Yüregimin kapısını araladım usulca..

cicek demeti

Sükut

cicek_31032008224536.jpg

Yüregimin kapısını araladım usulca...

Sensiz bir diyar..Bir yanı gül bagına bakıyordu,bir yani ucsuz bucaksiz kirlenmemeış semaya ve bir yani rüzgar ugultusunun duyuldugu bir vahada yürüyen kervana...
Gül bagına gırdım usulca...

Güller yapraklarini acmış "güllerin en güzelinin"yüzüne sürgün bir zamanda...Sırılsıklam bir hasrete bakıyordu gullerin bir yapragı,bir yapragı sensizligin yorgunluguna ...Bir yaprgıda dertli gönüllerin efkarla bekledigi vuslata...

Yüzümü cevirdim semaya usulca...

Kokuna hasret bir yagmur damlası düstü,yagmurlarina asina oldugum bu diyarda...Seni yazdi düsen ilk yagmur damlasi yüregime...Sensizligin üşümüslügünde...
Agladi sema sensizlikte...Üsümüslügümü anlatmaya yeter mi bilmem,agladım ıste sensızlıkte...Yagmur sana sevdali,ben sana sevdali...Agladik üsümüslügün titreten zemheresinde...

Yürüdum vahaya usulca...

" Sen" varsın Ey Nebi burada...Bir senın adın var dıllerde ...Bir Sevdanın kor gibi dustugu sana sevdali yürekler...Ruhunu gozyasının ardında bırakan bedevıler...Ruzgarın ugultusunda "Sen",bakışlarda "Sen",cumlelerde "Sen"...Sen soruluyorsun topraga,ruzgara...Üzgün bir sensizlikte...

" Sen"li dunyamızın,"Sen"li cümlelerimizin",Sen"li sevdamizin sensizliginde...
Güllerin adı "Sen",Hasretin adı "Sen",vuslatın adı "Sen"

"Sen"li bir sensizlikte..
Sevdan "can"larında,"can"larını ellerıne almıs yuruyen bu kervanın
Adı "Sen", sevdasi "Sen"
alıntı​