zaman makinası

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
abdülgadir geylani bi cuma vaazında "allah dilerse zaman içinde zaman yaratabilir"o esnada vaazı dinleyen bi adam içinden "nasıl olur"sorusu geçer
cuma namazı bitmiştir ,adam dereye su içmeye gider eğilirken fazla eğilir ve suya düşer sudan çıkmaya çalışırken başında bi yaşlı kadın olduğunu kendisininde kadın olduğunu farkeder uzun müttet orda yaşar .evlenir çocukları
olur.yine bi gün bu adam(kadın) çamaşır yıkamaya dereye gider çamaşır yıkarken suya düşer .sudan çıkarken kendini adam olarak buluyo.cuma namazı için abdest alıyo cuma sohbetinde geylani "zaman içinde zaman" sözünü söylüyor. adam tekrar nasıl diye aklından geçiriyo geylanide sohbetin ortasında ona dönüyo ve hala anlamadın mı diyo

yukarıda anlattığım olayı bi sitede okumuştum şu an bilim adamları bu konuda çalışmalar yapıyorlarmış
acaba gerçekten böyle bi icat olacak mı ?bu konudaki görüşleriniz nedir? bu tarz sitelerin ismini verebilirsiniz?
görüşleriniz nedir?

mustafa

Profesör
sanmam böyle bir şey olacağını aklımada yatmıyor zaten

hamide

Profesör
insanın aklına yatmaması normal ama

Allah dilerse olmayacaklar olur

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
bu konu benimde aklımda soru işretleri açtı .gittim bizim cami imamına sordum
"allah için hiçbir zorluk yoktur.ol dedimi olur.ister zamanda yolculuk yaptırır.ister şeklini değiştirir insanın...

kady

Üye
yukarıda anlatılan olay gerçek mi? yani kaynak nedir? herkes kafasından senaryolar yazıp yayınlayabiliyor...

bu hıkayeyı bır kac yerde okumustum

ben behluldane ve harun reşit arasında bılıyodum ama yanılıyor olabılırımde

acaba olurmu olmazmı dıe dusunmuyorum bıle

basını eg bı cıcege bak etrafda gezınen bır sınege bak
onu yaradan ıcın zor dıe bır sey yok
ol demesıyle bu alem yaradılmıssa zaman ıcın de zaman da olur

Zeynep Özmen

Kevok_84
zaman makinası olmuş olsa herkes geçmişe gitmek ister o zamanda din'in bir anlamı kalmaz din imtihandır yanı imtihan sırrına aykırı bu makina :D

mühür

Üye
zaman makinası olmuş olsa herkes geçmişe gitmek ister o zamanda din'in bir anlamı kalmaz din imtihandır yanı imtihan sırrına aykırı bu makina :D

Evet bu yönden haklısın sanırım imtihan sırrına aykırı olurdu

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
imtihan sırrına aykırı diyosunuz ama bu şu anlama gelmea allah yapamaz
haşa böle düşünüyosanız yanlış düşünüyosunuz allah için hiçbir zorluk yoktur
ol dedimi hemen herşey olur

johncoffey07

Asistan
abdülgadir geylani bi cuma vaazında "allah dilerse zaman içinde zaman yaratabilir"o esnada vaazı dinleyen bi adam içinden "nasıl olur"sorusu geçer
cuma namazı bitmiştir ,adam dereye su içmeye gider eğilirken fazla eğilir ve suya düşer sudan çıkmaya çalışırken başında bi yaşlı kadın olduğunu kendisininde kadın olduğunu farkeder uzun müttet orda yaşar .evlenir çocukları
olur.yine bi gün bu adam(kadın) çamaşır yıkamaya dereye gider çamaşır yıkarken suya düşer .sudan çıkarken kendini adam olarak buluyo.cuma namazı için abdest alıyo cuma sohbetinde geylani "zaman içinde zaman" sözünü söylüyor. adam tekrar nasıl diye aklından geçiriyo geylanide sohbetin ortasında ona dönüyo ve hala anlamadın mı diyo

yukarıda anlattığım olayı bi sitede okumuştum şu an bilim adamları bu konuda çalışmalar yapıyorlarmış
acaba gerçekten böyle bi icat olacak mı ?bu konudaki görüşleriniz nedir? bu tarz sitelerin ismini verebilirsiniz?
görüşleriniz nedir?

Bu bi icat değil ki olsa olsa hikmet olsa gerek..İcat bilimle ilgilidir..Ve bilim böyle şeylerle ilgilenmezz...Ayrıca bu olayın gerçekliğine gelince ALLAH herşeye kadirdir..

gul_irana

Üye
Allah Ol Dedikten Sonra Hersey Olur. Ben Zamanin Genisleyecegine Inaniyorum Bununla Ilgili Hatta Bir Dua Var Tam Olarak Hatirlamiyorum Ama Ya Rabbim Zamanini Genislet Diye.
Orada Zaman Makinasi Diye Birseyden Bahsetmiyor. Zamanin Gecmesi Dunyada Vardir.