Nureddin YILDIZ Hoca'yı hiç böyle görmediniz! Siz değil Kalpleriniz dinlesin...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Nureddin YILDIZ Hoca'yı hiç böyle görmediniz! Siz değil Kalpleriniz dinlesin...

Allah rızası için sabırla izleyelim videoyu...

ŞehbaL

Kıdemli Üye
Video gözükmüyor, benim bilgisayarda mı var bir sıkıntı acaba? Diğer herkes gayet rahat görebiliyor mu =/

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Video gözükmüyor, benim bilgisayarda mı var bir sıkıntı acaba? Diğer herkes gayet rahat görebiliyor mu =/

Benim bilgisayarda sıkıntı yok.Sayfayı yenile bakalım oluyor mu?...

Yeniden videoyu kopyalıyorum.Bak bakalım bu sefer görülüyor mu?

Evet ben görüyorum..Göremiyorsan sıkıntı senin bilgisayarındadır...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Görebildin mi şimdi ŞehbaL kardeşim?...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Nurettin Yıldızla ilgili ilgili bir roportajda Hz Ebubekir(r.a)' efendimiz ile ilgili aşağıdaki sözleri internette bolca yayınlanmış,tevessülü reddetmesi İbni Teymiye'yi övmesi ,özetle izleyesim gelmedi
http://www.n-f-k.com/nfkforum/index.php?/topic/14277-nureddin-yyldyzdan-hz-ebubekir-raa-hakaret/

Tevessül kavramına çok dikkat ediniz.Her tevessül doğru değildir.Mesela yatır, türbe veya İslam büyüklerin kabirlerinde sırf ölüden medet beklemek asla dinde yeri yoktur ve bu şirktir.Tevessül bir güzel ameliye veya Allah dostunun hatırına (yüzü suyu hürmetine) bir şeyler dua etmekle caiz olur."Medet ya Ali, medet ya şeyhim, medet ya filancı Allah dostu! yetiş!.. diye imdat beklemek şirktir haramdır.Çünkü ölüler ne işitirler ne de cevap verirler.Ancak Allah dilerse onlara işittirir.Bunlar müstesna meselelerdir.Kısacası, tevessülün anlamını iyi kavramalıyız ki Allah korusun, yanlış düşünce ve fikirler insanı şirke götürebilir.

lafons7275

Kıdemli Üye
Tevessül kavramına çok dikkat ediniz.Her tevessül doğru değildir.Mesela yatır, türbe veya İslam büyüklerin kabirlerinde sırf ölüden medet beklemek asla dinde yeri yoktur ve bu şirktir.Tevessül bir güzel ameliye veya Allah dostunun hatırına (yüzü suyu hürmetine) bir şeyler dua etmekle caiz olur."Medet ya Ali, medet ya şeyhim, medet ya filancı Allah dostu! yetiş!.. diye imdat beklemek şirktir haramdır.Çünkü ölüler ne işitirler ne de cevap verirler.Ancak Allah dilerse onlara işittirir.Bunlar müstesna meselelerdir.Kısacası, tevessülün anlamını iyi kavramalıyız ki Allah korusun, yanlış düşünce ve fikirler insanı şirke götürebilir.

[video]http://youtube.com/watch?v=16zua6D41qs&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D16z ua6D41qs[/video]

abdullah birisi

Kıdemli Üye

Müteşükker kardeşim.. Allah dilerse amenna işttirir.. dilerse de yardım ettirebilir değilmi...

serhen

Asistan
Hiç kimse ölüden, veliden yada türbeden Allah (c.c) 'ı bırakıp da yaratma anlamında yardım istemiyorki,tevessül adı üstünde vesile yanı yüzü suyu hürmetine istemek , Fatiha süresinde de "Ancak Sana kulluk eder ve yalnız Senden yardım dileriz" burdaki yardım isteme de mecazi isnat anlamdadır,yaratma anlamındadır, sen doktordan ya da arkadaşından yardım istemiyormusun, isteyince haşa şirke mi girdin,hadi bunu geçtim aşağıdaki roportaja ne demeli

Soru:
Hocam bizler Sahabe-i Kiram’ın hatta gelmiş geçmiş evliyaların hayatlarını çerçeveliyoruz ve onları ulaşılmaz bir yere asıyoruz. Sonra sadece seyrediyoruz. Belki de nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. Nedir ulaşılmaz kılınan?

Hayır, Hazreti Ebubekir bizim hayatımıza ulaşamaz. Gelsin internet çağında bir Ebubekir Sıddık olsun göreyim onu. Aynen böyle yazabilirsiniz Hatice Hanım. Ebubekir Efendilerimiz zamanının bir numarası idi. Kıyamete kadar her yılın ayrı bir Ebubekir’i olacaktır Allah’ın kulları arasında. Hazreti Ebubekir miracı desteklediği için, miraçtan tereddüt etmediği için kendisini mağarada feda ettiği için ‘sıddık’ oldu. Bu internet çağı bombardıman çağı, ilahiyat fakültesi okuyanların bile Kuran’dan hadisten şüphe ettikleri; “Kuran’da şu yok, hadiste bu yok” dedikleri bir zamanda imanını koruyan, “Resullullah ne dediyse doğrudur, getirin Buhari’yi gerisi yalan”, bunu kim diyorsa Ebubekir’dir o. Biz Hazreti Ebubekir’e ulaşamayacaksak eğer, Hazreti Ebubekir de bu zamana ulaşamaz.

Bu sözleri sarfeden bir insanı nasıl insanlara bunu izleyin yada dinleyin diyeceğiz

lafons7275

Kıdemli Üye

Hayır, Hazreti Ebubekir bizim hayatımıza ulaşamaz. Gelsin internet çağında bir Ebubekir Sıddık olsun göreyim onu.

Bu sözün arka planında kast edilen şu; bu ortamda ben oldum, Ebubekir bu ortamda yaşasaydı benim gibi olamazdı.

serhen

Asistan
Nurettin Yıldızla ilgili röportajı yayınlayan siteyle ilgili de enterasan durumu paylaşayım, röportajın yapıldığı site linki şu,
http://www.dunyabizim.com/manset/8939/her-donemin-yilin-ayri-bir-ebubekiri-olacak.html

dikkat ederseniz, yukarda siyahla vurguladığım kısım Gelsin internet çağında bir Ebubekir Sıddık olsun göreyim onu bu söz sayfada yok, bu durumda Nurettin Yıldız'a ya iftira atılmıştı yada tepki çekmesin diye o cümle siteden silinmişti , küçük bir araştırma ile web sitelerinin geçmiş kayıtlarını tutan bir başka bir site yardımıyla röportajın değiştirildiği anlaşılmıştır, yani ortada iftira falan yok , malesef büyük bir hezeyan var

http://web.archive.org/web/20120306...-donemin-yilin-ayri-bir-ebubekiri-olacak.html

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Zehiri yutmuş bi kere. Nurettin YILDIZ gibilerini dinleyen iflah olması çok zor.

Dikkat edin sözlerinize...Vallahi ben taassup ehli değilim.Tasavuf ve tarikatı da inkar etmiyorum.Diyeceğim o ki körükörüne kuldan medet dilemek şirktir.Neden "medet ya Allah!" denilmiyor da meden ya şeyhim yetiş! deniliyor?Yoksa Allah devreden çıkarılıp da sadece kuldan mı beklenir bu medet?

Yine dikkat edin sözlerime...Bazı şeyleri sorgulamazsanız kula kul etmiş olursunuz.Sahabe-i Kiram'ın büyük bir kısmında keramet göstermek yoktu.Keramet haktır.Ancak bazı uyduruk tasavvuf hikayeleriyle müridleri bir yerlerde köleleştirip rant sağlayan sahte şeyhleredir bizim sözlerimiz...Yoksa Adulkadir-i Geylani, Şah-ı Nakşibendi Hz.leri,Cüneyd-i Bağdadi gibi büyük zatlar hakkında ileri geri konuşmak haddim değildir.

Osmanlı'dan sonra şimdi ki zamana kadar olan tarikat ehlinin halini okuyup da eski tarikatlar gitmiş, onların yerine şimdikilere baktığımda ibret verici şeylerle karşılaştım.Bunları burada anlatmak istemiyorum.Yolunuz açık olsun.Şeyhinize değil Allah ve resulüne aşık olun.İşte en büyük kurtuluş budur.Allah kimin kalbine İslam'a açarsa işte o hidayete ermiştir.

Yine cumhuriyetin kurulduğundan bu yana bu müslüman toplumların ne hale getirildiği malumunuz olduğu halde, bu tarikat kapılarında gezen sözde müritler neden bu ahval-i ahalinin halinden sual etmezler?.Yani devlet büyüklerimize neden bu haller için bir söz söylemezler ve hesap soramazlar?.

Aman ha, sakın bir şey demesinler yoksa devlet tarikat derneklerini ve cemaatini dağıtırda biz mahfoluruz diye korku ve endişelerle vehn hastalığını halen kalplerinden atamamış, içine kapanık, zincilerini hâla kıramamış, İslam siyasetinden anlamayan zavallı mürit ve şeyhler bu müslümanların vaziyetinden hiç mi haberdar olamayacaklar?.Hilafet devletinin kurlması için hiç çaba harcıyorlsr mı?Var mı böyle ilmi çalışmaları?..Geleceğe yönelik bu ümmetin başına halife olacak gençler yetiştirliyor mu?

Unutmayınız ki tarikat ehlinin vazifesi, karşısında kim olursa olsun hiç korkmadan ve çekinmeden Hak'kı haykırmak ve zalimin karşısında bir elif gibi dik durup:

EY BRE ZALİM İDARECİ!.AYAĞINI DENK AL ŞERİATA,KUR'AN'A VE SÜNNETE AYKIRI HİÇBİR KANUN ÇIKARMA!. YOKSA SEN DE HELAK OLANLARDAN OLURSUN DİYE KÜKREMİŞLER MİDİR?.HANGİ BİRİSİ GÖSTERMİŞTİR BU ŞECAAT VE CESARETİ?.ŞU 13 MADDELİK İSLAMDIŞI SİSTEMLERDEN CEMAATİNE VAAZ ETMİŞLER MİDİR?.BUNLAR:

1- SİYONİZM
2-KOMÜNİZM
3-KAPİTALİZM
4- KÜLTÜR EMPERYALİZMİ
5-LAİKLİK
6-DEMOKRASİ
7-ATATÜRKÇÜLÜK
8- TAĞUT
9-SOSYALİZM
10-EVRİM TEORİSİ
11-KEMALİZM
12-FEMİNİZM
13-ATEİZM
gibi İslam dışı sistemlerden müridlerine bahsetmişler midir?Camiilerde bunlardan hiç bahsediyorlar mı?Bahsedemezler.Çünkü onlarda o yürek yok.Sahabeler küffara karşı çetin bir mücadele verip onklara karşı can ve mallarıyla mücadele ettiler.Hani onlar gibi içlerinden birisi çıkmış mıdır?.Bütün bu saydığım İslam dışı sistemlerin hepsi bu ümmet-i Muhammedin uyanışına ve şahlanışına vesile olması içindir.Bu sistemler hakkında geniş bilgisi olan konuşsun bakalım bu halk ne der?...Bu izmlerden, cemaat içinde bahsetmedikleri müddetçe onlar asla o zincirlerden kurtulamayacaklardır.İslam sadece dergah ve camillerde değil her yerde yaşanacak ve yaşatılacaktır.Bir kimsenin namazı orucu haccı, Kur'an okuması, hatimler indirmesi ve zikri ancak kendisine faydası olur.Zerre kadar İslam'a faydası olmaz.Zira bu ferdi ibadetler kulun kendisi için vardır.Asıl olan, Allahımızın bizden beklediği tek şey bu yüce dinimizi yüceltme ve fiili, akli mali yönde cihad etmektir.İşte hizmet etmek bunlarla kaimdir.Kişi nefsini aşarsa başarılı olur.Vehn hastalığı müslümanları köleleştirmiştir.İşte en büyük zaafları buradadır..

Tarikatın bir başka amacı mal toplamak değil İslam'ı nasıl yüceltiriz müslümnları bu badirelerden kurtarabiliriz.Bu yüce din için ne yapmalıyız diye müzakere edenleri olmuş mudur?Herkes kendi nefsiyle meşgul lakin iman ortalıkta yanmakta ve de küfür ve şirk kol gezmektedir.Yine unutmayınız ki vehn hastalığını yenemeyen İslam'a hizmet edemez edemez edemez vesselam...

SON SÖZÜM:BİR ŞEYİ SORGULAMAZSANIZ YERİNDE SAYIP HİÇBİR ŞEY YAPAMAZSINIZ.ELİN KAFİRİ SİZİ AVUCUNUN İÇİNE ALIP ÇOCUK OYUNCAĞI GİBİ OYNAR.AZICIK AKLINIZI KULLANIN VE GÖZÜNÜZÜ AÇIN...İSLAM ELDEN GİDİYOR.SAPIK, REFORMCU MASON VE MÜNAFIK PROFLAR SÖZ SAHİBİ OLMAYA BAŞLADILAR ÜLKEMDE.BUNLARA KARŞIDA AMANSIZ FİKİR MÜCADELESİ EDİN.DİYECEKLERİM BU KADARDIR....

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
1- SİYONİZM
2-KOMÜNİZM
3-KAPİTALİZM
4- KÜLTÜR EMPERYALİZMİ
5-LAİKLİK
6-DEMOKRASİ
7-ATATÜRKÇÜLÜK
8- TAĞUT
9-SOSYALİZM
10-EVRİM TEORİSİ
11-KEMALİZM
12-FEMİNİZM
13-ATEİZM

Bunlardan bahseden bir cemaat veya şeyh efendi varsa beni oraya götürün, hemen o şeyhe intisap etmezsem namerdim...Hadi buyrun cevabınızı bekliyorum..

lafons7275

Kıdemli Üye
1- SİYONİZM
2-KOMÜNİZM
3-KAPİTALİZM
4- KÜLTÜR EMPERYALİZMİ
5-LAİKLİK
6-DEMOKRASİ
7-ATATÜRKÇÜLÜK
8- TAĞUT
9-SOSYALİZM
10-EVRİM TEORİSİ
11-KEMALİZM
12-FEMİNİZM
13-ATEİZM

Bunlardan bahseden bir cemaat veya şeyh efendi varsa beni oraya götürün, hemen o şeyhe intisap etmezsem namerdim...Hadi buyrun cevabınızı bekliyorum..

Mahmud efendi cemaati...

lafons7275

Kıdemli Üye

Dikkat edin sözlerinize...Vallahi ben taassup ehli değilim.Tasavuf ve tarikatı da inkar etmiyorum.Diyeceğim o ki körükörüne kuldan medet dilemek şirktir.Neden "medet ya Allah!" denilmiyor da meden ya şeyhim yetiş! deniliyor?Yoksa Allah devreden çıkarılıp da sadece kuldan mı beklenir bu medet?

Allah neden meleklere ve şeytana Ademe secde edin emrini verdi?

lafons7275

Kıdemli Üye
Nurettin Yıldızla ilgili röportajı yayınlayan siteyle ilgili de enterasan durumu paylaşayım, röportajın yapıldığı site linki şu,
http://www.dunyabizim.com/manset/8939/her-donemin-yilin-ayri-bir-ebubekiri-olacak.html

dikkat ederseniz, yukarda siyahla vurguladığım kısım Gelsin internet çağında bir Ebubekir Sıddık olsun göreyim onu bu söz sayfada yok, bu durumda Nurettin Yıldız'a ya iftira atılmıştı yada tepki çekmesin diye o cümle siteden silinmişti , küçük bir araştırma ile web sitelerinin geçmiş kayıtlarını tutan bir başka bir site yardımıyla röportajın değiştirildiği anlaşılmıştır, yani ortada iftira falan yok , malesef büyük bir hezeyan var

http://web.archive.org/web/20120306...-donemin-yilin-ayri-bir-ebubekiri-olacak.html

Nefahtü burası zehir.