Zaman Gazetesi Neden Bediüzzaman'ı Es Geçiyor?

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
CÜMLE MÜHENDİSİ

Galiba cevabı mesajımı görmemişsin.

Ayrıca istişare ttiğim kişiyi bilmem gerek.

SANAL Forum larda çok kişi gördüm gerçek kimliklerini saklayıp gerçek yaşamda tenkit ettiklerinin postuna bürünmüş.

Siz SP li değilsiniz , F.Gülen Cemeatindende değilsiniz , Mahmud efendi cemeatinden de değilsiniz.Birde bu Forum da kaç niciniz var.

Sorularımda haksızmıyım MÜNAZARA ya gireceğim kişiyi tanıma en doğal HAKKIM.

Bak bir örnek aklıma geldi.

BEBÜZZAMAN ne demişti İstanbul Ünü.Kapısındaki Fetih suresini göstererek BUNU YAŞAMA KİM GEÇİRDİ ?Yani HANG OLUŞUM YAŞAMA geçirdi ?

Ben size gerçekleri soruyorum, siz de niyetiniz varsa gerçekleri açıklarsınız. Gerçekler benim kimliğime göre, tarafıma göre, safıma göre değişiklik mi arzediyor? Yoksa nabza göre mi şerbet veriyorsunuz. SP'liye farklı bir cevap, Mahmud Efendi cemaatine mensup olanlara farklı bir cevap mı veriyorsunuz ki benim kimliğime bu kadar takmış vaziyettesiniz.

Not: Forumda bundan başka üyeliğim bulunmamaktadır...

korakademik

Ordinaryus
23 Mart tarihli gazetede Bediüzzaman ile alakalı hiçbir habere yer verilmeyişinden bahsediyorum. Sizin Milli Gazete'yi tenkit edişinize benzer bir tenkiti de ben size soruyorum ama siz bana Aksiyon Dergisi'nden, Sempozyumlardan bahsediyorsunuz...

verdiğiniz haberde ölüm yıldönümünden bahsedilmediği yazılıyor.
bir gün önce haber verilmiş
zaman gazetesine saldırmak için yorumlara dayalı bir haber yapılmış
milli görüş ün kendisinden olmayanlara hoşgörüsü ortaya konmuş bizi bağlamaz kısaca

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
verdiğiniz haberde ölüm yıldönümünden bahsedilmediği yazılıyor.
bir gün önce haber verilmiş
zaman gazetesine saldırmak için yorumlara dayalı bir haber yapılmış
milli görüş ün kendisinden olmayanlara hoşgörüsü ortaya konmuş bizi bağlamaz kısaca

Hani Zaman Gazetesi'nde Bediüzzaman'dan bahsedilmeyen bir tek gün bile yoktu? 22 Mart'ta bahsedildiğine göre 23 Mart'ta bahsedilmesine gerek yok mu diyorsunuz şimdi de? Birileri Mehmet Zahid Kotku Hazretleri üzerinden Milli Gazete'ye saldırırken neredeydiniz? "Bir topluluğa olan kininiz sizi adaletten ayırmasın" (Maide 8) buyuruyor Allah...

korakademik

Ordinaryus
ben birilerini görsem kim olduğuna bakmadan uyarırım.
ayın 23 ünde de haber var merak etmeyin.

korakademik

Ordinaryus
görünce ne yapıcan
anlamsız konu anlamsız cevaplar

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
23 Mart tarihli iki gazete...

ArsivGoster.aspx

ArsivGoster.aspx

korakademik

Ordinaryus
her yiğidin yoğurt yiyişi farklı olabilir.
falanca gazetenin kaybedeceği birşey yoktur.
birşey yapmayanın kaybedeceği birşey olmadığı gibi

baş sayfaya koyar birşeyler

zaman gazetesinin ekleri vardır.
abone olanlar bilir
haftanın her günü farklı ekler verilir bilmem bilginiz dahilinde mi
söz konusu gün 8 sayfalık bölgemizde eki mevcut idi.
siz bu mantıkla kadir gecesi zaman gazetesinde anılmadı da dersiniz.
google da inceleme yaparsanız
bulamazsınız.
çünkü o gün en az 8 sayfalık özel ekler verilmiştir
her bölgede farklı ekler.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
İstekli bir şekilde konu açılmasını isteyen agbi'yi göremiyoruz : ) Muhatabının kimliği ile uğraşana kadar sorulan soruya cevap verse sorun ortadan kalkmış olacak...

agbi

Yasaklı
Ben size gerçekleri soruyorum, siz de niyetiniz varsa gerçekleri açıklarsınız. Gerçekler benim kimliğime göre, tarafıma göre, safıma göre değişiklik mi arzediyor? Yoksa nabza göre mi şerbet veriyorsunuz. SP'liye farklı bir cevap, Mahmud Efendi cemaatine mensup olanlara farklı bir cevap mı veriyorsunuz ki benim kimliğime bu kadar takmış vaziyettesiniz.

Not: Forumda bundan başka üyeliğim bulunmamaktadır...

İstekli bir şekilde konu açılmasını isteyen agbi'yi göremiyoruz : ) Muhatabının kimliği ile uğraşana kadar sorulan soruya cevap verse sorun ortadan kalkmış olacak...

Forumlarda MODA

Gerçek yaşamda A oluşumda olup B ve C , D oluşumların devamlı karşısında olanların kendilerini çok akıllı sanıp ORTAM SANAL ya B veya C oluşumunda gözüküp TENKİT EDERLER YARGILARLAR.

CÜMLE MÜHENDİSİ 1850 mesaj yazan kişinin avatar ismi değil daha önce başka avatar isminiz olmalı idi.

Ben herkese ayrı ayrı cevap yazmam merak etmeyin.

F.GÜLEN CEMEATİNİN BEDÜZAMAN için yaptıkları ortada TARTIİŞMAK bile abes ile iştigaldir bana göre.

ZAMAN gazetesi yazar okuyanlar ise uygular.

agbi

Yasaklı
Biz de görelim o haberi...

23 Mart tarihli iki gazete...

ArsivGoster.aspx

ArsivGoster.aspx

Bu mesaj itibariyle muhatabım değilsiniz : ) Selâmetle...

Bediüzzaman Said Nursi, vefatının 50. yıl dönümünde anılıyor

22.03.2010

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri, vefatının 50. yıl dönümünde Gaziantep'te düzenlenen çeşitli organizasyonlarla anılıyor. Bugün başlayan etkinlikler bir hafta boyunca sürecek. Bediüzzaman'ın vefatının 50. yılı dolayısıyla Türkiye ve dünyada birçok program yapılırken Gaziantep'teki organizasyonun çok farklı bir yeri bulunuyor. Programa, beş dernek destek veriyor.

Anma programlarla ilgili detaylı bilgi vermek amacıyla düzenlenen basın toplantısına, Bediüzzaman'ın talebelerinden, Abdullah Yeğin, Said Özdemir ve Mehmet Fırıncı da katıldı.

Organizasyon hakkında bilgi veren Gaziantep Bediüzzaman'ı Anma ve Anlama Platformu Genel Sekreteri Sadık Paksoy, Risale-i Nur'dan istifade eden bütün grupların bir araya gelerek, bu platformu kurduğunu söyledi.

Türkiye'nin yetiştirdiği büyük bir dahi ve İslam mütefekkiri olan Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin vefatının üzerinden 50 yıl geçtiğini belirten Paksoy, "23 Mart 1960 tarihinde Şanlıurfa'da bir otel odasında Ramazan ayının 25. gecesi sahur vaktinde vefat eden Bediüzzaman Hazretleri, burada defnedildikten 110 gün sonra mezarından çıkarılarak bilinmeyen bir yere götürüldü. Bütün hayatını çile ve ızdırapla geçen Bediüzzaman Said Nursi, üç devri yaşayan bir mütefekkirdir; Meşrutiyet, İttihat Terakki ve Cumhuriyet." dedi.

Bediüzzaman'ın hayatından detaylar veren Paksoy, bugün 50 kadar dünya diline çevrilen Risale-i Nur eserlerinin, hemen hemen dünyanın her yerinde okunduğunu ifade etti. Bediüzzaman'ın hayatının en büyük gayesinin, insanlığın imanını kurtarmak olduğunu söyleyen Paksoy, şu ifadeleri kullandı: "Bediüzzaman Hazretleri bu maksadına ulaşmak için, her türlü çile, sürgün ve çileye katlandı. Bu vatana ve bu vatanın evlatlarına asla küsmeden çalıştı. Bu uğurda, zindanlar O'na, medrese, zehirler panzehir oldu. Biz de, Gaziantep'te sivil toplum kuruluşları ile bir vefa borcunu yerine getirmek amacıyla vefatının 50. yıldönümünde, Üstad'ı anlamak ve anlatmak amacıyla bir platform kurduk. Bu faaliyetler ile vatanımızın birlik ve beraberliğine, insanlığımızın huzur ve saadetine hizmet etmeyi amaçladık. Bütün hemşehrilerimizi 22-29 Mart 2010 arasında sürecek organizasyonumuza davet ediyoruz."

Organizasyonun gelecek yıllarda da devam edeceğini kaydeden Paksoy, çalışmaya destek veren herkese teşekkür etti. Etkinlikler, bugün Pürsefa Hanı'nda açılacak Barla-Kastamonu Sergisi'yle başlayacak. Nadide eserlerin yer alacağı sergide, Risale-i Nur'a gönül verenlerin çarpıcı hayat hikâyeleri duvarları süsleyecek. Aynı gün Pürsefa İş Hanı'nda kitap fuarı açılacak. Bir sonraki gün Necmeddin Şahiner, İhsan Atasoy, Hamdi Sağlamer ve İsmail Yazıcı, Bediüzzaman anlatacak. 24 Mart Çarşamba günü ise hafızalarda "Çantacı Necmi" şeklinde yer edinen Necmi İlgen sevenleriyle buluşacak. Daha sonraki gün ünlü bilim adamı Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz "Bilinmeyen Bir Dahi: Bediüzzaman Said Nursi" başlıklı konferans verecek. Bediüzzaman'ın Barla yıllarının sunulduğu tiyatro ise Şehitkâmil Konferans Salonu'nda seanslar halinde gösterilecek. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Metin Karabaşoğlu, Doç. Dr. Ahmet Yıldız, Yazar Mehmet Akar'n iştirak edeceği panelde Bediüzzaman tüm yönleriyle dinleyicilere takdim edilecek. Organizasyona, Köprü-Der, Cihan-Der, Kalem-Der, Gaye-Der ve Kar-Der gibi sivil toplum örgütleri destek veriyor. Basın toplantısında, Bediüzzaman'ın talebeleri hatıralarını katılımcılarla paylaştı.

(CİHAN)

Cümlemühendisi Toplantı için herhalde günü birlik haber verilmez.

Bu senpozyumları Türkiyenin bir çok ilinde yaptık ELHADÜLÜLLAH

Önce karşındaki kişiyi bir bil oluşumu bir tanı sonra böyle rezil olma.

agbi

Yasaklı
Forumlarda MODA

Gerçek yaşamda A oluşumda olup B ve C , D oluşumların devamlı karşısında olanların kendilerini çok akıllı sanıp ORTAM SANAL ya B veya C oluşumunda gözüküp TENKİT EDERLER YARGILARLAR.

CÜMLE MÜHENDİSİ 1850 mesaj yazan kişinin avatar ismi değil daha önce başka avatar isminiz olmalı idi.

Ben herkese ayrı ayrı cevap yazmam merak etmeyin.

F.GÜLEN CEMEATİNİN BEDÜZAMAN için yaptıkları ortada TARTIİŞMAK bile abes ile iştigaldir bana göre.

ZAMAN gazetesi yazar okuyanlar ise uygular.

Bediüzzaman Said Nursi, vefatının 50. yıl dönümünde anılıyor

22.03.2010

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri, vefatının 50. yıl dönümünde Gaziantep'te düzenlenen çeşitli organizasyonlarla anılıyor. Bugün başlayan etkinlikler bir hafta boyunca sürecek. Bediüzzaman'ın vefatının 50. yılı dolayısıyla Türkiye ve dünyada birçok program yapılırken Gaziantep'teki organizasyonun çok farklı bir yeri bulunuyor. Programa, beş dernek destek veriyor.

Anma programlarla ilgili detaylı bilgi vermek amacıyla düzenlenen basın toplantısına, Bediüzzaman'ın talebelerinden, Abdullah Yeğin, Said Özdemir ve Mehmet Fırıncı da katıldı.

Organizasyon hakkında bilgi veren Gaziantep Bediüzzaman'ı Anma ve Anlama Platformu Genel Sekreteri Sadık Paksoy, Risale-i Nur'dan istifade eden bütün grupların bir araya gelerek, bu platformu kurduğunu söyledi.

Türkiye'nin yetiştirdiği büyük bir dahi ve İslam mütefekkiri olan Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin vefatının üzerinden 50 yıl geçtiğini belirten Paksoy, "23 Mart 1960 tarihinde Şanlıurfa'da bir otel odasında Ramazan ayının 25. gecesi sahur vaktinde vefat eden Bediüzzaman Hazretleri, burada defnedildikten 110 gün sonra mezarından çıkarılarak bilinmeyen bir yere götürüldü. Bütün hayatını çile ve ızdırapla geçen Bediüzzaman Said Nursi, üç devri yaşayan bir mütefekkirdir; Meşrutiyet, İttihat Terakki ve Cumhuriyet." dedi.

Bediüzzaman'ın hayatından detaylar veren Paksoy, bugün 50 kadar dünya diline çevrilen Risale-i Nur eserlerinin, hemen hemen dünyanın her yerinde okunduğunu ifade etti. Bediüzzaman'ın hayatının en büyük gayesinin, insanlığın imanını kurtarmak olduğunu söyleyen Paksoy, şu ifadeleri kullandı: "Bediüzzaman Hazretleri bu maksadına ulaşmak için, her türlü çile, sürgün ve çileye katlandı. Bu vatana ve bu vatanın evlatlarına asla küsmeden çalıştı. Bu uğurda, zindanlar O'na, medrese, zehirler panzehir oldu. Biz de, Gaziantep'te sivil toplum kuruluşları ile bir vefa borcunu yerine getirmek amacıyla vefatının 50. yıldönümünde, Üstad'ı anlamak ve anlatmak amacıyla bir platform kurduk. Bu faaliyetler ile vatanımızın birlik ve beraberliğine, insanlığımızın huzur ve saadetine hizmet etmeyi amaçladık. Bütün hemşehrilerimizi 22-29 Mart 2010 arasında sürecek organizasyonumuza davet ediyoruz."

Organizasyonun gelecek yıllarda da devam edeceğini kaydeden Paksoy, çalışmaya destek veren herkese teşekkür etti. Etkinlikler, bugün Pürsefa Hanı'nda açılacak Barla-Kastamonu Sergisi'yle başlayacak. Nadide eserlerin yer alacağı sergide, Risale-i Nur'a gönül verenlerin çarpıcı hayat hikâyeleri duvarları süsleyecek. Aynı gün Pürsefa İş Hanı'nda kitap fuarı açılacak. Bir sonraki gün Necmeddin Şahiner, İhsan Atasoy, Hamdi Sağlamer ve İsmail Yazıcı, Bediüzzaman anlatacak. 24 Mart Çarşamba günü ise hafızalarda "Çantacı Necmi" şeklinde yer edinen Necmi İlgen sevenleriyle buluşacak. Daha sonraki gün ünlü bilim adamı Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz "Bilinmeyen Bir Dahi: Bediüzzaman Said Nursi" başlıklı konferans verecek. Bediüzzaman'ın Barla yıllarının sunulduğu tiyatro ise Şehitkâmil Konferans Salonu'nda seanslar halinde gösterilecek. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Metin Karabaşoğlu, Doç. Dr. Ahmet Yıldız, Yazar Mehmet Akar'n iştirak edeceği panelde Bediüzzaman tüm yönleriyle dinleyicilere takdim edilecek. Organizasyona, Köprü-Der, Cihan-Der, Kalem-Der, Gaye-Der ve Kar-Der gibi sivil toplum örgütleri destek veriyor. Basın toplantısında, Bediüzzaman'ın talebeleri hatıralarını katılımcılarla paylaştı.

(CİHAN)

Cümlemühendisi Toplantı için herhalde günü birlik haber verilmez.

Bu senpozyumları Türkiyenin bir çok ilinde yaptık ELHADÜLÜLLAH

Önce karşındaki kişiyi bir bil oluşumu bir tanı sonra böyle rezil olma.

Uluslararası Risale-i Nur Sempozyumu 3 Ekim'de başlıyor

ZAMAN - 29.09.2010

İstanbul, 3 Ekim'de 9. Uluslararası Risale-i Nur Sempozyumu'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İslam İlim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen toplantıya 105 yerli ve yabancı bilim adamı katılacak.

Her yıl ilginin giderek arttığı sempozyumun bu seneki konusu 'İnsanlık onuruna layık bir geleceğin inşasında ilim, iman ve ahlakın yeri ve rolü'. İslam İlim ve Kültür Vakfı İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faris Kaya, sempozyumda insanlığın geleceğinin Risale-i Nur çerçevesinde ele alınacağını söyledi.

ABD, Kanada, Hollanda, İran, Suudi Arabistan, Rusya, Nijerya, Hindistan ve Filipinler'in aralarında bulunduğu 40'a yakın ülkeden 245 akademisyenin gönderdiği tebliğlerden 100 tanesi sempozyumda tartışılacak. Tebliğlerde tüketim ahlakı, kültür ve din farklılıklarından kaynaklanan problemler, sosyal adalet, milliyetçilik gibi pek çok konu tartışmaya açılacak. Bu konularda uygulanabilir bir iman, ilim ve ahlak modelinin esasları araştırılacak. Açılışı 3 Ekim Pazar günü Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılacak olan sempozyum, 4-5 Ekim tarihlerinde WOW Otel'de devam edecek.

Eeee ne oldu

Şimdi bazı kişilerin yaptığı gibi münazaradan kaçacakmısın.

Gerçekten daha önce avatarın ne idi ?

Hiç mükerre üyelik yapıp konu açarak mesaj yazarak kişileri yanılttınmı ?