14 bin 492 şehit yakını ev sahibi oldu

Dergaz

Profesör
Katılım
31 Ara 2007
Mesajlar
1,685
Tepkime puanı
28
Puanları
0
Yaş
37
Konum
Ne fark eder ki
Toplu Konut İdaresi (TOKİ), şimdiye kadar 14 bin 492 şehit yakını ve gaziyi konut sahibi yaptı.

Ankara Şehit Aileleri Derneği üyeleri, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ı ziyaret ederek 'şehit aileleri ve gazilere desteğinden' dolayı teşekkür plaketi verdi.

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, Ankara Şehit Aileleri Derneği Başkanı Müslüm Öztürk, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, şehit yakınları ile gazilerin yüzde 80'inin TOKİ sayesinde ev sahibi olduğunu belirterek, 'TOKİ olmasaydı ev sahibi olamazdık' dedi.

Şehit aileleri, terör malulleri ile dul ve yetimlerinin ev sahibi olmaları konusunda TOKİ'nin gösterdiği kolaylıklardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Öztürk, TOKİ Başkanı Bayraktar'a bu nedenle teşekkür ederken, şöyle devam etti:

'Sayın Bayraktar, kendisinden destek isteyen şehit yakınları ve gaziler ile yakından ilgileniyor. TOKİ konutlarının kuralarında mutlaka kontenjan ayırıyor.

Türkiye'nin her tarafından şehit yakınları ve gazilerin TOKİ'den duydukları memnuniyete ilişkin bilgiler alıyoruz. Dernek olarak şimdiye kadar 4 kişiye plaket verdik.

Erdoğan Bey'in yakın ilgisinin devam edeceği düşüncesiyle kendisine teşekkür ediyoruz. Sayın Başkan'a bu plaketi vermeyi bir borç bildik.

Şehit yakınlarının ve gazilerin duygularına tercüman olmak için bu plaketi veriyoruz.'

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ise şehitlerin, bu ülke için en değerli varlıkları olan canlarını verdiklerini belirterek, şehit yakınları ile gazilere yardımcı olmaya devam edeceklerini söyledi.

TOKİ tarafından kura yöntemi ile satışa çıkarılan konutlarda şehit yakınları ile gazilere öncelik vermeye özen gösterdiklerini dile getiren Bayraktar, şu bilgiyi verdi:

'TOKİ olarak, 1986-2010 yılları arasında 13 bin 606 şehit yakını ve gaziye yaklaşık 177 milyon 633 bin lira faizsiz konut kredisi verdik.

TOKİ'nin yaptığı konutlardan almak isteyenlere ise kuraya katılmadan konut alma hakkı tanıyoruz.

Söz konusu konutlarda 20 yıla kadar vade uygulayarak ödeme kolaylığı getiriyoruz. Son 7 yılda, 886 şehit ailesi ile gazimizi TOKİ'nin yaptığı konutlardan ev sahibi yaptık.

Ev almak isteyen şehit yakınlarına halen 56 bin lira faizsiz konut kredisi veriyoruz. Şehitlerimizin geride kalan yakınları, bize bıraktıkları en değerli emanettir ve bu emanete sahip çıkmak sosyal devlet olmanın bir gereğidir.'

Daha sonra, Ankara Şehit Aileleri Derneği Başkanı Müslüm Öztürk, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'a teşekkür plaketi sundu.

AA
 
Üst