1-İntihar Bombacıları 2- Tefrika (Ayrılıklar)

HARIS

Asistan
Fakat, içinde sivillerin olduğu ortamlarda yapılan intihar eylemleri hem intihar hem de cinayettir.. Buna şüphem yok..

Kardeşim Onda kimsenin Şüphesi Yok ! Şüphe İlmi Delillerde ! Bana İspatlayın Kimlerin Yaptığını İsmiyle cismiyle yaptığı Eylem ile ! Mukteda Es Sadr biz Yapmıyoruz diyor Abd-İngiliz Ajanları yapıyor diyor !

Sünni cepheside Aynı görüşte !

Zanlarla Hüküm Verilmez... Zan hakikatte hiçbirşeydir... !

HARIS

Asistan
Video Koymayalım... Konu Kitlenmesin Ama bir cevap verelim Siz Hakslısınız diyelim Konu Kapansın... Tartışma Oyun yahut Eğlence değildir... İslam bundan münezzehtir... Müslüman Kardeşlerinizin durumu sizi ilgilendirmiyorsa... Sorun yok...

yarımelma

Üye
intihar saldırısı düzenleyen bir insan iki şeyden sorumludur:
1-Allah'ın yardımından umudunu kesmiştir.Kendince bir çözüm arayışındadır.
2-Allah'ın verdiği cana kıymıştır.Çünkü cihatta amaç dinini vatanını korumaktır.Ölmekten çok öldürmektir.Sense ölerek bir kişiyi daha eksiltmiş olursun.
Türk milleti olarak bizde aynı sınavlardan geçtik.Fakat böyle olaylara teşebbüs etmedik.Allah tüm müslümanlara helalı haramı hakkı batılı ayıran bir cihat nasip etsin.Yoksa böyle beline bomba bağlayarak cihat olmaz.Neden o bombayı gevurun kafasına atmıyor.Başka bir yolda bulunabilir.Çanakkale savaşını hatırlatırım.Boğaza döşenen mayınları
Düşünen için çok ibretler var çok ...

HARIS

Asistan
intihar saldırısı düzenleyen bir insan iki şeyden sorumludur:
1-Allah'ın yardımından umudunu kesmiştir.Kendince bir çözüm arayışındadır.
2-Allah'ın verdiği cana kıymıştır.Çünkü cihatta amaç dinini vatanını korumaktır.Ölmekten çok öldürmektir.Sense ölerek bir kişiyi daha eksiltmiş olursun.
Türk milleti olarak bizde aynı sınavlardan geçtik.Fakat böyle olaylara teşebbüs etmedik.Allah tüm müslümanlara helalı haramı hakkı batılı ayıran bir cihat nasip etsin.Yoksa böyle beline bomba bağlayarak cihat olmaz.Neden o bombayı gevurun kafasına atmıyor.Başka bir yolda bulunabilir.Çanakkale savaşını hatırlatırım.Boğaza döşenen mayınları
Düşünen için çok ibretler var çok ...

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla

TEVBE 111 - Allah, müminlerden, canlarını ve mallarını, kendilerine cennet vermek üzere satın almıştır: Allah yolunda çarpışacaklar da öldürecekler ve öldürülecekler. Bu, Tevrat'ta da, İncil'de de Kur'ân'da da Allah'ın kendi üzerine yüklendiği bir ahittir. Allah'dan ziyade ahdine riayet edecek kim vardır? O halde yaptığınız alış-veriş ahdinden dolayı size müjdeler olsun! Ve işte o büyük kurtuluş budur.

TEVBE 13 - Yeminlerini bozan, Peygamber'i yurdundan çıkarmaya azmeden ve üstelik ilk önce size saldırmaya başlayanlara karşı savaşmaz mısınız? Yoksa onlardan korkuyor musunuz? Eğer mümin iseniz her şeyden önce Allah'dan korkmalısınız.
TEVBE 14 - Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve ... onları rezil ve rüsvay etsin, yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın. Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.
TEVBE 15 - Ve kalblerindeki öfkeyi gidersin. Allah dilediğine tevbeyi nasib eder. Allah her şeyi bilir, hüküm ve hikmet sahibidir.
TEVBE 16 - Yoksa siz hep kendi halinize terk olunacağınızı mı sandınız? Allah'ın, içinizden cihad edenleri ve Allah'tan, Resulü'nden, müminlerden başka kimseye sığınmayan ve başkaca sığınacak bir yer aramayanları görmediğini mi (zannediyorsunuz)? Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır.

HARIS

Asistan
Pkk ile Ne Alakası var ! Pkk Yeryüzünde Bozgunculuk Çıkarıyor... Kürt Kardeşlerimize Türkiye Cumhuriyeti Devleti İşkence mi etti ? Yaşadıkları Yerlerden mi Çıkardı ? Savaş Harici tecavüz ve Haksız yere Yurtlarından çıkarılma Kavramları ile Alakalıdır... ! Pkk Siyonist Zihninden hareketle Masonların kürt Devleti Kurduracağız şeklindeki Telkinleri ile Kandırılan Günahkar Yuvalarıdır... Arz-ı mevud için Kandırılan İnsanlardır...

İslam Coğrafyasında ise Harici Tecavüz vardır... Gizli ve Açık !

Satuk Buğra

Profesör
Sayın yarım elma, yarım kafa ile canını İslam uğruna Allaha satan kahramanları yargılama. Yardım etmiyorsan barı ağzını tutda birde onun hesabını verme. Dünya hayatına küstüğü için canına kıyan sosyete çocuklarına hoşfendilerinizin verdiği yumuşak cevapları Allahın dinini hakim kılmak için canından geçen kahramanlardan neden esirgersiniz, utanmalısınız.

yarımelma

Üye
bunu cevaben neden yazdın benim yazdıklarımın cevabı değil zaten cihat için savaşmayı ve bununla ilgili ayetleri inkarda etmem EDEMEM.Allahu teala savaşın diyor , intiharı men ediyor.Savaş akılla olur.Kardeşim savaş Allah'ın yardımı ve strateji ile kazanılır.Bunu içinde Allah akıl vermiştir.Birlik olur bir plan yapar ve savaşırsın.

yarımelma

Üye
satuk buğra siz daha nasıl bir konu tartışılır hakaret etmeden bunu bir öğrenin seviyeyi düşürmeyin olayı kişiselleştirmeyin.Yoksa kendiniz söyler kendiniz dinlersiniz.

Satuk Buğra

Profesör
bunu cevaben neden yazdın benim yazdıklarımın cevabı değil zaten cihat için savaşmayı ve bununla ilgili ayetleri inkarda etmem EDEMEM.Allahu teala savaşın diyor , intiharı men ediyor.Savaş akılla olur.Kardeşim savaş Allah'ın yardımı ve strateji ile kazanılır.Bunu içinde Allah akıl vermiştir.Birlik olur bir plan yapar ve savaşırsın.

Adamım, zaten beline bombayı bağlayıp düşmanların içlerine dalanlarda intihar etmiyor, savaşıyor, şehadete bile bile gidiyor neden intihar etsinki. Siz daha intiharın anlamını bilmiyorsunuz. Ahmaklığın küpü şehadet eylemlerini intihar diye değerlendirenlerdedir. Burasını anlamalısınız.

yarımelma

Üye
eline silahı alırsın sıkarsın kafalarına yada geçecekleri yollara nasılki Peygamberimiz(sav) okçular koymuştu tepeye onun gibi mayın koyarsın yada mühimmat depolarını ele geçirirsin yada başka bir plan yaparsın.10 kişi intihar edeceğine 10 bomba planlı bir şekilde kullanılsa ya.Birlik olmadan beraberlik olmadan zafer kazanılmaz.Savaş ya toplu kazanılır ya toplu kaybedilir.Herkes kafasına eseni yaparsa nerde birlik nerde beraberlik.NERDE ZAFER

hirahos

Kıdemli Üye
Kıymetli arkadaşlarım,

Lütfen bahsi geçen eylem doğru mudur, yanlış mıdır; kim nerden fetvasını alıyorsa mesuliyet onlarındır.. Elbette herkes hesabını verecektir..

Bu ümmet üç kesimin sözünü dinlediği müddetçe dirlik bulmuş, Dinini en doğru biçimde yaşayabilmiştir..

1- Müslüman amirler..

2- Ehil Alimler

3- Evliyaullah, Allah dostları

Görülen odur ki Müslüman amirler ile ehil alimler yerzüzünde azdan az kalmıştır..

Ama Allah'a şükür ki yeryüzünden hiç bir vakit Evliyaullah eksik olmaz.. Sayıları da 124 bin denir.. (Bir rivayet 324 bin)..

Zamanımızın çetin şartları içinde, önümüze çıkan bir çoğu da yeni yüzlerce mesele için alim bildiklerimize kulak verelim, mutlaka gerekli tamam.. Ancak Evliyaullah'ı da yabana atmayalım.. Onların sözlerini de değerlendirmeye alalım..

Lütfen aşağıdaki linki mutlaka gözden geçiriniz:

http://www.ihvan-forum.com/showthread.php?t=13281

HARIS

Asistan
Yarımelma Kardeşin Haklı olduğu taraf var... Cihad Elle, Silahla Savaştır... Lakin Birileri Deccaliyetten Güç Alır... Kadınlarınıza Tecavüz eder, Çocuklarınızı özellikle katlederse, Topraklarınıza Kan Doldurursa Silahınız yok ! 1.200 Milyon Müslüman Size Zekat vermiyor, Yardım Etmiyor !

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla

ENFAL 72 - Gerçekten de iman edip hicret eden, mallarıyla ve canlarıyla Allah yolunda cihad veren, onları barındırıp yardım edenler, işte bunlar birbirlerinin dostlarıdırlar. İman ettiği halde henüz hicret etmemiş olanlar, hicret edinceye kadar onlar üzerinde herhangi bir velayet hakkınız yoktur. Bununla beraber dinde sizden yardım isterlerse, sizinle arasında antlaşma bulunanlar aleyhine bir durum olmadıkça, onlara yardım etmeniz de üzerinize borçtur. Allah bütün yaptıklarınızı görüp duruyor.

Dinde Yardım Üzerimize borç olduğu halde Arap Devletleri ve Biz Müslümanlar Yardım edemiyorsak ! ne Yapacaklar !

Şöyle Düşün ; Eğer Pkk Güçlü Olsaydı ! Türk Silahlı Kuvvetleri Silah, Mühimmat bulamasaydı ! O zaman Türkler Topraklarını Savunmak için savunmayacaklar mıydı ?

Çanakkale'de gemileri Batırmak için Ölüm Dalışı Yapanlar Neydi ???

Satuk Buğra

Profesör
eline silahı alırsın sıkarsın kafalarına yada geçecekleri yollara nasılki Peygamberimiz(sav) okçular koymuştu tepeye onun gibi mayın koyarsın yada mühimmat depolarını ele geçirirsin yada başka bir plan yaparsın.10 kişi intihar edeceğine 10 bomba planlı bir şekilde kullanılsa ya.Birlik olmadan beraberlik olmadan zafer kazanılmaz.Savaş ya toplu kazanılır ya toplu kaybedilir.Herkes kafasına eseni yaparsa nerde birlik nerde beraberlik.NERDE ZAFER

Güzel kardeşim. bu işlerden anlamadığın belli. Galiba siz askerlikte yapmamışsınızdır. Senin o söylediklerin yapılmıyormu sanıyorsun. Söylediklerinin hiç birisini yapma imkanın olmadığı zaman düşmana teslimmi olman gerekiyor, söylermisin. Galiba bu konularda yanlış bilgilendiriliyorsun. Şehadet eylemi yapan müslümanlar sadece ölüme susamış olarak on kişi bir araya gelip ey düşman gel bizi öldür dediklerinimi sanıyorsun. Zaten şehadet eylemleri düşmana en az zayiatla en ağır darbeyi vurmanın hesabıdır, bunları bilmediğin anlaşılıyor. Savaş toplu kazanılırda sizin gibiler savaşa gidenlerin arkasında kalır yardım etmezde birde eleştirirse nasıl toplanacak islam ümmeti. Yada eşitli vesilelerle küfrün parçaladığı ve parçalamaya çalıştığı islam ümmetinin toparlanmasınımı bekleyeceksin.

yarımelma

Üye
çanakkalede kimse beline mayın bağlamadı STRATEJİ bu işte.Anlamadığınız kısım bu.Düşmanın üzerine gitmeye kaçınmaktan bahsetmiyorum.Tam tersi toplu ve akıllı bir biçimde saldırıdan söz ediyorum.Ki Kurtuluş savaşında türk ordusu diye bişey yoktu.Lise talebeleri , halk , genç ,yaşlı , kadın ,erkek bir oldu kuva-i milliye duygusuyla yeniden bir ordu kurdu.Çorabı olan çorabını , malı olan malını velhasıl kelam herkes herşeyini cihat uğruna ortaya koydu.Ama kimse cepheye gidecek bir bombayı beline bağlayıp kimsenin içine dalmadı.

yarımelma

Üye
Kusura bakma ben Allah ın haram kıldığı intiharı helal sayamam

HARIS

Asistan
Kardeşim Bak Sen TRT 1 izle ve Dikkat et Vatanlarını Savunanlara Irak, Filistin için TERTÖRİST demezler... Direnişçi derler... Niye Biliyormusun ! Çünkü Türk Tarihinin En Önemli olgusu VATAN SAVUNMASIDIR... VATAN DİNİN İÇİNDE BİR UNSURDUR...

AL-İ-İMRAN 195 - Rableri onlara şu karşılığı verdi: "Ben, erkek olsun, kadın olsun, sizden, hiçbir çalışanın amelini zayi etmeyeceğim. Sizler birbirinizdensiniz. Göç edenler, yurtlarından çıkarılanlar, yolumda eziyet edilenler, savaşanlar ve öldürülenler... Onların günahlarını elbette örteceğim ve Allah katından bir mükafat olmak üzere, onları altından ırmaklar akan cennetlere de koyacağım. En güzel mükafat Allah katındadır".
AL-İ-İMRAN 196 - Kâfirlerin diyar diyar dolaşmaları sakın seni aldatmasın.
AL-İ-İMRAN 197 - Bu, az bir geçimliktir. Sonra onların varacakları yer cehennemdir. Ne kötü bir yataktır orası!

BAKARA 251 -Eğer Allah'ın, insanları birbirleriyle savması olmasaydı, yeryüzü mutlaka bozulur giderdi. Fakat Allah, bütün âlemlere karşı büyük bir lütuf sahibidir.

252 -İşte bunlar, Allah'ın âyetleridir. Onları sana hakkıyla okuyoruz. Şüphesiz ki sen o gönderilen resullerdensin.

yarımelma

Üye
Ben ne filistinlilere ne ıraklılara nede müslüman kardeşlerime terörist demedim Dediğimi önüme koyun demediğimden laf çıkartmayın.

HARIS

Asistan
Kusura bakma ben Allah ın haram kıldığı intiharı helal sayamam

Bak Kardeşim İslam'da Zaruret ilkesi vardır... Bu istişadiye Her Alanda ve Her Durumda hatta Heryerde Caiz değildir... ! Amaç, Niyet, Gaye Çok Önem Kazanır...

Eğer Helal Sayamaz isen ki Sen Yanlış Anlama Müçtehid, Müceddid değilsin bildiğim kadarı ile acizane... Lakin o zaman Çanakkale'de Ölüm dalışı yapanlar..., Ulubatlı Hasan gibi Yiğitler Kafir Oldu ve intahar etti ! diyorsun !

Enes

İhvan Forum Üye
Haris...

İntihar eylemlerini mübah göstermeye çalışıyorsun

bu beden sanamı ait gidip kendini patlatmak yolu ile intihar ediyorsun

yüce Allah nefislerinize zulmetmeyiniz diye buyuruyor ve günümüzde eskisi gibi savaşlar meydanlar da değil masalarda yaşanıyor...

ırak savaşının arka planını bilirmisin?

elbette cihad etmelidir bu; malına canına namusuna göz dikenlere kanının son damlasına kadar savaşarak olmalıdır... ama bu şehirlerin göbeğinde bir sürü masum insanında ölebileceği bir şekilde olmamalıdır...

bak istanbul eylemlerine... kaç tane masum öldü benim tanıdığım 1 kişi... dinine diyanetine bağlı ilim tahsil eden zavallı bir insan...

intihar etmek direkt cana kast etmektir...

Allah ıslah etsin... iyi düşünün

yarımelma

Üye
Onlar çanakkalede boğazı geçmeye çalışacak kafirlere pusu kurmak için en stratejik noktayı buldular mayınları döşediler ve geri çekildiler.Beklediler Allah ın yardımını.Ama hepsi planlı idi.Alelade değildi.Savaşta tabi ki canını koyacaksın neyin varsa onuda.Fakat yöntem bu olmamalı.