1 Mayıs Tatil İlan Edildi

zaman

Asistan
Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Yeni Bina'da yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.

1 MAYIS "Emek ve Dayanışma günü" olarak kutlanacak...

samanyoluhaber

zaman

Asistan
Ne uğraşacaksın bunlarla, tatilde tepinsin dursunlar.

Bahar

İhvan Forum Üye
Resmi tatil olduğuna göre okullarda tatil olur mu yaaa.:dancing:. Olursa çok sevinirim:O

hiba_nur

Profesör
İnşAllah çok karışmaz ortalık....kendi başlarını yerler...

krpnr

Paylaşımcı
Bende işçiyim ama Neden bu kadar üstüne düşülüyor anlayamıyorum

Eğer ben yanlışsam düzeltin.

Ben hükümet sözcüsü Cemil Bey'in konuşmasını dinledim 1 Mayıs tatil değil sadece özel bir gün ilan edilmiş:Emek ve dayanışma günü.

ummuhan

Kıdemli Üye
Mesajlara baktım da amma yan gelip yatmacı millet olmuşuz ya HU':O:crying:

girdap

Ordinaryus
1 Mayıs Tatil değil!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Yeni Bina’da yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Saat 11.40’ta başlayan toplantı yaklaşık 6 saat sürdü.

Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısında, 1 Mayıs’ın “Emek ve Dayanışma Günü” olarak kutlanması için karar alındığını söyledi.

Çiçek, kararın imzaya açıldığını kaydetti. Çiçek, “1 Mayıs, dünyadaki emsallerine paralel olarak ‘Emek ve Dayanışma’ günü olarak kutlanacak” dedi.

''1 MAYIS TATİL DEĞİL''

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Çiçek, ''Sendikaların talebi, 1 Mayıs'ın resmi tatil günü ilan edilmesiydi ve Taksim'de kutlanması talepleri vardı. Bu konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna, şu yanıtı verdi:

''Biz bu güne özel bir toplantı mekanı ilan etmiyoruz. Bütün meslek kuruluşları kendi düşüncelerini ifade etmek ister miting şeklinde ister protesto şeklinde ifade etmek istiyorsa önceden ilan edilmiş yerlerde yapıyorlar. Dolayısıyla bunlar önceden ilan edilmiştir. 1 Mayıs hesaba katılarak plan yapılmış ilanlar değildir. Herkes oralarda bu düşüncelerini, bu kanaatlerini açıkçı ifade edebilirler. Buna bir engel yok. Onun dışındaki hususlar çeşitli sebeplerden dolayı doğru değildir. İşte sürtüşmeler, tartışmalar o zaman başlıyor.
YENİ BİR SAYFA AÇILMASI LAZIM
Bir taraftan böylesine önemli bir gün ama öbür tarafta yasaları yok farz ederek bir tartışma açmak bence faydalı olmaz. Halbuki yeni bir sayfanın açılması lazım. Artık 1 Mayıs'ı hep beraber Bakanlar Kurulu da böyle bir kararla bugüne iştirak ettiğine göre Emek ve Dayanışma Günü olarak ama yasalara uygun olarak yapılması gerekmektedir. Biz bunun böyle bir gün olmasını arzu ediyoruz.''

''MALİYETLER VAR''

1 Mayıs'ın tatil günü olmasını arzu etmediklerini ifade eden Cemil Çiçek, şöyle konuştu:

''Çünkü tatilin getirdiği ilave bir sürü yükler var. Türkiye, dünya büyük bir ekonomik durgunluk içerisindeyken, 1 günlük kayıp en az 2 katrilyon liradan aşağı değildir. Bunun toplu sözleşmelerden gelen sıkıntıları var. Başkaca maliyetleri var. Rekabet gücünü azaltan yanları var. Çünkü o gün tatil olunca fabrikalar, iş yerleri çalışmayacak. İşlemler gecikecek. Bütün bunlar hesaba katılarak tatil olma mecburiyeti de yok. Dünyanın her tarafında da bu tatil olarak kutlanılmıyor. Bazı günleri zaten tatil olmadan da kutluyoruz.'' [internethaber]

Sevincimiz kursağımızda kaldı ama maalesef gerçek böyle, tatil falan yok .

fakiri

Kıdemli Üye
Hükümet artık çalışanlara şaşı ve ters bakmaktan vazgeçmelidir. 1Mayıs'ın tatil edilmeme gerekçesi olarak Cemil Çiçek tarafından açıklanan 2 katrilyonluk ince (!) hesap, çok talihsiz ve tuhaf bir açıklama olmuştur. Yani, bu ülke her şeyde bu kadar çok tasarrufu düşünüyor ve gereksiz harcamalara bulunmuyor da, sıra bir tek 1 Mayıs gününün maliyetine mi gelmiş oluyor ?
O zaman laikçi yobazların çıkıp ta sana "Arkadaş, madem o kadar ince hesap üzerindesin, senede 4 gün Dini Bayram var. 2 Katrilyondan 14 katrilyon maliyeti var. Hem sonra laikbir ülkede dini bayram mı olurmuş ?" diye söylenirse ne cevap verebilirsin ?
Çık ortaya, adam gibi "1 mayıs Komunistlerin bayramdıır. Emekçilerle alakası yoktur. Bu sebeple bayram yapmıyorum" de millet te sana hak versin. Öyle tuhaf maliyet ve iş günü kaybı hesabına girersen kaybedersin.
Hükümetin kulağına küpe olsun.

Bahar

İhvan Forum Üye
Mesajlara baktım da amma yan gelip yatmacı millet olmuşuz ya HU':O:crying:
kafama taş geldi gibi hissettim :) memlekete gitme palanlarım var yaa bu durumda okulu rahatlıkla ekebilirim. Tatiller anca bize bu durumda yarıyor..