Zikirmatik Prof.Dr.Mehmet Okuyan

çelebiler

Kıdemli Üye
Sen idda ediyorsun. Sadece kuran yeter diyorsun. Anlat hadi onlar namazı kurandan nasıl öğrenecek.

Aklını kullanmıyorsun.Ben sana deva olamam doktora git.

Ya da istanbul'da meşhur bir hoca var Mazhar Osman Hoca bi üflesin sana

çelebiler

Kıdemli Üye
Ben referans Göstermedim yanlış hatırlıyorsunuz da bu ne saygısız bir iddia dır, daha ilk maddeden cozutmuşsunuz, bu ne çirkin bir iftiradır.

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Her zaman yaptıkları şey çok şaşırmamak lazım.

nefahtü

Kıdemli Üye
1.Kuran ile hadis ve sünnetler ile ve tasavvuf ilmi ile yaşayanlar .
2.Sadece Kuran diyenler..

Daha ne kadar açık olabilr bir grup sadece Kuran diyor , diğerleri Tabiki KURAN diyor ve ekliyor Peygamberimizn sav hadisleri sünnetleri ve bu yolda giden büyüklerin yaptıkları..

Fazladan çalışan bir grup var neden böyle göremiyorsunuz..Taktir edeceğinize , Allah c.c bize de nasip etsin diyeceğinize bir de yapanlara daha fazla yakınlaşmak için çalışanlara saldırıyorsunuz..

alanyali07

Kıdemli Üye
Çok güzel ben bu tespiti bu sözü söylediğim @abdullah birisi kardeşimizden beklemiştim.Olsun değindiğin iyi oldu.

Sarraflar altının hasını sahtesinden nasıl ayırır?Bu "bu hastır" dediklerini mi kabul ederiz yoksa onların da altının hasını sahtesinden ayırdıkları birşey varmı?
bir bakışta anlayan bile var..ona takılma hacı..
sonuçta sarraf anlar ehli anlar..

Mihenk taşı değil mi?

Dinin mihenk taşı nedir?Kuran değil mi?
Kuran mihenk dersek, kimin anladığı Kuran mihenk olacak hacı..
Edip yükselin mi,Yaşar Nurinin mi,Süleyman ateş mi, Zekeriya beyaz mı ,İskender Evrenosoğlu mu ya da internette forumlarda birsürü farklı Kuran yorumu sunan kişilerin Kuranı mihenk mi ?
Zaten Kurandan çıkarılan yorumlarımız da mihenge ihtiyaç duyulacak..
o sebepten işte diğer konuda değindiğim münazara usulünde hadisleri,sahabeden tabiinden nakilleri,mezhepleri kabul etmeyenle diğer cüzi konular tartışılması boşa kürek çekme oluyor..
Mehmet okuyan ,mesela geçen gün tvdeydi, kendinden emin konuşuyordu,yorumlar yapıyordu Hz. Adem ve yaratılış hakkında..Ademle beraber başka insanlar da yaratılmıştır diye düşünüyorum dedi,kardeşler arası evliliği reddetmek için yorumluyordu bunu,kendince ayetler çıkardı yorumladı..
ama karşısındaki adam tek bir örnek verdi,ayetlerde tüm insanlığa Ademoğuları diye hitap edilir dedi, MEhmet okuyan eveledi geveledi,pek bi cevap veremedi..
kim hakem olacak bu farklı yorumlarda..
Yani demem o ki, Kurandan yorumlar çıkaran kişiler bile mihenge vurulur..Miheng nedir.. ? Kuran,sünnet,icma gibi deliller vardır..
he sen kabul etmiyorsun..o ayrı konu..

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Ben referans Göstermedim yanlış hatırlıyorsunuz da bu ne saygısız bir iddia dır, daha ilk maddeden cozutmuşsunuz, bu ne çirkin bir iftiradır.

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Referans almıştın demiyorum almıştınız diyorum hani şu Bayraklı konusunda sizin ekibinizden çelebiler referans almıştı.

Sizinle aynı görüşleri savunan çelebiler adındaki şahıs Bayraklıyı doğru hoca olarak görmekte siz aynı görüşte değilmisiniz onu soruyorum.
çelebiler ile seni aynı istikamette gördüğüm için çelebilerin referans gösterdiği Bayraktar Bayraklı herhalde sizinde değer verdiğiniz şahsiyetlerdendir diye düşündüm yanılıyormuyum?

Ayrıca Bayraklı görüşlerinde doğrumu yanlışmı?

Bayraktar Bayraklı görüşleri:

*Peygamber Efendimiz’e (sav) saygısı yoktur.

*Mezhepleri kabul etmez, geçmiş büyük alimlere kötü konuşur.

*Mezhep imamlarını bölücülükle suçlar.

*Kadının mirasta erkeğin yarısını aldığı hükmünü inkar eder.

*Ölen kimse için Kuran okumak şirktir, demiştir.

*Kadının başı açık ve erkeklerle birlikte namaz kılabileceğini savunur.

*Kadın erkek tokalaşması caizdir, der.

*Hz. İsa’nın (a.s.) inişini inkar eder.

*Seferiliği inkar eder.

*Kabir azabını inkar eder.

*Namazları cem etmeyi bütün hayata yaymıştır.

*Kadının seyahate çıkması için mahrem şartını inkar eder.

*Tarikati, tasavvufu şirk sayar.

*Modernisttir.

çelebiler

Kıdemli Üye
bir bakışta anlayan bile var..ona takılma hacı..
sonuçta sarraf anlar ehli anlar..

Kuran mihenk dersek, kimin anladığı Kuran mihenk olacak hacı..
Edip yükselin mi,Yaşar Nurinin mi,Süleyman ateş mi, Zekeriya beyaz mı ,İskender Evrenosoğlu mu ya da internette forumlarda birsürü farklı Kuran yorumu sunan kişilerin Kuranı mihenk mi ?
Zaten Kurandan çıkarılan yorumlarımız da mihenge ihtiyaç duyulacak..
o sebepten işte diğer konuda değindiğim münazara usulünde hadisleri,sahabeden tabiinden nakilleri,mezhepleri kabul etmeyenle diğer cüzi konular tartışılması boşa kürek çekme oluyor..
Mehmet okuyan ,mesela geçen gün tvdeydi, kendinden emin konuşuyordu,yorumlar yapıyordu Hz. Adem ve yaratılış hakkında..Ademle beraber başka insanlar da yaratılmıştır diye düşünüyorum dedi,kardeşler arası evliliği reddetmek için yorumluyordu bunu,kendince ayetler çıkardı yorumladı..
ama karşısındaki adam tek bir örnek verdi,ayetlerde tüm insanlığa Ademoğuları diye hitap edilir dedi, MEhmet okuyan eveledi geveledi,pek bi cevap veremedi..
kim hakem olacak bu farklı yorumlarda..
Yani demem o ki, Kurandan yorumlar çıkaran kişiler bile mihenge vurulur..Miheng nedir.. ? Kuran,sünnet,icma gibi deliller vardır..
he sen kabul etmiyorsun..o ayrı konu..

Olur mu hacı?Sen sarrafı otorite kabul etmiş oluyorsun o zaman aşşağıda söylediklerinin de hükmü kalmıyor.Sarrafa teslim oluyorsun teslim olman gereken Allah'tır.

Kimin Kuran yorumu olacak senin Kuran yorumun.Allah herkese hitap ediyor.Sen yukarıda saydığın isimleri beğenmiyorsun ben de başkalarını beğenmiyorum ne farkı kalır.

Herkes kendi anlayacak.

Mehmet Okuyan cevap vermiştir ya da verememiştir.Ne yapalım şimdi.

Sen de herkes hakkında soru soruyorsun şeyhlerin kaza ve kaderi yönlendirdiğine inanıyor musun?buna cevap vermedin.

Yoktur canım Kuran'a göre Kuran'dan başka bir delil.Allah kabul etmiyor kendi sözlerinden başka bir sözle din oluşturmamızı.

lafons7275

Kıdemli Üye
Aklını kullanmıyorsun.Ben sana deva olamam doktora git.

Ya da istanbul'da meşhur bir hoca var Mazhar Osman Hoca bi üflesin sana

aklını kullan da bize sadece kuran ile nasıl namaz kılınacağını göster. Bırak bu ucuz numaraları. Gösteremiyorsan adam gibi itiraf et. Saldırarak olmaz bu işler.

çelebiler

Kıdemli Üye
aklını kullan da bize sadece kuran ile nasıl namaz kılınacağını göster. Bırak bu ucuz numaraları. Gösteremiyorsan adam gibi itiraf et. Saldırarak olmaz bu işler.

En az on kere anlattım.Anlama özürlüsün yapacak birşey yok.

Neyi itiraf edicem?

Ebu Computer

Kıdemli Üye
1.Kuran ile hadis ve sünnetler ile ve tasavvuf ilmi ile yaşayanlar .
2.Sadece Kuran diyenler..

Daha ne kadar açık olabilr bir grup sadece Kuran diyor , diğerleri Tabiki KURAN diyor ve ekliyor Peygamberimizn sav hadisleri sünnetleri ve bu yolda giden büyüklerin yaptıkları..

Fazladan çalışan bir grup var neden böyle göremiyorsunuz..Taktir edeceğinize , Allah c.c bize de nasip etsin diyeceğinize bir de yapanlara daha fazla yakınlaşmak için çalışanlara saldırıyorsunuz..

Sayın @nefahtü

Yazdıklarınızda haklısınız orta yolu bulmak lazım.

Bir belgesel izlemiştim Ruslar Afganistan'ı işgal etmiş sokaklarda rus askerleri geziyor ama bazı Afganlılar evlerinin bahçelerinde toplanmış zikir çekiyorlardı.

Bu görüntü çok zoruma gitmişti.

Ülken işgal edilmiş, sokaklarda rus askerleri geziyor sen hala zikir çekme derdindesin.

Yukarıdaki 12 Helikopter videosunu izlemişsinizdir.

Bu ve buna benzer olağan üstü olaylar sadece tasavvufta tarikatlarda değil hemen hemen her inanışta her toplumda var.

8 bölümlük İtalya belgeseli izlemiştim, orada bu olağan üstü olaylardan fazlası ile bahseiliyordu. :)

Örneğin dağdan büyük bir kaya kopmuş köye doğru yuvarlanıyormuş, rahip ellerini kaldırıp dua edince köyün biraz üstünde kaya durmuş evleri yıkmamış falan filan.

Buna benzer binlerce doğa üstü olay.

İnsanın doğasında bu var, bilinmeyen ve korkulacak bir şeylere inanma ve iman etme isteği.

Uhud savaşında sahabeler üzerine bir zırh giyerken peygamberimiz ne yaptı ''Ben peygamberim bana birşey olmaz, ben vazifeliyim'' diye zırh giymedi mi.

Aksine herkes tek zırh giyerken peygamberimiz üst üste iki zırh giydi.

Uhud savaşının neticesi ne oldu, müslümanlar yenildi.

Peygamberimiz istese dua etse Allah kafir ordusunu yerle yeksan etmezmi idi, neden bunu dilemedi.

Uhud savaşında peygamberimiz yüzüne aldığı bir darbe ile yüzü kan içerisinde kaldı, giydiği zırhın halkaları yanağına girdi.

Sahabelerden biri peygamberimizin yanağına giren zırh halkalarını dişleri ile tutarak çıkardı.

Peygamberimiz iki zırh giymesine rağmen yaralanacak yüzü gözü kan içinde kalacak ama 1000 küsür sene sonra gelen bir evliya dua edip 12 İsrail helikopterini düşürecek.

İnanalım mı, peygamberimize tanınmayan bu lüx bir evliyaya neden verilsin.

Allah Kuran-ı Kerimde açık açık söylüyor, yahudiye değil hristiyana değil müslümana değil çalışana veririm diye.

Kafirlerde bugün gece gündüz çalışıyor.

Bizimkiler ise zikir derdinde tasavvufta kademe atlama derdinde.

Dua edeceğiz Allah 12 İsrail helikopterini düşürecek, tövbe haşa Allah tetikçimi.

Duanın tesirine fazlası ile inanan bir insanım.

Ama karşı olduğumuz mesele hiç bir şey yapma, çalışma üretme tedbir alma sonra dua et Allah seni korusun.

Bu Allah'ın razı geleceği bir durum değildir.

Çalışırsın didinirsin geceni gündüzüne katarsın en son Allahtan yardım dilersin.

Selam ve dua ile...

lafons7275

Kıdemli Üye
Deravurdi, Said el-Makberî'den rivayet etti ki, Ebu Hüreyre, Rasûlullah (s.a.v.)'a şöyle demiştir:

'Ya Rasûlallah, kıyamet gününde insanlar arasında senin şefaatin sebebi ile en mutlu olacaklar kimlerdir?

- Ey Ebu Hüreyre, bu soruyu senden önce başkasının sormayacağı*nı anlamıştım. Çünkü sen insanlara çok tutkulusun. Onlar üzerine tit*rersin. Kıyamet gününde benim şefaatim sebebi ile en fazla mutlu ola*cak kimse, gönülden ve ihlasla lâilahe illallah diyendir."

lafons7275

Kıdemli Üye
Bir belgesel izlemiştim Ruslar Afganistan'ı işgal etmiş sokaklarda rus askerleri geziyor ama bazı Afganlılar evlerinin bahçelerinde toplanmış zikir çekiyorlardı.

Bu görüntü çok zoruma gitmişti.

Ülken işgal edilmiş, sokaklarda rus askerleri geziyor sen hala zikir çekme derdindesin.

Uydurma hikayeler anlatarak milleti zikirden soğutma.

Yok belgeselde izlemiş de yok sokaklarda ruslar varmış da, adamlar buna rağmen zikir çekiyormuş da rusları umursamıyormuş. Yalanın dik alası.

Hadi getir o belgeseli desem, hık mık, gık cık yaparsın.

lafons7275

Kıdemli Üye
Ebu Hüreyre diyor ki:

"Ömer b. Hattab’ın yanına gittim. Onu ayakta bekledim. O namazdan sonra tesbihatla uğraşıyordu, bekledim. Tesbihatı tamamladıktan sonra yanına yaklaştım, ona dedim ki:

- Bana Allah'ın kitabından birkaç âyet okut (böyle demekle ben, onun bana yemek yedirmesini istiyordum. Başka bir amacım yoktu.)"

Bana, Al-i îmrân sûresinden birkaç ayet okuttu. Evine varınca içeri girdi. Beni kapıda bıraktı. Ben de herhalde elbiselerini çıkaracak, ailesine benim için yemek hazırlamalarını emredecek diye düşündüm. Ama birşey hazırlamalarını emredecek diye bekledikten sonra kalkıp yürümeye başladım. Yolda Rasûlullah (s.a.v.) benimle karşılaştı, konuştu ve dedi ki:

- Ey Ebu Hüreyre, bu gece senin ağzından çok şiddetli bir koku geliyor.

- Evet ya Rasûlallah, ben oruçluydum, ama henüz iftar edemedim. İftar için yiyecek birşey de bulumadım.

- Benimle gel. Kendisiyle birlikte yürümeye başladım, evine vardık. Siyahı bir cariyesini çağırdı. Ona şu emri verdi:

- Bize o yemek tabağını getir. Cariye bir yemek tabağı getirdi. Tabakta yağ ve süt bulaşığı vardı. Biraz arpa ekmeği kırıntısı vardı, yenilmişti. Kenarında azıcık birşeyler kalmıştı. Besmele çekip yemeğe başladım. Doyuncaya kadar yedim."

lafons7275

Kıdemli Üye
İmam Ahmed b. Hanbel, Ebu Hüreyre'nin şöyle dediğini rivayet etmiştir: "Ben her gün Aziz ve Celil olan Allah'tan 12 000 kez mağfiret dilerim. Bu da benim diyetim miktarıncadır.'

îmam Ahmed b. Hanbel'in oğlu Abdullah'tan rivayet olunduğuna göre Ebu Hüreyre'nin 2.000 düğümlü bir ipi varmış.Uyumadan önce bu düğümler sayısınca tesbih çekermiş.

çelebiler

Kıdemli Üye
Allah Resulüne atılan bu iftiralar,ahirette size iyilik olarak geri dönmez.