Zalim sömürgeci ülkelere yardım.

Hakperest

Kıdemli Üye
Sen siyasetin ne demek olduğunu bilmiyorsun. Senin iyi niyetin suistimal ediliyor.
Sen farkında bile değilsin ama bir gerçek varki şeytan insana hiç ummadığı yeden gelir.

Birşeyin Allah rızası için yapıldığını anlamak çok basit sebillillah olmak gerek sen siyasette sebil olanı gördün mü :)
Aldatıcı sizi dünya hayatı ile aldatır farkına varmalısın. İslam hiç bir zaman çıkar peşinde olmamıştır. Müslüman islamı anlamak ve idrak etmek ve yaşamak için çabalar. Bazılarıda şunu yaptık bunu yaptık o yapamadı biz yaptık :) sürekli kendini övme yüceltme peşindedir oysaki kimin malını kime verdinde verdik diyorsun ? Ortakmısın hayırdır? O nun mülkünün yöneticisi senmisin ? Dağıtıcısı senmisin

Senin buradaki görevin aldatıcıya dikkat etmektir. Allar pullar sana islamı başka yönleri ile satar.

Yusufun zindandaki arkadaşına sahibine benden bahset demesini kavrayamamışsın ki sonra kitaptan ders veriyorsun.

Kardeş islam öyle basit olay değil hele çıkarlarına alet edilecek kadar hiç basit değil kimse islam ile gücünü ve tahtını koruyamaz ve büyüklük taslayamaz.

Önce siyasetin bir din olduğunu öğren sonra islamın siyasetle yapılmayacağını fark et daha doğrusu siyasetin içinde islam olmas siyasetin kendisi din zaten :)
İslam senin ufondan daa büyük edimcim
Siyaseti de kapsar

adams77

Kanalizasyoncu
İslam senin ufondan daa büyük edimcim
Siyaseti de kapsar

Sizdeki anlayışa göre evet kapsar fakat hesap günü gelince öğreneceksiniz :)
Şimdi zevkini çıkarın siyaset ile

İslamın küçük olduğunu kim söyledi ? Siyaset islama göre birşey değil bunu anla
Kanunları birileri yapar sende onlara uyarsın çoğunluk kimde ise o kazanır oysa tek hakim islamdır değil mi
Nerde islami yasalar :) çünkü sende istemiyorsun ki

Peygamberden istedikleri gibi birşey senşn yasaların ve bizim yasalarımız
Nefsiniz sizi kör etmiş :)

uzAyli

İhvan Forum Üye

Islamın siyaseti kapsaması ayrı bir şey, siyasetin bir din olmasi ayrı. Ve ne yazık ki siyaset bir din. Aslında her ideoloji bir din. Bu videoda kısmen de olsa kanıtı adamları bu kadar cüretkar hâle getiren başımızdaki önderler değil mi . Nasıl da soruyu örtüyor diyemiyor Allah seni ıslah etsin yazık ya. Yasalarla korunuyor bu insanlar vebali büyük...

cemaliii

Kıdemli Üye
Islami bir forumda sozde dindarlar tarafindan Abdye yardim edilmesi savunuluyor tey tey tey...

Virüs döneminde iyiki iktidarda chp yoktu..çünkü birincisi süreci akp kadar iyi yönetemezdi. İkincisi chp camileri kapattı cuma kılacaz diye dedeler her hafta cami önlerine gelirdi, polis dağıtmak isterdi, chp virüsü bahane edip camileri kapattı diye muhafazakar medya manşet atardı. Muallim hoca gavur chp derdi. Mısıroğlu keşke yunan bizi yönetse derdi.

cemaliii

Kıdemli Üye
Bu ABD yardımı ABDlilerce ypgye gönderilecek gidecek diye sosyal medyada haberler dolaşıyor?

Hakperest

Kıdemli Üye
Bu ABD yardımı ABDlilerce ypgye gönderilecek gidecek diye sosyal medyada haberler dolaşıyor?
Yahu işiniz yalan dolan
ABD uçakta Avrupa'ya gidecek malzemelere bile el koydu
Yalan ve dolanda bir numarasınız

Heykel bir yalan iki
Başka da bir şey üretemediniz gitti
Haa bir de bayrak direği ipi üretmiştiniz dimi

Kaptan

Mecra Yazarı
Türkiye ABD'ye yardım ediyor, ABD PKK'ya..meselenin özeti bu.

Adam vatandaşına kisi basi 1.300 dolar yardim ediyor, parası var sana noluyor yahu. Senin ülkenin ekonomisi tepe taklak, işsizlik artıyor, dolar olmus bilmem kac, pazar ateş pahası vallahi 5 liradan aşağı meyve yok, çözüm bekleyen onlarca sorun varken yardım senin neyine, kime şov yapıyorsun?

Yaptığın yardım ABD'nin çok da şeyindeydi. Ulan ABD medyası yardımı haber bile yapmıyormuş, yuh be.. "Sen onların dinlerine girmedikçe onlar senden asla razı olmazlar" Allah kelamı, bitti..

kebîkec

İhvan Forum Üye
Virüs döneminde iyiki iktidarda chp yoktu..çünkü birincisi süreci akp kadar iyi yönetemezdi. İkincisi chp camileri kapattı cuma kılacaz diye dedeler her hafta cami önlerine gelirdi, polis dağıtmak isterdi, chp virüsü bahane edip camileri kapattı diye muhafazakar medya manşet atardı. Muallim hoca gavur chp derdi. Mısıroğlu keşke yunan bizi yönetse derdi.

Sen şu videoları bi izle bakalım chp ye ne diyeceksin :)

Aha bunlarda LGBT liler :)

adams77

Kanalizasyoncu
Kimsenin islamla ilgilendiği yok varsa yoksa fanatikli takım tutar gibi yanlışını bile destekleme gibi bir görevleri var sanki :)

Altın çamura düşse değerini kaybetmez kimsede altını çamurdan çıkardı diye değerli olmaz yahu
Ne kadar az düşünüryorsunuz kişilerin peşinden koşacağınıza islam sistemi için çalışın

Son yıllarda özellikle müslümanlar siyasete öyle bir bulaştıki vay halimize sanki bizi siyaset kurtaracak sanki dinimiz siyaset oldu

Doğru yola eğri yoldan gidilmez :) bir gün siyasetle islam gelecek sanıyorlar oysa islam kuran ile gelir :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Konu chp değil hocam. Akpnin ABDye tıbbi yardım göndermesi. Minder dışına çıkma artık. Bir soru sordun cevapladım. Daha fazla minder dışına çıkma.Artık mindere gel.

Benim kime gavur diyeceğimi bildiğin gibi minderin hacminde belirlemissindir. :)

Amerika ya yardım içimize sinmiyor ama hipokrat yemini eden birinin cani de olsa hastaya bakması gibi düşünüyorum.

Hakperest

Kıdemli Üye
Türkiye erken davranıp ilaç tedarik etti
Aldığı önlemler ile salgını en iyi tedbirlerle karşılayan ülkelerden biri
Yurtdışından insanlarını uçaklarla aldırdı
55 ülkeye tıbbi yardım etti
Medeniyetimizin Ali cenaplığını gösterdi

Yok ama gıy gıy da mıy mıy
Nankörsünüz hem de hazımsız

Gülün bari hem de dalga geçin
Elinizden en iyi bu gelir

uzAyli

İhvan Forum Üye

Çok eski bir eser acep sn CB biliyor mu ,merak ettim... son kıtadaki hizbullah örgüt olan hizbullah değil ama işte kavramları bile mahvettiler...

uzAyli

İhvan Forum Üye
Türkiye erken davranıp ilaç tedarik etti
Aldığı önlemler ile salgını en iyi tedbirlerle karşılayan ülkelerden biri
Yurtdışından insanlarını uçaklarla aldırdı
55 ülkeye tıbbi yardım etti
Medeniyetimizin Ali cenaplığını gösterdi

Yok ama gıy gıy da mıy mıy
Nankörsünüz hem de hazımsız

Gülün bari hem de dalga geçin
Elinizden en iyi bu gelir
Herşeyi dışardan ithal eden bi ülkeyiz karşılığında neyimizi verdik acaba 55 ülke buna nasıl inanıyorsunuz aklım almıyor he biz fikhen yarım akıllıyız ondan :D