'11 eylül'de ortaya koyduğu cesaret müslüman liderler içinde tek duyduğum sesti'!!! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

'11 eylül'de ortaya koyduğu cesaret müslüman liderler içinde tek duyduğum sesti'!!!

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,020
Puanları
83
'11 eylül'de ortaya koyduğu cesaret müslüman liderler içinde tek duyduğum sesti'!!!

Dünyaca ünlü barış ödülünü vermelerinin gerçek sebebini açıkladı:):):)


11 Nis 2015 13:39Gandi-King-Ikeda Barış Ödülü'nü veren Morehouse Üniversitesi dekanı Lawrence E. Carter Hocaefendi'ye verilen ödül hakkında konuştu.

Dünyanın en önemli barış ödülleri arasında gösterilen "Gandi-King-Ikeda Barış Ödülü"nü veren Morehouse Üniversitesi'ne bağlı Martin Luther King Merkezi Dekanı Prof. Dr. Lawrence Edward Carter, "ödül için uzun süredir dünyaca tanınmış Müslüman bir lider aradıklarını" söyledi. Carter, ödülü alan ilk Müslüman olan Gülen’in 11 Eylül saldırılarını kınama cesareti göstermesinin belirleyici olduğunu dile getirdi.:):):)

Cihan Haber Ajansı'na konuşan Carter, "Uzun süredir, ödülü verebilmek için dünya genelinde Müslüman bir şahsiyet arıyorduk. Sayın Gülen’in 11 Eylül saldırılarından sonra saldırıyı kınama yoluyla ortaya koyduğu cesaret, bu ödülü almasına sebep oldu." dedi.:):):)

'TÜRK HALKI BU YALANLARA İNANACAK KADAR APTAL DEĞİL':):):)

Prof. Carter, Fethullah Gülen Hocaefendi aleyhinde Türkiye'de estirilen iftira kampanyasının son derece üzücü olduğunu da dile getirdi. Türkiye’de özellikle bazı basın kuruluşlarının Fethullah Gülen ve Hizmet Hareketi hakkında karalayıcı yayınlar yaptığından haberdar olduklarını belirten Carter, ‘‘Ama Türk milleti bu yalanlara inanacak kadar aptal değil’’ dedi.:):):)

'MÜSLÜMAN BİR LİDER ARIYORDUK':):):)

Carter, konuşmasına şöyle devam etti: "Martin Luther King, Gandi ve Daisaku Ikeda ödülünün değerlerini yansıtacak, dünya lideri ve küresel öğretmen olacak Müslüman lider arıyorduk.:):):) Sayın Gülen’in tüm hizmetlerinin değerler ve etik prensiplere yönelik olduğuna inanıyorum. Hizmet Hareketi barış, şiddetten uzak durma, şefkat, aşk ve uzlaşı gibi evrensel değerleri benimsemiş. Gandi de, ‘Şiddetten uzak durmanın kaynağı Hinduizm, Hıristiyanlık, Budizm ve İslam’da bulunabilir’ diyor.":):):)

'11 EYLÜL'DE ORTAYA KOYDUĞU CESARET MÜSLÜMAN LİDERLER İÇİNDE TEK DUYDUĞUM SESTİ':):):)

Hocaefendi’nin kritik zamanlarda, "nereden, hangi gerekçeyle gelirse gelsin" şiddete karşı duruş sergilediğine işaret eden Prof. Carter, ‘‘Gülen’in New York’taki Dünya Ticaret Merkezi’ne yapılan saldırıyı kınamak yoluyla ortaya koyduğu cesaret, dünyadaki Müslüman liderler içinde tek duyduğum sesti. :):):)Sadece onu duydum. Başka değil. Hiç yapılmadı demiyorum. Ancak Gülen’in yaptığı gibi Amerikalıların dikkatini çekebilecek bir seviyeye ulaşmadı diğerleri.’’ dedi.:):):)

ÖDÜL DAHA ÖNCE MANDELA, GORBAÇOV VE NOBEL GİBİ İSİMLERE VERİLMİŞTİ

1867 yılında kurulan Morehouse Üniversitesi, bu yıl onbeşincisini düzenlediği Gandi King Ikeda Barış Ödülü'nü Fethullah Gülen Hocaefendi'ye layık görmüştü. Bu ödül daha önce SSCB eski Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov, Güney Afrika lideri Nelson Mandela, Desmond Tutu, Dr. Michael Nobel ile Nobel ödülü sahipleri Betty Williams ve John Hume gibi isimlere verilmişti.

BARIŞ İÇİN SIRADIŞI ÇABA SARFEDENLERE VERİLİYOR:):):)

Gandi King Ikeda Barış Ödülü, her yıl barış ve pozitif sosyal değişimin önemini anlatmak amacıyla farklılıkları kucaklamada sıra dışı çabalarıyla küresel liderlik sergileyen isimlere veriliyor.Ödül, ismini, dünya barışına yaptıkları katkı sebebiyle Mahatma Gandi, Martin Luther King ve Japon aktivist Daisaku Ikeda'dan alıyor.

CİHAN

 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,020
Puanları
83
Paralel medyanın şaftı kaymaya devam ediyor:)
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,020
Puanları
83
Martin Luther King Merkezi Dekanı Prof. Dr. Lawrence Edward Carter, "ödül için uzun süredir dünyaca tanınmış Müslüman bir lider aradıklarını" söyledi. Carter, ödülü alan ilk Müslüman olan Gülen’in 11 Eylül saldırılarını kınama cesareti göstermesinin belirleyici olduğunu dile getirdi.:):):)


Bu haberi yapıp kendilerini mi methediyorlar yoksa müslüman dünyaya taş mı atıyorlar!!!11Eylül saldırlarını müslümanlar yapmış gibi lanse edildiği bir ortamda bu mantıkla böyle bir haberi manşetleştirmesi trajik bir durum!!!
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,020
Puanları
83
Prof. Carter, ‘‘Gülen’in New York’taki Dünya Ticaret Merkezi’ne yapılan saldırıyı kınamak yoluyla ortaya koyduğu cesaret, dünyadaki Müslüman liderler içinde tek duyduğum sesti. :):):)Sadece onu duydum. Başka değil. Hiç yapılmadı demiyorum. Ancak Gülen’in yaptığı gibi Amerikalıların dikkatini çekebilecek bir seviyeye ulaşmadı diğerleri.’’ dedi.:):):)


Böyle methedilmeye paralel kurban olsun:)
Uluslararası sularda İsrail otoritedir lafzını da başka hiç kimse söylemedi zaten o da İsrail in dikkatinden kaçmadı!!!
 
Üst