Zeka Vakfı : "Devlet memurlarının IQ'sü düşük"

alanyali07

Kıdemli Üye
Zeka Vakfı üyesinden olay açıklama 'Devlet memurların IQ'su düşük'
1917062-X6a9ln.jpg

TÜRKİYE Zeka Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Ekonomi Uzmanı Dr. Şeref Oğuz, katıldığı bir programda toplumdaki IQ seviyesi yüksek insanların kaybedildiğini belirtti. Yapılan araştırmalarda suç örgütlerinin IQ seviyesinin 120-130 olduğunu dile getiren Oğuz "Devletin ortalama aldığı kişilerin IQ seviyesi 80-82" dedi.

TÜRKİYE Zeka Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Ekonomi Uzmanı Dr. Şeref Oğuz, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde (İSTE) ‘Gelin Yetenekli İnsanlarımızdan Kurtulalım’ konulu konferans verdi.
Her toplumun yüzde 2'sinin zeki ve yetenekli insanlardan oluştuğunu belirten Şeref Oğuz, "Bu Amerika’da da, Türkiye’de de böyle. Ama toplumların kaderini bu yüzde 2’ye nasıl davrandıkları belirliyor. Ya devlet başkanı yapıyorsun, cihan imparatoru oluyorsunuz, uygarların efendisi oluyorsun. Ya kuzgun leşe yapıyorsun. Bir ülkenin en büyük sermayesinin onlar olduğuna inanıyorum" dedi.

ZEKİ YÖNETİCİLERE İHTİYAÇ VAR
Türkiye Zeka Vakfı’nı 26 yıl önce Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile birlikte kurduklarını söyleyen Oğuz Şöyle devam etti:
"Ben bir şey keşfettim. Bu zeki ve yetenekli insanları devlete milletime, şirketlere sokmak için onlardan daha zeki ve yetenekli insanlara ihtiyaç var. Şöyle bir analoji kullandım. Siyah beyaz TV üzerinden renkli reklam yapmak nasıl imkansızsa, ya da sağır birini O Ses Türkiye’de jüri yapıyorsun. Ya da kör birini dünya güzellik yarışmasında jüri üyesi yapıyorsun.

KPSS İLE ELENİYORLAR
Biliyorsunuz KPPS ile devlet insan alıyor. KPSS şu benim baktığım noktada. Birinci şart asla seçenek oluşturma, yeni şeye karşı enteresan bir sosyal gen, direnen gen, asla seçenek oluşturma. Çünkü ben sizin için şuraya 5 tane seçenek koydum. Her biri hijyen. Bunun dışında hasta olduğun zaman asla giremezsin. Çünkü onu eliyor. Bunun dışında bir başka seçenek varsa zaten direk kaybediyorsun.

'IQ'SU DÜŞÜKLER YÜKSEK OLANLARLA MÜCADE EDİYOR'
İkincisi yüzde 20 ihtimalle 1/5 ‘i eder, sallasan bile yüzde 20 ihtimalle bu işe gerekli olan yapıyı bunun arkasına sakladım. Bunun seçtiğiniz zaman devletin ortalama aldığı kişinin IQ seviyesi 80-82. Çok enteresandır Almanya’daki devlet memurları sınavlarına baktık, 96 çıktı.

Ve tuhaftır, suç örgütleri ile yapılmış araştırmalar vardır, onlar 120-130 düşünebiliyor musunuz 82 IQ ile aldığı birisi 120-130 IQ’lu bir haydutla ya da bir rakiple savaşmak durumunda. Bu Türkiye için gerçekten çok büyük bir sıkıntı.”

Zeka Vakfı üyesinden olay açıklama 'Devlet memurların IQ'su düşük'

Son düzenleme:

iftayfun

İhvan Forum Üye
İyiymiş :D Çoğu sınavdan hak ederek gelmediği için olabilir aslında. Öyle akraba eş dostu bedavaya sokarsan olacağı bu :D

Hakperest

Kıdemli Üye

alanyali07

Kıdemli Üye
haberde suç örgütleri daha zeki oluyor demiş de, o tipte zeki kişileri zaten devlet kadrosundan temizlemeye çalışıyoruz :D

devletteki yolsuzluk, rüşvet haksız kazanç,zimmetine para geçirme,torpil vesair bunlara baksan da suç örgütlerindeki benzer zekalara rastlamak mümkün olabilir..

demekki tek kriter zekilik olmamalı diye buradan zeka vakfına bir "akıl" vermek isterim.. :)

ihvanistanbul

AkhenAton
Zeki insanlar memur olmaz zaten
Bunu anlayamadın mı
IQ un kaç ihvan, bir memurdan farkın yok gibi
bilmiyorum sen sorunca internetteki ilk testi uyguladım :D haliyle gerçekci değil.
bide sen denesene kaç çıkacak merak ettim
iq testi.jpg

Puanlama kriteri Türkiye ortalaması sanırım.

Screenshot_3.jpg

Hakperest

Kıdemli Üye

Hakperest

Kıdemli Üye
hahahahaahaaaaa
akşam akşam bi de senin sayende güldüm. sağol la akperest
Testi o nedio vb. Sitelerden yaptıysan 30-40 fazladan puan verirler, ee müşteri her zaman haklı ve velinimettir. Bu sonuçla memurlardan çok da farklı değilsin
90 ile 120arasısın muhtemelen ama duygusal zekan için aynısını diyemem
60 ile 75 falan anca çıkar
Çünkü kin ve nefret kalbi fena yorar
Hade canım dükkanın önünü kapama

ihvanistanbul

AkhenAton
Testi o nedio vb. Sitelerden yaptıysan 30-40 fazladan puan verirler, ee müşteri her zaman haklı ve velinimettir. Bu sonuçla memurlardan çok da farklı değilsin
90 ile 120arasısın muhtemelen ama duygusal zekan için aynısını diyemem
60 ile 75 falan anca çıkar
Çünkü kin ve nefret kalbi fena yorar
Hade canım dükkanın önünü kapama
la sitenin ismi yazıyor görselde sende yaptır aynı yerden merak ettim.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Evet yazılarınızdan IQ su düşük memurlarca yetiştirildiğiniz belli oluyor. Nasıl da sarılmışsınız başlığa :)

t@mam

Üye

dürüst olun

Son düzenleme: