Zeki Alasya: Metin'i Mason Yapamadım! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Zeki Alasya: Metin'i Mason Yapamadım!

Dergaz

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
31 Ara 2007
Mesajlar
1,685
Puanları
0
Yaş
35
Türk sinema ve tiyatrosunun en ünlü oyuncu ve yönetmenlerinden Zeki Alasya, neden Mason olduğunu açıkladı.Türk sinema ve tiyatrosunun en ünlü oyuncu ve yönetmenlerinden Zeki Alasya, neden Mason olduğunu açıkladı. Star gazetesinden Murat Menteş'e konuşan Alasya, partneri Metin Akpınar'ı Mason yapamamaktan şikayet etti. İşte o röportajın ilgili bölümü...

Masonlukla bir ilginiz var mı?


Ben Masonum.

Masonların dünyayı yönettiği söyleniyor. Siz de yönetiyor musunuz?


Hayır, dünyayı yönetmiyorum. Masonluk bir ahlak ve kardeşlik sistemidir. Bir din değildir kesinlikle. İnsanların kardeş olması gerektiğini öne çıkaran bir yapıdır. Çok kötü tanınıyor. Ben Mason olmaya kalktığım günlerde ailem dehşete kapıldı.

Ne zaman Masonluğa geçtiniz?


15 sene oldu.

Metin Akpınar 'Zeki bana Mason olmayı önerdi, kabul etmedim' diye bir açıklama yapmıştı. Öyle mi sahiden?

E tabii, ben Mason olunca, Metin'in de Mason olmasını istedim. Fakat yanaşmadı.

Kimler Mason oluyor?

Mesleğinde ileri gitmiş kişiler kabul ediliyor. Zenginlerin toplandığı bir yer değildir. Ben Mason olduğumda kiralarımı ödemekte zorluk çekiyordum.

Kaç Mason var?


Dünyada 6 milyon, Türkiye'de de 15 bin. Masonluk ulusal bir kuruluştur. Sanıldığı gibi kökü dışarıda, Siyonist filan değildir. Ateistseniz Mason olamazsınız.

Hangi dinden olmak gerekiyor?


Belli bir dinden ziyade, Yaratıcıya inanmak gerekir. Yaratıcı'ya 'Evrenin Ulu Mimarı' diyoruz. Bence çok güzel bir tabir. Masonluğu vahşi ve aşağılık bir şey olarak anlatan kitaplar okumuştum. Halbuki ahilik, Bektaşilik, Mevlevilik gibi bir oluşum.

Masonluk size çok şey kattı mı?


Çok. Sabırlıydım, sabrım arttı. Paylaşmayı severdim, paylaşımcılığım arttı. Üç-beş kişi bir araya gelip saçma sapan şeyler konuşuyorduk. Futbol, para, kadınlar, dedikodu... Bir arayışa girmiştim. Masonlukta karar kıldım. Çok memnunum.

Çok ilginç... Masonlar genellikle Masonluklarını gizler.


Evet. Başlarına bir şey gelecek diye korkuyorlar. Mesela Devlet Tiyatrosu'nda çok Mason var, söylese işinden olacak.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı üstadım?


Bu üstat lafını çok severim, biz Masonlar çok kullanırız... Hayatta her şey olur, para gelir, şöhret gelir, bilgi gelir... Hepsinden önemlisi iyi insan olmaktır.
sonhaberler
 

BiR GaRip YoLcU

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
22 Tem 2007
Mesajlar
34
Puanları
0
hiiç şaşırmadım..
 

özlem_ce

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
2 Ağu 2010
Mesajlar
19
Puanları
0
masonluk kardeşlikmidir uşaklıkmıdır? nasılda gözler kalpler mühürlü halbuki müslümanlık insana efendiliği sunuyor ama heyhat insanlar kendini uşaklıkta buluyor...
 

Serare

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
13 Şub 2010
Mesajlar
813
Puanları
28
Yaş
11
Ben Mason olduğumda kiralarımı ödemekte zorluk çekiyordum.
Neden mason olduğunu anlatmış aslında :)
(Artık zorluk çekmiyordur)

Pek çok kimse kendini, çıkarlarını düşünerek gücü arkasına almak ve daha iyi yerlere gelmek, daha fazla kazanmak, isteklerine ulaşmak için mason olur.

Gerçekten de mason olduktan sonra bu teşkilatın pek çok yardımını görür.

Benim de gözlemlediğim ve sanatçılığı hiçbir işe yaramayan ve halk tarafından fazla sevilmeyen kimseler (özellikle bir kimse) var mesela ve bu kimseler sürekli desteklenerek kendilerine muhakkak dizilerde, proğramlarda bir rol verilmekte.

Azıcık gözlemleyen bunu farkeder.

Sevgiler.
 

Yed-i Beyza...

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Tem 2010
Mesajlar
39
Puanları
0
Masonluk ile ilgili çok sayıda kitap ve oluşumun yapısı, ilgi alanları ve faaliyetleri konusunda çok çarpıcı yüzlerce binlerce tespit bulunmakta ise de ben konuyla ilgili kısa ve öz bir açıklama yapmaya çalışıcam:

Masonluk; en üst yönetim kademesi RT ve Senhedrin olan Siyonizm'in en alt tabakasıdır..5700 küsür senedir dünyayı kontrolüne almak için tüm gücüyle çalışan Kabbala öğretisinin "vücudu" konumundaki Siyonizm, kurduğu Masonik yapılanma vasıtasıyla ilgili ülkenin ileri gelen siyasetçileri, medya yöneticileri, sanatçıları, sermayeye hükmeden büyük şirketlerin yönetim kademelerini oluşturan zevat ve sivil toplum kuruluşlarının ileri gelenlerini bünyesine almak suretiyle bu önemli kişi ve grupları kontrolünde tutmakta, Siyonizmin hedefleri doğrultusunda "kendilerine biçilen pay oranında" kullanmaktadır.
Refah Yol Hükumeti dönemindeyken; bir şekilde ele geçirilen ve Kanal 7 Televizyonu'nda günlerce ana haber bülteninde gösterilen Türkiye'de yapılan Masonik bir ayin esnasında Şeytan'a tapma törenlerini hepimiz izledik..İşin içerisindeki bir mason olarak Zeki ALASYA'nın tüm bu gerçekleri bilmiyor olması fiziken mümkün değil..Dolayısıyla kendisiyle yapılan röportajda kaçamak ve yuvarlık cevaplarla yöneltilen soruları geçirtirmiş sadece..
 

Ebu'l-Feth

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
6 Ocak 2008
Mesajlar
648
Puanları
43
Rabbim(C.C.) fırsat vermesin... Biri de çıkıp yoğurdum ekşi demiyor, demezde... Ama çok hoş çünkü deşifre oluyorlar artık eskisi gibi değil çok şükür...
 
Üst