ZÜbeyİr'İ Bulup Getİrİnİz!

Risale-i Nur Talebesi

Diyar-ı Bekirli

Ahmet Gümüş, zübeyir Abi'nin Üstad'la beraberliğinde şahit olduğu hadiseleri anlatıyor:

''Bir gün Zübeyir Abi rahatsızlanmiştı ve derse iştirak edemeyecek durumda idi.Bizden kendisini idare etmemizi istedi.Sungur Abi ile beraber ders için Üstad'ın yanına girdik.ÜStad. zübeyir Abii'yi sordu.Çarşıya falan gitti diye geçiştirmeye çalişsak da muvaffak olamadık.Ciddi bir tavır takındı.'' zübeyir olmayınca ders yapmıyorum , zübeyir'i bulup getiriniz '' dedi.

SonRA Zübeyir Abi'yi bulup getirdiğimiz de öyle bir hiddetlendi ki...
ben Zübeyir'i öyle zannederdim ki ; değil parmak, kellesi gitse başsız gövdesiyle ' RİSALE-İNUR... RİSALE-İ NUR..' diye koşacak bilirdim.bir parmak rahatsızlığı ile benim ümidimi kırdı. BEN öyle fedakar talebe istiyorum ki, değil parmak, kol gitmiş aldırış etmeyecek. Böyle şeyler için kudsi dava da tembellik gösterilmez.Said hak için hiç bir zaman kelleyi vermekten çekinmemiştir.Risale-i Nur ' a herşeyini feda edecek , fedakar telebe lazımdır...'''

ben o esnada kalbimden geçirdim ki,' Hey Üstad'ım ' siz Zübeyir Abiyi bu derece itab ediyorsunuz . demek Rİsale-i Nur talebesini bulamamiştir, ne gariptir.'
bunun üzerine Üstad :'' Risale-i nur ve ben talebemizi bulmuşuz.'' dedi.

ESASEN ZÜBEYİR ABİ'NİN ŞAHSINDA BÜTÜN TALEBELERİNE DERS VERMEK İSTİYORDU ÜSTAD....

U

uhuvvet

Guest
Ce: ZÜbeyİr'İ Bulup Getİrİnİz!

Allah mekanını cennet eylesin