Yüzünüze gülümseyen tehlike: sahte anti virüs

ismail

Yeni
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Tepkime puanı
2,063
Puanları
0
Yaş
44

Kullanıcılar internetten gelen tehlikelere karşı kendilerini korumak için güvenlik yazılımını bilgisayarlarını kuruyor. Ancak bu yazılımların hepsi, sandığınız kadar iyi niyetli değil....Virüslerin tarihi, bilgisayarın gelişimi kadar önemli bir yere sahip. İlk başlarda şaka için tasarlanan ve sinir bozucu özellikleri olan bu zararlı yazılımlar şu anda ise tüm dünya için büyük bir tehlike oluşturuyor.(Eugune Kaspersky'le Güvenliği Konuştuk)
Chernobil'e kadar, kullanıcıların ciddiye bile almadığı bu virüsler günümüzde milyonlarca dolarlık bir güvenlik pazarının oluşmasını sağladı.


Kuzu Postundaki Kurtlar
Eskiden sadece, büyük şirketlerin ve zenginlerin özenle kullandığı güvenlik yazılımları şu anda her bilgisayar sahibi tarafından mutlaka sahip olunması gereken bir demirbaş haline geldi.


133d24275563acef215300f7da24c10d1286884565.jpg
İnternette gördüğünüz her kuzu güvenilir olmayabilir!

Bugün malware ve spyware gibi yazılımlar sayesinde tüm hayatınız olumsuz yönde değişebilir. Bu çok ufak yazılımcıklar, bilgisayarınızdaki her türlü hayati bilgiyi organize çalışan suç şebekelerinin eline ulaştırıyor. Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net bu gizli tehlikeyi anlatan bir makale hazırladı.


Virüs Çağı Başladı
Ufak bir fotoğraf bile, aile sırlarınızın kötü niyetli insanların ellerine geçmesini sağlayabilir. Ancak bazı kullanıcılar, pahalı anti virüs lisansları almak yerine bu programların ücretsiz alternatiflerini kullanmayı tercih ediyor.

computer-hacker11286884593.jpg
Virüsler bu işlemi çok daha kolay ve hızlı şekilde hallediyor
Hakları olan ücretsiz hizmeti talep eden bu kullanıcılar, ne yazık ki bir süredir kötü sürprizlerle karşılaşabiliyor. Web üzerinde bulanan ve parıltılı tanıtımlara sahip olan bazı anti virüsler aslında hiç de dost değil.
Yüzünüze gülümseyen bu programlar virüs arama bahanesiyle bilgisayarınızdaki her bilgiyi gözden geçiriyor ve hacker'ların sisteminize girmesi için izin veriyor. Sahte anti virüs ya da scareware olarak bilinen bu yazılımlara karşı hazırlıklı mısınız?

http://shiftdelete.net

...
 
Üst