Yumurtaların arkasında ERGENEKON var....

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Kuzu: Öğrencilerin arkasında Ergenekon var

Siyasal Bilgiler Fakültüsi (SFB)'de yumurtalı saldırıya uğrayan TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, "Öğrencilerin arkasında Ergenekon var. Boşuna heveslenmesinler, askerin darbe yapacak gücü kalmadı." dedi. SFB'de yumurtalı saldırıya uğrayan Kuzu, yaşadıklarını Gazeteci Ömer Şahin'in Kanal A'daki 'Görüş Farkı' programında anlattı. Öğrencilerin arkasında Ergenekon olduğunu iddia eden Kuzu, "80 öncesini düşününce tüylerim diken diken oluyor. Bunun düğmesine basan alçaklar hiç mi sonunu hesap etmiyorlar. Hükümeti yıkmak için öğrencileri sokağa dökmek istiyorlar. Halkevleri ve Doğu Perinçek'in uzantıları bu işin içinde." şeklinde konuştu.

"ERGENEKON SIKIŞTI, TEK KOZU GENÇLER KALDI"

Yaşananları 1980 öncesine benzeten Burhan Kuzu, öğrencilerin sokağa dökülerek askerin harekete geçirilmek istendiğini iddia etti.

Kuzu, öğrenci olaylarının arka planını "Ergenekon içerde sıkışmış vaziyette, güvendiği asker ise kendi alanına çekildi,normalleşiyor. Mücadele yükü verilen yargı da son anayasa paketi ile kendi alanına çekildi. Şu anda ellerindeki tek koz öğrenciyi sokağa dökmek. Bu işler böyle başlar. 80 öncesini gördük." sözleriyle yorumladı.

"DARBECİLER HEVESLENMESİN"

Öğrencileri sokağa dökerek hükümeti yıkma ve yıpratma peşinde olanların boşuna gayret gösterdiğini de ifade eden Kuzu, "Bu heveste olanlar bilsinler ki askerin darbe yapacak gücü, takati kalmamıştır. Yazık olur bu gençlere. Eğitimlerinden olurlar, pisi pisine de dayak yerler .Bunun arkasında Ergenekon bağlantılı güçler var. Açıkça söylüyorum, bunu tutan yanar, bu başına yıkılır. CHP de bundan bir şey koparabilir miyim diye gıdıklıyor. Türkiye'de 80 öncesi hava yok. Darbe yapacak adam da yok. Öğrencilere yazık etmeyin." diye konuştu.

Burhan Kuzu, 1980 öncesinde sağ-sol çatışmasına giren öğrencilerin bugünkülerine göre daha çok okuyan, araştıran gençler olduğunu vurgulayarak, "Şimdikiler maalesef okumuyor, daha cahil, daha tehlikeli. O yüzden doldurulmaları kolay oluyor." ifadelerini kullandı.

"YUMURTA YESELER BEYNİ ÇALIŞIRDI SÖZÜ HAKARET OLUR MU?"

Mülkiye'deki saldırı sonrası öğrencilere, "o yumurtaları yeseydiniz beyniniz daha iyi çalışırdı" diyen Burhan Kuzu, hakaret olarak algılanan sözlerine de açıklık getirdi. Kuzu, "Bu söz hakaret olur mu? Yumurta atmak taş atma yerine tercih edilebilir, ama yine de üniversite öğrencisine yakışmaz." dedi.

'Öğrenciye destek veren gazetecilere, yarın dizinize vurursunuz' diyen Kuzu, eylemci öğrencilere destek çıkan gazetecilere, "Öğrenciyi masum, mağdur göstermeye çalışıyorlar. Bu yanlış, yarın dizimize vururuz, yazık olur bu gençlere." sözleriyle çıkıştı.

Mülkiye'deki anayasa toplantısının bir ay önce kararlaştırıldığını söyleyen Burhan Kuzu, iptal edilmesi teklifini kabul etmediğini ve "Süheyl Batum geliyorsa ben de gelirim "diyerek gittiğini söyledi.

"SBF HOCALARI CHP'Yİ TUTUYOR"

Kuzu, önlem almadıkları için istifaya çağırdığı SBF hocalarına da ağır sözlerle yüklendi: "Fakülte öğretim üyelerini kınıyorum. Süheyl Batum konuşurken bütün öğretim üyeleri ilk iki sırada oturdu. Protestocu öğrencileri susturmaya çalıştı. Ben geldim bir tane yok. Hepsi kalkmış gitmiş, orada ideolojik yapılanma var. Hocalar CHP'ye destek veriyor, AK Parti'ye karşı tavır içindeler. Mülkiye'de eskiden beri sol yapılanma var."

SÜHEYL BATUM'A "FAŞİZM" DESTEĞİ

CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum'un yaşananları "faşizm" olarak değerlendirmesine de destek çıkan Burhan Kuzu, "Süheyl yöntem olarak doğru söylüyor." dedi.

Öğrencilere de sitem eden Burhan Kuzu, "Ücretsiz eğitim diyorlar. Paran yok o yumurtayı nerden aldın? Bana Amerikancı diye bağırıyor. Üzülüyorum. Al sana kaya. Benim gibi gariban Anadolu çocuğuna bu söylenir mi?" şeklinde konuştu.

Üniversiteye gerektiği zaman polisin girmesinde sakınca olmadığını savunan Burhan Kuzu, "bilim yuvasına polis girer mi?" sözlerini eleştirirken 1980 öncesinden örnek verdi. Kuzu, "Üniversiteye polis girmesin diyordu rektörler, dekanlar. Sonra darbe oldu. Jandarma sınıflara kadar girdi. Sağcı-solcu öğrencilerin ortasında dururdu. Derste homurdanan itiraz eden olursa dipçiği kaldırır, 'vuruyum mu hocam' derlerdi." diye anlattı.

CİHAN

bakış

Kıdemli Üye
Birileri eşi örtülü,namazlı başbakanımızı hedef aldı.Bu ergenekonculara inat oyum akpartinindir.

Sn kuzu bu açıklamasıyla pkk'yı üzmüşür.Pkk'lılar"ergenekon çıktı,bizim haberimizi yapan yok"diyorlar.Arasıra faili meçhul şeylerde pkk'ya suçu atarsak onlarda üzülmemiş olurlar.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Birileri eşi örtülü,namazlı başbakanımızı hedef aldı.Bu ergenekonculara inat oyum akpartinindir.

Sn kuzu bu açıklamasıyla pkk'yı üzmüşür.Pkk'lılar"ergenekon çıktı,bizim haberimizi yapan yok"diyorlar.Arasıra faili meçhul şeylerde pkk'ya suçu atarsak onlarda üzülmemiş olurlar.

Bizim içimizden birileri onların avukatlığına soyunduğu müddetçe onlar üzülmezler hiç tasalanma kardeşim...

bakış

Kıdemli Üye
İstanbul Emniyeti ani bir operasyonla AKP'li Burhan Kuzu'ya karşı saldırıda kullanılan çok sayıda mühimmatı ele geçirdi. :)

İşte mühimmat.İşte ergenekonun darbe aldığı an

Uploaded with ImageShack.us

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
İstanbul Emniyeti ani bir operasyonla AKP'li Burhan Kuzu'ya karşı saldırıda kullanılan çok sayıda mühimmatı ele geçirdi. :)

İşte mühimmat.İşte ergenekonun darbe aldığı an

Maşallah...
Bakış seni Odatv kadrosuna alalım...
Zaten Nihat Genç sizi çok seviyor...
Beraber vatanı kurtarırsınız...
Birde Afet Ilgaz'ı Yeniçağ'dan geri çağırdık mı...
Tamamdır...
Kadroya bak...
:)

bakış

Kıdemli Üye
haklısın ukubat bu mühimmata bayrağın sopasını eklememişler.
helal olsun size ergenekonu bitirdiğiniz burdan belli.Adamlarda cephane bitti artık yumurtalı eylem yapıyorlar.Yumurtada biterse bakalım ne atacaklar

manifesto

Yasaklı
Gençleri organize ettikleri aşikar
Aziz Güler diye bir eleman var Kılıç Kemalin meclise kabul ettiği zibidi.
Adam kadrolu eylemci..
Üniversitelere başörtülü öğrencilerin alınmasına tepki eyleminden IMF eylemine İspanyol Kültür Evi EYLEMİNDEN bu yumurtalı eyleme oradan TEKEL eylemine
Hepsinde varlar..
Bunlar öğrenci mi?
Elbette.. ne demek..APO da bir vakitler öğrenciydi

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
haklısın ukubat bu mühimmata bayrağın sopasını eklememişler.
helal olsun size ergenekonu bitirdiğiniz burdan belli.Adamlarda cephane bitti artık yumurtalı eylem yapıyorlar.Yumurtada biterse bakalım ne atacaklar

Aslan bakış kardeşim...
Yıllardır milli görüşe uyguladığım şok tedavisine bir tek sen cevap verdin...
Burda olsan kucaklardım seni...
:)