"Yüzde 60'ın üzerinde evet oyu çıkmazsa istifa ederim" | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

"Yüzde 60'ın üzerinde evet oyu çıkmazsa istifa ederim"

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
AK Parti İl Başkanı Kebude: Adana'da yüzde 60'ın üzerinde evet oyu çıkmazsa istifa ederimADANA - AK Parti Adana İl Başkanı Mustafa Kebude, referandumda Adana'dan yüzde 60'ın üzerinde evet oyu çıkacağını belirterek, aksi durumda istifa edeceğini söyledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa değişiklik paketine ilişkin yapılacak referandum mitingine katılmak üzere 31 Temmuz Cumartesi günü Adana'ya geliyor. Erdoğan, İstasyon Meydanı'nda saat 17.00'de halka hitap edecek.
AK Parti Adana İl Başkanı Mustafa Kebude, mitingin görkemli geçmesi için her türlü hazırlığın yapıldığını söyledi. İl binasında düzenlenen basın toplantısında Kebude, Adana'da yüzde 60'ın üzerinde 'evet' oyu çıkacağını, aksi takdirde istifa edeceğini söyledi.
Kebude, "Yerel seçimlerde ve referandumda AK Parti kentte ikinci parti olursa il başkanlığı görevini bırakacağım." dedi.
AK Parti Adana milletvekilleri Vahit Kirişçi, Fatoş Gürkan, Necdet Ünüvar, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve diğer partililerinin katıldığı programda Kebude, 12 Eylül'de halkın 'evet' oylarıyla ülkede bir dönüm noktasının yaşanacağını kaydetti.
Halk oylamasının getireceği yenilikleri vatandaşa anlatmak için teşkilat olarak seferber olduklarına işaret eden Kebude, "12 Eylül'de yapılacak halk oylamasında çıkacak 'evet' sonucunun zaferini ilan ediyorum. Başbakan Erdoğan'ın katılacağı mitingle ilgili hazırlıklımızı tamamladık. Adana başbakanı bekliyor." dedi. Miting anında insanlara su, şapka ve bayrak vereceklerini açıklayan Kebude, sıcağa karşı alanı dev vantilatörlerle serinletmeye çalışacaklarını duyurdu. Adana'nın Başbakanı çok görkemli bir şekilde karşılayacağının altını çizen Kebude, "Tayyip Erdoğan geliyor, Adana 'evet' diyor. Adana'nın 2007 referandumunda evet oyları yüzde 57'dir. Bizim hedefimiz bu rakamı yüzde 60'ın üzerine çıkartmaktır. Tüm vatandaşlarımızı mitinge davet ediyorum." şeklinde konuştu.
</SPAN>
 

sağlıkçı

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
14 May 2008
Mesajlar
2,994
Puanları
0
Millet hiç bir zaman kendisine dayatılan hiç bir şeyi onaylamamıştır.Bir siyaset adamı böyle konuşmaz.Halka iltifat eder ama Onun adına ahkam kesmez.Ondan istirham eder.Ama sonuç bu olacak diye Milletin kararına ipotek koymaya kalkmaz.
Bence böyle bir çıkış oy kaymasına sebep oluyor.Daha öncede Başka bir akp li ceketimi koysam kazanır dedi.Ama kaybetti.
 

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
Söz söyleyip ardında duruyor mu bakacağız....
 

Azimli

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
6 Nis 2008
Mesajlar
2,408
Puanları
0
Adana referandum sonucu

Toplam sandık :3.833
Açılan sandık :3.833
Toplam seçmen :1.385.374
Toplam kullanılan oy :1.008.205
Katılım oranı :%72.8
‘’Evet’’oyu sayısı :435.125
‘’ Hayır’’ oyu sayısı :556.871
 
Üst