Zikir, Dua, Tevbe Ve Istigfar

_ikLiL_

VUSLATA HASRET.....
ZIKIR, DUA, TEVBE VE ISTIGFAR

Ebu Hureyre'nin (r.a.) haber verdigine göre:
Allah Resulü (a.s.) söyle buyurmustur: "Süphesiz Aziz ve Celil Allah söyle buyurur: Ben kulumun beni zannettigi gibiyim. Kulum beni anarken ben muhakkak onunla beraber bulunurum. Eger o beni gönlünde gizlice zikrederse, ben de onu gönlümde zikrederim. Eger o beni bir cemaat içinde zikrederse, ben de onu o cemaatten daha hayirli bir cemaat içinde zikrederim. Kulum bana bir karis yaklasirsa, ben ona bir arsin yaklasirim. Kulum bana bir arsin yaklasirsa, ben ona bir kulaç yaklasirim. o bana yürüyerek gelirse, ben ona kosarak varirim."
Sahih-i Müslim'deki hadis numarasi: 4832

Ebu Hureyre'nin (r.a.) rivayet ettigine göre:
Hz. Peygamber (a.s.): "Allah'in kendine has doksan dokuz ismi vardir. Her kim bunlari ezberlerse Cennete girer. Süphesiz Allah tektir, teki sever" buyurmustur.
Sahih-i Müslim'deki hadis numarasi: 4835

Enes b. Malik (r.a.)
Allah Resulü (a.s.) söyle buyurdu: "Sizden biriniz dua ettigi zaman azimli ve kararli olsun. Ve sakin: Allahim, dilersen bana ver! demesin. Çünkü Allah'i zorlayacak (hiç bir kuvvet) yoktur" demistir.
Sahih-i Müslim'deki hadis numarasi: 4837

Ebu Hureyre'den (r.a.) rivayet edildigine göre:
Allah Resulü (a.s.) söyle buyurmustur: "Biriniz dua ettigi zaman sakin: Allahim, dilersen beni affet demesin. Kesin, kararli ve azimli istesin, ragbeti büyültsün. Çünkü Allah'a, verecegi hiçbir sey büyük gelmez."
Sahih-i Müslim'deki hadis numarasi: 4838

Enes b. Malik (r.a.)
Allah Resulü'nün (a.s.) söyle buyurdugunu söylemistir: "Sizden biriniz basina gelen herhangi bir zarardan dolayi sakin ölümü temenni etmesin. Mutlaka isteyecekse: Allahim, yasamak benim için hayirli ise beni yasat. Benim için ölmek hayirli ise beni öldür! desin."
Sahih-i Müslim'deki hadis numarasi: 4840