Zina yasası geri gelsin

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
52332.jpg

Kaynak

1425817964-karamanyenisi.jpg

Kaynak

ummuhan

Kıdemli Üye
Dini nikahla evlenmiş 2-3 evliler ne olacak?

Zina yasası ile insanları doğruya sevk edemezsiniz... İnsanlara ahlakı dürüstlüğü yerleştiremezseniz yasaya rağmen yolunu bulur...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Dini nikahla evlenmiş 2-3 evliler ne olacak?

Zina yasası ile insanları doğruya sevk edemezsiniz... İnsanlara ahlakı dürüstlüğü yerleştiremezseniz yasaya rağmen yolunu bulur...

Devlet DİNİ NİKAHLA EVLENENLERİ düşünecekse onun yolunu bulurlar.

Ama YASA İLE İNSANLARI DOĞRUYA GÖTÜREMEZSİNİZ mantığınız yanlış değilmi?

O zaman bütün ceza yasaları iptal edelim, nasılsa yasa ile insanları doğruya sevkedemeyiz mantığı çıkar.

Dİni nikahı, İslami bir şeyi düşünüyorsanız İslamın kesin haram kıldığı bir fiil için de ceza istemenizi beklerdim, yasa çıkmalı suç olmalı demenizi beklerdim.

ummuhan

Kıdemli Üye
Devlet DİNİ NİKAHLA EVLENENLERİ düşünecekse onun yolunu bulurlar.

Ama YASA İLE İNSANLARI DOĞRUYA GÖTÜREMEZSİNİZ mantığınız yanlış değilmi?

O zaman bütün ceza yasaları iptal edelim, nasılsa yasa ile insanları doğruya sevkedemeyiz mantığı çıkar.

Dİni nikahı, İslami bir şeyi düşünüyorsanız İslamın kesin haram kıldığı bir fiil için de ceza istemenizi beklerdim, yasa çıkmalı suç olmalı demenizi beklerdim.

Mesela nasıl bulurlar yolunu?

Zina yasası varken kıskanan 1. eş tarafından ikinci eşi ile zina yapıyor diye bastırılan sonra dağılan yuvalar ortada kalan çocuklara şahid olduk biz... meden(!) kanunlarla olmaz bu iş İslam fıkhı işletilene kadar yasa masa fasa fiso...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Mesela nasıl bulurlar yolunu?

Zina yasası varken kıskanan 1. eş tarafından ikinci eşi ile zina yapıyor diye bastırılan sonra dağılan yuvalar ortada kalan çocuklara şahid olduk biz... meden(!) kanunlarla olmaz bu iş İslam fıkhı işletilene kadar yasa masa fasa fiso...

Maşaallah nelere de şahit olmuşsunuz, ama nedense zina suç sayılsın diyemiyorsunuz.

Zinanın ülkeyi perişan ettiğine neden şahit olmuyorsunuz?

Zinanın aileleri paramparça ettiğine neden şahit olmuyorsunuz?

Çok garip gerçekten.

DİNİ NİKAH konusunda mesela RESMİ imamlara yetki verirsiniz, dini nikahı kayıt altına alırlar, resmileştirirsin, çözüm bulursun değil mi? Yeterki istensin. Eğer dini nikahlı insanları düşünüyorsu bir devlet bir çok yolu bulunur.

Zina suç olsun lafına neden bu kadar karşı çıktınız doğrusu hayretler içinde okuyorum.

ummuhan

Kıdemli Üye
Zina HARAMDIR cezası bellidir... ben buna inanırım inandığımın da uygulanmasını isterim...

Şahsınıza bir şeyi ispat etmek zorunda değilim algı problemleri ile yaştan dolayı artık uğraşamıyorum malum :)