına göre iş yapmasın

t.c tarihi boyuca cumhurbaşkanını meclis seçmiştir. anayasadada bu vardır.... mecliste halkınseçtiği meclistir.. anlayamadıım zorunuza giden şey nedir hocam...

bitti...

XaberDar

Profesör
t.c tarihi boyuca cumhurbaşkanını meclis seçmiştir. anayasadada bu vardır.... mecliste halkınseçtiği meclistir.. anlayamadıım zorunuza giden şey nedir hocam...

bitti...

( bitti... ) ye birşeyler eklemek haddim değil ama::)

Belirttiğiniz gibi Halk Vekilini seçiyor, Vekillerimiz Cumhurbaşkanını seçiyor. Sonra seçtiklerimize olan memnuniyetimiz ortadan kalkıyor.

(Halkı tek vücut hesap edersek)Peki sorun Halkta mı yoksa Seçtiğimiz Vekillerde mi?;)

(yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan hesabına dönüştü ya neyse :O)

Satuk Buğra

Profesör
Trabzon halkını yürekten destekliyorum. Bu 14 nisan mitingcileri keşke Trabzonda yapsalardı bu mitingi. Ne kadar güzel olurdu.

( bitti... ) ye birşeyler eklemek haddim değil ama::)

Belirttiğiniz gibi Halk Vekilini seçiyor, Vekillerimiz Cumhurbaşkanını seçiyor. Sonra seçtiklerimize olan memnuniyetimiz ortadan kalkıyor.

(Halkı tek vücut hesap edersek)Peki sorun Halkta mı yoksa Seçtiğimiz Vekillerde mi?;)

(yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan hesabına dönüştü ya neyse :O)
VALLAHİ okadarını bilemeycem..

ama şöyle bir hadis yada kutsi hadis vardı eminim..'nasıl hakk ediyorsanız öyle yönetilirsiniz..)

ama beğensekte beğenmesekte inanan insanlar olarak rahmana tevekkül etmemiz gerek belli bi zamandan sonra...

XaberDar

Profesör

ama şöyle bir hadis yada kutsi hadis vardı eminim..'nasıl hakk ediyorsanız öyle yönetilirsiniz..)

ama beğensekte beğenmesekte inanan insanlar olarak rahmana tevekkül etmemiz gerek belli bi zamandan sonra...

İşte beklediğim cevap buydu Teşekkürler...

Biz iyi olursak, Herşey iyi olur... Biz müslümanlar ki ayağımıza diken batsa günahlarımızdan bilmeliyiz...;)

reis

Kıdemli Üye
Konuyla ilgi Kur'an Ayeti aşağıdadır.

Ra'd-11:
13_11.gif

Ra'd-11:
O (insanoğlu)nun önünde, arkasında takip eden (melekler) vardır ki, Allah'ın emriyle onu korurlar. Muhakkak ki bir toplum özlerini iç dünyalarını değiştirip bozmadıkça, Allah da onların durumunu değiştirip bozmaz. Allah (emirlerinden yüz çeviren) bir kavme bir kötülük dileyince, artık onu geri çevirecek yoktur. Onlar için O'ndan başka bir veli (koruyup yardım eden) yoktur.

Toplum kendi özlerini ne yönde değiştiriyorsa o...

Başka yok...

Satuk Buğra

Profesör

Değerli kardeşim, Bu hadis yanlış anlaşılıyor. Hazreti Rasulullah bu hadisle, müslümanların islam dışı kanunları uygulayan rejimlere itaat etmesini emretmiyor ki, böyle bir sonu nasıl çıkarılabilir anlamış değiliz. İdare İslam Ahkamı olmak kaydıyla, nasıl davranırsanız islam ahkamından öyle karşılık görürsünüz manasınadır. Yani Allahın emirlerine itaat ederseniz mükafat görürsünüz, hırsızlık yaparsanız eliniz kesilir manasınadır.