Yusuf İslam'ı gördüm

mostar

Profesör
Yusuf İslam Malezya'daydı...

Yusuf İslam ' gördüm.

Yusuf İslam'ı gördüm 06 Aralık 2010 - 16:28:32
Ünlü sanatçı Malezya'daydı...

Sene 1977 günlerden cuma Londra da yeni açılmış bir camiiye hiç beklenmedik ünlü bir isim gelerek kendi deyimiyle ''islamla kucaklaşıyor'' du..İslamla kucaklaşmasının ardından hayatında güzel değişimler yapmıştı..Ve '' Batının Müslümanları,Müslümanlarında Batıyı görebileceği bir aynayım '' diyerek batı ve müslümanlar arasında bir köprü konumundaydı..
moz-screenshot-2.png

Yine günlerden cuma Kral ve Kraliçenin davetlisi olarak geldiği Malezya da bu sefer cuma namazında İnternational islamic Üniversity öğrencileriyle kucaklaşıyor Yusuf İslam...Hutbeden önce imamın anonsuyla camiiye geldiğini öğreniyoruz.Malezyada ki birçok camiinin içinden bizim okulun camiisini cuma namazı kılmak için seçmiş, imam böyle söylüyordu.

Tatilde memleketlerine gidememiş öğrenciler Yusuf İslamı karşılarında bir anda görmenin heyecan ve sevincini yaşıyorlardı.Cuma namazından sonra birçok farklı ülkeden Malezya ya eğitim için gelmiş öğrencilere kısa bir konuşma yaptı.islamın eğitime verdiği önemden bahsetti ve islama bizim vermemiz gereken değerden.. ..O an Roadsinger da söylediği şarkı sözleri geldi aklıma: '' Olman gerekene ulaşmak için olduğundan vazgeçmelisin'' islam içinde yükselmeli diyordu bugün bizlere.Olduğumuz yerden vazgeçmeliydik ki olmamız gerekene ulaşabilelim daha iyi olmak için ilerlemek gerekiyordu

Heyecanlı bakışlar önünde konuşmasını bitirip yoğun bir programın kendisini beklediğini söyleyerek bizlere veda etti.Yusuf İslam çocuklarınıza miras olarak ne bırakacaksınız denince İslam demişti ve bugün biz öğrencilere de islamın insanlarda ne kadar güzel değişimler yapabileceği,islamın ne kadar güçlü olduğu fikirlerini bırakarak gidiyordu .

Kimbilir belki de Malezya da ki o kadar çok camiinin için de İnternational İslamic Üniversity Camiisini seçme sebebi tatilde vatan özlemi çeken biz öğrencilere moral olmaktı...

Elif Zeynep Çiftçi