Yurdum İnsanı (Okuyun, gülerken düşünün.)

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
YURDUM İNSANI

"DİKKAT DİKKAT!"
Şanlıurfa'nın Siverek Belediyesi, son günlerde ilçede meydana gelen damdan düşmelerin önlenmesi için halkı hoparlörle uyarmaya başladı. Alınan bilgiye göre, ilçede son on gün içerisinde çoğunluğu çocuk 15 damdan düşme olayının yaşanması üzerine, belediye yetkilileri el ilanları bastırarak, anne ve babaların bu konuda daha duyarlı olmalarını istedi. Dağıtılan el ilanlarına rağmen damdan düşmelerin devam etmesi üzerine belediye yetkilileri bu kez de hoparlörlerden anons yaparak vatandaşları uyarmaya başladı.
Özellikle sıcakların yoğun olduğu bu dönemde vatandaşların damlarda yattığını ve damdan düşmelerin arttığını belirten yetkililer, düşme sonucu ciddi derecede sakatlanma ve ölüm olayları olduğunu hatırlatarak, zorunlu olmadıkça damlarda yatılmamasını istediler.

BEN BU OTOBOSUN YOLCUSU MUYAM ?
Dadaş turizm otobüsü Ankara'da mola verince yaşlı bir dadaş ihtiyaç giderip otobüse biniyor. Okuma yazma bilmeyen dadaş otobüsten başını uzatıp: "Dadaşlar hele bakin ki ben bu otobüsün yolcusu muyam!"

FARZET KI OKUZLER YIYIR
Erzurum'da birisi tanıdık bir koylu dostuna misafirliğe gidiyor. Koylu ev sahibi izzet ikramda bulunuyor. Yemekten sonra misafirin Önüne bir kalbur yer elması koyuyor. Bu kadar çok ikramdan mahcup olan misafir:
- Aga ne zehmet ettin, bunlara ne luzum vardi der.
Aga:
- Ne zehmeti efendi farzetki musurluge tokmusem okuzler yiyir!

IKI POHLI YUMURTA
Vali Erzurum'un köylerini ziyarete gidiyor. Bir köyde kendisine bolca yumurta kayganası ikram ediliyor. Vali çok memnun oluyor ve nezaket icabı şöyle diyor :
- Muhtar ne zahmet etmişsin, bu kayganaya gerek yoktu, ayran
yeterdi..
Muhtar:
- Ne zehmeti vali beg, icine tukurim, iki pohli yumurta, ne giymeti, afiyet olsun...

ERZURUM'DA SPOR DALLARI
Erzurum Beden terbiyesi il müdürlüğünün eski kayıtlarında spor dalları söyle sıralanıyor;

1. Cimme dali (yüzme)
2. Gumbuz dali (boks)
3. Seyirtme dali (atletizm)
4. Cilit dali (cirit)

ELEYSE NIYE DURDUN
Erzurumlu bir hanim telaşla koşarak Belediye otobüsünü durdurmaya uğraşıyor. Halk ıslıklıyor. Şoför acı bir frenle duruyor.
Kadın:
- Gardas bu otubus iliceye gidir mi? "
Şoförün canı burnunda, araba dolu, zor durmuş, kızgınlıkla
- Hayir baci, getmez "
Kadin:
- haydaaaa eleyse niye durdun !"

GAYNIM GiLE GiDiREM
Trafik lambaları şehre yeni konulmuş. Trafik polisi kırmızı ışıkta gecen teyzeye çıkışıyor.
"Teyze teyze dur nereye gidiyorsun" Teyze çok kızgın cevap veriyor:
"Vi? devamsiz, erimden izin almisam gaynimgile gidirem sene ne ?"

BİZ TÜRKLER
Londra' da arkadaşlar Türk mahallesine gitmişler. Oradaki Türklerden bazıları tek kelime İngilizce bilmiyor. Çünkü adamlar manavdan alışveriş yapıyor, manav Türk, ev sahipleri Türk, arkadaşları Türk, esnaf Türk filan...
Neyse efendim bunlar giriyorlar bir bakkala, kasadaki elemanla bir hoş sohbet derken içeri bir İngiliz giriyor.
Kasadaki eleman patronuna bağırıyor:
- "Ismail abi bakivercen mi, turist geldi bi tane."

(Tamamen internetten derlemedir.)

Rüveydaa

Profesör
Web sitesi
www.serzenisler.com
eyvallah hocam yane tamamen internetten derleme olmasa diçem erzurumlulara kastınızmı var: )???

çok güldüm saolun genelde temiz saf iyi niyetli insanlar bu erzurumlular...

:)zeynep(:

Hakve
BİZ TÜRKLER
Londra' da arkadaşlar Türk mahallesine gitmişler. Oradaki Türklerden bazıları tek kelime İngilizce bilmiyor. Çünkü adamlar manavdan alışveriş yapıyor, manav Türk, ev sahipleri Türk, arkadaşları Türk, esnaf Türk filan...
Neyse efendim bunlar giriyorlar bir bakkala, kasadaki elemanla bir hoş sohbet derken içeri bir İngiliz giriyor.
Kasadaki eleman patronuna bağırıyor:
- "Ismail abi bakivercen mi, turist geldi bi tane."
Çok güsel ya....Emeğine sağlık kardeş:D

Byrocktar

Profesör
son fıkraya bende çok güldüm be abi :D allah senden razı olsun

musyuz

Paylaşımcı
:O bravo emegine saglig:clap2:
tebrikler:good[1]:
çok güzel