Zalim sömürgeci ülkelere yardım.

cemaliii

Kıdemli Üye
Diğelim ki değil, ki değil
Al buyrun siz eleştirin meseleyi hocam

Türkiye tıbbi yardım etmesi yanlış mı sizce

Bence yanlış değil. yardım her ülkeye yapılmalı. Bunlar çok güzel şeyler. Ancak henüz maske bizim vatandaşlarımızın tamamına ulaştı mı? Hayır. Öncelik kendi milletimiz, Daha sonrada fakir devletler olmalı.

Ben mesajı muallim hocam için yazdım. Bu arada kaptanı tebrik ederim. Ak parti fanatiği olmadığı, doğru bildiğini hesap kitap yapmadan söylediğini görmüş olduk. Aslında millet olarak bu benim partim bu karşı olduğum parti ayrımı yapmadan, doğru olana doğru, yanlış olanada yanlış diyebilsek çok mesafe katetmiş olacağız. Ama bunun için 50 yaş üstü parti fanatikleri ahirete göç ettikten sonra mümkün gözüküyor.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yanlis tabi. Siz salak misiniz? Fetoyu barindiran dusman bunlar degil mi? Adamlar muslumanlara hacli savasi ilan etmis geberip gitsinler. Devletleri zayiflasin iktidarlari coksun. Kalplerinden korku eksik olmasin.
Cok yardim meraklisiysaniz musluman devlet cok ama sizin isiniz reklam.

Mübarek Ramazanda tarzın hoş değil.

55 ülkeye yardım gönderilmiş ve tek kriter bu ülkelerin yardım talep etmesi. Güney Afrika ya bile yollamış. Sağlık malzemesi olduğu için insan esirgeyemiyor. CHP ye yamandiktan sonra saadetcilerin de merhameti kayboldu.

ihvanistanbul

AkhenAton
Zalime merhamet mazluma zulmdur.

Ramazan ramazan islam düşmanlarina yardim edip pkkyi semirtmelerini seyretmek hos oluyorda buna kizmak mi hos olmuyor?

Hakperest

Kıdemli Üye
Zalime merhamet mazluma zulmdur.

Ramazan ramazan islam düşmanlarina yardim edip pkkyi semirtmelerini seyretmek hos oluyorda buna kizmak mi hos olmuyor?
PKK ve uzantılarının yanında kim saf tuttuğu bellidir. PKK nın belini kim kırdığı ve can çekişmesi aşamasına kim getirdiği de bellidir.

İnsani tıbbi yardım insaniyet ve İslam medeniyeti adına bir vizyondur, senin bunu anlayacak bir duygu ve öngörüye gelmen şimdilik çok mümkün görünmüyor.

ihvanistanbul

AkhenAton
Yunan anadoluya gelse eniste diye boynuna sarilirsin
( internette izledigim bir videonun can alici kismi )

ihvanistanbul

AkhenAton
Senin pkk gibi bir derdin yok sen azili bir kurtcusun. Abd yardimindan rahatsiz degilsin cunku o yardim dolayli olarak pkkya gidiyor. Biraz zora gelsen bagirirsin: where is usa air forceeee

kebîkec

İhvan Forum Üye
Senin pkk gibi bir derdin yok sen azili bir kurtcusun. Abd yardimindan rahatsiz degilsin cunku o yardim dolayli olarak pkkya gidiyor. Biraz zora gelsen bagirirsin: where is usa air forceeee

Sen de az tilkici değilsin. ? Ülke çok olunca araya Amerika da karışmış. Kıskananlar çatlasın. Öbür kulerin sevabından bir miktar eksilir .

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bence yanlış değil. yardım her ülkeye yapılmalı. Bunlar çok güzel şeyler. Ancak henüz maske bizim vatandaşlarımızın tamamına ulaştı mı? Hayır. Öncelik kendi milletimiz, Daha sonrada fakir devletler olmalı.

Ben mesajı muallim hocam için yazdım. Bu arada kaptanı tebrik ederim. Ak parti fanatiği olmadığı, doğru bildiğini hesap kitap yapmadan söylediğini görmüş olduk. Aslında millet olarak bu benim partim bu karşı olduğum parti ayrımı yapmadan, doğru olana doğru, yanlış olanada yanlış diyebilsek çok mesafe katetmiş olacağız. Ama bunun için 50 yaş üstü parti fanatikleri ahirete göç ettikten sonra mümkün gözüküyor.

Bende doğru bildiğimi hesap kitap yapmadan söylüyorum. Ama birilerinin dogrulariyla örtüşmüyor diye tebrik etmemesini de anlayışla karşılarım.

Sen olsan yine yardım edeceğini söylediğine göre tebrik mesajın da havada kalmıyor mu. ?

Mesela parti gözetmeden doğruya doğru diyebilecek misin bi görelim. Canan kaftan kaftancioglu ve ondan önce özgür özel darbe imasinda bulundular. Buyur hangi doğruya doğru diyeceksin görelim. Hodri meydan ?

Hakperest

Kıdemli Üye
Yunan anadoluya gelse eniste diye boynuna sarilirsin
( internette izledigim bir videonun can alici kismi )
Camilerin ahıra döndürülmesine itiraz etmiş muhtemelen.
Yahu bozuk plak gibi dönüp dönüp aynı şeyi söylüyorsunuz.
Camiler ahıra çevirmediler mi
Bunların takipçilerini destekliyorsun; Yahu hangi ara din düşmanı oldu kimi ülkücüler?! Bizim burada çoğu PKK sempatizanları da aynen dine düşmanlar, Avrupa'da ikide bir cami taşlarlar

Hakperest

Kıdemli Üye
Ben azılı bir Kürtçü değilim Allah cc korusun ama sen azılı bir Türkçüsün
Hadi sen de Türkçü lüğü red bakalım da inanalım

ihvanistanbul

AkhenAton
Abdye yardim eden adam camileri ahira cevirdiler diyor. Ulan yardim ettigin adamlar namusini kirlettiler!

Hakperest

Kıdemli Üye
Abdye yardim eden adam camileri ahira cevirdiler diyor. Ulan yardim ettigin adamlar namusini kirlettiler!
Bu topraklarda ne kadar ecnebi, ateist vs var?! Kaçına seni tedaviden mahrum bırakırız diyebilirsin.
Tüm dünyada kim aç varsa hasta varsa elimden gelse yardım ederim velevki babamın katili olsa
Senin kalbin katılaşmış ben ne yapayım.
Abd li bir açı sen doyurmaz mısın?
İnsafa gelin yahu

Cenan

Ordinaryus
Yorulmayın, birbiriniz hakkında zanda bulunmayın. Ehil olmadığınız konuda da hüküm vermeyin. Hakeminiz Kur'an ve Sünnettir, ona başvurun.

ihvanistanbul

AkhenAton
Bir insana yardim etmek baskadir bir devlete yardim etmej baskadir. Aradaki farki idrak edecek kapasite yok mu?

Dusun ki sen hendek savasinda dusmana col firtinasindan korusun diye ozel cadir gonderiyorsun akibetin ne olurdu?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ben azılı bir Kürtçü değilim Allah cc korusun ama sen azılı bir Türkçüsün
Hadi sen de Türkçü lüğü red bakalım da inanalım
Sen aşırı Kürtçü olsaydın bal gibi anlasirdi seninle. Olmadığın için anlaşamıyor. ?

cemaliii

Kıdemli Üye
Bende doğru bildiğimi hesap kitap yapmadan söylüyorum. Ama birilerinin dogrulariyla örtüşmüyor diye tebrik etmemesini de anlayışla karşılarım.

Sen olsan yine yardım edeceğini söylediğine göre tebrik mesajın da havada kalmıyor mu. ?

Mesela parti gözetmeden doğruya doğru diyebilecek misin bi görelim. Canan kaftan kaftancioglu ve ondan önce özgür özel darbe imasinda bulundular. Buyur hangi doğruya doğru diyeceksin görelim. Hodri meydan ?

Hocam bahsettiğin iki kişiden biri olan canandan nefret ediyorum. O chpde olduğu müddetçe oy atmıyorum chpye. Özgür efendiye hiç bir zaman ısınamadım. Ve ilk mesajımda yazdıklarımın yanlış olduğunu görüyorum şuan,benim anlatmak istediğimi ihvanistanbul iyi anlatmış. İnsan olarak yardım başka devletler olarak başka. ABDye yardım edilmemeliydi.

adams77

Kanalizasyoncu
Yardımlar Allah rızası için yapılmıyor mu? Yoksa çıkar amaçlımı yapılıyor.
Herkes menfaat peşinde yaptıklarından çıkar elde etme peşinde

Yusufun zindanda arkadaşına sahibine benden bahset demesini hiç mi okumuyorsunuz :)

Hakperest

Kıdemli Üye
Yardımlar Allah rızası için yapılmıyor mu? Yoksa çıkar amaçlımı yapılıyor.
Herkes menfaat peşinde yaptıklarından çıkar elde etme peşinde

Yusufun zindanda arkadaşına sahibine benden bahset demesini hiç mi okumuyorsunuz :)
Ne demek Allah rızası için yapılmıyor
İslam medeniyeti çıkarı da Allah rızası içindir
Bugün Türkiye dünya insanlık dersi veriyor
Adamlar tıbbi maske vs çaldılar yahu

adams77

Kanalizasyoncu
Ne demek Allah rızası için yapılmıyor
İslam medeniyeti çıkarı da Allah rızası içindir
Bugün Türkiye dünya insanlık dersi veriyor
Adamlar tıbbi maske vs çaldılar yahu

Sen siyasetin ne demek olduğunu bilmiyorsun. Senin iyi niyetin suistimal ediliyor.
Sen farkında bile değilsin ama bir gerçek varki şeytan insana hiç ummadığı yeden gelir.

Birşeyin Allah rızası için yapıldığını anlamak çok basit sebillillah olmak gerek sen siyasette sebil olanı gördün mü :)
Aldatıcı sizi dünya hayatı ile aldatır farkına varmalısın. İslam hiç bir zaman çıkar peşinde olmamıştır. Müslüman islamı anlamak ve idrak etmek ve yaşamak için çabalar. Bazılarıda şunu yaptık bunu yaptık o yapamadı biz yaptık :) sürekli kendini övme yüceltme peşindedir oysaki kimin malını kime verdinde verdik diyorsun ? Ortakmısın hayırdır? O nun mülkünün yöneticisi senmisin ? Dağıtıcısı senmisin

Senin buradaki görevin aldatıcıya dikkat etmektir. Allar pullar sana islamı başka yönleri ile satar.

Yusufun zindandaki arkadaşına sahibine benden bahset demesini kavrayamamışsın ki sonra kitaptan ders veriyorsun.

Kardeş islam öyle basit olay değil hele çıkarlarına alet edilecek kadar hiç basit değil kimse islam ile gücünü ve tahtını koruyamaz ve büyüklük taslayamaz.

Önce siyasetin bir din olduğunu öğren sonra islamın siyasetle yapılmayacağını fark et daha doğrusu siyasetin içinde islam olmas siyasetin kendisi din zaten :)