Zaman gazetesi ve samanyolu tv kapanmalı mı?

efonaltı

Kısıtlı Erişim
seçim sonrası bir işe benziyor..samanyolu tv avrupa uydusundan çoktaaan yedek kanalı ayırtmış bile..

talib

Kıdemli Üye
Türksat tan çıktığı anda sadece şakirtlerin izlediği bir kanal haline gelir. PKK'nın kanalı gibi olur o manada. Etkisi çok büyük kırılır.

Enes

İhvan Forum Üye
Bir zamanlar "sağduyu" diye bir kavram vardı. Bugünlerde yokluğu sıkça canımızı acıtan bir duruş biçimiydi.

Toplum 3 taraftan o kadar kutuplaştı ki artık kendinden olmayana tahammül diye bir şey kalmadı.

Çok değil 2 yıl önce beraber "otladığımız" kişiler şimdi bizlere "ak koyun" demeye başladı. Bugün twitterda bir arkadaş adanmışlıktan söz ettiği sayfasında bir de şahsıma "ak koyun" deme nezaketini gösterdi. Suçum "tarkan konseri ve diyanet başkanının makam aracına maliyet kıyaslaması" idi.

Beraber "otladığımız" diyorum zira "koyun" suçlaması kendinden olmayanı aşağılamak için elit ve kemalist kesim tarafından türetilmiş bir suçlama idi. Bundan daha önce hiç gocunmadım ama sözüm ona "adanmış" arkadaş kullanmaya başladığına göre kafama dank etti. Hiç güzel bir gündemimiz yok maalesef. Her ne kadar "bir yerlerin domuzu olmaktansa kendi memleketimizin koyunu" olalım aforizmasını patlatmış olsam da yine de içim rahat değil.

Cumaya gidiyorum yanımda saf tutan kişilerin ezanımıza dahi kast eden partinin peşinden koştuğunu düşününce ürperiyorum.

Adam mahmut tanal'ı göklere çıkarırken Nabi Avcı'yı kafirlikle itham ediyor.

Dünyaca malumdur ABD senatörleri yahudi lobisi güdümünde olmak zorundadır. Senatörlere hangi güç Türkiye aleyhinde mektup yazdırmış ve yayınlatmıştır?

Eskiden yahudinin sevmediğini sevmeye çalışırdık şimdi yahudinin temiz kaldığı günlere şahit oluyoruz.

Din ve maneviyat adına yenilmedik terane bırakmayan müslümanlarla cuma namazı kılıyoruz!

Müslümanlar iktidar savaşına dönem dönem çok şeyi feda ettiler de bir din alimi bu denli iktidar hırsı ile ne ara doldu bunu anlamak zor.

Şimdi de "tvleri kapatılsın mı" diye tartışıyoruz. İçimdeki nefret "evet yerle yeksan olsunlar" diyor... Sonra vicdan bunu bastırıyor; bir empati kur bakalım...

Islah mümkün değil belki her iki taraf içinde...

Dualar kifayetsiz kalıyor çünkü samimiyet sıkıntısı var.

Adam elini göğe kadar kaldırıp lanetler okuyabiliyor. Benim bildiğim mazlumun içli bedduası çok hızlı tutar...

Rüyalarla dizayn edilen bir YIĞIN var... Maalesef topluluk olmaktan çıktılar ve yığın oldular...

Ve biz... Aldatılma duygusu ile nefretle saldırıyoruz... Aldatılmak kadar kötü bir duygu yokmuş meğer...

Yazık oldu Müslümanlara...

Ve çok yazık oluyor!

hirahos

Kıdemli Üye
Merhamet, af, acıma, mülayemet, teenni, tehir.. Bunlar insana en çok yakışan duygular, ulvi vasıf, Allah'ın ahlakı...

Fakat, mesele ihanet olunca... Mesele haşhaşilerse... Acırsan, acınacak duruma düşersin. Kurda merhamet, kuzulara zulümdür. Ve'l hasıl kelam.

talib

Kıdemli Üye
Paralel Çeteye gösterilen müsamaha Hz. Adem'den bugüne kadar hiç bir cemaate gösterilmemiştir. On yıllardır hep birileri cılız sesle eleştiri getirdi, bakın şöyle yapıyorlar, bakın böyle yapıyorlar denildi ama büyük çoğunluk hakkınız var dese de yine cemaati savundu. Cemaat ise bu güveni, bu itimadı, bu krediyi aldı, büyük bir utanmazlık ile yine kendi menfaati uğruna kendi kibri uğruna kullandı.

Demek ki bu millet hiç uyanmaz dememek lazım. Kibir gözlerini kör edince cemaat baltayı yanlış taşa vuruverdi...

Çok geçmiş olsun(!) Artık musalla taşında dahi görmeden gömüldüğünü duymak istiyoruz.