Zaman ABD'ye Türkiye'yi Şikayet Etti Tokadı Yedi : İçişlerine Karışamayız | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Zaman ABD'ye Türkiye'yi Şikayet Etti Tokadı Yedi : İçişlerine Karışamayız

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Zaman ABD'ye Türkiye'yi Şikayet Etti Tokadı Yedi : İçişlerine Karışamayız

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, günlük basın toplantısında Zaman gazetesi muhabirinin, 4 eski bakanın yolsuzluk ve rüşvet iddialarını araştıran Meclis Soruşturma Komisyonu’ndan Yüce Divan’a ‘hayır’ oyu çıkması ile ilgili soruyu yanıtladı.

"TÜRKİYE'NİN İÇ İŞLERİ" DEDİ

Sözcü Psaki, Yüce Divan’a gönderilmeme kararını "Türkiye’nin iç işleri" olarak değerlendirdi. "Bu Türkiye’nin iç işleri. Bu konuda değerlendirme yapmayacağım" dedi.

AMERİKAN SÖZCÜ KENDİ ÜLKESİNDE HABER BİLE OLMUYOR

ABD'li Dışişleri sözcülerinin günlük brifingleri dışişleri muhabirlerini bilgilendirme amaçlı yapılıyor. Sözcünün söyledikleri Amerikan basınında haber bile olmuyor. Ancak Türk medyasında sözcünün Türkiye'yi eleştiren her sözü manşetlere çıkarılıyor. Türkiye'deki her iç meseleyi Amerikan Dışişleri'ne şikayet eden Zaman muhabiri sonunda hakettiği cevabı aldı. Sözcü Psaki, Yüce Divan sorusuna "Bu Türkiye’nin iç işleri. Bu konuda değerlendirme yapmam" diyerek Zaman muhabirini susturdu.

http://www.ensonhaber.com/abdli-sozcu-turkiyenin-ic-islerini-degerlendiremem-2015-01-06.html
 
Üst